Skocz do zawartości

Sezon 2014/15 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz wróżyć też w innych ligach, jak rok temu?

Tak. Ale z oczywistych wzgledow zaczne od swoich lig ;-)

 

Na poczatek kilka ogolnych uwag odnosnie samego draftu...

 

1) pomimo iz Evitacre zapowiadal problemy z obecnoscia to byl komplet. Nie wiem co musial zrobic zeby sie udalo dotrzec, ale jesli nie poswiecil nerki tylko pare dodatkowych godzin pracy to bylo warto bo draft w komplecie zawsze jest najlepszy i atmosfera na czacie byla super ;-) Takze dzieki za to!

 

2) odnosnie naszych pensji z czolowki to z jednej strony byly troche dziwne [serio watpie, ze chociaz 1% lig na swiecie mialo Hardena i Paula w Top2!], ale z drugiej byly zadziwiajaco zdyscyplinowane i poza paroma wyjatkami wg mnie byly zwyczajnie w okolicach "fair cena". W praktyce taka sytuacja raczej zdarza sie rzadko, ale powoduje fascynujacy dylemat decyzyjny bo jesli przykladowo z Top30 najdrozszych zawodnikow 25 ma pensje +/- 2$ od Twoich wycen to ni cholery nie wiadomo co trzeba robic!!! ;-)

Przy licytowaniu wiekszosci z tych 25 graczy jest ryzyko, ze wydasz szybko cala kase [patrz druzyna Evitacre czy maca], ale jesli nie licytujesz nikogo to jest ryzyko, ze bedziesz mocno rozczarowany, ze niewiele zostalo [patrz Siner] nawet jesli jak najbardziej mozna sie wybronic z takiego odpuszczenia gwiazd [patrz druzyna marcosa]. Nie wiem czy taka sytuacja oznacza dla ligi "mocny draft", ale na pewno byl trudny decyzyjnie bo nie rzucala sie w oczy zadna oczywista strategia.

 

3) pobocznym efektem punktu 2 jest to, ze przynajmniej w teorii liga powinna miec wielki srodek stawki.

A zakladajac, ze kontuzje rozloza sie w miare rownomiernie zupelnie by mnie zdziwilo np 8 druzyn w srodku gdzie wszystkie jednoczesnie walcza o podium i o unikniecie spadku ;-) To bylaby piekna wizja dla ligi, ale wiadomo, ze kontuzje rownomiernie sie nie rozloza i beda losowe eksplozje, ktore jednych pchna w gore, a innych w dol, ale z punktu widzenia wrozenia z arkuszy to koszmar. Ale nie przeszkodzi mi on w tej zabawie... ;-)

 

Takze ponizej wrzucam oceny poszczegolnych druzyn wraz z proba wrozenia z arkuszy z jakiej pozycji wg mnie zaczynaja [celowo zakladam podzial na contenderow, srodek (najliczniejszy) i spadkowiczow tzn kazdy nie mogl miec dobrego draftu! Wszedzie pomijalem wariant pesymistyczny bo wiadomo, ze on oznacza "co mialo pojsc nie tak to sie poszlo walic" i spadek z ligi lub ambitna walka o jego unikniecie.

Kolejnosc druzyn jest alfabetyczba wg nazwy z moja na koncu zebym mogl sie rozpisac ;-)

Plus NIE wklejam skladow bo wyszedlby jeszcze dluzszy post, wiec jakby co sprawdzajcie na Yahoo pod adresem - http://basketball.fantasysports.yahoo.com/2014/nba/808/draftresults?drafttab=team ]...

 

Andrew Bynum - mac

Z jednej strony nie moge sie zbyc mocno czepnac cen gwiazd [+/- kilka dolarow], ale wg mnie mac kupil ich o jedna za duzo. Tym bardziej, ze wsrod nich nie ma zadnego wysokiego! Taka sytuacja spowodowala, ze reszta tej druzyny albo jest slaba albo slabo pasuje co w mojej opinii sprowadza sezon maca do umiejetnosci uzupelniania skladu poprzez trejdy i FAsow. A poniewaz potrzebuje ich duzo i ma sporo luk w kategoriach [wlasciwie tylko straty i przechwyty sa na pewno mocne] to czarno to widze... a jak ktoras gwiazda opusci mecze to juz w ogole pozamiatane.

