Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2014/15


metlik

Rekomendowane odpowiedzi

?

 

to jest najnowszy prawdziwy RAPM i w obronie Cousins jest bardzo wysoko (-4,4, czwarte miejsce); Davis trochę niżej (-3,9, jedenaste). Bogut natomiast nie dość że gra stosunkowo mało, to jeszcze nie wymiata jak dawniej.

Czy te wyniki wydają Ci się w ogóle wiarygodne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

to jest najnowszy prawdziwy RAPM i w obronie Cousins jest bardzo wysoko (-4,4, czwarte miejsce); Davis trochę niżej (-3,9, jedenaste). Bogut natomiast nie dość że gra stosunkowo mało, to jeszcze nie wymiata jak dawniej.

 

Nie wygląda na prawdziwy, niemożliwe żeby przy Prior Informed Davis i Cousins z sezonu na sezon zdołali poprawić się o 5 punktów po jednej stronie, nie mówiąc już o Hardenie, który podskoczył o 5,5.

 

Nie przypominam sobie też żadnego sezonu, który by miał tyle defensywnych GOATów, 15 gości lepszych niż -3,5? Podejrzana sprawa.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

to jest najnowszy prawdziwy RAPM i w obronie Cousins jest bardzo wysoko (-4,4, czwarte miejsce); Davis trochę niżej (-3,9, jedenaste). Bogut natomiast nie dość że gra stosunkowo mało, to jeszcze nie wymiata jak dawniej.

Lorak od pewnego czasu bardzo cenię player tracking plus minus. Facet połączył stary czysty RAPM z danymi z kamer - niestety rzadko kiedy wrzuca dane tu masz ostatnie za okres do ASG

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GtCDQw94kpcOw_kPhyH8F5cIjPT3QTsOGqvrX_hMCo8/edit?pli=1#gid=0

 

Oczywiście można marudzić że na swój sposób jest to zapaskudzone box scorem czy jakoś tak ale widziałem też jego przewidywania przedsezonowe i to że jak na razie się to dość dobrze sprawdza ale zanim zacznę się na tym opierać to potrzebowałbym więcej danych i wiecej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogut niespodziewanie często pojawia się teraz zdrowy (29 z 30 ostatnich) i jeżeli zrobi 7 z 9 to dostanie kickera 15% czyli prawie 2MLN więcej. To samo za 1st DT lub AllNBA.

 

Atakuję to jednakże salary w lato co utrudni podpisanie Greena lecz przede wszystkim jakiegoś innego FA z rynku bo zwiększy się caphold.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak możesz zinterpretować pozycję Manu w dRAPM?

to głównie kwestia małej ilości minut, ale również po części geniuszu Popa, który sam też przecież ze statystyk korzysta jak mało kto ;]

 

Nie wygląda na prawdziwy, niemożliwe żeby przy Prior Informed

to jest prawdziwy (czyli bez boxu), ale NPI. stąd też często tak szalone wyniki, bo to mniej stabilne jest niż PI.

 

Czy te wyniki wydają Ci się w ogóle wiarygodne?

nie, ale nie w tym rzecz. ja tylko odpowiedziałem na post Chyrtuza, który podał jakieś dziwne dane.

 

ale tak czy inaczej Green jest w czołówce chyba każdego statsu próbującego opisać ogół obrony. podobnie z Cousinsem czy Davisem. natomiast sam Bogut wypada różnie, zależy jak się podchodzi do kwestii minut. z tego też względu (relatywnie małej ilości czasu na parkiecie) nie należy mu się DPOTY, co nie wyklucza tego, że w playoffs grając po 40 minut będzie najlepszym defensorem warriors.

 

 

Lorak od pewnego czasu bardzo cenię player tracking plus minus. Facet połączył stary czysty RAPM z danymi z kamer - niestety rzadko kiedy wrzuca dane tu masz ostatnie za okres do ASG

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GtCDQw94kpcOw_kPhyH8F5cIjPT3QTsOGqvrX_hMCo8/edit?pli=1#gid=0

 

Oczywiście można marudzić że na swój sposób jest to zapaskudzone box scorem czy jakoś tak ale widziałem też jego przewidywania przedsezonowe i to że jak na razie się to dość dobrze sprawdza ale zanim zacznę się na tym opierać to potrzebowałbym więcej danych i wiecej czasu.

tak, to radzi sobie świetnie w przewidywaniach, ale jako że te dane mamy tak krótko, to nie wiadomo czy to szczęście czy nie. np. na APBR jest konkurs wróżów i ten PTRAPM teraz wygrywa, ale z kolei zeszłoroczny zwycięzca jest jednym z najgorszych. poza tym są wątpliwości odnośnie tego, co autor zrobił - odsyłam na forum APBR.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mniej" stabilne, ładny eufemizm. O ile mi wiadomo NPI zawiera więcej szumu niż informacji i jest z grubsza bezwartościowy.

wiesz co, zostawmy to może i powiedz mi lepiej skąd były wartości podane przez ciebie oraz czy obecność Greena w czołówce chyba każdej metryki nie daje do myślenia, że jednak mu się to DPOTY należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co, zostawmy to może i powiedz mi lepiej

 

To może to też zostawmy, huehue.

 

To co wrzucałem jest od Engelmanna w tym samym temacie, z którego wziąłeś to NPI, wprawdzie nie wiem czy było aktualizowane od 2 miesięcy, ale nie widziałem też żeby gdzieś był bardziej aktualny RAPM, więc pewnie dopiero po sezonie.

 

 

oraz czy obecność Greena w czołówce chyba każdej metryki nie daje do myślenia, że jednak mu się to DPOTY należy?

 

To chyba nie do mnie pytanie.

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakich rankingach Bogut jeszcze wygląda słabiej/słabo? kwestia tego, że ''nie wymiata jak dawniej'' to jednak jak zauważyłeś kwestia minut, bo: a) on/off - 6,9 w obronie B) znakomicie wypada w ''indywidualnych'' statystykach. i on pozostaje najważniejszym (w kontekście playoffów) obrońcą Warriors, i obrońcą z którym GSW broni najlepiej.

 

inna sprawa, że rekapitulując, to jednak rzeczywiście DPOTY powinien dostać Green, który gra wybitny sezon, albo Tony Allen, bo jeżeli tą nagrodę miałby dostać jakiś obwodowy, to chyba teraz, i właśnie Allen. tyle, że Allen też gra 25 minut. jak dla mnie jedynym graczem który nie budzi wątpliwości jest właśnie Green.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie coś dręczy, a może ze wzrokiem mam coś nie tak. Mechanika rzutu Currego. Poza tym że nie należy z nią dyskutować skoro skuteczna to czy nie macie wrażenia że on rękę rzucającą jakoś tak dziwnie układa? Czasami mam wrażenie że rzuca jak by mu siły brakowało jak niektórym chłopakom z WF w technikum i rzucał "z przed klatki". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.