Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

@Wilq

 

"Wlasnie to zauwazylem, ale zarowno w projekcjach januarego jak i moich wsrod 5 awansujacych z II 3-4 jest typowanych na okolice strefy spadkowej, a 1-2 na srodek stawki co gdyby sie sprawdzilo byloby interesujace..."

 

w jakim sensie interesujące ? jeżeli chcesz na tej podstawie wyciągać wnioski na temat poziomu manago to chyba musiałbyś prześledzić historię draftów (początek ligi, II liga - skrajnie inna taktyka), i akurat sama jej zmiana i przyczyny tej zmiany mogą być interesujące, tu się zgodzę :)

 

Odnośnie draftu, miałem ochotę na szaloną taktykę której nigdy nie stosowałem (tyle że ją zbabrałem Hardenem, w sensie że go przepłaciłem), miałem mieć 20$ na uzupełnienie składu a skończyło się tak jak january to zgrabnie podsumował że licytowałem samego siebie i raczej z marnym skutkiem ;) Wniosek taki że raczej źle wybrałem pole doświadczalne ale pozytyw też jest lubie się bawić na FA także jak nigdy wcześniej mam z tym pełen komfort :)

 

@wilq@january

 

spoko podsumowania, czyli mój target na sezon to 6 miejsce co byście w magię uwierzyli ;) 

 

@mac

 

gdybyśmy nie napierdzielali na pm w trakcie to mogło nam pójść lepiej - pozostaje nam pojedynek teamu FBX3 w dolnej części tabeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sensie interesujące ? jeżeli chcesz na tej podstawie wyciągać wnioski na temat poziomu manago to chyba musiałbyś prześledzić historię draftów (początek ligi, II liga - skrajnie inna taktyka), i akurat sama jej zmiana i przyczyny tej zmiany mogą być interesujące, tu się zgodzę :smile:

Fajnie, ze sam sie przekonales do tego stwierdzenia ;-)

 

spoko podsumowania, czyli mój target na sezon to 6 miejsce co byście w magię uwierzyli ;)

Nie w magie tylko w kawal dobrej roboty w sezonie ;-) Bo draft ma duze znaczenie, ale nie jest jedynym czynnikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jako śmiech histeryczny, mający ukryć zdenerwowanie ;] Ale zaraz mi się dostanie, że się w psychologa bawię, więc się zamykam i już zaprzestaję wycieczek.

Masz prawo do swojej opinii tak jak każdy się tu wyrażający. Myślę, że tylko dwóch użytkowników mogło czuć się dotkniętych moim postem - wilq - na szczęście on zrozumiał, że to żart i Karl - on zaś wydaje mi się być osobą ze sporym dystansem i raczej trudno go zdenerwować czy obrazić czymkolwiek. Tak czy siak, potrzebne nam są kontrowersyjne tematy bo nie wypada by I liga miała mniej postów niż II :smile:

 

peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja pozwolę sobie na "wyświetlenie" moich podraftowych "projekcji". Podobnie jak w przewidywaniach WilQ i Januarego ich ekipy stoją wysoko, tak i w moich mój team też jest w czołówce, a co!

Śladem dwóch w/w "wróżbitów" muszę oczywiście zaznaczyć, że mogę się mylić w 200% w ocenach :playful:

 

Andrew Bynum - mac

Dobry trejd mac! Zyskałeś w Pts, FT% i 3pm, straciłeś w Stl. Paul(73$!), Nowitzki i Anthony pociągną zespół. Adams i Noel mogą okazać się podkoszowymi, którzy będą dwa razy drożsi za rok. Mac powinien znaleźć się w środku tabeli, o krok od spadku.

 

BasketBoli - Benon

U fana Bulls co drugi to Byk:) Rose i R.Anderson gorszych sezonów niż poprzedni raczej mieć nie będą. Butler, Griffin i R.Lopez powinni zapewnić dobre staty, ale Duncan się chyba w końcu zestarzeje,co? Knight i Bledsoe będą raczej gorsi niż rok temu. Jeśli złamasy wytrzymają Benon powinien znaleźć się w rejonie 7-5miejsca. Nieźle jak na beniaminka w I lidze.

