Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Prąd Ci na chwilę odcięło?

 

Czy ty ostatni happening z Wodzisławia łączysz z Narodowcami?

Nie ja. Ci ktorzy tylko czekaja na srodowy happening narodowcow pod ambasada izraela zeby pare milionow ludzi zobaczylo odpowiednio zmontowany material ktory trafi potem za granice w tym do izraela. Narodowcy chca zrobic izraelowi w srode wielka przysluge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"polskie obozy zagłady"

 

Polakow nikt nie szkaluje. Termin "polskie obozy" najczęsciej pojawia się jako pomyłka, chodzi tam o umiejscowienie tych placówek, a nie o to, kto je zakładał. 

 

Karać za błąd wynikający ze sformułowania ?

 

 

Ty k**** komunisto. Pojawia się jako pomyłka. No większej bredni nie słyszałem. Ale, że baranem jesteś i wierzysz w lewacką propagandę, no to się nie dziwię i współczuję. Chamidła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd Ci na chwilę odcięło?

 

Czy ty ostatni happening z Wodzisławia łączysz z Narodowcami?

 

Zresztą nie było im trudno powiązać ten happening z narodowcami, skoro Duma i Nowoczesność, czyli organizacja, do której przeniknęli dziennikarze TVN i brali udział w happeningu razem z prezesem tego stowarzyszenia dość intensywnie współpracują z Ruchem Narodowym, żeby nie dodać, że założyciel Dumy i Nowoczesności i jej wiceprzewodniczący w jednej osobie jest szefem śląskiego Ruchu Narodowego, a jedyny poseł z Ruchu Narodowego osobiście wstawiał się za tą organizacją, gdy pojawiły się zarzuty przeciwko nim.

 

Dopóki narodowcy nie będą z grona swoich ludzi wycinać takich osób, zanim ktokolwiek ich nagra, to połączenie neonazistów z narodowcami nie będzie wymagało nawet spocenia się od lewicowych dziennikarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure, tylko dlaczego u nas sprawiedliwych było najwięcej, niesprawiedliwych najmniej a mimo to my zawsze obrywamy obuchem? Naprawdę za to co gazeta wyborcza w tej sprawie robi od 25 lat powsadzałbym tych sk****synów do pierdla. 

 

Przez 1000 lat Żydzi ścigani z europy zachodniej i z wschodu osiedlali się u nas gdzie mogli wyznawać swoją religię, nie asymilowac się i budować swoje własne miasta/dzielnice. W czasie wojny jako organizacja quasi-państwowa zachowali się nielojalnie, a mimo to Polska (i Polacy) nigdy od nich się nie odwracała. A teraz raz po raz dostajemy takie wiadro pomyj na łeb i w sumie wg elit III RP całkiem żeśmy sobie na to zasłużyli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta sprawa, jak żadna inna pokazuje jednoznacznie, niezależnie od poglądów gospodarczych, politycznych i społecznych, kto się uważa za Polaka, a kto. 

A możesz wyjaśnić dokładniej, co w tej sprawie jest takiego, co pokazuje kto się uważa za Polaka a kto?

Ewentualnie o czym jest TA sprawa?

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz wyjaśnić dokładniej, co w tej sprawie jest takiego, co pokazuje kto się uważa za Polaka a kto?

Ewentualnie o czym jest TA sprawa?

O sprzeciwie wobec zakłamywania historii i o walce w ochronie narodu polskiego.

Każdy kto się czuje Polakiem, nawet osoby jakie znam o bardzo lewicowych poglądach, rozumie to doskonałe, bez wyjaśniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym ciekawego?

 

- mamy przeprosic (za to ze mielismy najwiekszy udzial w ratowaniu i najmniej lizalismy niemiaszkom?) to moze wtedy oni tez przeprosza i sie dogadamy

- zaden inny kraj (poza Izraelem) nie moze miec wplywu na badanie/ustalanie zdarzen dotyczacych Holokaustu

 

itp itd

 

raczej standard

 

Ty k**** komunisto. Pojawia się jako pomyłka. No większej bredni nie słyszałem. Ale, że baranem jesteś i wierzysz w lewacką propagandę, no to się nie dziwię i współczuję. Chamidła

Kolejna czesc cyklu kura i jajko.

 

Gorzej byc vasquezem, czy dac sie ztriggerowac vasquezowi?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sure, tylko dlaczego u nas sprawiedliwych było najwięcej, niesprawiedliwych najmniej a mimo to my zawsze obrywamy obuchem? Naprawdę za to co gazeta wyborcza w tej sprawie robi od 25 lat powsadzałbym tych sk****synów do pierdla. 

