Skocz do zawartości

RonnieArtestics

The Battle for Play Offs  

113 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje ze wschodu? (UWAGA:wybierz tylko 2 zespoły)

  2. 2. Kto awansuje z zachodu? (wybierz 1)

    • Phoenix Suns
    • New Orleans Pelicans
    • Oklahoma City Thunder


Rekomendowane odpowiedzi

No i na zachodzie się zagescilo bo pomiędzy #3 a #6 seedem (potencjalni przeciwnicy w 1 rundzie) są 2 porażki roznicy!!!!!!!!

 

Wszystko się doskonale zazebia i każdy mecz obecnie jest na wagę zlota...

 

Patrze na to oczywiście z perspektywy dołu tabeli i bolą te 2 porażki z Cavs i NYK bo juz byłoby #3 dla spurs a tak to będzie szarpanina choć oczywiście wole jednak #4 niż #3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upporzadkujmy ten caly rozgardiasz na wschodzie:

 

6.Bucks - [34-36] - Mia, Ind, Gsw, @Atl, Chi, @Bos, Orl(b2b), Cle, @Nyk, Bkn, @Phi(b2b), Bos

Aż 5 bezpośrednich pojedynków, 8 meczy u siebie 4 na wyjeździe. Od transferu Knighta mają bilans 3-13 i generalnie jeśli szybko się nie przełamią będzie collapse roku. 

 

7. Heat - [32-37] - @Mil, @Bos(b2b), @Atl, Det, Sas, @Cle, @Det, @Ind(b2b), Cha, Chi, Tor, Orl, @Phi 

Są w gazie i dla mnie to faworyci do miejsca nr 6 na koniec sezonu. Mają co prawda 2x b2b z bezspośrednimi rywalami na wyjeździe, ale myślę, że wypad za PO przy obecnej formie reszty stawki im nie grozi. 

 

8. Celtics - [31-39] - Mia, @Nyk, Lac, @Cha(b2b), Ind, Mil, @Tor(b2b), @Det, @Cle, Cle, Tor, @Mil 
Aż 6 bezpośrednich pojedynków. Nie zdziwi mnie jak awansują, bo lada dzień wraca Thomas i zrobi na pewno sporo zamieszania w tych najważniejszych starciach. 

 

9. Hornets - [30-39] - Bkn, @Was, Atl (b2b), Bos, Det, @Ind, Phi (b2b), @Mia, Tor, @Atl, @Det, Hou (b2b), @Tor

Mają słabe wyniki w ostatnich meczach i nic nie wskazuje na drastyczną poprawę. Jeden z najslabszych ataków w lidze. Muszą zrobić step-up jeśli chcą awansować, bo terminarz do najłatwiejszych nie należy. Oprócz bezpośrednich pojedynków mają na makiecie 2x Atl, 2xTor i Houston w b2b. 

 

10. Pacers - [30-40] - @Was, @Mil(b2b), Dal, @Bkn, @Bos(b2b), Cha, Mia, @Nyk, @Det, Okc, Was, @Mem(b2b) 
Mieli najlepszy moment w sezonie po ASG, i znowu się zesrało - 6 porażek z rzędu, więc to chyba najlepszy moment na powrót PG. Jeśli nie będzie comeback-u wszystko zależeć będzie od postawy Georga Hilla i Westa - jak oni grają na dobrym poziomie to Indiana spokojnie wygrywa. 

11. Nets - [29-40] - @Cha, Cle, Lal, Ind, @Nyk(b2b), Tor, @Atl(b2b), Por, Atl, Was, @Mil, Chi(b2b), Orl 
Mają jeszcze do rozegrania aż 9 meczy u siebie i tylko 4 na wyjeździe. Gdyby nie fakt, że wszystkie ważne mecze u siebie do tej pory wdupili, to stawiałbym ich w roli faworyta do awansu. Jednak strata do 8 miejsca to 1,5 mecza a bezpośrednich pojedynków zostało im tylko 3. Najgorsza sytuacja w stawce zdecydowanie. JJ i Deron grają taką kupę, że dla mnie nie zasłużyli na awans. 