 

Ferajna - Zodd

Zodd cienko stoi w FT% i TO, za to nieźle Reb i Pts. Jeśli rookasy Parker i Payton zagrają powyżej oczekiwań Zodd powinien się utrzymać. No właśnie - jeśli. Nazwiska są: Lillard, Noah, Howard, Klay, Tobias ale wydaje mi się, że Ferajnę czeka walka o utrzymanie na miejscach 10-8.

 

Florida Pensioners - Sławek

Rutyniarz zatankował Pts, słabo też stoi w FG%, 3PM, ale za to w Ast, Stl i Blk jest moc. Pewniaki takie jak Ibaka, Batum czy Korver zapewnią Floridzie miejsce w górnej połówce tabeli. Jeśli B.Lopez,MCW i P.Gasol będą cali pozycja 6-4 pewna.

 

GRB ENBA

Jest niewesoło. Marność w Blk i Reb a reszta statów średnio. Chyba, że Dieng okaże się drugim Drummondem, Bryant wróci do mistrzowskiej formy, a D.Will przypomni sobie jak to był top3 PG w lidze. Spadek.

 

Holy Grail - Pablo

Procenty są świetne, ale reszta (oprócz TO) już nie. Sam jestem ciekaw czy taktyka trzech superstars za 190$ jest coś warta. Rzut oka na Mo, Goberta, McLemora i Brewera i już mam wątpliwości. Jeśli unikniesz spadku, będzie sukces. Przewiduję miejsca 11-9.

 

Lajkersik - January

Ach, ten Durant. FG% i TO spoko, lipa w Stl, ale nie jest źle. Beverley i Sanders mogą wypalić w tym sezonie. Ellis i Parker zrobią swoje i Lajkersik według mnie skończy bezpiecznie w okolicach 8-6.

 

Neverwins - Pumeks

Cousins, Curry i Bosh zrobią robotę. Fg% i 3PM masz mocne, Ast i Stl do poprawki. CJ Miles i Teletovic mnie nie przekonują ale ekipa jest na tyle mocna, że powinna skończyć na miejscach 8-6 i zadomowić się w I lidze na dłużej.

 

Melbest - Kula

Mocna ekipa. Po ubiegłorocznej walce o utrzymanie, teraz powinna być walka o miejsca 6-4. Wall, Irving, Love dają dużo. Ciekawe czy Hibbert się zrehabilituje za tamten sezon i czy Gallo powróci do formy. Może Kanter udowodni klasę? FT%, 3PM i Pts na poziomie. FG% i Stl słabiej.

 

Siner

Chyba troszkę zbyt długo czekałeś z wydawaniem kaski na drafcie. Reb i Ast nieźle, ale reszta niezbyt, zwłaszcza FG% i 3PM. Aldridge, Lawson i Deng powinni coś tam ugrać. Jeśli J.Hill, Giannis okażą się stealami, Holiday, J-Smooth i Chandler zagrają jak nigdy to byc może unikniesz spadku. Ja obstawiam spadek.

 

QAS

Moim zdaniem tym razem spadniesz. Zbyt dużo słabych statów: TO, Blk, procenty. Jest duży potencjał (Wiggins, Randle, Plumlee, Sullinger), ale nie wszyscy okażą się strzałami w 10.

 

Red Panthers  - Dig

Przed tym trejdem napisałbym, że z obecnym składem będziesz mniej więcej w środku stawki, ale w tym momencie wychodzi mi spadek. 3PM i TO ładnie, ale reszta a zwłaszcza Pts i Ast fatalnie. Rób trejdy, rób.

