Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, josephnba napisał:

@matek pytam jeszcze raz

Co nam dała do tej pory postawa o której piszesz? 

Zyskaliśmy coś?

Przecież my po 1989 prezentujemy postawę do której Ty zachęcasz lol (nie interesują mnie wewnętrzne spory, ale przekaz jaki idzie na zewnątrz)

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, josephnba napisał:

@matek pytam jeszcze raz

Co nam dała do tej pory postawa o której piszesz? 

Zyskaliśmy coś? 

Ale nie rozumiem, czego oczekujesz. Dostajesz fakty, a chcesz chodzenia wokół tematu na palcach i spuszczania głowy za coś, do czego nie ma nawet pewności, a mowa o ewentualnych incydentach.

Niech najpierw rozliczanie zacznie się ze strony enkawudzistów topiących we krwi tysiące Polaków, później można przejść do weryfikacji incydentów, czego nie chcą sami chrzczeni brzytwą. Przytaczane Jedwabne może byłoby już wyjaśnione, gdyby chcieli tego sami żydzi, ale oni nie dopuszczają opcji wyjaśnienia sprawy. Mają swoje zdanie i c***. Z tym nie da się dyskutować, a już na bank nie ma co rozliczać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, josephnba napisał:

Sebek masz rację tło i kontekst są kluczowe i właśnie takich argumentow trzeba uzywac, tłumaczyć jak debilom właśnie kontekst, sytuację i konsekwencje na przykładach, a nie rozdzierać mordę za jedno zdanie niezgodne z "dobrem narodowym"

Chodzi przede wszystkim o sposób w jaki to jest przekazane. 

Jeśli każdorazowo będziemy drżeć ryja i reagować odzywkami w stylu "zydzi zabijali żydów" to jedyne co ugramy to opinię pieniaczy którzy zakrzykują rzeczywistość

Nie tędy droga, próbujemy tego od x czasu i jak widać gówno to nam daje bo łatwo jest nas podkurwic tekstem Żydzi i Jedwabne, wówczas cały front narodowy ostrzy końcówki swoich przykrótkich fujarek i leci na odsiecz "mordowanej ojczyźnie" 

Mamy dzięki tej podstawie jakieś sukcesy, poprawiamy wizerunek Polski?

A taki uj!

W TV nie słychać wyważonych opinii ludzi którzy na badaniu historii zjedli zęby, słychać albo zje***ych lewaków jak szenyszyn albo oszołomów w stylu brauna, których tak chętnie pokazują wszelakie media kreując tym samym wizerunek Polaków pieniaczy i faszystów lub debili i marksistów 

Co w jednym i drugim przypadku kończy się takim samym obciachem na arenie międzynarodowej i w konsekwencji zwiększaniu poparcia dla Izraela w ich dążeniu do wypłaty kasy z Polski

To nie my im, a my sobie sami robimy pod górkę

Btw

Kcpp pierdolsię oszołomie bez szkoły 

 

Oczywiście, że o wszystkim można rozmawiać. W historii każdego narodu są i te światłe i te bardziej ciemne chwile. Jednak myślę, że mylisz przyczynę ze skutkiem. Reakcje ludzi typu Braun są odpowiedzią na oskarżenia. To jest próba obrony a nie ataku na żydów. Czy Belgowie nakręcili film o masakrze w Kongo ? Rosjanie o Katyniu ? Amerykanie o ofiarach nalotów dywanowych - nie tych na obiekty przemysłowe tylko na miasta ? No nie nakręcili. Czy słyszysz w mediach jakieś wypowiedzi ich artystów czy polityków nawołujące do "rozliczenia się" z historią (tak btw to jest jedno z najbardziej niedorzecznych stwierdzeń w dziejach - rozliczmy Kolumba bo jego wyprawy doprowadziły do prawdziwej zagłady w Amerykach) No raczej nie.

Podczas gdy u nas sporo osób zachowuje się jakby miało legitymację do biczowania naszego narodu. Kręcimy filmy z których wynika, że mordy na żydach to była codzienność na polskiej wsi. Niektórzy aktorzy i autorzy wypowiadają podobne niedorzeczności. A prasa i telewizja - sam wiesz zwłaszcza jaka prasa i jaka telewizja - z lubością umieszcza to na pierwszych stronach, w wiadomościach. Udostępnia wszędzie i z lubością przekazuje mediom zagranicznym. 

I jaki jest tego finalny przekaz ? Czy myślisz, że gdzieś tam we Francji czy Wielkiej Brytanii żyją inni ludzie niż w Polsce ? Większość z nich nie zgłębi tematu tylko gładko łyknie to co media im napiszą. Polacy - antysemici. Polacy - faszyści. 

