Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2015/16


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

zalezy co wygrywa - jak wygrywa 38,78 to Lorak bez problemu powinien to zrobic sprzedajac samego Deandre za 9 takich ludkow bo Davis nadrabia robiac 70 

jak wygrywa 40-41 to juz Loraka nie widze na pierwszym miejscu z takim zapasem - bo wtedy 8-9-10 robia duza robote

 

from top to bottom marcos

top lorak

player of the year Drummond  

 

plus jeszcze jedno tak jak Chytry jeszcze moglby opchnac te smrody z Pierce'ow i Duncanow czy Dirkow 

tak Roger ma tych Duncan'ow i Dirkow i zwyczajnie nie widze jakby mial za nich cos dostac co mu zagra lepiej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem na spokojnie składy.

 

Team to beat: 76ers

 

Aktualny mistrz który w zasadzie nie stracił nic na sile. Nie dajmy się zwieść, że Chytry coś tam poświęcił pod koniec sezonu w walce o mistrza. Dodatkowo jeszcze przed startem tego sezonu zyskał, bo Tyreke będzie nadal starterem na pg z piłką w łapach, Dieng dostanie swoje minuty, bo Pek jest kulawy i będzie na sporym limicie, a odejście Carrolla dodatkowo wzmocni Korvera. Dodatkowo wyciągnął z fa Bartona, który w r'n'g przy okazach zdrowia w osobach Chandlera i Gallinariego, może nieźle ukąsić.

 

Contenders/Pretenders: Mavs, Nix, Lakers, Cavs, Celtics, Spurs, Kings

Dark Horse: Nuggets

 

Bezsensu jest rozdzielanie tych dwóch grup, bo w ich skład wchodzą drużyny o porównywalnej sile i spory wpływ na to kto zaliczy się do grona walczących o tytuł i medale i do tych którzy będą czaić się z tyłu, będą miały kontuzje. Z ww. drużyn najmocniej wyglądam ja i w teorii Kings. Najgorzej za to pod względem zdrowotnym (Kobe, Wade)/innych czynników (Tim) lorak. Najbezpieczniej wyglądają Celtics. Cavs mają o tyle pecha że stracą +40 Collisona, bo chyba nikt nie sądzi, że utrzyma produkcję na takim poziomie mając obok siebie Rondo.

 

Wasted Years: Heat

 

Już sama informacja o tym, że Holiday do stycznia będzie na limicie 15 minut sprawia, że Heat bez poważnych ruchów transferowych mają kolejny sezon z głowy, zakończony na "dobrym: 9 miejscu.

 

Not near to the top, not near to the bottom: Suns i Rockets

 

Najgorsze miejsce jakie możesz zająć w fbxie to miejsca 8-12 - nie są to miejsca ani blisko podium, ani blisko strefy dobrych picków.

 

With the 1st pick in the 2016 draft the: Orlando Magic select

 

Krzemo sklecił z premedytacją najgorszy skład w historii fbx1.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team to beat: 76ers

Aktualny mistrz który w zasadzie nie stracił nic na sile.

Stracil duzo na sile bo w porownaniu do zeszlego sezonu Curry, Vucek, Dieng, Tobias i Tyreke sa drozsi w sumie o 60fppg... czyli o tyle bedzie mu trudniej klecic reszte skladu.

 

Z ww. drużyn najmocniej wyglądam ja

;-) Moglbys rozwinac dlaczego?

 

Najgorsze miejsce jakie możesz zająć w fbxie to miejsca 8-12 - nie są to miejsca ani blisko podium, ani blisko strefy dobrych picków.

Wg mnie ma duze znaczenie jakim skladem sie zajmuje te miejsca. Jak starym to rzeczywiscie marne widoki, ale jak mlodym to przeciez moze byc tylko chwilowy przystanek w zmierzaniu ku gorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9 zawodników do rotacji, których stać na wyniki powyżej 35fp (każdego). Takiego komfortu imo nie ma nikt w lidze.

 

Poza tym wbrew pewnym pozorom (wiek) jest jeszcze room to grown - o ile nie wierzę w 70fp Westbrooka po powrocie Duranta, to już w utrzymanie produkcji Gasola i Ellisa jak najbardziej, a spory skok mogą/powinni zanotować Whiteside, Gallinari i Jack. West, Martin i Redick to solidna opcja utilowa, która nie musi się wcale kręcić na poziomie 40fp, styknie mi poziom ok. 35fp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stracil duzo na sile bo w porownaniu do zeszlego sezonu Curry, Vucek, Dieng, Tobias i Tyreke sa drozsi w sumie o 60fppg... czyli o tyle bedzie mu trudniej klecic reszte skladu.

 

41fppg.

