Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.06.2019 o 08:55, Koelner napisał:

uciekasz sprytnie od odpowiedz. te nacje podpisały akty kapitulacyjne. teraz znajdziesz związek przyczynowo skutkowy.

 

Polska także:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitulacja_Warszawy_(1939)

Chyba, że masz na myśli zaprzestanie walki, wtedy Belgia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Belgian_government_in_exile

Holandia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_government-in-exile

I Norwegia:

jak najbardziej nie podpisały kapitulacji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nygaardsvold's_Cabinet

 

W dniu 19.06.2019 o 08:55, Koelner napisał:

mieszasz emocje do którego podjudzania jest narzędziem propaganda wykorzystująca rasizm z racjonalizmem, który III Rzesza wykorzystywała, aż do końca dni III gdzie walczyły jednostki Własowa .

W dniu 18.06.2019 o 16:14, RappaR napisał:

Jakby III Rzesza wykorzystywała racjonalizm, nie skończyłaby się ze śmiercią Hitlera i demolką Berlina.

Holocaust to też narzędzie propagandy czy czysty racjonalizm?

W dniu 19.06.2019 o 08:55, Koelner napisał:

naprawdę się jarasz cytatami ? Kaczyński , Tusk , Trump też co innego mówią co innego robią. idąc Twoim tokiem myślenia to nasi żołnierze wzięci do niewoli w 39 nie przeżyliby oflagów jak chociażby w ZSRR. cytaty są dobre dla romantyków.

 

A liczby dla pozytywistów - 6 milionów trupów, których nie wymordowano wśród nacji germańskich.

Jedyny naród, który był podobnie mordowany to Żydzi i Rosjanie, którzy porozumienie z Hitlerem o dziwo podpisali.

W dniu 19.06.2019 o 08:55, Koelner napisał:

 jaki dowód ? dowodem może być ,że nie ma żadnej publikacji ani wypowiedzi polskich ówczesnych polityków , którzy potwierdziliby wiedzę na ten temat nawet po wojnie. jestem pewien ,że dochodziły do nich jakieś informację ale prawdopodobnie były ciężkie do weryfikacji , jeśli nawet przy komisji badającej na emigracji przyczynę klęski wrześniowej potwierdzili brak wiedzy na ten temat to trzeba im wierzyć.

 

A są jakieś publikacje ówczesnych polityków francuskich albo angielskich, że wiedzieli o tym tajnym protokole? Którzy?

 

W dniu 19.06.2019 o 08:55, Koelner napisał:

już widzę te nagłówki jak statki wpływają Brytyjskie do portu, gwarancja pomocy , niepodległości i reakcja III Rzeszy oraz ZSRR.

inaczej jakby zginęli w Gdyni czy pod Puckiem 1 września a nie inaczej 3 września.

pamiętaj, że to Wielka Brytania wypowiedziała wojnę a nie III Rzesza.

Jakby to cokolwiek zmieniło? Pisałem o konkrety. Powiedź mi co dokładnie by się zmieniło. Najlepiej z dowodem na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, julekstep napisał:

Smutne, że tak krótko po aferze z Komendą ludzie w internetach nadal tak ochoczo machają widłami 😕

Ja jestem przeciwny samosadom ale w tym zatrzymaniu nie bylo nadmiernej przemocy. Przy podejrzanym o morderstwo ze szczegolnym okrucienstwem nalezy zachowac specjalne srodki ostroznosci.

Tak czy inaczej facet sie juz przyznal i opisal wszystkie okolicznosci zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Tak czy inaczej facet sie juz przyznal i opisal wszystkie okolicznosci zdarzenia.

Po paru godzinach spędzonych z policją na początek lata wyborczego (Komenda też się przyznał do winy tak btw).

 

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

ponieważ fakt, że kot ma uszy i ogon nie czyni go psem ?

To nie jest dobra analogia do: "czyny pedofilne to nie pedofilia". 

