Skocz do zawartości

Golden State Warriors 2014/15


metlik

Rekomendowane odpowiedzi

Pistons to lubia sie wjebac w przeplacony kontrakt tweenera.

 

Koles jest elite rolesem. Swietny w tym co robi, jasne. Ale on jak ely zauwazyl mega korzysta na tym ze jest w GSW. Dalibyscie np Carrollowi z Hawks teraz parenascie mln za sezon? Bo tez wymiata w dobrym systemie.

Gdzie rzym a gdzie krym kolego.

Carrol ma 28 lat i gra szosty sezon, zdazyl zwiedzic z 5 klubow w ktorych nie mogl sie przebic. Drugi sezon gra w atlancie i to co tam teraz gra to w ofensywie i defensywie jego sufit, jesli go przeskoczy to minimalnie. Drugi sezon na podobym poziomie, czyli postep zatrzymany. 12/5 1spg 1bpg, calkiem niezle % i zajebista defensywa. 3&D swietny roles.

Draymond ma 25 lat i gra trzeci sezon. W trzecim sezonie przebil sie do s5 w druzynie ktora uwazana jest za najszerszy sklad ligi i jeden z szerszych skladow ever. Mysle wiec ze jego postep nie jest jeszcze zatrzymany i 15-10-5-2-2 jest w jego zasiegu, a ja kierowalbym sie raczej w strone 20ppg bo potencjal w ofensywie ma jak dla mnie wiele wiekszy od Carrolla czy innych 12ppg playerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 ppg to robia najlepsze 2 opcje ewentualnie. Green nie ma zadnego arsenalu w ofensywie na zostanie 2 opcja. Fajnie radzi sobie w systemie, ale z tymi ochami pod s5 nie przesadzaj, bo impact w tej ekipie ma w najlepszym przypadku 4 pod wzgledem kolejnosci.

Czyli impact podobny do Carrolla, ktory jest lada moment w połowie kariery, a Green bez wątpienie biorąc pod uwagę postępy jakie czyni z roku na roku jeśli ominą go kontuzje jest długo przed swoim prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie pytanie czy się przebił czy po prostu Kerr uznał że drużyna potrzebuje innego balansu i przesunął Iguodale do rezerw aby mieć przez 48 minut meczu non stop parę kreatorów.

PRzecież piątka Curry-Klay-Iguodala-Barnes i dowolnie Bogut albo Lee nie wyglądaja gorzej ba oni bez Greena mają +40 pkt w 68 minut i net rtg +28 !!!

Wiem mała próbka i jeszcze nie sprawdziłem do końca przeciwko komu grali ale pokazuje potencjał jaki ma Golden i jakie ma możliwości w graniu niskim składem.

 

Moim zdaniem Golden bez Greena wciąż będzie TOP 3 tej ligi a Green bez Golden będzie najbardziej przepłaconym tweenerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do 20ppg i drugich opcji to jesli tyle ze spokojem robi Gay, Irving, Evans, kilka lat temu Matthews czy OJ mayo na poczatku kariery to czemu zaden z nich nie jest uwazany za najlepsze drugie opcje w NBA? 

I czy Green ma mniejszy potencjal od nich? Mowisz o slabym kreowaniu sobie samemu rzutow i slebej grze off the dribble a ja ogladajac GSW w tym roku nie raz ani nie piec widzialem jego wjazdy na kosz po kozle w izolacji konczace sie pieknym two and one. On jest po prostu za szybki i zbyt mobilny na wiekszosc PF'ow w tej lidze, tylko takie Favorsy i Millsapy sobie z nim radzą, nawet Griffin mial z nim problemy w obronie 1vs1, a Blake chyba jest dość mobilnym PF-em. System owszem daje duzo Greenowi ale i bez niego dawalby sobie rade, nie martw się. 

Ja tam chce go juz zobaczyc w druzynie w ktorej moze oddawac po 15 rzutow na mecz, i mysle ze sie nie rozczarujemy. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerr powiedział wyraźnie przed sezoniem , że on sobie wymyślił system, w którym czwórka rozciąga grę rzucając za trzy. Ani Lee ani Speight nie rzucają za trzy (ten drugi może ma z pięć prób w sezonie i ze dwa celne). Dlatego właśnie DD gra na czwórce, czasami gra tam też Barnes. Lee rzadko zmienia Greena, jeśli już to w duecie ze Speightsem. 