Pomijam jeszcze tiebreakery bo tych bezpośrednich spotkań zostało bardzo dużo, ale patrząc na zwyżkową formę Heat i słabą dyspozycję reszty tylko Miami jestem w tym momencie pewien. Bucks powinno moim zdaniem wypaść kosztem Hornets i Pacers, bo są strasznie bezpłciowi, i nie wyobrażam sobie by nawiązali walkę z kimkolwiek w PO. Natomiast mają oni sporą przewagę nad każdym oprócz heat, a nie zapowiada się żeby Hornets czy Celtics zaczęli seryjnie wygrywać. 

Życzę sobie żeby wyszło to tak: 6. Heat, 7. Pacers, 8. Hornets
A na chlopski rozum pewnie skonczy się tak: 6. Heat, 7. Bucks, 8. Celtics/Pacers/Hornets, 11. Nets

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolny net rating ma -1,5 wiec to twoje +4 swiadczy o beznadziejnej grze jacka a nie dobrej derona.

no i jak juz dajesz mi linka to patrz na inne statsy bo tam jest np:

deron on court: ts% 45.6 off court: ts% 53.1

a analizuje na podstawie meczy ktore obejrzalem. nie wiem co mi nie wyszlo wg ciebie ale brooklyn z dosyc solidnym i doswiadczonym skladem nie zalapuje sie do playoffow na wschodzie. a deron to jeden z liderow i gosc ktory zarabia 20M rocznie. wiec wracajac do meczy ktore ogladalem: deron w wiekszosci meczy fajnie wyglada w 1st half, gdzie obrona jeszcze wchodzi w rytm meczowy i kiedy ma wiecej miejsca. kiedy defensywa się zazębia to albo wcale nie oddaje rzutow, nie atakuje kosza albo robi to z mizernym skutkiem. 

deron w jazz to byl true g2g, facet z jajami, niszczył w końcówkach and so on...

deron poza jazz to tylko solidny pg ze skłonnościami do urazów i asekuracyjnej gry. bez fantazji, charakteru itp.

 

edit; i niestety mowie to z bolem serca, bo tesknie za mlodym deronem. gosc jakby przesypia swoje prime od kilku lat, smutne to..

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? Obaj zarabiają grube miliony za bycie ligowymi średniakami, przeciętniakami, wskazuje na to zarówno ich bilans jak i indywidualne osiągi. Deron ostatnio czasem walnie jakies 10 asyst i moze sie wydawac, ze jest spoko, ale nie jest. On powinien robić 20/10 co noc tyle zarabiajac, a przekracza bariere 20pkt raz na 30 spotkań...

Za malo agresywnosci za malo brania na siebie gry, nie wiem za malo czegokolwiek..zreszta po ktorejs porazce sam to przyznal, ze jako most payed playa in the team powinien grac duzo lepiej i bierze na siebie odpowiedzialnosc za obecne wyniki. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update

 

6. Bucks 36-36
7. Heat 33-39

8. Celtics 32-40

9. Nets 31-40

10. Pacers 31-41

11. Hornets 30-41

Ja pierdziele, po co mi Ci Bucks i Celtics w PO. Urwą może jeden mecz u siebie i nic więcej. Bucks to już raczej pewne, a 6 seed bardzo prawdopodobny. Z raptors mieliby większe szanse coś powalczyć, sami raps na pewno wolą Bucks niż Wizards, więc niech powalczą o 3 seed wtedy będziemy mieli potencjalnie dluzszą serie, no i rewanżyk za zeszłe PO w postaci Bulls vs Wizards.

 

Nie chcę celtics, wolę już Nets bo mają większy 'potencjał' żeby napsuć krwi Hawks. 

Smutne że dwie drużyny którym kibicuję spadły na ostatnie miejsca w walce. Wierzę nadal w Pacers, w Charlotte coraz mniej. Dawać mi PG#24 na boisko bo chcę mieć swoją drużynę w PO!!!!

Co do hornets

Dziś fatalna porażka w końcówce, nie wiem która to już, a tymbardziej nie wiem jak można kurde pozwolić na dogrywkę w przypadku gdy ma się +4 na 15 sek do końca meczu!