 

Wolf-Pack WilQ

Komisz ładnie podraftował. Klocki poukładane jak należy. T.Jones, R.Jackson (szkoda, że go odpuściłem) i przede wszystkim Davis gorsi niż rok temu na pewno nie będą. Ariza, Lee i Teague uzupełniają braki. Kontuzje ucieszą resztę konkurencji. Miejsce 1-3 murowane.

 

Unstoppable Bulls - marcos

Powtórka taktyki z poprzedniego sezonu wydaje się znów dać efekty. Potencjał w G.Hillu, Fariedzie, Linie. Moim zdaniem możesz zagrozić pozycji WilQa. Pewne 1-3 miejsce.

 

Zdunia Squad

Nieco zbyt optymistycznie przewidziałem ceny co niektórych grajków i plan na draft nie wypalił w 100%. Zabrakło na Korvera, Iguodale i R.Jacksona i trzeba było łatać Collisonem i Greenami. Newralgiczna i najbardziej niepewna postać to Bogut-połamaniec. Liczę też na powtórkę Lowry'ego z zeszłego sezonu i na to, że Gortat nie obniży lotów i po polsku nie pójdzie na lewe zwolnienie. Widzę się w pierwszej trójce:)

 

Tyle projekcji. Spróbowałem, zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, potrzebne nam są kontrowersyjne tematy bo nie wypada by I liga miała mniej postów niż II :smile:

Wolalbym zebysmy unikneli kontrowersji i duzo ciekawsze od liczby postow bedzie porownanie miedzyligowe uzbieranych statsow bo w tym sezonie juz nie bedziemy mieli przewagi mniejszej liczby olewusow... 

 

tak i w moich mój team też jest w czołówce, a co!

Wg mnie nie ma w tym nic dziwnego bo jak draftujesz wg wlasnych projekcji i nie popelnisz bledu np z pozycjami to wg tych projekcji powiniens byc wysoko. Bo jako jedyny ich sluchales ;-)

 

ale Duncan się chyba w końcu zestarzeje,co?

Nigdy! Buahahaha ;-)

 

Sam jestem ciekaw czy taktyka trzech superstars za 190$ jest coś warta.

Pewnie, ze jest... o ile ktos jest mocny w sezonie na FAsach. Ale u nas wyszlo nietypowo bo kilku GMow jednoczesnie postawilo isc ta sciezka, wiec ktorys przecenil swoje mozliwosci...

 

Komisz ładnie podraftował. Klocki poukładane jak należy. [...] Miejsce 1-3 murowane.

Dzieki, dzieki, ale bez przesady z ta pewnoscia. Antek juz zwichnal nadgarstek, wsadza mu go w gips na miesiac i to bedzie na tyle jesli chodzi o murowane podium... Chyba, ze to chodzilo o jinxowanie odnosnie tej radosci z kontuzji ;-)

 

A ogolnie nasze projekcje sie roznia bardziej niz z Januarym i cale szczescie bo mogloby byc nudno ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pokuszę...

 

woLF-Pack - wiLQ - papier i przewidywania Y! mówią, że świetna drużyna. Zdecydowane top5. Ale, żeby za bardzo nie zachwalać, to powiem, że według mnie sporo niepewności, co do niektórych zawodników. Osobiście jednak bałbym się trochę Thomasa w Suns, Arizy bez CY w Rockets, kolejnych urodzin Pierca w stolicy, Tyreke, gdziekolwiek by się nie znalazł, MDJ vs MCDermott, Hawesa. wiLQ się nie boi i coś się obawiam, że znowu ma rację...

 

Red Panthers - Dig - Fajne nazwiska do roto, też sporo niepewnych, ale nie wiedzieć czemu całość nie tworzy fajnego składu. Nie rozumiem do końca pierwszego trejdu. Całość można wyprowadzić na przyzwoitą prostą dzięki FA i pomniejszym trejdom. Nie trzeba tu blockbusterów. Ambitne zadanie przed Digiem, bo na tą chwilę to team na miejsca 10-15. Nie zazdroszczę...

