Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

A tak serio to wiemy o co chodzi Izraelowi?

Co jest dla nich problemem w tej ustawie?

Pytam, bo nie jestem ostatnio w temacie i czegoś konkretnego z ich strony nie czytałem.

Wiem, że nie chodzi o sam zwrot ,,polskie obozy" czy kłamstwo oświęcimskie, ale czy wiemy tak naprawdę o co im chodzi?

Pomijam oczywiście wewnętrzną politykę, bo tam zaraz wybory i trzeba się wykazać.

Ktoś ma poczęstować jakimś linkiem gdzie konkretnie się wypowiadają o co chodzi i co ich bulwersuje?

 

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o....? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaniem władz Izraela Polska próbuje zakazać mówienia o współodpowiedzialności Polaków za Holokaust

Czyli hajs hajs hajs

Mało im kasy? Mało nieruchomości?

Wiadomo- wybory za chwilę

Smiecie z onru i młodzieży niepolskiej też oczywiście zacierają raczki

 

 

Przecież wprost nie powiedzą że chcą kasę, oni zagrają znaną monetą, antysemityzm w Polsce (był i jest faktycznie taki problem, choć nie tak duży jak piszą), kłamstwo Smolen...znaczy oswiecimskie, szmalcownicy (było ich w c***)

 

Mają media, kasę i poparcie naszych przyjaciół z USA!

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c***a nie poparcie (aczkolwiek większe niż Polska) ja jestem lewicowym "antyizraelitą" chcą awantury, to za automatu odebrać polskie paszporty obywatelom Izraela. Mają je bo mogą pracować w UE bez pozwolenia. Zamknąć obozy i nic przy nich nie robić. Nie nasze, nie ruszamy. Uznać Palestynę. I akcję w meduach, że nam przykro ale skoro tak chce Izrael to trudno. Wypuścić jakiegoś ichniego Antoniego i czepiać się tego co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ch**a nie poparcie (aczkolwiek większe niż Polska) ja jestem lewicowym "antyizraelitą" chcą awantury, to za automatu odebrać polskie paszporty obywatelom Izraela. Mają je bo mogą pracować w UE bez pozwolenia. Zamknąć obozy i nic przy nich nie robić. Nie nasze, nie ruszamy. Uznać Palestynę. I akcję w meduach, że nam przykro ale skoro tak chce Izrael to trudno. Wypuścić jakiegoś ichniego Antoniego i czepiać się tego co powie.

 

Kwestia Izraela to chyba jeden z niewielu punktów łączących skrajną prawicę i lewicę

 

Coś jak ten filmik :D

 

https://www.youtube.com/watch?v=sv1ZuFvEtno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś link do ich żądań? :)

 

A tak na serio to chodziło mi nie o domysły o co chodzi a o to co formułują oprócz tego ogólnego, że ustawa jest zła.

w necie pełno.

Kwestia Izraela to chyba jeden z niewielu punktów łączących skrajną prawicę i lewicę

 

Coś jak ten filmik :D

 

 

łatwo skrajnych kontrolować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=HDOqHXFJ2vM

 

Mam dwa pytania do tego orędzia:

1. Do kogo to było?

2. Czy "byliśmy pod niemiecką i sowiecką okupacją" to jakaś typowa konstrukcja? Tzn. nie bardzo się interesuję historią, ale czy sowiecki to nie jest odpowiednik nazistowski, a odpowiednikiem niemieckiej okupacji nie powinna być okupacja radziecka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy "byliśmy pod niemiecką i sowiecką okupacją" to jakaś typowa konstrukcja? Tzn. nie bardzo się interesuję historią, ale czy sowiecki to nie jest odpowiednik nazistowski, a odpowiednikiem niemieckiej okupacji nie powinna być okupacja radziecka?

Sowiecki i radziecki to akurat wymienniki, generalnie z tego co kojarzę część historyków jednak w ogóle apelowała do wycofania się z używania terminu radzieckiego, jako będącego wytworem propagandy.

Odpowiednikiem nazistowskiej jest stalinowska albo komunistyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowiecki i radziecki to akurat wymienniki, generalnie z tego co kojarzę część historyków jednak w ogóle apelowała do wycofania się z używania terminu radzieckiego, jako będącego wytworem propagandy.

Odpowiednikiem nazistowskiej jest stalinowska albo komunistyczna. 

 

Czy w takim razie można było użyć sformułowania "pod rosyjską okupacją", czy to też nieprawidłowe sformułowanie? Mnie to po prostu trochę uderzyło, że premier mówi o okupacji niemieckiej - niemiecka, a o rosyjskiej - sowiecka, ale ja się kompletnie nie znam na tych historycznych pojęciach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie można było użyć sformułowania "pod rosyjską okupacją", czy to też nieprawidłowe sformułowanie? Mnie to po prostu trochę uderzyło, że premier mówi o okupacji niemieckiej - niemiecka, a o rosyjskiej - sowiecka, ale ja się kompletnie nie znam na tych historycznych pojęciach:)

europe19390916-Invasion-of-Poland.png

Wskaż Rosję :)

Okupowała nas III Rzesza Niemiecka i Związek Sowiecki. ZSRR nie było państwem narodowym, a federacją internacjonalistą o ideologii komunistycznej/stalinowskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morawieckiego Kaczyński skrzywdzil tym premierem

 

Robił chłopak niezłą robotę to mu zawalił papiery na głowę

Może poczuł że rośnie mu realny konkurent w partii i chciał go trochę dojechać obowiązkami?

Beata była beznadziejna ale robiła swoje i była od początku kreowana na premiera.

Za zmiana była kompletnie niepotrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.