Skocz do zawartości

Polska scena polityczna w Internecie


Findek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze dodam do tego, że zmniejszyła się w tym czasie w Słupsku populacja o 6%. Czy w Polsce przez ostatnie 4 lata także zmniejszyła się populacja o 2,5 mln? I czy za Biedronia liczba miejsc pracy wzrosła? Bo w sumie ten wskaźnik by lepiej mówił o tworzeniu nowych miejsc pracy według mnie, ale z chęcią posłucham argumentów dlaczego Ty masz inne zdanie na ten temat.

Liczba miejsc pracy zalezy od liczby mieszkanców. To nie są wielkosci niezależne od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba miejsc pracy zalezy od liczby mieszkanców. To nie są wielkosci niezależne od siebie.

Ale także nie mają zależności liniowej. Jeśli wyjechało 5 tysięcy bezrobotnych i 100 firm zbankrutowało, to dalej może bezrobocie spaść mimo spadku miejsc pracy. A ty napisałeś, że Biedroń stworzył nowe miejsca pracy, więc chętnie się dowiem na jakiej podstawie to napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale także nie mają zależności liniowej. Jeśli wyjechało 5 tysięcy bezrobotnych i 100 firm zbankrutowało, to dalej może bezrobocie spaść mimo spadku miejsc pracy. 

I mogło być także odwrotnie. Nie wiemy kto wyjechał ze Słupska, a kto nie.

 

 

A ty napisałeś, że Biedroń stworzył nowe miejsca pracy, więc chętnie się dowiem na jakiej podstawie to napisałeś.

A ja się chętnie dowiem, kiedy i gdzie to napisałem:)

1. Co wiesz na temat tyh dwóch sondaży? Próba 500 osób i 150 osób. nic poza tym.

 

2. Nic nie wiadomo na temat metodologii tych sondaży.

 

3. Pracownii IBRIS nie należy traktować poważnie.

 

4. Wiesz więcej, to szukaj więcej na temat tej pomocy Biedronia dla małych firm. Ja nie mam czasu. Na koniec powołaj się, na "słyszałem o pozytywnych opiniach płynących ze Słupska".

 

Na temat zweryfikowanego przez samego Biedronia zadłużenia Słupska cisssszzzzzza.

1 i 2. Wiem dokładnie to samo, co na temat każdego sondażu politycznego. Jakie dane Twoim zdaniem zatajono?

3. Bo nie pasuje Ci wynik. 

Wynik w 1 turze wyborów Biedronia w 2014: 20,6%

Wynik w 1 turze według sondaży według trzech różnych sondażowni w badaniach dla 3 różnych podmiotów w 2018 roku: 54, 62, 67%

 

Sugerujesz, że 3 sondażownie dodały Biedroniowi po 50% każda? Na podstawie jakich dowodów?

 

 

 

Z tym zadłużeniem to uważaj bo według prognoz z 2015 r.zadłużenie Słupska w 2020r, miało wynieść 177 mln, w tym roku Biedroń nieco poprawił prognoże i zadłużenie w 2020 wynieść ma już 266 mln. Co tam różnica prawie 100 mln. Okłądki w Viva, Pudelek i poparcie GW ważniejsze.

 

Nie wiem, ile miało wynieść, ani według jakich prognoz, ale kiedy Biedroń przejmował władzę, to Słupsk miał 274 miliony długu, a w zeszłym roku 237 milionów długu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To, że pewna grupka wywiesiła sobie taki a nie inny transparent

 

 

nie chodzi o to, że ktoś go wywiesił, ale o to, że nikt go nie zdjął, a przynajmniej nie od razu

 

w efekcie są zdjęcia, które ewokują adekwatne komentarze, przekaz idzie w świat, i dopiero wtedy zainteresowani zaczynają się tłumaczyć i negować oczywiste fakty.

 

mądry Polak po szkodzie.

 

 

"Zapraszał kobiety na randki do ekskluzywnych restauracji, jadł ile mógł, szedł zadzwonić i nie wracał"

 

wypisz, wymaluj opis rządów PIS w Polsce, na końcu rachunek do zapłacenia dostanie białogłowa, czyli suweren.

 

I to bez przyjemności.

Edytowane przez vasquez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mogło być także odwrotnie. Nie wiemy kto wyjechał ze Słupska, a kto nie.

 

 

A ja się chętnie dowiem, kiedy i gdzie to napisałem:)

 

Czyli prezydent miasta ma taki sam wpływ na poziom zatrudnienia w swoim mieście, co na pogodę? Na jakiej podstawie tak uważasz? Samorząd nie tworzy miejsc pracy? Nie ułatwia inwestorom biznesu? Nie wspomaga małych firm? 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 i 2. Wiem dokładnie to samo, co na temat każdego sondażu politycznego. Jakie dane Twoim zdaniem zatajono?