Nie mam pojęcia jaka jest wysokość maxa dla Greena, ale gdyby miał dostać 60/4 to IMO jest tyle wart dla GSW. Nie wiem, ilu z Was ogląda GSW (ja wszystkie mecze) ale powiem Wam, że gość jest przejebanym obrońcą w poście. Nie ma oczywiście wzrostu jak na cztery i wiele jego wad maskuje ten duży z Australii ale facet idealnie pasuje do systemu Wariors: jest w stanie zebrać w obronie i szybko przemieścić się do ataku, podać lub wejść pod kosz. Do tego czuje grę pick'n'roll ze Stefkiem kończącą się rzutem za trzy. Jak mu siedzi to rzuci tyle ile w Chicago a jak nie to nabija zbiórki i asysty.

Z drugiej strony mam wątpliwości czy w innym klubie dałby radę grać na podobnym poziomie. Zarówno on jak i Barnes korzystają z tego że są 4/5 opcją. Najczęściej rzucają z wolnych pozycji albo w ruchu po dokładnym podaniu. Mało który klub gra w ten sposób. Pytaie czy inny trener przy innej koncepcji byłby w stanie tak efektywnie wykorzystać Greena. Ja gdybał nie będę. W San Antonio czy w Atlancie na pewno by się sprawdził, czy w innych klubach nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się nie dogadamy bo mamy skrajnie rózne wizje ale 20 ppg to mi się nie widzi u gracza który tylko 5 % odpala wykonując więcej niż 2 kozły i tylko 15 % rzutów ma pod presją obrońcy a resztę mając wokół siebie pustynie

 

Tak dla porównania powiem że Millsap nigdy nie przekroczył 18 a ma  o wiele bogatszy arsenał ofensywny

 

EDIT: Tak dla jasności lubię nawet tego Draymonda i jest  niezły ale pisanie jak ai3 że bez niego się zawali głębia Golden itp to moim zdaniem nie jest prawdziwe bo to jest gracz systemu które nie jest tam mega istotny bo to nie on kreuje ten system

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz ely3. To jest system, system który opiera się na Stefku. Kilka miesięcy temu dodałbym tu jeszcze Boguta, ale powoli jego rola i minuty są ograniczane. Klay nie grał trzech kolejnym meczów i też udało Są też takie kwiatki jak Leandro Barbosa. Wydawało się że skończył karierę, grał jakieś ogony i nagle pojawia się w rosterze i napierdziela aż miło. Nawet nauczył się bronić (polecam obejrzenie dzisiejszego bloku chyba na Conleyu). Myślicie, że w przyszłym roku ktoś mu da 10 baniek za sezon?

DD 20 ppg w życiu miał nie będzie bo nie jest regularny. Co z tego że rzuci w jednym meczu 30, jak w trzech kolejnych skończy na ośmiu czy dziesięciu. Do tego gracz rzucający 20 punktów w meczu jest kryty co najmniej dokładnie. Przykryjcie Greena i nie wyjdzie z dziesiątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o systemie opierającym się na Kurze - i zgoda, tak jest, ale w ataku. co zatem z obroną? czy to właśnie Green nie jest tam najistotniejszym elementem? bo mi się wydaje, że nawet DPOTY mu się należy.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klay nie grał trzech kolejnym meczów i też udało Są też takie kwiatki jak Leandro Barbosa. Wydawało się że skończył karierę, grał jakieś ogony i nagle pojawia się w rosterze i napierdziela aż miło. Nawet nauczył się bronić (polecam obejrzenie dzisiejszego bloku chyba na Conleyu). Myślicie, że w przyszłym roku ktoś mu da 10 baniek za sezon?

Rozumiem wszystko, ale dawanie mu 10 baniek to gruba przesada... Jak dostanie 5-6 to juz bedzie dla niego syty kontrakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda. Musiałeś mnie źle zrozumieć bo dla mnie on nie jest wart 10 baniek. Wypłynął dzięki systemowi Kerra, tak jak wielu innych zawodników. Zabierz im system Kerra to ich efektywność spadnie o połowę. To samo tyczy się Greena, Barnesa i wielu innych grających w GSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszecie o systemie opierającym się na Kurze - i zgoda, tak jest, ale w ataku. co zatem z obroną? czy to właśnie Green nie jest tam najistotniejszym elementem? bo mi się wydaje, że nawet DPOTY mu się należy.