 

Przez 1000 lat Żydzi ścigani z europy zachodniej i z wschodu osiedlali się u nas gdzie mogli wyznawać swoją religię, nie asymilowac się i budować swoje własne miasta/dzielnice. W czasie wojny jako organizacja quasi-państwowa zachowali się nielojalnie, a mimo to Polska (i Polacy) nigdy od nich się nie odwracała. A teraz raz po raz dostajemy takie wiadro pomyj na łeb i w sumie wg elit III RP całkiem żeśmy sobie na to zasłużyli...

Rozumiem poglądy, ale co konkretnie jest takiego złego w tym wywiadzie? Mi się wydaje spokojnym, rzeczowym przedstawieniem sprawy jak to widzą ludzie w Izraelu, nie władza a zwykli ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne te szczegóły. mnie ciekawi tylko jaki będzie finał i kto na tym zyska. ustawa dla mnie jest błędem ale reakcja na ataki izraela oraz niemców jak najbardziej słuszna. ogólnie wygląda na to że PiS powinien na tym zyskać a na pewno nie stracić. tylko nie rozumiem celu działania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sprzeciwie wobec zakłamywania historii i o walce w ochronie narodu polskiego.

Każdy kto się czuje Polakiem, nawet osoby jakie znam o bardzo lewicowych poglądach, rozumie to doskonałe, bez wyjaśniania.

W takim razie co to jest zakłamywanie historii?

Tak jak pisałem wcześniej - problemem jest to, że My Polacy, sami nie umiemy sobie odpowiedzieć i zgodzić się ze sobą co do wielu spraw historycznych. Dla jednych w Jedwabnem zabijali Niemcy dla innych Polacy. Czy stosunek do pogromu w Jedwabnem określa bycie Polakiem?

 

Absolutnie nie jestem za tym by wiercić dziurę w polskiej pięknej historii i ją przez niektóre incydenty zohydzać, ale też jestem za tym by sprawy wyjaśnione zrozumieć, włożyć je w kontekst, spojrzeć na to w całości i zgodzić się ze swoją historią - z taką jaka jest a nie z taką jaką chcielibyśmy by była.

 

Dyskusje o gorszych stronach naszej historii tym bardziej wracają, tym bardziej są widoczne, im bardziej sami nie możemy sobie jej poukładać, wyjaśnić raz na zawsze i pogodzić się z nią. Im szybciej sobie z tym poradzimy tym więcej będziemy mieć czasu by skupić się na tych dobrych sprawach w polskiej historii, których naprawdę było bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie co to jest zakłamywanie historii?

Tak jak pisałem wcześniej - problemem jest to, że My Polacy, sami nie umiemy sobie odpowiedzieć i zgodzić się ze sobą co do wielu spraw historycznych. Dla jednych w Jedwabnem zabijali Niemcy dla innych Polacy. Czy stosunek do pogromu w Jedwabnem określa bycie Polakiem?

I o tym mówiłem pisząc swój post - Jedwabne było wsią, a nie obozem. A ty jak niepolska papuga powtarzasz Jedwabne i Jedwabne. Albo brak Ci podstawowej znajomości historii Polski, żeby móc odróżnić Auschwitz i Treblinką od Jedwabnego albo celowo prowadzisz antypolską agitkę.

 

 

Absolutnie nie jestem za tym by wiercić dziurę w polskiej pięknej historii i ją przez niektóre incydenty zohydzać, ale też jestem za tym by sprawy wyjaśnione zrozumieć, włożyć je w kontekst, spojrzeć na to w całości i zgodzić się ze swoją historią - z taką jaka jest a nie z taką jaką chcielibyśmy by była.

No i historia Polski jest taka, że nie było polskich obozów śmierci. Były owszem na terytorium Niemiec i Generalnej Guberni niemieckie obozy śmierci z ukraińską załogą, w których znajdowały się i ginęły miliony Polaków. I taka ona jest, a nie taka jaką chciałaby osoba kierująca się antypolonizmem i nienawiścią rasową/etniczną jak ty. 

 

Dyskusje o gorszych stronach naszej historii tym bardziej wracają, tym bardziej są widoczne, im bardziej sami nie możemy sobie jej poukładać, wyjaśnić raz na zawsze i pogodzić się z nią. Im szybciej sobie z tym poradzimy tym więcej będziemy mieć czasu by skupić się na tych dobrych sprawach w polskiej historii, których naprawdę było bardzo dużo.

Ale te sprawy myśmy dawno pozamykali z punktu widzenia państwo, chociażby sprawy Zaolzia czy buntu Żeligowskiego. I właśnie skupiamy się na dobrych sprawach, które jak widać jednak Polonofobi próbują zohydzić i zniszczyć. Dlatego Polacy obecnie ze wszystkich opcji politycznych się jednoczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o tym mówiłem pisząc swój post - Jedwabne było wsią, a nie obozem. A ty jak niepolska papuga powtarzasz Jedwabne i Jedwabne. Albo brak Ci podstawowej znajomości historii Polski, żeby móc odróżnić Auschwitz i Treblinką od Jedwabnego albo celowo prowadzisz antypolską agitkę.