 

Siner - Siner - Drużyna złożona w połowie z zawodników, na których mam alergię, a w drugiej połowie z takich z którymi nie potrafię współpracować. Pod moją wodzą w sezon dokopałbym się z tym teamem do piekielnych piwnic. Pod wodzą innego Managiera drużynę śmiało można ulokować w przedziale 5-10.

 

Ferajna - Zodd - drużyna w niczym nie wybitna i w niczym tak zła, zeby nie mogło być lepiej. Jeśli rookasy wypalą na 110%, to nieśmiało zapuka do pierwszej  piątki. A póki co 5-10.

 

Zdunia Squad - Masud - Najgorsza drużyna w top 5. Skład bardzo równy, ale wielu graczy rok temu osiągnęło sufit i wyżej dupy nie podskoczą. Brak kogoś, kto zabłyśnie, wprowadzając team na wyższy poziom.

 

QAS - QAS - poza moją własną najbardziej nieczytelna drużyna. Ekstremalnie dopakowany backcourt nie ganeruje żadnych morderstw ani w asystach, ani w trójkach, ani w przechwytach. Nie no, w trójkach może być miażdżąco, jeśli ozdrowieje Beal i wypalą KCP, Porter, Hood. Za dużo tych jeśli... Jak rookies wypalą na 110% i zdrowie dopisze, to 5-10 jest w zasięgu, a jak wyjdzie bez większych niespodzianek, to 10-15. Chyba ktoś tu będzie na rynku FA, jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"...

 

Holy Grail - Evitacre - Cała nadzieja w upsidzie/minutach Goberta, Barnesa, Lamba, Copelanda i innych FAs, którzy będą przez pierwszy miesiąc całymi tabunami wędrować przez dziewicze terenu składu Evitacre mijając po drodze trzy majestatyczne skały, będące podwalinami tego składu. Ktoś tu się nanosi gruzu, aby pomiędzy tymi skałami coś zbudować... 10-15 niestety.

 

Andrew Bynum - Mac - pozostając przy terminologii budowlanej, to ten Menagier już targuje się ze stolarzem, zwolnił dwie ekipy murarzy, próbuje wydymać niemieckich elektryków, a do kopania fundamentów zatrudnił tanią siłę roboczą z Florydy. Wszyscy w teamie są szczęśłiwi i już w tej chwili więcej elementów układanki do siebie pasuje, niż u pozostałych FA hunters... 10-15 z widokami na awans do drugiej "5"

 

NEVERWINS - Pumeks - Kolejna drużyna typu 3&D (czyt. 3rzy gwiazdy i DalejDupa). Tyle, że tu nie do końca. Już w tej chwili gwiazdy są solidnie wspierane. Pumeks zebrał naprawdę imponujący zespół taneczny, dzięki któremu wszystkim będzie łatwiej i przyjemnej. Ten Managier będzie mniej zdeterminowany na rynku FAs, dzięki czemu innym będzie łatwiej. Mac, Evitacre, QAS, Dig - flaszka dla Pumeksa. Solidne 5-10.

 

Florida Pensioners - Slawekmroz - Wszystko pięknie, wszystko ładnie, nie ma się do czego przyczepić, poza niepewnym zdrowiem kilku murzynów jaśniejszych i ciemniejszych. Brak naprawdę słabych kategorii, a kilka megamocnych. Top5 - niespodziewajka, gdyby bez większych problemów zdrowotnych skończył poza podium...

 

Unstoppables Bulls - Marcos - Top5, mocny kandydat do podium, kilka silnych kategorii zbieżnych ze Sławkiem - mogą się panowie rzeźbić mocno na szczycie. Przytankowane FT% oraz pozostałe znaki zapytania pod postacią RR, Tadka na Syberii, czy skośnego w LA sprawiają jednak, że nie zdziwi mnie, gdy top5 umknie niespodziewanie...

