Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, bulek napisał:

Przecież to oczywiste, że wszystkie związki wyznaniowe z tego żyją, więc dziwne, żeby były przeciw likwidacji. Największym beneficjentem jest natomiast, co oczywiste, Kościół Katolicki, bo on stanowi większość religijną.

żyjemy w demokracji , jeśli większość osób wyznania jest katolickiego to nieuniknione że więcej osób o tym wyznaniu będzie z tego korzystać. przepisy np. prawa jazdy także są ustalone pod osoby praworęczne a nie dla mańkutów ;]

wymagałbym od państwa aby kościół traktowany był jak każda inna firma a nie jak państwo w państwie czy jakaś autonomia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, julekstep napisał:

Ukrywanie pedofilów to dość odważna teza - patrz na świecie ilu działaczy LGBT już wpadło (i to z hardkorowymi działaniami na większą skalę niż molestowanie ministranta). Można przyjąć tezę, że polscy działacze LGBT lepiej ukrywają pedofiłów niż polski KK :D.

Drugi punkt to lol nad lole.

może i skuteczniej, aczkolwiek nie mają tak rozbudowanych struktur, więc jest to wątpliwe.

co lolowatego w drugim? choćby rozpasanie biskupów dalekie jest od Jezusa, że o wykorzystywaniu rzeszy owieczek nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koelner, zgadzam się. To nie był zarzut, że największym beneficjentem jest KK, natomiast to, że te pieniądze przeznaczane na wiarę są zbyt wysokie. W obliczu największych problemów, czyli służby zdrowia, dostępności do leków, można te pieniądze dużo lepiej spożytkować.

A Kościół zawsze był u nas na autonomicznych prawach. Ksiądz przez lata nie był sądzony tak jak zwykły obywatel, czyli na zasadach prawa świeckiego. Dopiero teraz po ostatnich skandalach próbuje się coś z tym robić. Natomiast KK nigdy nie będzie u nas firmą, choćby z tego względu, że żyje z podatków, a nie je płaci...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lorak napisał:

 

co lolowatego w drugim? choćby rozpasanie biskupów dalekie jest od Jezusa, że o wykorzystywaniu rzeszy owieczek nie wspomnę.

Jest wiele rzeczy począwszy od tego, że biskupów w Polsce jest nieco ponad 100, a osób LGBT ponad 1,5 miliona, po fakt, że jakby życie księży było dalekie od Jezusa, to większości osób LGBT jest jeszcze dalsze:)

3 minuty temu, bulek napisał:

Natomiast KK nigdy nie będzie u nas firmą, choćby z tego względu, że żyje z podatków, a nie je płaci...

 

Kolejna bzdura:)

Jeżeli jakiś podmiot kościelny prowadzi działalność gospodarczą, to jak najbardziej obowiązuje ich CIT, PIT i VAT jak każdy podmiot gospodarczy w tym kraju. Jedyna ulga w tym względzie to brak podatku dochodowego od dywidendy, ale nie tylko związki wyznaniowe mają tę ulgę, np. kluby sportowe też mają tę ulgę.

Księża płacą podatek dochodowy ze względu na pełnioną funkcję proboszcza lub wikarego ( są odpowiednie stawki w zależności od tego). Jest on płacony w formie ryczałtu od każdej osoby, która jest zarejestrowana w danej parafii. Z tytułu podatku dochodowego od funkcji w parafii proboszczowie płacą około 2500, a wikariusze około 1700 złotych rocznie. Oczywiście ten podatek nie uwzględnia dochodów z jakichkolwiek stosunków pracy, czy pracy w szkole, gdzie oczywiście księża i katecheci płaca normalny PIT jak każdy zatrudniony Polak.

Kościół jest zwolniony z podatku od nieruchomości, jeżeli nieruchomość przeznaczona jest na kult religijny lub cele edukacyjne. W każdym innym przypadku płacą identyczne podatki jak każdy. Jeżeli Kościół posiada ziemię, grunty rolne, czy lasy płaci podatki z tego tytułu jak każdy właściciel.

Ja już nawet nie chcę wspominać o tym, ile kasy Kościół sam z siebie płaci na utrzymanie zabytków i ile z tego tytułu zyskuje państwo np. na turystach. Tylko na Jasną Górę przyjeżdża rocznie ponad 100 tysięcy zagranicznych pielgrzymów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Rozwiązanie polskie jest typowym rozwiązaniem europejskim. Powtórzę, w 25 z 30 krajów UE + Norwegia i Islandia bodajże lekcje religii odbywają się w szkole. W tym w 8 z tych krajów sa to lekcje obowiązkowe.

Jak to? Przecież tylko u nas ciemnogród...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, fluber napisał:

Jest wiele rzeczy począwszy od tego, że biskupów w Polsce jest nieco ponad 100, a osób LGBT ponad 1,5 miliona, po fakt, że jakby życie księży było dalekie od Jezusa, to większości osób LGBT jest jeszcze dalsze:)

tylko że LGBT nie nauczają innych, że mają żyć jak Jezus przykazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lorak napisał:

tylko że LGBT nie nauczają innych, że mają żyć jak Jezus przykazał.

Twoja teza brzmiała, przypomnę:

Cytat

KK dopuścił się też znaczniej większej liczby grzechów.  Gdyby wziąć tylko ostatnie 10 lat w polsce, to i tak KK popełnił więcej grzechów niż LGBT. 

A jako przykład do swojej tezy podałeś to:

Cytat

generalnie życie niezgodne z naukami Jezusa.