 

Ale ogólnie prawda, że mam na górze składu znikomy upside, Dieng chyba powinien spaść o kilka punktów w tym roku przez tłok w Wolves (chociaż dalej widzę go jako 50+ w prime), być może nadrobi to Harris i Tyreke (pomijając Jrue, to chyba już sie w NO ostatecznie przekonali, że najlepiej to wygląda jak Tyreke jest full time PG i ma 8-9 asyst w meczu). Także moje top 5 z grubsza da pewnie łącznie tyle ile kosztują

 

...co i tak pozwoli mi walczyć o czołówkę przez nastepne parę lat, huehue, macie przejebane, jak nie w tym roku, to kiedyś na pewno.

 

Korver wydaje mi sie niemożliwe, żeby zagrał bardziej perfekcyjny sezon niż dwa ostatnie, także odejscie Carrola raczej nic tu nie zmienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 9 zawodników do rotacji, których stać na wyniki powyżej 35fp (każdego).

Piszesz o maxie mozliwosci, a to pomija czy to osiagna i ilu jednoczesnie sie to uda.

Przykladowo do Westa to zdanie pasuje, ale jakie sa na to szanse w Spurs? Wg mnie niemal zerowe.

 

Poza tym wbrew pewnym pozorom (wiek) jest jeszcze room to grown - o ile nie wierzę w 70fp Westbrooka po powrocie Duranta, to już w utrzymanie produkcji Gasola i Ellisa jak najbardziej, a spory skok mogą/powinni zanotować Whiteside, Gallinari i Jack. West, Martin i Redick to solidna opcja utilowa, która nie musi się wcale kręcić na poziomie 40fp, styknie mi poziom ok. 35fp.

Dzieki za rozwiniecie, ale nie moge sie pozbyc wrazenia, ze to jest wariant bardzo optymistyczny ;-)

W ogole nie wspomniales o kontuzjach, a kandydatow do regresji jest wg mnie duzo wiecej niz to napisales.

Ale oczywiscie moge sie mylic i fajnie, ze sa roznice w opinii ;-)

 

Dla mnie, tak na pierwszy rzut oka: Knicks vs. Kings vs. Lakers

Kolejny GM, ktory widzi siebie na podium, ciekawy trend ;-)

 

41fppg.

Racja, wzialem zly plik i uwzglednilem pensje z sezonu wczesniej.

Ale puenta pozostaje ta sama, ze przy duzo drozszym fundamencie trudniej miec mocne doly skladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry bro, ale Pau wraca w tym roku na ziemię

 

Dla mnie, tak na pierwszy rzut oka:

 

Knicks vs. Kings vs. Lakers

 

Podczas ME widzialem ten powrót na ziemię ;]  Chyba jedynym powodem dla którego Pau miałby mocno spaść w pordukcji jest właśnie zmęczenie.

 

wiLQ oczywiście że zakładam wariant optymistyczny, bo tylko w wariancie optymistycznym dany zespół ma szanse na tytuł. Przykładowy faworyt w postaci loraka potrzebuje go moim zdaniem najwięcej (w sensie optymizmu) żeby wygrać, a najmniej z grona czołówki potrzebuje Chytry.

 

Co do Westa pozwól że się z Tobą nie zgodzę. Mimo naprawdę mało ciekawej gry w Pacers zrobił prawie 40fp (aż nie mogę uwierzyć biorąc pod uwagę jaką kaszanę odwalał). W Spurs ma przed sobą Aldridge i Tima na pf/c. Za to za trenera ma Popa, który rozdzieli minuty i rozegrane mecze tak, że najwięcej na tym wszystkim straci Jędker. West powinien spokojnie się zakręcić w okolicach 27-28 minut, co powinno starczyć na dość mocne 34-35fp, a to już jest bardzo solidny util.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ME widzialem ten powrót na ziemię ;]  Chyba jedynym powodem dla którego Pau miałby mocno spaść w pordukcji jest właśnie zmęczenie.

 

Właśnie nie ma się z czego cieszyć. Kiedy inni się spokojnie przygotowywali do sezonu, Pau słaniał się po parkiecie ciągnąc na swoich barkach całą reprę. Facet ma 35 lat i dużo mniej motywacji, niż przed rokiem. Ja przerabiałem już takiego Gasola w Lakers. Powodzenia życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie każdy ma niewiadome w składzie, może pójdzie w górę, może w dół, sezon jest długi, męczący, będą się zmieniały strategie tank/playoff, no i jest jeszcze Pop który nie jest ulubieńcem graczy fantasy ;)

 

Krajobraz zmienią jak zwykle FAsy i trejdy ale na dziś mój subiektywny ranking:

1. Kings - są gwiazdy, jest spory upside, jest głębia, recepta na mistrza,  

2. 76ers - są gwiazdy, głębie da się jeszcze jakoś uzupełnić ale brakuje upside, ciężko będzie o b2b