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej.

 

 

BasketBoli - Benon

Ocene tej druzyny musze zaczac od stwierdzenia, ze jestem bardzo sceptycznie nastawiony do Rose'a. Tzn watpie, ze rozegra caly sezon, a nawet jak bedzie zdrowy to watpie, ze bedzie dobry [przynajmniej w Roto]. Gdybym sie grubo mylil i wrocilby do okolic szczytowej formy to reszte tego akapitu trzeba poprawic o caly tier w gore ;-)

A poza tym wg mnie jest to troche zbyt ryzykowny zdrowotnie acz nietypowy mix mocnych kategorii - pkt, zbiorki i bloki chociaz brakuje statsow typowych dla PG, wiec podejrzewam, ze bedzie jakis trejd. Dodatkowo brakuje tutaj steali i upside'u, wiec ogolnie rzecz biorac...

IMO wariant optymistyczny - miejsca 7-9.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony strefy spadkowej.

 

Ferajna - Zodd

Solidny fundament druzyny [choc nie za dobry w FT% jak na tankowanie tej kategorii?], ale wg mnie sezon Zodda sprowadzi sie do rookich - jak eksploduja zajmie dobre miejsce, a jak rozczaruja to bedzie slabo. Poza tym juz na wejsciu ma 2 marne kategorie [straty i FT%] co bez sporych zmian dosc mocno ogranicza jego best-case scenario, wiec...

IMO wariant optymistyczny - miejsca 7-9.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony strefy spadkowej.

 

 

Florida Pensioners - Slawek

Slawek drugi sezon z rzedu zatankowal punkty [tylko co tam robi ten Lopez???] co w skali ligi jest na tyle unikalnym podejsciem, ze przy sensownych cenach wg mnie ma duze szanse na dobre miejsce, male na spadek [choc wiadomo kontuzje], ale takze male na wygrana [bo za duzo kategorii go ogranicza]. A poniewaz ma bardzo mocne statsy defensywne i straty to na pewno bedzie trejdowal, ale generalnie jest to sprytny sposob podejscia do ligi, z ktorej mozna tylko spasc takze gratulacje ;-)

IMO wariant optymistyczny - podium

IMO wariant realistyczny - Top5.

 

GRB eNBA - GRB

Jak dla mnie klasyczna przecietna druzyna co jest domyslna wartoscia jak prawie wszystkie zakupy sa gdzies miedzy "solidne", a "OK". Do tego fundament dobry, ale ma troche za dluga liste kontuzji, ktory tempruje moj optymizm... z drugiej strony jest upside jak beda zdrowi i wroca do topowej formy, ale tak ogolnie nie jest ani zle ani dobrze tylko solidnie ;-)

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

Holy Grail - Evitacre

3 gwiazdy i ziutki za 1$ to strategia, ktora daje oczywisty mocny fundament i totalnie do bani reszte druzyny [2/3 wymienilbym dzisiaj!], wiec podobnie jak w przypadku druzyny maca w mojej opinii sezon Evitacre sprowadzi sie do umiejetnosci uzupelniania skladu poprzez trejdy i FAsow. A poniewaz potrzebuje ich duzo i ma sporo luk w kategoriach to czarno to widze... chociaz musze dodac, ze IMO jest w lepszej sytuacji niz mac bo gwiazdy fajnie do siebie pasuja.

IMO wariant optymistyczny - miejsca 7-9.

IMO wariant realistyczny - gorne rejony strefy spadkowej.

 

Lajkersik - January

To druzyna ze zdecydowanie najwieksza wariancja w lidze, ktora wg mnie w wariancie realistycznym moze zarowno zajac podium jak i spasc ;-) Fakt, ze January wybral taka strategie przed draftem i sie jej cierpliwie trzymal powoduje, ze podziwiam jego odwage ;-)) Bo zakladajac zdrowie [lub szybki powrot do formy u Duranta] to contender, a zakladajac, ze beda problemy to sie posypie jak domek z kart. Przyjmuje, ze Durant opusci 8-10 tygodni i wroci w formie, wiec...