3 minuty temu, quevas napisał:

 

samo w sobie przyznanie się nic nie znaczy, zaś potrzebny opis mógł dostać od zabójcy, któremu zlecił "robotę", a to już inny paragraf

 

wbrew pozorom ustalenie faktów wcale takie proste nie jest, jak się wydaje tym szlachetnie uniesionym w gniewie linczownikom

 

 

Ja w żadnym razie nie jestem linczownikiem i daleko mi do takiej postawy. Odnoszę się tylko do opinii RPO na temat nadmiernej brutalności przy zatrzymaniu, bo ja tam żadnej zbędnej brutalności nie widzę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, quevas napisał:

nie ma dobrej analogii wobec sytuacji, która sama w sobie jest wystarczająco czytelna

przykład Polańskiego jest wymowny : raz mu się zdarzył czyn pedofilski, ale nikt nie potwierdza, ze jest on pedofilem

 

Polański jest jeden, tam się zleciało ponad 100 facetów do tego chłopca. Jak pszczoły do miodu. Przerażające. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Fluber ale w sumie dziwisz się, przecież w sumie to jest trochę jak w tym kawale:

Cytat

Pan nauczyciel pyta się dzieci w szkole, czy znają pojęcie słowa rarytas:
- No dzieci, co jest dla was rarytasem?
- Banany, pomarańcze - mówi Staś
- Bułka z masłem i szynką - dodaje Małgosia
- Tyłeczek 16-letniej dziewczyny - mówi Jaś
Nauczyciel wyrzuca z sali Jasia i każe mu przyjść następnego dnia z ojcem. Nazajutrz Jasio przychodzi do szkoły i siada w ostatniej ławce:
- Dlaczego nie przyszedłeś z ojcem i dlaczego siedzisz w ostatniej ławce? - pyta się nauczyciel
- Bo tata mi powiedział, że jeśli dla pana tyłeczek 16-letniej dziewczyny nie jest rarytasem to pan jest pedał i mam się od pana trzymać z daleka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, quevas napisał:

 

zatem, Głódź bajdurzy.

 

Dopiero teraz to dostrzegłeś? Najgorszy biskup w Polsce.

5 godzin temu, julekstep napisał:

Po paru godzinach spędzonych z policją na początek lata wyborczego (Komenda też się przyznał do winy tak btw).

 

Dotarli do niego na podstawie innych dowodów, no i wciąż mówimy tyko o zatrzymaniu. Tak samo wyglądało zatrzymanie zabójcy Adamowicza ( tylko, że na miejscu) i wtedy RPO się nie odzywał. Ba, niedawno okazało się, że podczas jednej z rozpraw sądowych, sędzia nie pozwoliła skorzystać z żadnej pomocy niepełnosprawnemu świadkowi, ani odpowiadać z ławki i kazała mu się czołgać do mikrofonu. W takich sprawach Pan Bodnar nigdy nie zabiera głosu.  Gościu mógł być niebezpieczny, nic mu nie zrobili, obezwładnili, zakuli, zawieźli na komendę, działali zgodnie z obowiązującym prawem. A czym się kończy uprzejmość dla zatrzymanych? Przypomnij sobie sprawę Blidy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fluber napisał:

Dotarli do niego na podstawie innych dowodów, no i wciąż mówimy tyko o zatrzymaniu. Tak samo wyglądało zatrzymanie zabójcy Adamowicza ( tylko, że na miejscu) i wtedy RPO się nie odzywał. Ba, niedawno okazało się, że podczas jednej z rozpraw sądowych, sędzia nie pozwoliła skorzystać z żadnej pomocy niepełnosprawnemu świadkowi, ani odpowiadać z ławki i kazała mu się czołgać do mikrofonu. W takich sprawach Pan Bodnar nigdy nie zabiera głosu.  Gościu mógł być niebezpieczny, nic mu nie zrobili, obezwładnili, zakuli, zawieźli na komendę, działali zgodnie z obowiązującym prawem. A czym się kończy uprzejmość dla zatrzymanych? Przypomnij sobie sprawę Blidy.

Ale czemu wiążesz swoją antypatię do Bodnara z tym, że wyraziłem smutek w związku z tym że tylu ludzi w internecie wciąż ma mentalność średniowiecznego motłochu z widłami - nawet świeżo po sprawie Komendy? Nie czaję (tzn w sumie czaję, wrzucając tego posta oczekiwałeś że czytelnicy skupią się na Bodnarze i ciężko Ci zauważyć jak ktoś całkowicie pominął jego osobę).

