Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lucas napisał:

Bo głosuję na nich głównie z powodów światopoglądowych. 

Uważam, że gospodarczo gorzej niż teraz nie będzie, a u Razem to chociaż jakaś idea i plan, a nie kupowanie głosów kolejnych grup społecznych.

Gratuluję odpowiedzialności za swój głos z takim podejściem do spraw gospodarczych, będących bądź co bądź kluczem do właściwego funkcjonowania państwa. Razem nie ma żadnej idei i planu, czego najlepszym dowodem było wypunktowanie ich "programu" przed wyborami w 2015 roku. Tak naprawdę jedynym powodem, dla którego jako tako utrzymują się na polskiej scenie politycznej, jest granie na emocjach (światopogląd, zaangażowanie się w protesty i demonstracje) i całkiem sprawie radzący sobie w dyskusjach lider. Cała reszta to bełkot, który u każdego poważnego człowieka powinien budzić uśmiech politowania. Podobnie jest zresztą u Biedronia, który już na początku tworzenia swojego ugrupowania rzucił jakieś astronomiczne sumy i absurdalne pomysły, nie podpierając tego żadnymi wyliczeniami. Tak czy siak zrobisz co uważasz, natomiast przykro się patrzy na to jak kwestia światopoglądu spycha na bok tematy znacznie ważniejsze i poważniejsze. Tyle ode mnie

Edytowane przez Hoolifan
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na jakiegoś Korwina z jego narodowcami nie będę głosował, mimo że gospodarczo mi pewnie do nich bliżej niż do Razem ;)

Ludzie głosują na partie z różnych powodow, a swoj punkt widzenia już i powodu głosowania na Razem już przestawiłem. 

Szkoda że .N nie wyszło, bo to partia w założeniu programowym mi bliższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Lucas napisał:

 

Ludzie głosują na partie z różnych powodow, a swoj punkt widzenia już i powodu głosowania na Razem już przestawiłem. 

 

No tak, tylko że Twoje poglądy sprowadzają się do: mogę nie mieć co jeść, ani gdzie mieszkać, ale najważniejsze, żeby Czesio i Grzesio mogli wziąć ślub, a Ania i Dorotka usunąć swoje dziecko z in vitro:) Czy masz tego świadomość?:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, josephnba napisał:

Wolę żeby Czesio i Grzesiu mogli zalegalizować związek partnerski niż żeby pomnik Kaczyńskiego stał obok Piłsudskiego!

Oczywiście pozostajemy w kwestiach światopoglądowych, nie tykając gospodarki

Tylko ze nie stoisz przed takim wyborem bo istnieje cala masa roznic pomiedzy tymi od czesia i grzesia a tymi od pomnika kaczynskiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję

I najbardziej przeraża mnie fakt iż nie mam na kogo zagłosować, bo PiS światopoglądowo jest mi tak daleko że nic nie jest w stanie mnie przekonać do ich programu, nawet sukcesy w gospodarce. Z kolei każda inna partia to w mojej ocenie albo komuchy, albo szowiniści narodowi albo skompromitowani idioci 

Nie ma centrum żadnego nie ma lewicy jest tylko banda krętaczy bez programu i pomysłu na Polskę. 

Albo inaczej- centrum to ludzie pokroju Grzesia albo Lubnauer ktorych jedyna umiejętnością jest samozaoranie

 

Jeśli nie wydarzy się cud, a w cuda nie wierzę oddam głos nieważny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, josephnba napisał:

Stoję

I najbardziej przeraża mnie fakt iż nie mam na kogo zagłosować, bo PiS światopoglądowo jest mi tak daleko że nic nie jest w stanie mnie przekonać do ich programu, nawet sukcesy w gospodarce. Z kolei każda inna partia to w mojej ocenie albo komuchy, albo szowiniści narodowi albo skompromitowani idioci 

Nie ma centrum żadnego nie ma lewicy jest tylko banda krętaczy bez programu i pomysłu na Polskę. 