Teraz piszesz, żę LGBT nie nauczają innych, że mają żyć jak Jezus przykazał. Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że jednym z głównych punktów nauki Jezusa było "nauczajcie innych, żeby żyli, tak jak im przykazałem". 

 

Generalnie napisałeś, że księża żyją niezgodnie z naukami Jezusa, bo nauczają nauk Jezusa. Ja nawet nie wiem, z czym mam dyskutować.

 

Gorzej, że potem taki @lorak czy @quevas wchodzą w polemikę na temat teologii, o czym nie mają najmniejszego pojęcia, co widać powyżej. Nawet nie da się dyskutować z takimi absurdami, bo nie ma sensownego argumentu, do którego można się odnieść. Jak napisał @julekstep to jest lol nad lole. Podajesz argumenty, które są dokładnie sprzeczne z tezą, do której argumenty podajesz. Rzadko mi się zdarza brać udział w tak absurdalnie nonsensownych dyskusjach.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluber napisał:

Generalnie napisałeś, że księża żyją niezgodnie z naukami Jezusa, bo nauczają nauk Jezusa.

nic takiego nie napisałem. 

1 godzinę temu, fluber napisał:

Teraz piszesz, żę LGBT nie nauczają innych, że mają żyć jak Jezus przykazał.

czym innym jest grzech dla katolika, a czym innym dla LGBT, bo wyznają - po części - odmienne wartości. dlatego KK należy oceniać z perspektywy aksjologii katolickiej, a tęczowych ich własnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lorak napisał:

czym innym jest grzech dla katolika, a czym innym dla LGBT, bo wyznają - po części - odmienne wartości. dlatego KK należy oceniać z perspektywy aksjologii katolickiej, a tęczowych ich własnej. 

Etycy go nienawidzą!

Znalazł jeden łatwy sposób na to, żeby zawsze być dobrym! Sprawdź jaki!

Priv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lorak napisał:

nic takiego nie napisałem. 

czym innym jest grzech dla katolika, a czym innym dla LGBT, bo wyznają - po części - odmienne wartości. dlatego KK należy oceniać z perspektywy aksjologii katolickiej, a tęczowych ich własnej. 

Ja przede wszystkim oceniam ludzi z własnej perspektywy. Pewnie ma to coś wspólnego z tym, ze jestem tylko sobą i nikim innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

można, bo moralność nie dotyczy tylko wierzących.

Moralność jest czym innym niż grzech

Osoba niewierząca nie popełnia w swoim mniemaniu grzechu bo nie wierzy! Czyni zło lub dobro

 

A propos religii w szkołach

Powtarzam to od lat i nie przestanę- mnie wkurwia że to kościół wybiera kto ma uczyć dzieci ale płaci za to ministerstwo.

Jeśli kościół chce uczyć w szkołach powinien pozwolić nam na weryfikację tego kogo do szkoły wpuszczamy. Nie chcę żeby mojego syna uczył jakiś nawiedzony Rydzykowi głupek np

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, josephnba napisał:

A propos religii w szkołach

Powtarzam to od lat i nie przestanę- mnie wkurwia że to kościół wybiera kto ma uczyć dzieci ale płaci za to ministerstwo.

Jeśli kościół chce uczyć w szkołach powinien pozwolić nam na weryfikację tego kogo do szkoły wpuszczamy. Nie chcę żeby mojego syna uczył jakiś nawiedzony Rydzykowi głupek np

To dotyczy wszystkich nauczycieli - nie tylko katechetów. Każdy ma swoje preferencje i dobrze, nic nam do tego, tylko niech nie przekonuje do nich uczniów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, josephnba napisał:

Moralność jest czym innym niż grzech

oczywiście, ale chyba zawężasz znaczenie tylko do rozumienia katolickiego. grzech to - najprościej mówiąc - akt sprzeczny z przyjętymi normami (na ogół moralnymi). niewierzący też mają zasady moralne i jeśli je łamią, to również grzeszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lorak napisał:

oczywiście, ale chyba zawężasz znaczenie tylko do rozumienia katolickiego. grzech to - najprościej mówiąc - akt sprzeczny z przyjętymi normami (na ogół moralnymi). niewierzący też mają zasady moralne i jeśli je łamią, to również grzeszą.

No tak ale z punktu widzenia ateisty grzech nie istnieje

Istnieją normy moralne, dobro, zło, ale nie grzech

Oczywiście to tylko semantyka

to tak na poprawę humoru, ktos kiedys wrzucał jakiś filmik z menelami glosujacymi za po to teraz dla rownowagi

 

i podkreslam- to czysto humorystycznie, bez podtekstów bo idiotów i ciemniaków znajdzie sie po kazdej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, quevas napisał:

 

z dedykacją dla autora :

"Strzeżcie się uczonych w piśmie. Z upodobaniem chodzą oni w powłóczystych szatach, lubią pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w synagogach i zaszczytne miejsce na ucztach. Objadają domy wdów i dla pozoru odprawiają długie modlitwy. Ci tym surowszy dostaną wyrok"

 

To jest w sumie nawet zabawne co zacytowałeś:) Dlatego, że w oryginalnej Ewangelii występuje tam słowo 

Cytat

γραμματεῖς

które oznacza tyle, co "pisarz" :) 

Uczony w piśmie nie oznacza kogoś, kto świetnie zna Biblię, tylko osobę biegłą w pisaniu, pisarza. Gratuluję samozaorania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.