 

W którym momencie piszę o polskich obozach? Oczywistością jest to, że ich nie było i nie o tym jest ta dyskusja, strona izraelska też to podkreśla.

Rozmawiam na temat prawdy historycznej, czym jest i czy sami ustaliliśmy i się zgodziliśmy z wszystkimi faktami z jej historii. I jak karać za kłamstwa historyczne jak My jako Polacy sami nie wiemy jak niektóre skrawki historii wyglądają? Ustawa nie jest tylko o karaniu za "polskie" obozy.

Masz swój cel by kogoś zjechać, bo tak lubisz, ale nie wplątuj w to jakichś wymyślonych argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie piszę o polskich obozach? Oczywistością jest to, że ich nie było i nie o tym jest ta dyskusja, strona izraelska też to podkreśla.

Rozmawiam na temat prawdy historycznej, czym jest i czy sami ustaliliśmy i się zgodziliśmy z wszystkimi faktami z jej historii. I jak karać za kłamstwa historyczne jak My jako Polacy sami nie wiemy jak niektóre skrawki historii wyglądają? Ustawa nie jest tylko o karaniu za "polskie" obozy.

Masz swój cel by kogoś zjechać, bo tak lubisz, ale nie wplątuj w to jakichś wymyślonych argumentów.

jakoś izrael nie ma dylematu odnośnie jak karać za kłamstwo oświęcimskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interpretacja wydarzeń przedwojennych na bazie tego co wiem dziś Co wydarzyło się w czasie wojny? Błąd. Łatwizna. Wtedy łatwo pisać o antysemityźmie w II RP, którego symbolem jest "pogrom" w Przytyku, gdzie ze zwykłej sprzeczki wywiązała się bójka w której zginęło dwóch Żydów i Polak.

 

Ja pproponuję zastanowić się nad takim problemem.

Jak często się słyszy każdy niemalże rodzic deklaruje, że zrobi WSZYSTKO dla swoich dzieci.

Jest wojna, okupacja niemiecka. Mieszkasz na wsi, masz rodzinę. Strach i obawa, że do wioski wpadnie ekspedycja karna w zemście za to, że miejscowy oddział partyzancki coś nabroił. Niemiec zabiera w ramach kontyngentów większość upraw i trzody chlewnej, w okolicy grasuje komunistyczna partyzantka rabująca wszystko. Odczuwasz strach bo w sąsiedniej wsi za pomoc Żydów zabito na miejscu kilka rodzin polskich.

Nadchodzi zima, jest zimno, mało jedzenia, dzieci płaczą z głodu. Żona wrzeszczy " zrób coś, jesteśmy głodni". Ty wiesz, że sąsiad obok ukrywa kilku Żydów za kasę.

Co wtedy robicie na miejscu takiego chłopa?????

 

Tak nieraz bywało. Strasznie, ale dla dzieci zrobię wszystko.

 

Nawet wiele lat po wojnie bywało, że się głodowało. Rodzice nieraz opowiadali jak jeść musieli chleb ze smażoną cebulą kilka dni pod rząd. Dziś mamy pełne sklepy, siedzimy w ciepełku i łatwo pisać o chłopach mordujących Żydów.

Morderstw nie usprawiedliwiam, ale......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też nie powinniśmy mieć dylematu jak karać za kłamstwo oświęcimskie.

czyli nie dostrzegasz sedna sprawy tutaj. z jednej strony piszesz o trudnościach z ustaleniem prawdy historycznej, a z drugiej w przypadku podobnej ustawy, tyle że izraelskiej, tych wątpliwości już nie masz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis o karze za kłamstwo oświęcimskie i ten przegłosowany niedawno mają dokładnie identyczne brzmienie. Zgadnij, czemu wtedy nikt nie protestował :smile:

Nie wiem, zdradź co wiesz. Polityka wewnętrzna Izraela i zbliżające się wybory? Spisek przeciwko rządowi PiS?

czyli nie dostrzegasz sedna sprawy tutaj. z jednej strony piszesz o trudnościach z ustaleniem prawdy historycznej, a z drugiej w przypadku podobnej ustawy, tyle że izraelskiej, tych wątpliwości już nie masz..

 

Sednem problemu jest to, że pod tą ustawę można wszystko co się działo wrzucić, w tym te sprawy, których nie mamy rozstrzygniętych w naszej historii a nie tylko kłamstwo oświęcimskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.