Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja poszedłem od początku w tankowanie zbiórek stąd moje pierwsze 3 zakupy CP3 i dwóch centrów Lopez + Nowitzki. Później trochę nieplanowanie wpadł mi Irving ale do strategii pasował. Następnie blokujący niski Beverley. Do tego kolejny niski pasujący do strategii czy Crawford który jest polisą dla CP3 i zostałem bez kasy.

Fajnie że udało mi się dobrać Amare i B.Wrighta bardzo pasują mi do strategii, cieszę się też z Foye'a chyba utrzyma miejsce w S5 i może być dla mnie wartościowym graczem.

 

Od oddania mam Splittera który nie wiem jakim cudem ostał się tak długo no i może są jacyś fani KG - może będzie grał lepiej niż rok temu. Obu oddam za gracza z literką sf:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ode mnie słów kilka:

 

Draft ułożył się dość...dziwnie. Gwiazdy szły za kasę niezbyt wygórowaną, a większość zasadziła się na graczy ze średniej półki, co skutkowało cenami. Liga już widzę będzie ciekawa, bo propozycji trade'ów cała masa. Co do składu:

 

1. (26) LaMarcus Aldridge (Por - PF,C)      $49

 

Obyło się bez większej tragedii. Miałem kupować graczy poniżej 35-40$, ale sytuacja o której wszyscy wspomnieli zmusiła mnie do zmiany koncepcji. LaMonster to przyzwoita skuteczność, punkty, zbiórki, doda też coś do asyst, choć to nie jest mój priorytet. 

 

2. (29) Wesley Matthews (Por - SG,SF)       $22

 

Stosunkowo tanio, do tego cy za pasem więc spodziewam się bardzo dobrej gry z jego strony. Ławka PTB aż tak bardzo się nie wzmocniła więc istnieje szansa na spore minuty na parkiecie Wesleya. Skuteczności nie popsuje, punkty doda, trójki też. W stealach u mnie i tak będzie cienko.

 

3. (33) Joakim Noah (Chi - PF,C) $37

 

Sporo kasy wyrzuciłem, ale w tamtym sezonie opłaciło się go mieć w swojej drużynie. Należę do grupy, która w Róże już nie wierzy i stąd nie ukrywam, że jego kolejne połamanie wcale nie będzie mnie smuciło (choć życzę mu zdrowia!). Zobaczymy jak TT poradzi sobie z szeroką rotacją, ale nie spodziewam się cudów i będzie spore granie graczami takimi jak Butler, Noah właśnie. Będą zbiórki, asysty i punkty u niego. Nie psuje aż tak bardzo ft jak na wysokiego więc zobaczymy.

 

4. (46) Marcin Gortat (Was - C)   $20

 

Nasz rodzynek, który chyba zanotuje spadek względem poprzedniego sezonu, ale wierzę, że ci Wizards są w stanie namieszać na Wschodzie. Goratt to d-d maszynka dla ubogich, którą nie pogardzę, zobaczymy jak wejdzie w sezon, co zaproponuje Wittman, no i jak dalej będzie wyglądać współpraca z Wallem. Marcin tylko te wolne popraw.

 

5. (63) David Lee (GS - PF,C)  $13

 

Kolejny biały pod koszem, który ma być dostarczycielem zbiórek i punktów. Oby Kerr zostawił go jeszcze w tym sezonie w s5, bo to największa obawa względem tego gracza. 

 

6. (65) Jeff Teague (Atl - PG)        $20

 

Przed draftem była koncepcja, by przytankować asysty, steale, po drafcie doszły mi do tego trójki, których brak będę chciał jakoś zniwelować. Teague to solidna firma, nie psuje cyferek, swoje daje, przeważnie zdrowy, dla mnie za taką cenę dobry ruch.

 

7. (70)  Giannis Antetokounmpo (Mil - SG,SF)          $5

 

OK, 5$ można było lepiej spożytkować. Bije się w piersi, bo sam nie wiem co ten Grek mi może dać. Na starcie albo będę szukał trade'u z nim albo będzie siedział na ławce. Nieokreślona pozycja w Bucks plus ten jego zasięg ramion, to to co mnie nurtuje. Zobaczymy co pokaże, ale bez poprawy skuteczności raczej zmarnowana kasa z mojej strony.

 

8.  (73)  Manu Ginobili (SA - SG,SF)             $2

 

SAS to dziadki, Tim i Manu zaraz emeryturka, ale wobec braku na początku sezonu Millsa, ktoś w drugim garniturze punkty zdobywać musi, do tego świetnie kreuje partnerów. Ta cena zrekompensowała mi zakup powyżej.