IMO wariant optymistyczny - wygrana [choc bardziej podium]

IMO wariant realistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

 

 

MELBEST - Kula23

Pomimo iz wiekszosc zakupow ma solidne pensje to wg mnie zabraklo tutaj przyjecia jakiejs strategii [albo jej zwyczajnie nie widze!]. Bo wyszla z tego bardzo ekstremalna druzyna zarowno pod katem dopasowania kategorii [mocna w trudnych kategoriach i przecietna lub slaba w pozostalych?] jak i ryzyka zdrowotnego [mierzonego jako opuszczone mecze w przeszlosci] takze ogolnie czarno to widze...

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej.

 

NEVERWINS - pumeks

Rowniez przyjety model 3 gwiazd, ale wg mnie uzupelnienia lepsze niz u pozostalych probujacych ja, wiec w sumie wychodzi mi z tego klasyczna przecietna druzyna, ktora jest nudna do opisywania ;-) Poza tym spodziewam sie trejdu wyrownujacego kategorie, ale ogolnie...

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

QAS - QAS

Szybkie podbijanie kwot w paru miejscach odbilo sie czkawka i w tej chwili wychodzi mi z tego bardzo ekstremalna druzyna jesli chodzi o kategorie [5 mocnych, 4 na dnie!] co ogolem daje srodek stawki. Spodziewam sie wielu trejdow, wiec pewnie glownie od nich bedzie zalezal los tej druzyny, ale w tym sezonie ode mnie nie dostanie Kawhiego w prezencie ;-)

IMO wariant optymistyczny - srodek stawki.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony srodka tabeli ze spadkiem wlacznie.

 

Red Panthers - Dig

W czasie draftu po wielu jego zakupach pisalem, ze nie rozumiem co robi Dig, ale inni to odbierali jako "zeszloroczny mistrz wie co robi i tego nie widzisz". Zwazywszy na to, ze faktycznie mnie pokonal w 2 ligach w walce o podiumowe miejsca to z respektu przyjmowalem takie wyjasnienie... az do momentu jak spojrzalem na podsumowanie wynikow w swoich arkuszach ;-)

Teraz w mojej skromnej opinii to byl zdecydowanie najgorszy draft w lidze, ktory [co wielokrotnie na zywo wspominalem!!!!] nie ma zadnego sensu. Bo Drummond i Dirk/Martin/Conley/Calderon pasuja do siebie jak piesc do nosa [zwlaszcza przy takich cenach tej grupy!], a jesli chodzi o mozliwosci trejdowe to jest klops bo jak Dig sprzeda Drummonda [choc popyt bedzie bardzo ograniczony] to bedzie lezal i kwiczal w statsach wysokich, a jak nie sprzeda to bedzie w dolnej piatce kilku kategorii jednoczesnie co w tej lidze wlasciwie skazuje go na spadek.

 

Dig pisze jak to lubi wywalac zawodnikow po drafcie [huh??], czekac az inni zaczna wywalac dobrych graczy [whaaaat???? sodowka alert??] i jakich to asow wyciagnal w zeszlym roku z FAsow [full time sodowka alert!!!!], ale po pierwsze to nie jest do konca powtarzalne by co sezon wygrywac loterie FAsowa, a po drugie latwiej sie to robi jako uzupelnienia dobrego skladu [jaki mial], a trudniej jako niezbedne czesci niedzialajacego fundamentu...

Takze IMO Dig ma teraz mocne wyzwanie: albo pokazuje prawdziwy FBowy majstersztyk, w ktorym sprzedaje prawie caly sklad w dobrych trejdach i zajmuje z tego gniota solidne/dobre miejsce albo z hukiem powita II lige... zycze powodzenia ;-)

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej [z najwiekszymi szansami w lidze na ostatnie miejsce].