Lorak ale obrona to też jest system. Diaw nagle mając za plecami Duncana zaczął bardzo dobrze bronić picki w small ballu. Green jest niezły ale jak wstawiasz w to miejsce Barnesa na czwórkę to system działa tak samo dobrze.. A nawet lepiej

A sam Draymond jednak nie radzi sobie z każdym mocniejszym PFem

 

PS. Zobacz mecz wczorajszy z Memphis gdzie Głownie grał Lee na czwórce i jak sobie nieźle radził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież każda lepsza defensywa to zawsze jest system, tak więc jaką moc ma taki zarzut? i kompletnie nie zgadzam się z tym, że Barnes w jego miejsce da takie same wyniki (o czym się pewnie przekonamy za rok). bo Greena może i czasem ktoś tam pomęczy tyłem do kosza, ale i tak generalnie jest dość dobry w bronieniu postup, a do tego wybitny w kilku innych elementach i w sumie nie ma lepszego kandydata do DPOTY.

 

ps

w ogóle Barnes jest zdecydowanie najgorszym defensorem z pierwszej piątki warriors i najnowszy "prawdziwy" RAPM wskazuje na to, że ma negatywny wpływ na obronę. Green za to jest drugi w lidze (pierwszy wśród zawodników z większą ilością minut). podobnie zresztą wychodzi też w RPM, który to zdaje się mocno cenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w sumie nie ma lepszego kandydata do DPOTY.

Dziwny jest ten rok, bo nie ma wyróżniającego się bigmana. Za Davisem i Cousinsem stoi boxscore i RAPM, ale trudno dać nagrodę komuś, kto rządzi 24. i 27. defensywą. Chociaż w tej kwestii bardziej imponuje mi Cousins (uważam że znacznie lepszy obrońca od Davisa w tym momencie), bez którego cała defensywa Kings schodzi na poziom rynsztoku i to już w sumie kolejny sezon, kiedy DMC potwierdza że jego największą siłą jest właśnie defensywa a nie highlight bias ofensywa !

 

Noah i Hibbert nam generalnie zniknęli, Howard ciągle jest imponujący, ale opuścił za dużo spotkań, poza tym mamy mały renesans Chandlera, bez którego Mavs mieliby pewnie bottom3 obronę w lidze i wreszcie widać jak dużo znaczy w obronie Ibaka, bez ktorego Thunder dają sobie robić fuckfest pod koszem mimo dwóch 7 footerów na boisku.

 

Nurkic, Gobert i Noel przejmą dowództwo, ale jeszcze nie teraz, nie ta skala, nie te minuty.

 

 

I w sumie Top3 kandydatów w tym roku to wingmani - Tony Allen, Kawhi i właśnie Green. Tu też nie jest łatwo, bo każdy z nich ma za plecami profesora od obrony pod koszem - chociaż uważam, że Marc Gasol gra w obronie dużo gorszy sezon i znacznie odstaje od Duncana i Boguta, którzy sami przecież mogliby mieć case do DPOTY.

 

Ale gdybym był hipsterem to popatrzyłbym też w stronę MKG. Fenomalny talent w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny jest ten rok, bo nie ma wyróżniającego się bigmana. Za Davisem i Cousinsem stoi boxscore i RAPM,

 

Davis ma 0,7 a Cousins 1,6. Ale ogólnie racja, wśród big manów większość tradycyjnych kandydatów odpada z różnych powodów.

 

Chyba że Timmeh...

 

 

 

 

 

albo Gobert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to się wydawało całkiem oczywiste, że jeżeli z braku laku Bogut nie dostanie DPOTY to Australia co najmniej zerwie stosunki dyplomatyczne z USA... minuty, minutami, ale najważniejszy obrońca zdecydowanie najlepszej obrony ligi nie wystarczy? jak dla mnie DPOTY mogliby mu przyznać już teraz, bo w każdej chwili może się połamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.