Czemu do cholery taki Jeff Taylor byl na boisku, jak jest najmniej ogranym w tym sezonie zawodnikiem? I czemu do niego pilka poszla? Gdyby trafil tego cholernego FT to nie wierzę żeby wizards wcisnęli im drugą trójkę z rzędu, graliby szybkie 2pts i znowu faulowali. 

No i oprócz pięknej skuteczności 36-104 (kemba 3-17) wspominiany w temacie Hornets Big Al pozwala jakiemus Goodenowi na 15-17, Gortat i Gooden łącznie 31 reb (10 w ataku). 

Czarno to widzę, dziś Hawks na plakacie i jedyna nadzieja w Budenholzerze który może odpuści b2b po tym jak wygrał wschód.

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pora na update wschodu ale najpierw wrocmy na moment na zachod bo tam jeszcze wszystko w grze.

8. OKC 42-33 - @MEM, HOU, SAS, sac, @ind, POR, @min

9. NOP 40-34 - @sac, @POR, GSW*, @MEM, pho, @HOU, @min, SAS

 

Jeśli pelicans wygrają swój kolejny mecz, a myślę że tym razem już sobie nie pozwolą na wpadkę z drużyną która tankuje, to mają tylko 1 mecz straty do thunder. Duzymi literami zaznaczylem druzyny z zachodu ktore kwalifikuja sie do po, i wychodzi ze 4 takie mecze zostana oklahomie, ale dodatkowo maja na wyjezdzie pacers, ktorzy dopoki beda w grze beda na pewno wypruwac flaki na boisku. pelicans maja takich meczy 5, ale celowo dałem Warriors z gwiazdką. Dlaczego? Mają już zapewniony 1szy seed i prawie zapewnione HCA w finale, więc jeśli wolą grać z Pelicans niż z Thunder to nie zdziwię się jeśli w tym meczu się podłożą tak żeby Silver się nie domyślił :). Tak więc wszystko jest do odrobienia bo terminarze są bardzo podobne, a Westbrook coraz częściej traci nerwy w końcówkach. Przypominam o tie-breakerze po stronie New Orleans. 

No więc panie Russell [panie Davis?], pokaż pan kto tu rządzi.


East: 

 

6. Bucks 37-38
7. Heat 34-40 
8. Nets 34-40
9. Celtics 34-41
10. Hornets 32-42

11. Pacers 32-43

Tu to się zmienia jak w kalejdoskopie. Wydawalo sie tydzien temu ze Bucks są w stanie zaliczyc big faila, ale wygrali 2 wazne mecze w końcówkach i powoli mogą być przymierzani do 6 seeda. 
Nets i Celtics nagle rozwalają każdego, wygrywają bezpośrednie pojedynki itd itp. Nets caly sezon grania mizerii nadrobili wszystko jednym runem 5W w odpowiednim momencie. Teraz tylko nie zaliczyć dołka, wygrać połowę meczy i powinno starczyć. Chociaż nie, nie powinno bo Boston jest jeszcze lepszy.

Nie wiem czy Hornets i Pacers w obecnej formie coś jeszcze wskurają, jeśli chcą to muszą wygrywać i tyle. Pacers mają w 3 kolejnych spotkaniach same bezpośrednie pojedynki, więc im nieco łatwiej będzie odwrócić sytuację.

 

 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelicans mają jednak trudniejszy terminarz, więcej wyjazdów (5 meczy na wyjeździe, 3 u siebie, Thunder odpowiednio 3 i 4) i do tego 3 b2backi (Thunder 1), więc OKC raczej się obroni. W sumie to dobrze, bo Brooks pewnie zostanie, a Rockets dostaną pick od Pelicans. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przestanie, bo Pelikany mają trudny kalendarz i na moje nie dadzą razy.

 

Na Wschodzie jest fajnie, 4 drużyny walczą o 2 seedy. W najlepszej sytuacji jest Miami, ale Nets, Pacers i Celtowie mają swoje atuty. Typuję awans Heat i Nets.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.