 

MELBEST - Kula23 - NIebezpiecznie blisko ligowego dna w kilku kategoriach. To w połączeniu z tym, że uważam, że jedyne dwie osoby, z całego teamu, notujące progres w nadchodzącym sezonie to Galinari i West sprawiają, że nie jestem w stanie ocenić dobrze tego teamu. 10-15, choć powtarzam, że tutaj niechęć do kilku zawodników może zaburzać mi pogląd na sytuację.

 

GRB eNBA - GRB - Znaków zapytania więcej niż zawodników, a jak wiemy znaki interpunkcyjne nie mają tendencji do wybitnej gry... 5-10, przy czym obecność w składzie D-Willa, Kobasa, Lance'a... (chyba wszystkich mógłbym wypisać), sprawia, że GRB może śmiało pukać do nieba bram (top5), jak i pieprznąć z hukiem o glebę...

 

Lajkersik - January - Pomimo posiadania KD jedna z najbardziej pewnych pod względem statów i zdrowia drużyn. Nawet od razu jest zapewniony bu na najbardziej newralgiczną pozycję. Pewne top5, pomimo słabych FT% i TO. Odleglejsza pozycja, tylko przy wykrzaczeniu się Kevina na dłużej niż przewidywano...

 

BasketBoli - Benon - Problem ze mną jest taki, że ja jako przedstawiciel ery analogowej najpierw muszę wypstrykać wszystkie zdjęcia na kliszy, wtedy dopiero idę wywołać film i zdjęcia, a następnie w domowym zaciszu "podziwiam" efekty swojej pracy. Frajdę z draftowania mam przy tym przednią... Trochę to nowe narzędzie Y! mi to zakłóca, bo trudno się powstrzymać. Rzadko kiedy mam pojęcie co będę fotografował, a nawet gdy już zdecyduję się na, powiedzmy, drzewa w sepii, to od czasu nie przeszkodzi mi to pierdolnąć sobie słitfoci, lub pstryknąć pośladki jakiejś fajnej laski (patrz: większość mojego składu). I tłumacz się teraz chłopie przed żoną...

Próbuję sobie wmówić, to i Wam spróbuję, że kategorie, w których wyglądam chyba najgorzej wcale nie są takie złe na jakie wyglądają. W steals sama obecność Jimmy'ego i Bledsoe zrobi różnicę i liczę tu jeszcze mocno na McDanielsa w Sixers. Na trójcach, każdy coś ciepnie, bench trochę podratuje, bo Doug McDermott szybko wygryzie MDJ (pozdro wiLQ) i ściągnięty świeżo z FA Orange Juice odbuduje swoje "legacy" ( :panda:)...

Jak już Wam wytłumaczyłem, że moje słabe strony są tak naprawdę moimi silnymi stronami, to dodam, że widzę swoją drużynę na miejscach 5-10, ale wykupiłem lożę z widokiem na top5 (widok z góry... :playful: )

 

Tyle ode mnie, bo mi wyraźnie odpierdziela od nadmiaru liter...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jednak bałbym się trochę Thomasa w Suns, Arizy bez CY w Rockets, kolejnych urodzin Pierca w stolicy, [...] Hawesa. wiLQ się nie boi i coś się obawiam, że znowu ma rację...

Jak najbardziej mam obawy iz to wszystko mi wypali w twarz, ale wlasnie rzecz w tym, ze prawie wszyscy sie ich boja na tej zasadzie i unikaja co spowodowalo, ze ich ceny polecialy na ryj w stosunku do zeszlorocznej wartosci... wiec zaufalem swoim przygotowaniom z ktorych wynika, ze beda to nieco mniejsze spadki niz by sugerowala nowa wycena. Zas Dunleavy vs McDermott to juz w ogole prawie freeroll, za 2$ kupilem potencjalnego startera, ktory jak wypali to bedzie stealem, a jak nie to wyladuje szybko na FAsach.

