Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, RappaR napisał:

Dziewczyna Biedronia

po niby medycynie nie odróżniasz płci to się nie dziwie , że obce są dla Ciebie kobiety. 

 

34 minuty temu, fluber napisał:

Znaj proporcje. Tylko w berlinie w sylwestra straz pozarna interweniowala 1530 razy.

Duże miasto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RappaR napisał:

Pewnie Ty, podporo polskiej gospodarki? :D

Jakbyś zgadł Misiaczku. Ale nie martw się, doliczę 50% marży i przerzucę koszty na Ciebie :) A Ty na pacjentów :) I tak te 15% podwyżki wyparuje w nicość :) Zarobi tylko rząd który kontraktuje w styczniu :)

Edytowane przez Sebastian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebastian napisał:

Jakbyś zgadł Misiaczku. Ale nie martw się, doliczę 50% marży i przerzucę koszty na Ciebie :) A Ty na pacjentów :) I tak te 15% podwyżki wyparuje w nicość :) Zarobi tylko rząd który kontraktuje w styczniu :)

No nie. Bo euro stoi w miejscu, czyli jadąc za granicę jesteśmy o 15% bogatsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sebastian napisał:

Nie bo państwo Ci zabierze kasę w formie podatku jak się będziesz chciał wynieść :)  A na wycieczki za rzadko jeździsz bo musisz tyrać Misiaczku :)

Nie tak rzadko, tanie loty łatwo dostępne, weekend wte i wewte :)
Do tego z Aliexpress i Amazona łatwiej kupować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Sebastian said:

Jest a za zrobienie krzywdy samemu sobie nie ma. Tak więc wyrządzenie krzywdy komuś - w tym przypadku zniszczenie mu mienia - jest bardziej szkodliwe. 

Utnij sobie sam rękę a szybko się przekonasz czy kary faktycznie nie ma

Myśl o swoim poście w chwili kiedy będą cię ubierać w przyciasny kostium i faszerować tabletkami wyrównującym i twój nastrój 

 

3 hours ago, fluber said:

Sylwester im się chyba troszkę przedłużył:)

 

Żeby tak kazda partia pisała rzeczy z których 6/7 jest prawdą...

4 hours ago, StaryFan said:

Źle to interpretujesz. Jesteśmy w systemie przesyłowym razem z Niemcami, Czechami (dywersyfikacja dostaw/minimalizacja kosztów/ zmniejszenie rezerw mocy). Utrzymanie zarówno obecnych jak i byłych cen jest dużą sztuką. Podwyżka oznacza z kolei przełożenie na prawie każdy dział gospodarki. Co jak co, ale prąd w Polsce drogi nie był i nie jest (kwestię siły nabywczej możemy sobie darować, albowiem to najuniwersalniejszy nośnik energii). Tak więc mieszanie w to PISu a już Matki Boskiej w szczególności, jest nie na miejscu.

Nie da się utrzymać ceny prądu poniżej cen w Rumunii. :)

Zawsze kiedy czytam takie wpisy przypomina mi się Kaczyński z karnistrem w sejmie mówiący o obniżce cen poprzez obniżenie akcyzy (Btw dziś 5.37 za litr płaciłem )

Liczba podwyżek ogółem w ostatnim czasie naprawdę może przerażać a to przecież dopiero początek

W Warszawie już zapowiedzieli podwyżkę cen biletów która bezpośrednio ma związek z cenami paliwa i prądu, śmieci już zdrożały, gaz ma pójść w górę, alko i fajki.

Sama podwyżka cen prądu i paliwa spowoduje kolejne zwyżki w usługach i to wcale nie tych uznanych za luksusowe. Tylko czekać aż chleb i inne potrzebne artykuły pójdą mocno w górę.