 

9. (74)  Jabari Parker (Mil - SF)      $16

 

Drożej poszedł Wiggins, a z tej dwójki przynajmniej na dziś Parker wydaje się być lepszą opcją. Zobaczymy co pokaże. Jak pisałem wyżej Bucks Kidda to wielka niewiadoma, ale taki gracz musi się ogrywać. Na początku liczę, że będą nim grać na SF, da mi punktów, coś zbierze i nie popsuje rzutami fg.

 

10.          (103)      Avery Bradley (Bos - PG,SG)           $8

 

Zakup na plus, bardzo solidna opcja defensywna, do tego z roku na rok poprawia trójki. Liczę, że nie spocznie na laurach po cy i da z siebie wszystko też i w tym sezonie. Starter w Bostonie na sg, doda jakiś przechwyt, zbiórkę, wobec faktu, że w Bostonie powinni być już Rondo, Smart i Turner, to liczba błędów powinna zjechać niżej.

 

11.          (127)      Mike Dunleavy (Chi - SG,SF)          $4

 

Snell chyba w Bulls nie wypalił, co oznacza, że na początku powinien to być starter na sg dający dość dobre staty rzutowe i punkty. Stosunkowo jak na to że jest biały, malo atletyczny i gra w takim a nie innym zespole to sporo jak na obrońce zbiera, co mnie na pewno cieszy.

 

12.          (132)      Nikola Mirotic (Chi - SF,PF)             $3

 

 

Na dziś pierwsza opcja z ławki. Zobaczymy co pokaże, jakie będzie miał mecze i jak wpasuje się do rotacji. Kawał gracza, ograny w NBA mógłby dać sporo trójek, ale tu się wstrzymuje z ocenami na dziś.

 

13.          (146)      Boris Diaw (SA - PF,C)      $1

 

Przytył, dostał syty kontrakt, ale potrzebne mi było cokolwiek co gra na C, choć to drugi z graczy którego będę chciał być może upchnąć lub poszukam alternatywy na FA. Jeżeli się ogarnie, może mnie zaskoczyć in plus, no ale jeżeli Pop nad jego wagą nie zapanuje, to chyba nikt już tego nie zrobi.

 

Zespół szału nie robi, ale po awansie chce się utrzymać i to dla mnie będzie cel nadrzędny. Zespół nie ma dziur jeżeli chodzi o fg% i ft% (Gortat powinien wejść na powyżej 0.700), do tego wygląda solidnie w zbiórkach i punktach. Tak jak wspomniałem liczyłem się z faktem, że będę szorował dno w przechwytach i asystach. Nie wyszło najlepiej z trójkami i to postaram się poprawić, ale czy się uda, to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak juz wspomnialem rozminalem sie z moim planem na ten draft ale zachecily mnie do tego okolicznosci

 

 

1. (9) Mike Conley (Mem - PG) $30

jeden z najbardziej pewnych rozgrywaczy w lidze moze nie powala iloscia asyst ale jak dla mnie za taka cene byl ok

 

2. (18) Al Horford (Atl - PF,C) $36

wydaje mi sie ze to pierwsza promocja jaka zlapalem, jesli bedzie gral swoje napewno bede z niego zadowolony

 

3. (27) Rudy Gay (Sac - SF,PF) $23

tego goscia akurat chcialem przejac odrazu jak pojawil sie na licytacji, nie ma zadnej konkurencji na swojej pozycji licze tutaj na powazne minuty i sporo punktow na fajnych %, a do tego pare trojek przechwytow i blokow co mecz.

 

w tym momencie bylem zadowolony bo mialem bardzo wszechstronny trzon, ktory w dodatku kupilem taniej niz wycenil bym tych graczy przed draftem. plan byl taki zeby wybrac jakiegos dobrego trojkarza a potem goscia od blokow ktorzy nie robia strat, az tu nagle 

 

4. (43) Kyle Lowry (Tor - PG) $35

takiej ceny za lowrego to sie zupelnie nie spodziewalem, bylem pewnien ze taniej niz 40 to on nie pojdzie, wiec wogole nie bralem go pod uwage przed draftem, udalo sie go wyjac za 35, wiec mimo ze wydalem juz sporo kasy przeznaczonej na inne wzmocnienia niz PG uznalem ze takie okazje trzeba lapac. lowry zawsze byl swietny tylko te problemy ze zdrowiem ktore nagle w CY zniknely troche niepokoja, licze ze ostatni sezon to nie przypadek

 

5. (58) Kenneth Faried (Den - PF) $16

troche przypadkowy zakup bo chcialem podbic cene a nikt dalej nie chcial licytowac, na poczatku wydawalo mi sie ze wydalem kolejna kase potrzebna na wzmocnienia na SG i C, ale jak zobaczylem po ile pod koniec kosztowali west czy jones uznalem to za promocyjny zakup, licze u niego na utrzymanie formu z koncowki ubieglego sezonu i mistrzostw swiata