 

Andrew Bynum - Mac - pozostając przy terminologii budowlanej, to ten Menagier już targuje się ze stolarzem, zwolnił dwie ekipy murarzy, próbuje wydymać niemieckich elektryków, a do kopania fundamentów zatrudnił tanią siłę roboczą z Florydy. [...]

Kolejna drużyna typu 3&D (czyt. 3rzy gwiazdy i DalejDupa).

Podwojne LOL ;-)

 

Florida Pensioners - Slawekmroz - Wszystko pięknie, wszystko ładnie, nie ma się do czego przyczepić, [...] Brak naprawdę słabych kategorii

Um, a punkty albo FG%/FT%? Zwlaszcza tankowana kategoria wydaje sie slaba ;-)

 

Rzadko kiedy mam pojęcie co będę fotografował, a nawet gdy już zdecyduję się na, powiedzmy, drzewa w sepii, to od czasu nie przeszkodzi mi to pierdolnąć sobie słitfoci, lub pstryknąć pośladki jakiejś fajnej laski (patrz: większość mojego składu). I tłumacz się teraz chłopie przed żoną...

Z taka analogia do draftow sie jeszcze nie spotkalem, wiec gratki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny trejd, tym razem wiekszego kalibru... Sims i Kawhi od Diga do pumeksa za Cousinsa i McRobertsa... za ktory gratuluje obu stronom bo psujecie swiezo opisane projekcje ;-)

Ale wlasnie dlatego sa one bardziej ocena samego draftu, a nie koncowej tabeli, bo szybko mozna zmienic kierunek swojej druzyny co obaj GMowie tu pokazali [tankowanie asyst u pumeksa i FT% u Diga].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Um, a punkty albo FG%/FT%? Zwlaszcza tankowana kategoria wydaje sie slaba ;-)

Tutaj chodziło mi o to, że nie widzę "naprawdę słabych" kategorii, czyli w każdej kategorii minimum trzy punkty. Słabe kategorie są, ale "naprawdę słabych" nie ma.

 

@Dig - Już trochę rozumiem pierwszy trejd... :positive:

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Benon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można taka tabelke przez 15 min po drafcie skopiować (do exela tez) i choć ma wady (bierze pod uwagę wszystkich graczy) to ujęte prognozy (z Rotowire) wcale nie są odrealnione... Najgorzej zaufać danym wg średnich, gdzie w keeperze np bardzo wysoko jest jeden kolega na bazie Monstera, ale ma samych polamancow i praktycznie znikome szanse na osiągnięcie takiego wyniku w rzeczywistości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietnuje kontuzje po drafcie, ale przed sezonem... bardziej wnerwiajace niz zwykle bo bez gier, ktore sie licza!

 

W 8 dni po drafcie wymieniłem oferty/wstępne propozycje, czy jak to określa pewien komisz z Minnesoty sondy

Z jakimi lesnymi wilkami gadasz to nie wiem ;-)

Ale nie pisz, ze okreslenie "sonda" jest gorsze od "wstepna propozycja" bo sie nie zgodze ;-)

 

z 11 na 14 GMów w lidze i nic ;( Wszyscy (łącznie ze mną) przed sezonem ostrożni widocznie ;)

Raczej nie ma jeszcze oczywistych powodow by zmieniac swoje zalozenia i poki nie zaczna sie mecze mozna wierzyc iz ma sie same steale ;-) Ale juz jutro zacznie sie brutalna weryfikacja... 

 

jak ustawisz jakas wymiane i dasz evaluate trade to tez wyskakuja jakies tabelki, ale nie wiem czy to te same

Sprytny sposob, ale ta tabelka uwzglednia zmiany spowodowane tym wklepanym trejdem, wiec wyjda projekcje dla wszystkich druzyn poza wlasna i ta zamieszana w wymianie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytny sposob, ale ta tabelka uwzglednia zmiany spowodowane tym wklepanym trejdem, wiec wyjda projekcje dla wszystkich druzyn poza wlasna i ta zamieszana w wymianie...

