Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

 

W ostatnich 5 Marszach Niepodległości wzięło udział średnio 54 tysiące osób/rok. 

 

Rekordowa frekwencja na Marszu Niepodległości wynosiła 75 tysięcy osób.

 

Ja napisałem to:

Ty napisałeś to:

Myślę, że jednak w świetle danych na temat liczebności marszu z ostatnich lat, to jednak ja mam rację. 

Wedle Policji było CO NAJMNIEJ kolejno 50, 70, 70, 75 i 60 uczestników marszu w tysiącach. Średnio wychodzi CONAJMNIEJ 65 tysięcy.

Wedle organizatorów zaś w 2014, 2015 i w 2016 było około 100 tysięcy, dlatego też pozwoliłem sobie powiedzieć zwykle, jako że taka była dominanta w ostatnich latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że to zupełnie inny marsz. Na marsz narodowców przychodziło zwykle jakieś 50 tysięcy ludzi. Na ten marsz przyszło ćwierć miliona. Nie ma wątpliwości, czyj to był marsz i kto zrobił taką frekwencję. Zrobili ją zwykli ludzie, polskie rodziny, nie narodowcy.  To była skala nieporównywalna z żadnym innym marszem po 89 roku i zabezpieczenie tego w kilka dni to było ogromne wyzwanie, z którym sobie poradzono.

 

Zresztą nawet na ten Marsz Niepodległości robiony przez narodowców też mnóstwo ludzi przychodziło nie z tego powodu, że byli narodowcami. Na koncert organizowany przez narodowców po marszu przyszło 6 tysięcy ludzi. 244 tysiące stwierdziły, że to nie dla nich. 

 

Zupełnie inny marsz, który wypadł przypadkiem w ten sam dzień (obvious, ale wciąż), chyba o tej samej godzinie i w tym samym miejscu co ten zaplanowany rok temu (więcej, bo Marsz Niepodległości jest wpisany jako impreza cykliczna). No tak, typowe TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle Policji było CO NAJMNIEJ kolejno 50, 70, 70, 75 i 60 uczestników marszu w tysiącach. Średnio wychodzi CONAJMNIEJ 65 tysięcy.

Wedle organizatorów zaś w 2014, 2015 i w 2016 było około 100 tysięcy, dlatego też pozwoliłem sobie powiedzieć zwykle, jako że taka była dominanta w ostatnich latach.

Chcesz podyskutować o prawidłowości wyliczeń organizatorów marszów w Warszawie?:) 

 

Wg informacji medialnych, które znalazłem w internecie policja określiła liczbę uczestników w 2014 na 40 tysięcy, w 2013 na 25 tysięcy.

 

Niezależnie od źródeł z pewnością nie masz problemu z określeniem, czy 65 jest bliżej 50, czy 100. Zatem pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Być może opierasz się tylko na danych z TVP Info, gdzie o podobnym zaniżaniu można mówić w kontekście ilości zgromadzonych osób na błoniach. Było dużo więcej niż 6 tys. osób. 

Nie, opieram się na danych policji:

https://twitter.com/PolskaPolicja/status/1061677005702422528?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1061677005702422528&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.se.pl%2Fwiadomosci%2Fpolska%2Fmarsz-niepodleglosci-frekwencja-oficjalne-dane-aa-pobu-RVJA-FStw.html

W Marszu wzięło udział 250 tys. osób, a na koncercie kończącym Marsz pozostało 6 tys. osób. Było spokojnie. Dla nas służba nie kończy się, dalej dbamy o bezpieczeństwo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz podyskutować o prawidłowości wyliczeń organizatorów marszów w Warszawie? :smile:

Nie. Dyskutujemy tylko o Marszu Niepodległości, więc nie wiem czemu próbujesz to rozszerzać na różne grupy.

 

Niezależnie od źródeł z pewnością nie masz problemu z określeniem, czy 65 jest bliżej 50, czy 100. Zatem pozdrawiam:)

A 100 tysięcy podane przez organizatorów do której liczby ma bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A 100 tysięcy podane przez organizatorów do której liczby ma bliżej?

Nie interesuje mnie liczba podana przez osoby, które nie liczyły uczestników Marszu:) i Ciebie też nie powinna:)

 

W sumie to zabawne, że żeby zachować twarz i nie wyszło, że nie masz racji chwytasz się argumentu, że Marian Kowalski liczył i wyszło mu 100 tysięcy:)

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie liczba podana przez osoby, które nie liczyły uczestników Marszu:) i Ciebie też nie powinna:)

 

W sumie to zabawne, że żeby zachować twarz i nie wyszło, że nie masz racji chwytasz się argumentu, że Marian Kowalski liczył i wyszło mu 100 tysięcy:)

 

Ciekawi mnie czy równie chętnie podpierałeś się danymi policyjnymi, gdy u władzy była Platforma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są dobre miesiące dla KNFu.

 

Chrzanowski poleci, nie mam wątpliwości, pytanie czy razem z nim członek RM, który go rekomendował do KNFu i na ile akcja Czarnieckiego to spontaniczne zagranie, a na ile wewnętrzna rozgrywka w strukturach PiS (na goraco wygląda to na starcie Ziobro vs Morawiecki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.