 

6. (71) Nerlens Noel (Phi - PF,C) $16

w momencie kiedy pojawil sie noel uznalem ze pasuje go kupic albo czekac na hibberta, chcialem go licytowac do 20 udalo sie kupic taniej. gosc moze byc swietny jesli chodzi o przechwyty i bloki, licze ze nie zepsuje przy tym FG i nie zrobi duzo strat, bo wydaje sie ze minut dostanie tyle ile da rady grac

 

7. (80) Jrue Holiday (NO - PG) $14

kolejna okazja ktoraj sie nie spodziewalem i kolejny nieplanowany PG, bylem pewien ze do 20 to ktos go musi licytowac, patrzac na to ze wyjalem go taniej lub sporo taniej niz tacy wymiatacze jak kemba, jennings czy calderon, pozostaje sie tylko cieszyc i liczyc na powrot do gry na poziomie all star, co w ambitnej druzynie z NO mysle ze jest mozliwe

 

8. (105) Joe Johnson (Bkn - SG,SF) $14

w tej chwili trojek potrzebowalem jak ognia, joe licytowal bym chyba dalej, zostal kupiony za 14 i licze ze swoje zagra, jest po swietnych PO w ktorych pokazal ze ciagle jest czolowym SG w lidze, kontuzji zadnych nigdy nie mial, w dodatku nie produkuje strat

 

9. (115) Dion Waiters (Cle - SG) $6

waitersa kupilem troche przypadkowo ale nie ukrywam ze go lubie i wydaje mi sie, ze przy lebronie bedzie duzo bardziej efektywnym zawodnikiem bo umiejetnosci to napewno mu nie brakuje

 

10. (166) Evan Turner (Bos - SG,SF) $3

turner moze byc cichym przechwytem w tym drafcie, bez ronodo bedzie mial sporo pilki w rekach, licze ze minuty tez sie znajda bo przeciez nikt by mu nie dal kontraktu planujac grac nim ogony

 

11. (169) Steven Adams (OKC - C) $1

rzucilem go bo myslalem ze ktos przebije, nikt nie chcial wiec zostaje u mnie, moze akurat ktos w okc da mu szanse, a statystyki per min ma bardzo fajne

 

12. (177) Tim Hardaway Jr. (NY - SG) $4

chcialem go od poczatku i kupilem, wydaje sie ze musi dostawac szanse, sezon tem pokazal ze moze byc strzelcem na 20 pkt w tej lidze i mysle ze dostanie sporo minut kosztem ofensywnego beztalencia shumperta i pajaca JR

 

13. (183) Mason Plumlee (Bkn - PF,C) $2

plumlee tez chcialem od poczatku, na olimpiadzie duzo nie pogral, ale wydaje mi sie ze nie dostal sie tam zupelnie przypadkowo i cos w nim jest, a niech sie tylko brook zlamie  :V 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w której zakładce na yahoo są wyniki waszego draftu ?? nie widzę tego. Kiedyś chyba było to w Draft Central.

edit: widzę że kilka postów wcześniej było podane. http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/19577/draftresults

Edytowane przez szkoda-czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wróżby dla Top3. Bez względu na to czy oceniać wg średnich czy totali, wychodzi mi tak samo.
Sixers - najsłabszy w FG%, choć ścisła czołówka w blokach. Do tego bardzo mocne FT% i trójki. Mój faworyt do mistrzostwa.
Czerwona latarnia - zatankowane asysty, a mimo to słabo w stratach. Pozostałe kategorie jednak silne, szczególnie zbiórki, co powinno spokojnie dać awans.
Team Warier - tu z kolei zatankowane aż trzy kategorie "niskie". Totalne dno w stratach i FT% (spodziewam się jednoznacznie najgorszego wyniku, bez szans, ale i pewnie zamiarów, na poprawę), a 2 punkciki za trójki ratuje tylko ms9, który jakimś cudem jest jeszcze gorszy ;] Ten draft nie poszedł jednak chyba tak jak miał pójść, bo pozostałe 6 kategorii co prawda starcza na Top3, ale o mistrzostwo będzie bardzo trudno powalczyć, bo skala możliwej poprawy jest minimalna.

 

 

Kandydaci do spadku,

Jednoznacznie najgorzej wypada mi RKS Motor. Jedyna b. dobra kategoria, to straty, co samo o sobie świadczy. Tę kategorię najłatwiej w końcu wygrać wystawiając rezerwowych słabiaków ;] Dramat w przechwytach i stratach, nieco lepsze niż przeciętne bloki i FT%. Obawiam się, że tego się nie da uratować.