PiS wydoi z ludzi te 500plus szybciej niż zdążą pomyśleć o ich zagospodarowaniu

Tylko czekam aż zaczną im lecieć słupki, choć podejrzewam iż Kaczyński ma to teraz w dupie bo idzie na emertrure i dalsze losy partii są mu obojętne. Ludzie kołyszą dupami przy zje***ym zenku, babcie płaczą u stóp Jarka i Tadka nazywając ich niemalże bóstwami, Kaska z 500plus wraca do Morawieckiego 3 minuty po tym jak zrobi przelew

Wszyscy zadowoleni

No chyba że nie wszyscy... Ci co z matmy mieli coś powyżej trójki mają powody do pesymizmu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwyżka cen prądu nigdy przenigdy nie była/jest związana z jakakolwiek działalnością pisu w kwestii 500+. Jeśli ktoś miał z matmy coś pow 3 to z ekonomii również powinien mieć jakaś podstawowa wiedzę i widzieć zależności. Ale tu coś w systemie edukacji permanentnie nawala. Nie dziwota, ze wszyscy jak jeden mąż w Polsce inwestują tylko w nieruchomości...oj, będzie bolało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, polskignom said:

Podwyżka cen prądu nigdy przenigdy nie była/jest związana z jakakolwiek działalnością pisu w kwestii 500+. Jeśli ktoś miał z matmy coś pow 3 to z ekonomii również powinien mieć jakaś podstawowa wiedzę i widzieć zależności. Ale tu coś w systemie edukacji permanentnie nawala. Nie dziwota, ze wszyscy jak jeden mąż w Polsce inwestują tylko w nieruchomości...oj, będzie bolało.

 

Wytłumaczysz dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest błędem? Bo słyszę tę wizję od wielu lat i dotychczas nie straciłem ani złotówki i bardzo dobrze mi z tym 

 

Druga sprawa to ja nie pisałem że 500 plus i podwyżki prądu sa 9d siebie zależne 

Napisałem że to wspaniałe 500zl gówno znaczy w obliczu skoku na kasę rządu po wyborach a to dopiero pierwsze miesiące i już widać ogromną różnicę 

A, jeszcze żarcie nie zdrożało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, julekstep said:

W ktorej klasie?

Jak czytam twoje nieudolny trolling to myślę że już w trzeciej klasie zaczely się twoje problemy z nauką 

2 minutes ago, fluber said:

Ja miałem i nie mam powodów do pesymizmu:o

No ale dobrze wiedzieć, że miałeś czwórki z matmy:)

Czasem nawet piątka się zdarzyła 

Choć maturę spieprzyłem z maty

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, julekstep said:

To zalezy czy w trzeciej wjechala juz geometria. Nie pamietam :(

Geometria była najłatwiejsza ;)

I najfajniejsza

2 minutes ago, julekstep said:

e tam

stres go zjadl

Nie stres a rachunek prawdopodobieństwa którego nienawidzę 

No i niestety trója na maturze, na szczęście fizyka mi załatwiła sporo punktów 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, josephnba napisał:

Wytłumaczysz dlaczego inwestowanie w nieruchomości jest błędem? Bo słyszę tę wizję od wielu lat i dotychczas nie straciłem ani złotówki i bardzo dobrze mi z tym 

 

Druga sprawa to ja nie pisałem że 500 plus i podwyżki prądu sa 9d siebie zależne 

Napisałem że to wspaniałe 500zl gówno znaczy w obliczu skoku na kasę rządu po wyborach a to dopiero pierwsze miesiące i już widać ogromną różnicę 

A, jeszcze żarcie nie zdrożało!

No, ale to nie jest skok na kasę rzadu. Zarówno podwyżki prądu jak i skokowe wzrosty cen żarcia w zeszłym roku nie maja nic wspólnego z pisowska polityka. 

Bo stopa zwrotu jest taka se, bo ceny rosną teraz skokowo, a gros inwestycji w nieruchomości przeciętnego Kowalskiego zaczęło się już w dużej gorce. Bo za chwile, albo już teraz zaczęła się wojna i te wszystkie nieruchomosci na wynajem na kredyt hipoteczny zasieją fajny rozpierdziel w polskiej gospodarce. Bo są dodatkowe koszty, których nikt nie uwzględnia np. amortyzacja.

A przede wszystkim inwestycja w nieruchomość to jest inwestycja długoterminowa, wiec sorry ocenianie skuteczności inwestycji w krótkim terminie jest błędem metodycznym. Bo demografia jest nieubłagana i na dziś nieruchomości brakuje, ale za lat 20-30 będzie ogrom pustostanów, miasta-widma itd., a większy % emerytów będzie żył od 1-go do 1-go. No chyba, ze wesoło założymy, ze do Polski dalej będą przyjeżdżać wszystkie firmy chętnie, mimo, ze ludzi do pracy coraz mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.