Jeśli tak mamy się rozliczać z historią to ja podziękuje za to. Bo jak dla mnie właśnie takie próby "rozliczenia się z historią" wskazują na niedojrzałość i brak mądrości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kcp78 napisał:

powalajca sila 'argumentu'. ale nie oczekiwalem od ciebie niczego 'na poziomie'. pozdro!...

Ssij jaja

Masz 3 strony faktów historycznych które w każdej chwili możesz zweryfikować literaturą

Tylko trzeba poza wypociny brauna coś dobrego wziąć do ręki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sebastian napisał:

Czy słyszysz w mediach jakieś wypowiedzi ich artystów czy polityków nawołujące do "rozliczenia się" z historią (tak btw to jest jedno z najbardziej niedorzecznych stwierdzeń w dziejach - rozliczmy Kolumba bo jego wyprawy doprowadziły do prawdziwej zagłady w Amerykach) No raczej nie. 

Hamerykanie się niby rozliczają z niewolnictwem (chociaż to ofc nieco inny case bo w tamtym przypadku "wszystko zostaje w rodzinie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Nie dogadamy sie

Wy wolicie machać szabelką choć nasza jest mocno leciwa i zardzewiala

Ja wolę dialog oparty na faktach i mozolne powtarzanie prawdy bedac w opozycji do przekłamań, ale przy jednoczesnym uznaniu swoich błędów 

To zacznij od faktów przy ustalaniu kontekstu historycznego. Łap na szybko: http://www.jewishencyclopedia.com/articles/13992-statistics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, josephnba napisał:

Jesteście w większości, bo polityka rzadu to też atak i psucie opinii o Polsce na świecie więc czy mi się to podoba czy nie częściej w tv będzie Braun i szenyszyn niż ktoś kto żyje z badania historii 

Pronto.

Mi Jarosław Kaczyński pisze posty np!

 

Chwalcie się chłopaki - kto od Antka i Kryśki! (tych joseph najbardziej lubi z tego co kojarzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, josephnba napisał:

Ssij jaja

Masz 3 strony faktów historycznych które w każdej chwili możesz zweryfikować literaturą

Tylko trzeba poza wypociny brauna coś dobrego wziąć do ręki 

 masz na mysli gowno gazetke wyborcza czy literature historyczna od grossa?!...

...nie podzielam twojego hobby,ale wierze,ze twoje jajeczka swieca sie jak psu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, josephnba napisał:

Jesteście w większości, bo polityka rzadu to też atak i psucie opinii o Polsce na świecie więc czy mi się to podoba czy nie częściej w tv będzie Braun i szenyszyn niż ktoś kto żyje z badania historii 

Joseph jaki rząd tu na forum ? Przecież ludzie tutaj piszą do Ciebie nie dlatego, że ktoś im nakazał. Piszą aby przedstawić Ci swoje własne zdanie a naprawdę wystarczy trochę zdolności postrzegania świata aby wiedzieć, że postępowanie jakie Ty sugerujesz nie przyniesie nam nic dobrego a może przynieść wiele złego. Nie wierzę, że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Czy Ty rozumiesz, że nikt z nami nie będzie dyskutował tak jak Ty byś chciał ? 

Zresztą popatrz co się dzieje wokół Grossa. Facet rzuca liczbami na które nie ma żadnego poparcia i czy ktoś po stronie żydowskiej go neguje ? No raczej nie. A przecież na pewno są u nich mądrzy ludzie, którzy wiedzą, że on kłamie. Ale nikt nie neguje bo to nie jest w ich interesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kcp78 napisał:

 masz na mysli gowno gazetke wyborcza czy literature historyczna od grossa?!...

...nie podzielam twojego hobby,ale wierze,ze twoje jajeczka swieca sie jak psu...

Jesteś debilem a takich niestety już nie usypiają 

 

Sebek to co wy piszecie to typowe słowa prawicy i mi to nie odpowiada

Nic tym nie osiągnęliśmy jako kraj i czuję że osiągniemy tyle samo 

Ale odpuszczam bo jest weekend a ja jutro mam szkolenie w grupie poszukiwawczej

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, josephnba napisał:

@matek pytam jeszcze raz

Co nam dała do tej pory postawa o której piszesz? 

Zyskaliśmy coś?