Poza tym spodziewam się, że spadną Swaggy - nawet jak się pojawi, bo wydraftował mu się tylko jeden center i tego już nie nadrobi - oraz Bad Boys Team, dobrzy w asystach i stilach, ale nędzni poza tym.

 

Reszta będzie walczyć o zajęcie pozycji wyższych niż ostatnie 6 i o utrzymanie, ale nie podejmuje się wskazać kto ma jakie szanse, bo różnice są zbyt małe. Co najwyżej dobra gra na fasach mogłaby przybliżyć sama-sama do włączenia się w walkę o podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bigbosh z tego co pamiętam rok temu również nie był na drafcie ( to była moja grupa 3Ó), ale potem grał i skończył na 4 miejscu.

Hmmmm, moze to jego strategia? ;-) W sumie to byloby mocne przyznac przed soba, ze lepiej draftuje automat...

 

Poza tym pierwsze spojrzenie na pensje tylko potwierdza Wasze relacje, ze gwiazdy poszly relatywnie tanio przez co trzeba bylo rzezbic z kasa pozniej... choc to dosyc zaskakujace ilu z Was nastawialo sie na zakupy w srodku... Bo to sie robi przy zalozeniu, ze gwiazdy sa drogie, ale jak nie sa to plan nieco traci urok... Coz, licytacja to jedno wielkie cwiczenie z elastycznosci i niektorym jej zabraklo ;-)

 

Ciężkie 3 godziny. Mój drugi najgorszy draft w fantasy.

Moje wróżby dla Top3. Bez względu na to czy oceniać wg średnich czy totali, wychodzi mi tak samo.

Sixers - najsłabszy w FG%, choć ścisła czołówka w blokach. Do tego bardzo mocne FT% i trójki. Mój faworyt do mistrzostwa.

Nie bawie sie we wrozby poki sam ich nie zrobie, ale w kontekscie w/w wypowiedzi GMa to LOL! ;-)

Choc nie bardzo rozumiem dlaczego typujesz do Top3 druzyne, ktora tankuje 3 kategorie...

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc nie bardzo rozumiem dlaczego typujesz do Top3 druzyne, ktora tankuje 3 kategorie...

Bo wymiata w pozostałych, to chyba oczywiste? ;] Inaczej by nie nazbierał punkcików. Ale to byłby też wynik mocnego spłaszczenia całej ligi i w sumie nieznacznych różnic. Wychodzi mi bowiem wynik mistrza poniżej 90 punktów. Hm, ciekawe czy wpływ na to może mieć stosunkowa taniość gwiazd? Dzięki temu większość nabrała niezłych zawodników i walka może być zacięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do draftu podszedłem z taktyką: brać Duranta i czekać na sam koniec, na uzupełnienia. Trzymałem się jej z zadziwiająco żelazną dyscypliną (przynajmniej był czas na komentowanie innych wyborów ;-), choć żal tylca ściskał, gdy patrzyłem na niektóre promocje. Ale wiedziałem, że jak będę podbijał dla samego podbijania, to szybciutko zostanę bez kasy. Teraz, po czasie, chyba bym to jednak rozegrał inaczej. Duranta trzeba było odpuścić przy 85$ i łapać kilka solidnych gwiazd 2 rzędu.

Samych picków komentować nie będę bo jeszcze 2 drafty przede mną ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To trochę o wyborach, pierwsze wrażenia... 

 

A i podaję gg - 9318465

 

 
5. (86) Bradley Beal (Was - SG) $23
Liczę na postęp. Wziąłem go, bo przegrałem walkę o Klaya. Trójki i punkty, tego oczekuję. 
 

 

Kiedy zobaczyłem tę cenę, uznałem że to jeden z największych przechwytów, a tu taki zonk... Masz w tym roku pecha do draftów (George na sznurówce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do draftu podszedłem z taktyką: brać Duranta i czekać na sam koniec, na uzupełnienia. Trzymałem się jej z zadziwiająco żelazną dyscypliną (przynajmniej był czas na komentowanie innych wyborów ;-), choć żal tylca ściskał, gdy patrzyłem na niektóre promocje. Ale wiedziałem, że jak będę podbijał dla samego podbijania, to szybciutko zostanę bez kasy. Teraz, po czasie, chyba bym to jednak rozegrał inaczej. Duranta trzeba było odpuścić przy 85$ i łapać kilka solidnych gwiazd 2 rzędu.

Uh oh... to teraz zal bedzie jeszcze bardziej sciskal... wspolczucia Gerard bo zadecydowaly 4 dni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.