3. Bo nie pasuje Ci wynik. 

 

5. Wynik w 1 turze według sondaży według trzech różnych sondażowni w badaniach dla 3 różnych podmiotów w 2018 roku: 54, 62, 67%

Sugerujesz, że 3 sondażownie dodały Biedroniowi po 50% każda? Na podstawie jakich dowodów?

 

6. Nie wiem, ile miało wynieść, ani według jakich prognoz, ale kiedy Biedroń przejmował władzę, to Słupsk miał 274 miliony długu, a w zeszłym roku 237 milionów długu. 

1 & 2 Nie, że zatajono, tylko podano liczbę osób i tyle. Naprawdę musimy dyskutować nad sondażykiem zrobionym na liczbie 150 osób?

3. 30% dla Nowoczesnej, Kilka dni przez pierwszą turą w maju 2015r. Komorowski-Duda 40:26

5. Ty naprawdę tak wierzysz w sondaże? Pompowanie Komorowskiego czy Jolanty Kwaśniewskiej w 2005r. niczego cię nie nauczyło? Wipler i jego nowa partia mająca 17%?

6. Strasznie się jarali tym długiem w 2015r. Dziś już mało kto z GW czy TVN-ów wspomina o "drobnej" korekcie.Dług się ogranicza, zwłaszcza gdy centrala ratuje przez zarządem komisarycznym i ładuje w Słupsk 9 milionów złotych.

Zresztą nie chce mi się już więcej pisać o gościu, którego jeden tutaj czepialski, określił mianem polityka o poglądach centrowo-lewicowych cokolwiek ma to znaczyć.

 

 

nie chodzi o to, że ktoś go wywiesił, ale o to, że nikt go nie zdjął, a przynajmniej nie od razu

 

w efekcie są zdjęcia, które ewokują adekwatne komentarze, przekaz idzie w świat, i dopiero wtedy zainteresowani zaczynają się tłumaczyć i negować oczywiste fakty.

NIe wiesz, nie byłeś, więc nie masz pojęcia jak wygląda pochód 60-100 tys. Zresztą co możesz wiedzieć jeżeli uczestniczyłeś co najwyżej w demonstracyjkach KOD-u liczących chyba tylko raz 30 tys. Przez 10 lat podczas MN tobie podobni szukali i szukali i chyba tylko raz panienka z TVN stwierdziła, że hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" to faszystowskie hasło, nawołujące do nienawiści.

Za tym przekazem idącym w świat to stały media, które z lubością czytasz, nachalnie wysyłając fałszywy przekaz.

 

Fajną prasę czytasz. wysokie obcasy :smile:

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 & 2 Nie, że zatajono, tylko podano liczbę osób i tyle. Naprawdę musimy dyskutować nad sondażykiem zrobionym na liczbie 150 osób?

 

A co się zwykle podaje? Ich adresy? Możemy podyskutować nad sonadżem Ibrisu na próbie 500 osób, który przy 60-70 tysiącach ludzi uprawnionych do głosowania jest więcej niż wiarygodny. 54% w sondażu kontra 20,6% w poprzedniej 1 turze. Ludzie w Słupsku przekonali się do Biedronia i są zadowoleni z jego rządów, skoro więcej osób chciałoby na niego głosować w 1 turze niż w ostatnich wyborach. A największe sondażownie robią sondaż na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków i nie potrzebują podawać żadnych informacji, bo po co? 

 

 

 

3. 30% dla Nowoczesnej, Kilka dni przez pierwszą turą w maju 2015r. Komorowski-Duda 40:26

 

 Wyniki innych sondażowni z tego samego dnia, co sondaż Ibrisu ( to było badana jakiś tydzień przed wyborami, bo trzeba było opracować wyniki, publikowane 3 dni przed 1 turą:

 

Milward Brown - 39-27

TNS Polska - 35-27

Estymator 40-29

PP/ROBOP 40-31

 

Może jednak taki był po prostu rozkład poparcia tydzień przed wyborami?

 

I był moment, kiedy Nowoczesna była strasznie popularna i kręciła się w granicach 30% ( po prostu zabrała głosy platformie ), znowu podobne wyniki uzyskiwały TNS, czy Estymator.

 

To ostatni sondaż IBRIS przed wyborami parlamentarnymi najbardziej odpowiadał wynikom wyborów.

 

 

 

5. Ty naprawdę tak wierzysz w sondaże? Pompowanie Komorowskiego czy Jolanty Kwaśniewskiej w 2005r. niczego cię nie nauczyło? Wipler i jego nowa partia mająca 17%?

Tu nie chodzi o wiarę, tylko o wiedzę, że IBRIS nie może zrobić sondażu, która osobie z poparciem poniżej 20% będzie miała w sondażu 50, 60, czy 70%. Sondaże mogą się mylić w niewielkim zakresie, ale nie mogą się mylić o 40, czy 50%. 

 

 

 

6. Strasznie się jarali tym długiem w 2015r. Dziś już mało kto z GW czy TVN-ów wspomina o "drobnej" korekcie.Dług się ogranicza, zwłaszcza gdy centrala ratuje przez zarządem komisarycznym

 

Aha, czyli to:

 

kiedy Biedroń przejmował władzę, to Słupsk miał 274 miliony długu, a w zeszłym roku 237 milionów długu. 