 

 

na postawie samobiczowania za to zyskaliśmy miano odpowiedzialnych za holocaust, niewątpliwie było warto. Niema drugiego tak porąbanego narodu jak Polacy, jak mało który może być dumny ze swojej historii, jednak zamiast tego woli ochoczo przyznawać rację wyrachowanym kłamcą w stylu kosińskiego czy grossa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, josephnba napisał:

Nie dogadamy sie

Wy wolicie machać szabelką choć nasza jest mocno leciwa i zardzewiala

Ja wolę dialog oparty na faktach i mozolne powtarzanie prawdy bedac w opozycji do przekłamań, ale przy jednoczesnym uznaniu swoich błędów 

Do MSZ to ty się słabo nadajesz. Szczególnie, że te fakty są budowane na błocie, a nie solidnym fundamencie. To polityka czołgania. Żaden kraj nie będzie się rozliczał w sposób, w jaki tego oczekujesz, szczególnie za jakieś incydenty. To wystawianie dupy, jakiego nie robi nikt, a na które liczyłoby wiele krajów. To byłaby agenturalna robota. 

Serio, Joseph, działasz agresywnie w takiej sprawie, że jeśli wbiłby tutaj ktoś z zewnątrz, to mógłby podejrzewać cię o zmianę nicku z izaaknba, żeby wmieszać się w tłum i nie powodować skojarzeń, jak to robili żydzi w MBP ;) to tak w temacie. 

7 godzin temu, julekstep napisał:

Pronto.

Mi Jarosław Kaczyński pisze posty np!

 

Chwalcie się chłopaki - kto od Antka i Kryśki! (tych joseph najbardziej lubi z tego co kojarzę)

Mario Kamiński i Zbyszek Ziobro! Zależy od tematu.

6 godzin temu, josephnba napisał:

to co wy piszecie to typowe słowa prawicy i mi to nie odpowiada

Od tego trzeba było zacząć :)

BTW usypianie debili to u Hitlera, więc jak to jest? Dobre czasy? Kiedyś to było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do MSZ nie wybieram, jestem za mało poprawny politycznie i uczciwy 

Nikt normalny nie zamieni straży na politykę!

 

Kamiński to grupa sprawa bo wg mnie ktoś z wyrokiem nie ma prawa zasiadać w rządzie, tym bardziej w takim miejscu

Ziobro to karierowicz i też ma swoje za uszami 

Ale żaden z nich nawet startu do szalonookiego i fitkryśki

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2019 o 23:18, Chytruz napisał:

I w którym momencie ta przepaść była największa:

Przed komuną

W trakcie komuny

Po komunie

?

Nie wiem, powiedz mi.

Tylko nawet jeśli w komunie to co to zmienia? Przeciez wyraźnie napisałem, swiat zachodni wygrał ze wschodnim, a wschodni zajął drugie miejsce (nie startowało tylko dwóch zawodników), wiec nawet jeśli największa róznica była w komunie (co jest najlepsza możliwą dla Ciebie opcją) to zupełnie niczego nie zmieni

W dniu 9.10.2019 o 22:37, julekstep napisał:

W ogóle z tym analfabetyzmem też niezła beka. Okazuje się, że w 2 RP największy analfabetyzm był w województwach - połeskim, wołyńskim, nowogródzkim i wileńskim :D

Nauczyciele ich nienawidzą! Znaleźli jeden prosty sposób na procentowe zmniejszenie analfabetyzmu w kraju!

Polacy w szczecinie, wrocławiu i okolicach zostali zdesantowani przez marsjan po ich uprzedniej hodowli na ksiezycu

 

W dniu 9.10.2019 o 22:51, julekstep napisał:

Bo leżą w c*** daleko?

Wolę porównać z jakimiś Grecjami, Portugaliami czy Hiszpaniamii, którym 'rosło' szybciej niż nam (w złotych latach PRLu!)

A co ma za znaczenie odległość. Liczy się kto się najszybciej na świecie rozwijał. Pierwszy był; świat zachodni, drugi blok komunistyczny, a reszta świat byłą wolniejsza i sie nie liczyła w wyscigu. Generalnie była dymana przez swiat zachodni (i dalej jest) co również wpływało na to jakie wyniki gopspodarcze zachód osiągał

Polska gdy byłą kapitalsityczna przez 20 lat wyglądała tak:

https://twojahistoria.pl/2017/10/01/szesc-milionow-glodujacych-jak-naprawde-wygladalo-zycie-zwyklych-polakow-w-ii-rzeczpospolitej/#4

i gdyby nie komunisci po wojnie będąc kapitalistyczną dalej by tak wyglądała bo byłaby w gronie państw "dymanych przez zachód"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.