Co do innych dowodów to z tego co wiem (nie wnikam w to jakoś bardzo, więc mogę nie być na bieżąco) to takie średnio rzeczowe.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, julekstep napisał:

Ale czemu wiążesz swoją antypatię do Bodnara z tym, że wyraziłem smutek w związku z tym że tylu ludzi w internecie wciąż ma mentalność średniowiecznego motłochu z widłami - nawet świeżo po sprawie Komendy? Nie czaję (tzn w sumie czaję, wrzucając tego posta oczekiwałeś że czytelnicy skupią się na Bodnarze i ciężko Ci zauważyć jak ktoś całkowicie pominął jego osobę).

Bo uznalem ze sa powiazane skoro cytowalem bodnara i wyrazilem dezaprobate w zwiazku z tym co napisal:) zwykle nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, RappaR napisał:

Polska także:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitulacja_Warszawy_(1939)

21 godzin temu, RappaR napisał:

 

 

rozumiem jakby to ktoś napisał z Warszawy , ok ale chyba jesteś z Gliwic. niewiarygodne :)

 

20 godzin temu, RappaR napisał:

Chyba, że masz na myśli zaprzestanie walki, wtedy Belgia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Belgian_government_in_exile

Holandia:

https://en.wikipedia.org/wiki/Dutch_government-in-exile

I Norwegia:

jak najbardziej nie podpisały kapitulacji:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nygaardsvold's_Cabinet

ech , uparty jesteś.

 

Belgia - 27 maja podpisanie kapitulacja podpisana przez króla, mediacja króla Leopalda , działanie legalnie partii Leona Degrelle , pozostawienie przedwojennej administracji państwowej

Holandia-  14 maja podpisanie przez głównodowodzącego armii holenderskiej Winkelman kapitulacji całych wojsk holenderskich, pozostawienie przedwojennej administracji państwowej

Norwegia - tutaj temat jest złożony ponieważ były prowadzone negocjacje, które przerwał Qusling i jako premier rządu podpisał kapitulację.

 

tylko nie rozumiem tego punktu, chcesz udowodnić , że teoretyczne pozostawienie rządu polskiego i negocjacje ze strony Rydza-Śmigłego oraz Mościckiego nie wpłynęłyby na "zmiękczenie" okupacji niemieckiej ?

21 godzin temu, RappaR napisał:

Jakby III Rzesza wykorzystywała racjonalizm, nie skończyłaby się ze śmiercią Hitlera i demolką Berlina.

Holocaust to też narzędzie propagandy czy czysty racjonalizm?

osoby kierujące się racjonalnie także popełniają błędy.

noc kryształowa, ustawa norymberska , konferencja w Wannsee to były następstwa.

Holocaust jest tego następstwem , ale Niemcy i tak będąc pragmatykami musieli to wszystko prawnie usankcjonować , przewidzieli , że może powstać coś takiego jak mienie bezspadkowe ;]

21 godzin temu, RappaR napisał:

A liczby dla pozytywistów - 6 milionów trupów, których nie wymordowano wśród nacji germańskich.

Jedyny naród, który był podobnie mordowany to Żydzi i Rosjanie, którzy porozumienie z Hitlerem o dziwo podpisali.

Rosjanie podpisali ? coś nowego , patrz Polacy też z nimi podpisali pakt o nieagresji ;]

 

21 godzin temu, RappaR napisał:

A są jakieś publikacje ówczesnych polityków francuskich albo angielskich, że wiedzieli o tym tajnym protokole? Którzy?

 

  Robert Coulondre , Naggiar

 

21 godzin temu, RappaR napisał:

Jakby to cokolwiek zmieniło? Pisałem o konkrety. Powiedź mi co dokładnie by się zmieniło. Najlepiej z dowodem na to.

 

jakie konkrety ? musieliby się tam pojawić. zmęczyłeś mi tymi pytaniami , zadzwoń do Dudy i powiedz żeby wyrzucił te około 6000 żołnierzy amerykańskich bo jak to napisałeś to żaden "asset" względem Armii Rosyjskiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby u nas było prawo precedensowe, jak w USA, to ten wyrok byłby absolutnie historyczny.

Najsztub nie miał prawa jazdy, badań technicznych, ubezpieczenia samochodu i potrącił kobietę na pasach.Wyrok sądu: niewinny!!!

Cytat

Sąd, kiedy rozstrzygał tę sprawę, nie ustalił ponad wszelką wątpliwość, z jaką prędkością ta pani weszła na pasy. Sąd uznał, że zachowałem szczególną ostrożność, w związku z czym mnie uniewinniono

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.