 

Chyba, że akurat weźmiesz sobie tabelki z tradu w toku.

 

Kolejność w tych tabelkach jest przypadkowa, a pod uwagę branych jest prawdopodobnie 13 graczy z każdej ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprytny sposob, ale ta tabelka uwzglednia zmiany spowodowane tym wklepanym trejdem, wiec wyjda projekcje dla wszystkich druzyn poza wlasna i ta zamieszana w wymianie...

 

Ustaw takich graczy, którzy powinni mieć bardzo podobne staty i wtedy wychodzi to w miarę podobnie do tego, co widać w standings podczas draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy start więc może i ja jakoś podsumuje draft i przedsezonowe proroctwa.

Generalnie najtrudniej ocenić zespoły które z założenia nastawiają się na łowy na FA, bo za dużo o jest tam zmiennych, im jest takich zespołów więcej tym trudniej będzie złapać tego jednego.

 

Zacznę może od końca czyli potencjalnie walczących o utrzymanie:

- QAS - główny kandydat do spadku, ale tylko dlatego że jest tam zbyt dużo niewiadomych i pewnie dużych oczekiwań, które mogą wybuchnąć w twarz. Niektórych kolesi miałem na swojej short list i np. Beala nie zalicytowałem wyżej tylko przez problemy z netem, ale czeka go kolejny rok niesamowita walka o utrzymanie. Plus jest taki że w tym roku zaczyna z lepszego pułapu bo w zeszłym miał Derricka "44" Rose'a i Kobego więc powodzenia.

- Holy Grail - jeżeli gwiazdy opuszczą po więcej niż 10% meczy to będzie b.trudno to FAsami wybronić. Evitacre typuję jak najmniej wyspanego GMa w tym sezonie ;)

- Neverwins - nie podzielam hype na Kawhiego, szczególnie że jakoś dziwnie dużo tych meczy opuszcza dlatego IMHO na wymianie za DMC stracił zbyt wiele. Jeżeli jeszcze Curry złapie jakąś kontuzję to nie widzę ratunku.

- Andrew Bynum - mac zawsze chwali się super łowami na FA, stąd też taka a nie inna taktyka draftu, choć wydaje mi się że nie poszedł dokładnie tak jak założył. Nie pozostaje mu teraz nic innego jak udowodnić to bawiąc się z dużymi chłopcami ;) Sloan już wpadł, więc może to się udać.

- Ferajna - jest trochę wiary w rookie, której ja nie podzielam, ale Parker i Payton mogą się okazać dobrą inwestycją. Ale drugi rok z rzędu tani Howard powoduje że nie wiadomo w którą stronę z tą drużyną pójść, bo tylko on masakruje FT% a w reszcie jest potencjał na wszechstronność.

 

Środek tabeli/obrona przed spadkiem:

- Siner - obstawił się PG, ale totalnie nie zadbał o 3pkt, co przy słabym FT% i Tov nie wróży zbyt dobrze, nie wiem jak najlepiej wyjść z takiego układu. Ciężko będzie poprawiać z FA bo żal wywalić kogoś. Trejdy, trejdy, trejdy.

- Red Panters - po trejdzie z DMC wygląda lepiej, ale dalej spodziewam się wyboru jasnej ścieżki bo w drafcie nie udało się Drumma sparować z jakimś Hardenem czy innym zawyżającym FT% żeby tutaj móc liczyć na sporo punktów roto. Dig liczy na swojego nosa na rynku FA, jak w zeszłym roku, a ja chciałbym powiedzieć że nic dwa razy się nie zdarza, ale tego nie powiem.

- Melbest - wiara w Cavs w roto może się okazać zgubna, ale sam jestem ciekaw jak bardzo LBJ wpłynie na statsy Love i Irvinga. Na dodatek West i Hibbert którzy słabo kończyli sezon i PO. Niby jest potencjał ale za dużo ryzyka. Jedynie Wall to pewniak.