 

nie jest ograniczaniem długów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na szybko. Potem odniosę się do spraw okołobiedroniowych już po raz ostatni.

Fluber - jaki masz stosunek do księdza Stryczka? Ostatnie zarzuty o mobbing i jego lekki managerski styl i chyba duża chęć przypodobania się mainstremowi.

Nie mam do księdza Stryczka żadnego stosunku, super że pomaga, ale nie mam zielonego pojęcia o jego działalności duszpasterskiej, czy kaznodziejskiej, więc trudno mi się ustosunkować do niego, jako księdza. Na pewno jest wspaniałym wolontariuszem, który pomógł wielu ludziom i bardzo mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sprawa z przetrzymywaniem jakiejś 13latki i gwałtami?

Dziś w radiu o tym mówili, że adwokat ma odwoływać się od kary 1mln dlaxofiary bo wg niego ksiądz dopuszczał się tego nie będąc w pracy i że niby nie będą płacić za jego winy

Oczywiście,araz usłyszę bure ale wg mie towarzystwo Chrystusowe powinno bez zająknięcia wyjac kasę i przeprosić

Bo to ich człowiek, wykorzystując swoją pozycję dopuścił się tego czynu w miejscu świętym

Kościół zwłaszcza po ostatnich aferach powinien ucinać takie sprawy w środku axnie je rozdmuchiwać i kręcić kolejna aferę która tylko i wyłącznie obniża notowania Kościoła w Polsce

 

W mojej ocenie tu powinien włączyć się Watykan i zdyscyplinować naszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za sprawa z przetrzymywaniem jakiejś 13latki i gwałtami?

Dziś w radiu o tym mówili, że adwokat ma odwoływać się od kary 1mln dlaxofiary bo wg niego ksiądz dopuszczał się tego nie będąc w pracy i że niby nie będą płacić za jego winy

Oczywiście,araz usłyszę bure ale wg mie towarzystwo Chrystusowe powinno bez zająknięcia wyjac kasę i przeprosić

Bo to ich człowiek, wykorzystując swoją pozycję dopuścił się tego czynu w miejscu świętym

Kościół zwłaszcza po ostatnich aferach powinien ucinać takie sprawy w środku axnie je rozdmuchiwać i kręcić kolejna aferę która tylko i wyłącznie obniża notowania Kościoła w Polsce

 

W mojej ocenie tu powinien włączyć się Watykan i zdyscyplinować naszych

 

Sprawa jest cywilna, a nie kościelna, więc tutaj Watykan nie ma nic do tego.

 

To jest ciekawy problem, bo dotyczy zagadnienia, gdzie kończy się odpowiedzialność pracodawcy za czyny swojego pracownika ( przekładając to na prawo cywilne). Jeżeli opiekun ministrantów molestuje ministranta, czy ksiądz na katechezie molestuje dziecko, to odpowiedzialność Kościoła jest bez dwóch zdań i powinni w takich sytuacjach płacić.

 

Natomiast szczegółów tej sprawy nie znam, ale z tego co czytam w artykułach, ten ksiądz porwał dziecko z mieszkania tego dziecka i uwięził w swoim prywatnym mieszkaniu. Nie wiem, czy sam fakt tego, że znał to dziecko z lekcji religii wystarcza, żeby zrzucić odpowiedzialność w tej sprawie na Kościół. Nie jestem przekonany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnisz o "salonowym" księdzu (typu Sowa, Lemański, - ...)...

Odruch Pawłowa

 

Punkt 1 - a Rydzyk

Punkt 2 - zbiórka na stocznie

 

Ja widziałem też zarzuty wysuwane przez vasqueza pod adresem Polski i Polaków. Ty widziałeś zarzuty odnośnie tej zbiórki. Jakąś różnicę widzisz?

Edytowane przez DeltaCenter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnisz o "salonowym" księdzu (typu Sowa, Lemański, - ...)...

Odruch Pawłowa

 

Punkt 1 - a Rydzyk

Punkt 2 - zbiórka na stocznie

 

Ja widziałem też zarzuty wysuwane przez vasqueza pod adresem Polski i Polaków. Ty widziałeś zarzuty odnośnie tej zbiórki. Jakąś różnicę widzisz?

Wspominałem tylko o księżach, do których nic nie mam. Jest tez grupa księży, do których mam bardzo dużo. Jest wśród nich też Sowa, jest też Międlar, jest i Lemański.

 

Zarzuty wobec Rydzyka w tej sprawie mają obiektywne podstawy. Faktem jest, że zebrał kilka milionów na ratowanie stoczni i faktem jest, że nie przeznaczył na ratowanie stoczni z tej zbiórki ani złotówki, uznając że może przeznaczyć te pieniądze na inny cel. Zarzuty Vasqueza opierają się tylko na jego subiektywnym widzimisię. To istotna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.