Skocz do zawartości

RonnieArtestics

The Battle for Play Offs  

113 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto awansuje ze wschodu? (UWAGA:wybierz tylko 2 zespoły)

  2. 2. Kto awansuje z zachodu? (wybierz 1)

    • Phoenix Suns
    • New Orleans Pelicans
    • Oklahoma City Thunder


Rekomendowane odpowiedzi

Akurat Davis w ataku jest kombinacją mega trudną do zatrzymania. Właściwie jego szybkość rzut wszystko sprawia że w tej chwili zatrzymanie to bardziej kwestia jego słabości niż mocy rywala - w ofensywie to jesli go kontuzje nie zatrzymają to szybko będzie na poziomie absolutnie elitarnym

 

Ale za obronę odpowiada równie mocno co trener. Niestety za każdym razem jak oglądam Pelicans to widze wysokiego który odsuwa sie od wjazdów aby nie trafić na plakat, który się spóźnie z pomocą i ogólnie rzadko kiedy kontestuje więcej jak 1/3 rzutów które mógłby

 

Niby ma te bloki i przechwyty ale w sumie to pomalowane Pelikanów kiedy on broni to jest jedna wielka autostrada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pisałem o tym jakąś stronę temu. ;] pisałem o swoich osobistych odczuciach, spotkanie z Pacers skłoniło mnie do dosyć prostej refleksji, że brak OKC w playoffach to będzie jedno z największych ''RS dramma'' jakie widziałem, drużyn, które nie zrobiły playoffów przez zdrowie i silną konferencję (Pelicans), chyba jednak trochę było.

 

swoją drogą, Davis, Evans, Gordon, Holiday, Anderson, czyli pięciu najlepiej punktujących Pelicans, opuściło łącznie ponad 100 spotkań (w tym Davis - 14), praktycznie cały sezon muszą grać szrotem jak Babbit, Cunningham czy Pondexter, a i tak są jeden W od playoffów na Zachodzie. chyba jednak nie jest taki zły Monty. ;]

 

Akurat Pondexter czy Cunningham to wcale nie takie szroty, bo przed Pondexterem to musiałem oglądać Riversa. Babbitt to akurat szrot i do tego źle wykorzystywany przez Williamsa. Gość powinien wchodzić mieć rozpisane 2-3 zagrywki na rzuty za 3, a nie biegać bezproduktywnie.

I tu dochodzimy do Williamsa i tego, że do PO zapewne zabraknie 1 zwycięstwa i to nie z dobrymi ekipami tylko takimi tuzami jak Philadelphia, New York, Orlando czy Denver ( 1-3 bilans), albo też słynny samobój Asika.

Ale jutro najważniejszy mecz Davisa w karierze, z ekipą w kapitalnej formie i praktycznie obie drużyny w pełnych składach ( chyba tylko Splitter niepewny) i do tego obie drużyny mają o co walczyć.

Zapowiada się piękny mecz no chyba, że Pop nie chce Dallas ( w co praktycznie nie wierzę) i odpuści. Tak w ogóle to chyba jeden z 2 meczów o takim ciężarze w ostatniej kolejce, gdzie obie drużyny o coś walczą i porażka może być katastrofą ( Indiana, New Orleans) lub mieć duże konsekwencje przy rozstawieniu ( San Antonio, Memphis). Mam tylko nadzieję, że uda się obejrzeć oba bez specjalnych spoilerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może nie jest, choć ja ciągle mam wątpliwości, bo trenerów oceniam głównie po tym, jak ich drużyny bronią. atak NOP może być tak dobry, bo mają wybitnego Davisa, czy mini LeBrona w postaci Evansa.

i to jest słuszny punkt widzenia. tylko pytanie brzmi, czy można było oczekiwać w tym roku od Pelicans więcej niż gry na 50W? raczej nie.

 

I tu dochodzimy do Williamsa i tego, że do PO zapewne zabraknie 1 zwycięstwa i to nie z dobrymi ekipami tylko takimi tuzami jak Philadelphia, New York, Orlando czy Denver ( 1-3 bilans), albo też słynny samobój Asika.

wg mnie te wpadki Pelicans to kwestia tego, że raczej ciężko utrzymać regularność gdy praktycznie cały czas grasz bez jednego (a nawet więcej) istotnego gracza w rotacji. gdy przegrywali z Knicks i Phillą to nie było np. Davisa i Holidaya. Williams i taki robi w trakcie sezonu rewelacyjne adjustments, zresztą doskonale widać, że to jest drużyna dopiero w budowie, i to na jej wczesnym etapie (w kontekście bycia contenderem), czego raczej nie można powiedzieć o jakiejkolwiek innej drużynie na Zachodzie która zagra w playoffach. więc chyba jednak należy się trochę splendoru trenerowi, że pomimo tych wszystkich losowych sytuacji, jego zespołowi prawdopodobnie braknie jednego winu do playoffów.

 

Ale za obronę odpowiada równie mocno co trener. 

tyle, że Davis jest najlepszym obrońcą Pelicans.

Edytowane przez BigManFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Clipps sobie pewnie z nimi poradzą, ale będzie to okupione sporymi stratami w ludziach i inwentarzu. 

 

Chociaż jest jeszcze szansa, że Davis zagra mecz życia i ogoli Spursów. To by mi pasowało :) Seria z Mavs i Pelikany zamiast OKC. Niestety raczej tylko pomarzyć można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio ani słowa o Indianie?

 

 

Słowem, to Atlanta ma przerąbane ;)

 

Nie mówię, że będzie upset, ale dostaną bardzo ciężkiego rywala - zgraję ogranych w PO weteranów z elitarną obroną, topowym coachem, wracającym Georgem i kilkoma nowymi opcjami, które wykreowały się w toku RS (Miles, Stuckey).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa Indiana pyknie Atlante, później Wizz Indianę i mamy Gortata z Lebronem w ECF ;).

 

Jeszcze wracając do tabelki z poprzedniej strony i LAC. Niech mi ktoś powie po co oni wygrywali dzisiejszy mecz? Po to żeby wylądować na trójcie i mieć Miśki? Patrząc na rozkład jutrzejszych gier mieli pewnie 90% szans na pozycję numer pięć gdyby przegrali. A tak sami będą sobie winni jak odpadną z Memphis.

Dla mnie to lepiej bo GSW do WCF nie powinno się nawet spocić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis przegrało po ASG kilka durnych meczów, kontuzje, problemy w szatni i tak z 2 na 5 wylądowali. Wolałbym jakby grali z Mavs, Portland czy nawet Houston. Clips ich zmęczą ale liczę na to, że Big Spain i Z-Bo poprzestawiają Blake'a  na deskach, aż będzie mu głupio.

 

To już nie jest Big Burrito, tylko Big Spain? :D

 

Jestem innego zdania. Szkoda, że w Clippsach nie zatrudnili nikogo do myślenia, bo by było łatwiej. Ale i tak dadzą radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.