- Basket Boli - jako że również jestem fanem Bulls i trzymam kciuki za Rose'a więc pozostaje mi tylko kibicować temu teamowi żeby był jak najwyżej.

- Zdunia Squad - bardzo dobrze zbilansowane 5 pierwszych picków, ale potem jakby Masud zasnął i obudził się 40 picków później i choć Collison to IMO dobry pick to przepłacił Boguta chyba bardziej niż chciał bo nie było już rozsądnych C.

- GRB eNBA - ten team najtrudniej mi ocenić bo kilku kolesi nie brałem wogóle pod uwagę ze względu na zdrowie, ale GRB podjął duże ryzyko które może skończyć się spektakularnym wynikiem ale również dolnym rejonem tabeli.

 

Walka o podium

- Florida Pensioners - Team Sławka też się trudno ocenia, bo na kolana nie rzuca, ale gdzieś tam w głowie zapala się lampka "Może ja tego nie ogarniam i czegoś nie widzę". Batum, Ibaka, Rubio, Korver to b.dobre picki, ale Lopez, MCW czy Pau nie należeli do moich faworytów, więc trudno mi dobrze ocenić takie wybory. Ale doświadczenie GMa robi swoje ;)

- Lajkersik - myślę że cena za Duranta była za niska, bo przewiduję że wróci wystarczająco szybko i w dobrej dyspozycji, i jeżeli się znowu nie połamie, to January pozamiata ligę. Za dobrych ma w tym roku Durant pomocników.

- Wolf Pack - wszystko się opiera na Davisie, jeżeli jego zabraknie to reszta nie da rady. Choć obstawa gwiazdy jest dobra to nie tak dobra jak u Duranta. Ale wiadomo Wilq będzie sondował ;), więc żaden overkill mu nie grozi.

 

Na koniec mój team (wcale nie dlatego że będzie na czele ale liczę na walkę o podium).

January napisał o nim że "tradycyjnie bez gwiazd" - u mnie gwiazdy się rodzą (w zeszłym urodził się np. DMC, Lowry), dlatego bym napisał że "tradycyjnie bez przepłaconych gwiazd".

Jak dla mnie ważna jest 11 bo każdy opuszcza jakiś mecz i gołą 10 się sezonu nie ugra stąd też moja taktyka jak zwykle opierała się na szukaniu okazji. Miałem plan A, B i C na zespół - wyszła kompilacja planu A i C czyli taniej i tankowanie FT% ;)

Nie planowałem w tym roku tankować FT% ale jak to mówią "okazje stwarzają złodzieja".

Na początek tanio wziąłem Rondo (Wilq nazwał to pierwszą wtopą cenową), potem za szybko poszedł Klay którego miałem licytować wyżej ale się powstrzymałem nie wiem czemu i potem problem z 3pkt narastał. Gay i Young wzięci wg planu cenowego, ale potem rażąco niska cena jak dla mnie z DeAndre 18$ spowodowała że wiedziałem że nikt nie planuje tankować FT% i będzie nisza. Na maskotkę mojego teamu Derozana wydałbym więcej więc tutaj też oszczędziłem parę $. Tak samo na Favorsie - musi być breakout. Wydałem nadwyżkę na Farrieda którego trochę przepłaciłem, ale myślę że odrobi to w sezonie. W międzyczasie za duże $$$ chodziły automaty do 3pkt (Matthews, Parsons) więc zaczęły się poszukiwania PG z jako taką trójką stąd Hill i Lin. Na dokładkę udało mi się pozyskać Burke - tu licze na steala oraz Rossa dla poprawy 3pkt.

Kontuzjowani Meeks i wracający freak McGee to tanie uzupełnienia z możliwością dużego zysku. Czas pokaże jak będzie, póki co Rondo ma szansę wystartować, ale za to Hill wypadł, samo życie.

 

Po paru tygodniach będzie widać co są warte nasze wybory.

Póki co jak fajnie Wilq napisał - każdy ma same steale w zespołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.