Skocz do zawartości

Www.fb-ninja.com


Leszczur

Rekomendowane odpowiedzi

In preparation for the upcoming Fantasy Baseball season, we'll be performing scheduled maintenance on 2/11 and 2/17 starting around 9PM PDT. Roster edits, trades, and some other functionality will be temporarily unavailable.

 

może dlatego?

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chłopaki musicie coś skorygować z FB-Ninja, bo strasznie dużo błędów jest... Dla przykładu Irving ma niezaliczone staty z 10 i 22 lutego,  Davis z 10 i 11, a taki DJ Augustin choć rozegrał 37 meczów, jest 28 w rankingu z.. 1 meczem rozegranym (zmiana zespołu?). Takich przykładów jest wiele które sam zauważyłem, a podejrzewam, że w skali sezonu może być tego duuuużo więcej.

 

Podejrzewam, że z tego powodu jest dość sporo rozbieżność w rankingu między Wami a Yahoo, choć te same zasady obowiązują np. Davis jest 5 w Yahoo i ma 5 meczy rozegranych, u Was 8 i ma rozegrane 50, choć jak napisałem powyżej 2 mu nie zalicza - czyli jakiś inny dzień zaliczyło 2x?

 

Chyba musicie bazy wyczyścić i zaciągnąć raz jeszcze wszystko...

 

Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorry, że tak późno odpisuję, nie zaglądałem na forum, narzędzia do H2H to kobyła nawet wieksza, niż planowałem.

Co znaczy - Davis ma niezaliczone 10/11? Biorę ranking za okres 10-11 lutego i mam obydwa mecze. Dupy nie urywają, ale to już inna sprawa. Owszem, te mecze nie są opisane values w profilu gracza, i to należy uzupełnić (dzięki za info), ale takie sprawy nie maja wpływu na ranking.

A rozbieżności z rankingami Yahoo będą tak czy inaczej, bo oni ściągają rankingi, i to mocno na pałę, z monstera. Zauważ, że tam nawet gdy pobierasz gracza, to on może mieć diametralnie różny ranking w liście graczy i w panelu z fotką, gdzie wskakuje gracz pobierany i wyrzucany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy - Davis ma niezaliczone 10/11? Biorę ranking za okres 10-11 lutego i mam obydwa mecze. Dupy nie urywają, ale to już inna sprawa. Owszem, te mecze nie są opisane values w profilu gracza, i to należy uzupełnić (dzięki za info), ale takie sprawy nie maja wpływu na ranking.

 

Sławek musi mieć wpływ, bo jeśli dla kolesia który rozegrał rozegrał 37 meczów,a jest 28 w rankingu z.. 1 meczem rozegranym wytworzona jest value "x" to zaburza pozostałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek musi mieć wpływ, bo jeśli dla kolesia który rozegrał rozegrał 37 meczów,a jest 28 w rankingu z.. 1 meczem rozegranym wytworzona jest value "x" to zaburza pozostałe...

 

Ale to teraz piszesz o wpływie Augustyna, nie dwóch meczów Davisa? Bo 1 mecz DJa na pewno trzeba przeanalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Leszczur podobno siedzisz już nad projekcjami na zbliżający się sezon, więc ode mnie pytanie: macie jakieś podsumowanie, jak wyszły zeszłoroczne projekcje w stosunku do rzeczywistych statystyk poszczególnych graczy? Albo jak wyszły dla top50?

Ano siedzę. I generalnie patrzę jak wyglądają projekcje względem realiów zarówno dla nas jak i konkurencji. Jednak robię to na własny użytek. Nie chcę publikować szczegółowych wyników chociażby dlatego, że problem jest już samo ustalenie kryteriów oceny jakości projekcji. Czy patrzymy na różnicę w uśrednionym value? A może value poszczególnych kategorii? Różnicę miejsc w rankingach? Już kilka lat temu z wiLQ'iem stoczyliśmy długą i zażartą walkę na ten temat :smile:

Ale żeby nie zostawiać pytania zupełnie bez odpowiedzi...

Według mnie nasze projekcje dla Top120 wyszły przynajmniej solidnie.

Oczywiście nie ustrzegliśmy się dużych pomyłek (na szczęśćie konkurencja również). Bardzo niedoszacowaliśmy Townsa i Porzingisa. Rondo też zagrał dużo powyżej oczekiwań. Marvin Williams, Will Barton (i generalnie grupa beneficjentów cudzych kontuzji).

Za to przecenilismy Ala Jeffersona, Goberta, Ibakę, Korvera, Matthewsa i Danny'ego Greena.

Ogólnie 50% projekcji wypada u mnie w kategorii - dobre. 25% to projekcje złe, ale takie których kompletnie nie dało się przewidzieć. Pozostałe 25% to szerokie spektrum różnej wielkości błędów w ocenie potencjału, strategii drużyny itp.

Aha i dodam, że w swojej ocenie brałem tylko projekcje zanim rozpoczął się sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Team previews są, projekcje się pojawiły, kiedy można się spodziewać uruchomienia rankingów dla 'niestandardowych' kategorii :> Przy klasycznych ustawieniach wszystko śmiga, ale wystarczy pokombinować z OREB, DREB, A/TO czy PF i się wysypuje. Nie żeby to była najistotniejsza sprawa, na pewno na liście priorytetów jest gdzieś daleko, ale przypomniałem sobie dzisiaj więc pytam.

 

Może w przyszłym roku :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Team previews są, projekcje się pojawiły, kiedy można się spodziewać uruchomienia rankingów dla 'niestandardowych' kategorii :> Przy klasycznych ustawieniach wszystko śmiga, ale wystarczy pokombinować z OREB, DREB, A/TO czy PF i się wysypuje. Nie żeby to była najistotniejsza sprawa, na pewno na liście priorytetów jest gdzieś daleko, ale przypomniałem sobie dzisiaj więc pytam.

 

Może w przyszłym roku :>

U mnie projekcje i rankingi działają dla wszystkich dostępnych kategorii i nic się nie wysypuje.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie widze tego rankingu Rubio pod koniec setki. Owszem, nieco spada przy wiekszej populacji (circa 10 miejsc), zakładam na pierwszy rzut oka, że kosztem graczy punktujących. Nie wygląda to jednak u mnie tak drastycznie.

Dajcie mi pls na priva screenshoty z ustawień i xlsy z rankingami projekcyjnymi, to sobie popatrzę.

Edytowane przez Slawekmroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ przypiął/eła ten temat
  • wiLQ odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.