3. Cavs - jest szeroki skład, z możliwym upside, poza Collisonem ale liczę że Rondo pokaże że nigdzie nie pasuje, no i Hibbert fujara 

4. Knicks - jest Antek i DJ, ale Wade, Kobe czy Duncan nie zagrają po 82 meczy, wartość trejdowa = 0, a nie bardzo kim jest ich uzupełnić

5. Spurs - sprzedać dobrze Irvinga, kwestia kogo wyrwie z FA i może być jeszcze wyżej

6. Mavs - sorry Roger, ale ja tu też widzę regres i brak upside, 

7. Lakers - Durant gra 82 MVP game, LMA staje się Duncanem z najlepszych lat, Gobert Wiltem 2015, może jeszcze Clarkson ale potem długo długo nic, na ten sezon to za mało 

8. Celtics - nie sądzę żeby Miłość była z tym teamem od początku sezonu, dlatego Wilq pewnie w pewnym momencie zacznie bardziej myśleć o przyszłym sezonie niż o tym

9. Suns - bulek ma potencjalnie dużo upside ale równie dużo wątpliwości

10. Nuggets - gdyby lk1 znalazł czas i się przyłożył w offseason mógłby zrobić z tego teamu contendera, a tak brakuje sporo

11. Bucks - taka masa talentu że to jeszcze nie będzie ten rok, ale w przyszłym sezonie albo za dwa ...

12. Heat - toudi przespał offseason, przespał waivery, ale gdyby sprzedał dobrze Jrue to jest to całkiem fajny core, który przy sporej aktywności na FA mógłby dać nawet TOP5, mógłby, ale nie widać zapału.

13. Sonics - CP3 dobrze sprzedany w sezonie pomoże z pickiem i w dalszej przebudowie 

14. Bulls - moje 2 dawne gwiazdy więc mam sentyment, ale to bardziej kolejny rok przebudowy niż walka.

15. Rockets - b.fajny team, gdyby nie kontuzja Exuma... 

16. Grizzlies - Jennings i Parker nie wystartują więc nie będzie szału i chęci na pchanie się do góry

17. Clippers - przebudowa na całego, sam jestem ciekaw czy starczy cierpliwości

18. Pistons - under construction, ale talentu prawie tyle co w Bucks

19. Pacers - ostatnia szansa żeby dobrze sprzedać LBJa, przytankować po pick 2 a potem do góry. 

20. Magic - będzie pick nr 1, i tyle w temacie

 

Miejsca 9-15 to w zasadzie loteria bo najwięcej zależy od zaangażowania menago i jasnej koncepcji dla teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Cavs - jest szeroki skład, z możliwym upside, poza Collisonem ale liczę że Rondo pokaże że nigdzie nie pasuje, no i Hibbert fujara

...

7. Lakers - Durant gra 82 MVP game, LMA staje się Duncanem z najlepszych lat, Gobert Wiltem 2015, może jeszcze Clarkson ale potem długo długo nic, na ten sezon to za mało 

 

Zachodzę w głowę jak doszedłeś do tego, że Ty masz upside i głębię, a ja przeciwnie. Nie dość, że mam młodszych graczy o porównywalnej średniej, to jeszcze większość w contract year. Musiałaby mnie znowu dopaść plaga kontuzji, żebym skończył cztery miejsca niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachodzę w głowę jak doszedłeś do tego, że Ty masz upside i głębię, a ja przeciwnie. Nie dość, że mam młodszych graczy o porównywalnej średniej, to jeszcze większość w contract year. Musiałaby mnie znowu dopaść plaga kontuzji, żebym skończył cztery miejsca niżej.

 

Ja napisałem że ja mam możliwy upside ale nie że pewny(po słabszych sezonach Al, Lowry, Thad, Dragić i może fujara Hibbert).

a u ciebie po prostu nie jestem fanem tego jak może wyglądać rotacja w BOS (Sully, Evans), Mozgow grał dobrze jak nie było Love i Varejao a Thompson się nie rozegrał (zakładam że podpisze i będą na niego stawiali),  no i LMA wg mnie będzie miał typowe problemy w SAS szykującym się od pierwszego meczu sezonu do PO. 

Ale podstawą tutaj jest to że każdy wyżej wycenia własnych grajków bo przecież dlatego ich ma że widzi to czego inni nie widzą i co pewnie się nigdy nie zdarzy, ale pomarzyć może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krajobraz zmienią jak zwykle FAsy i trejdy ale na dziś mój subiektywny ranking:

1. Kings - są gwiazdy, jest spory upside, jest głębia, recepta na mistrza,  

 

 

:redface:

 

Aldridge w tym sezonie nie powinien wykręcić więcej niż 45 Fp,West straci najwięcej,ale będzie solidną 30.

Mam nadzieje, że Melo wkońcu wyciśnie te 60 Fp bo jak nie w tym sezonie to już chyba nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.