Albo inaczej- centrum to ludzie pokroju Grzesia albo Lubnauer ktorych jedyna umiejętnością jest samozaoranie

 

Jeśli nie wydarzy się cud, a w cuda nie wierzę oddam głos nieważny 

 

Zagłosuj na człowieka a nie na partię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, josephnba napisał:

Stoję

I najbardziej przeraża mnie fakt iż nie mam na kogo zagłosować, bo PiS światopoglądowo jest mi tak daleko że nic nie jest w stanie mnie przekonać do ich programu, nawet sukcesy w gospodarce. Z kolei każda inna partia to w mojej ocenie albo komuchy, albo szowiniści narodowi albo skompromitowani idioci 

Nie ma centrum żadnego nie ma lewicy jest tylko banda krętaczy bez programu i pomysłu na Polskę. 

Albo inaczej- centrum to ludzie pokroju Grzesia albo Lubnauer ktorych jedyna umiejętnością jest samozaoranie

 

Jeśli nie wydarzy się cud, a w cuda nie wierzę oddam głos nieważny 

 

jakie PiS ma sukcesy w gospodarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał:

Np najnizsze bezrobocie w historii. Albo najwyzszy wzrost pkb w historii

można te wskaźniki powiązać z konkretnymi działaniami PiS?

co do tęczowego obrazka, to też nie wiem co w nim obraźliwego. estetycznie to nawet spójniejsza kompozycja niż oryginał ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Teza ze rzad nie ma wplywu na bezrobocie i pkb jest nieco brawurowa, nie sadzisz?:)

Oczywiscie ze mozna. Nawet trzeba

pierwsza 2-3 lata rządów zawsze trzeba przerzucać na poprzedników , ale jak tutaj kilka razy powtarzałem  jeden bank na Wall Street ma więcej wpływu na nasze kieszeni niż rząd.

druga kadencja tak naprawdę dopiero zweryfikuje rządy obecne PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Tecu napisał:

Zagłosuj na człowieka a nie na partię.

Głosowałem cztery lata temu na człowieka z mojego środowiska, który dla społeczności zrobił mnóstwo dobrego, startował z końcówki listy Kukiza, ale oczywiście nie dostał się. 

Teraz jest ponownie radnym i nie w głowie mu start w wyborach, uważa że jest dla niego za wcześnie i przede wszystkim też nie bardzo ma z kim powiązać swoje przekonania polityczne

A dotychczas czytając postulaty poszczególnych ludzi nie trafiłem na nic co by mi odpowiadało

Większość to jednak lustrzane odbicie programów wyborczych partii z których chcą startować, a nie znam nikogo z kandydatów i nie bardzo potrafię w tej chwili wskazać jedną osobę która mnie swoimi działaniami na szczeblu samorządowym przekonuje

A na "doświadczonych" parlamentarzystów nie mam zamiaru głosować 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fluber napisał:

Teza ze rzad nie ma wplywu na bezrobocie i pkb jest nieco brawurowa, nie sadzisz?:)

Oczywiscie ze mozna. Nawet trzeba

nie stawiam tezy lecz pytanie. jeśli znasz odpowiedź, to się podziel wiedzą, a nie jak zwykle stosujesz wymijki z emotką ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, josephnba napisał:

Głosowałem cztery lata temu na człowieka z mojego środowiska, który dla społeczności zrobił mnóstwo dobrego, startował z końcówki listy Kukiza, ale oczywiście nie dostał się. 

Teraz jest ponownie radnym i nie w głowie mu start w wyborach, uważa że jest dla niego za wcześnie i przede wszystkim też nie bardzo ma z kim powiązać swoje przekonania polityczne

A dotychczas czytając postulaty poszczególnych ludzi nie trafiłem na nic co by mi odpowiadało

Większość to jednak lustrzane odbicie programów wyborczych partii z których chcą startować, a nie znam nikogo z kandydatów i nie bardzo potrafię w tej chwili wskazać jedną osobę która mnie swoimi działaniami na szczeblu samorządowym przekonuje

A na "doświadczonych" parlamentarzystów nie mam zamiaru głosować 

ja głosowałem ostatnio na Jarka Wałęsę bo mój ziomek co gram z nim w kosza chodził z nim do klasy i za małolata się kolegował, mówił że jest spoko :) zawsze można coś wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.