 

Siner - Siner

Siner z godna podziwu konsekwencja co roku przyjmuje taka sama strategie olewania gwiazd i wymiatania w srodkowych rundach, ale poniewaz w tym sezonie ceny gwiazd nie byly za wysokie to mu sie ona troche odbila czkawka bo w srodku bylo niewiele steali do wyciagniecia. Ale pomimo jego rozczarowania wiadomo, ze przy sciubieniu zwykle ma sie sporo dobrych cen i to Siner osiagnal choc mix tych zawodnikow pewnie gorszy niz by sobie zyczyl [wyszlo troche zatankowanie FT% i trojek, ale i troche za duzo ryzyka zdrowotnego]. Ogolnie moglo byc lepiej, ale i moglo byc gorzej, wiec...

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

Unstoppables Bulls - marcos

Wlasciwie powtorzony zeszloroczny draft? ;-) A skoro przyniosl drugie miejsce to czemu nie...

Ogolnie bardzo podoba mi sie tutaj konsekwencja, plan i jego wykonanie tzn zero graczy powyzej 30$, sprytnie i cierpliwie zatankowane FT% bez uzywania typowych wysokich zawodnikow co razem daje full wypas contendera.

Z czynnikow temperujacych optymizm jest zdrowie/trejd Rondo bez ktorego kategoria asysty lezy i kwiczy oraz brak trojek, ktory moze spowodowac az 3 fatalne kategorie. Ale zakladam, ze marcos ktoras zalata, wiec ogolnie gratulacje za kawal dobrej draftowej roboty ;-)

IMO wariant optymistyczny - wygrana.

IMO wariant realistyczny - podium.

 

 

Zdunia Squad - Masud

Jak dla mnie klasyczna przecietna druzyna co jest domyslna wartoscia jak prawie wszystkie zakupy sa gdzies miedzy "solidne", a "OK". Choc nie jestem pewien jakie tu bedzie podejscie do FT%, wiec moze pojsc w rozne kierunki. BTW, z punktu widzenia ukladu kategorii i jakosci wysokich to moj numer 1 kandydat do bezczelnej oferty ze strony Diga z Drummondem ;-)

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

A na koniec dojechalismy do...

 

woLF-Pack - wiLQ

Zaczne opis od tego, ze w drugiej polowie draftu mnie co chwila rozlaczalo doslownie na kilka sekund co nie wiem jaki mialo powod techniczny [bo oczywiscie do tego i od tego dnia internet bedzie dzialal bezproblemowo tygodniami], wiec podejrzewam spisek ze strony ligi ;-) A moze to bylo za duzo tekstu na czacie??? Nie mam pojecia, ale w tym miejscu dziekuje Zoddowi za przebicie Gordona, ktorego ni grzyba nie chcialem, a ktorego o wlos dostalbym z automatu choc z Tyreke mialem mniej szczescia, wiec jest na sprzedaz...

Ale poza tym, ze w drugiej polowie bylo z mojej strony duzo mniej cierpliwosci i strategii niz bym chcial, a wiecej "musze kupic akurat wywolanego zawodnika zeby pozniej nie dostac bolka z automatu!!!" to jestem z siebie dumny...

 

Wczesniej opisana zbieznosc wycen zawodnikow z czolowki zwykle wywolalaby u mnie paraliz decyzyjny kogo podbijac, a kogo nie [bo prawie wszystkich mozna bylo!!!], ale tym razem bylem cierpliwy, stanowczo odpuszczalem powyzej przygotowanej poprzeczki i z grubsza trzymalem sie planu wydumanego przed draftem. A brzmial on nastepujaco - "wydac duzo na dobrych/solidnych wysokich, a za pozostala kase skupic resztki, ktore zostana wsrod swingow i PG bo te dwie grupy wydaja mi sie niedoceniane w innych draftach". I z grubsza cos takiego zrealizowalem!!! Jasne, ze w oryginalnym planie niektore nazwiska byly lepsze, zwlaszcza pod koniec gdzie net wymuszal na mnie inne zachowanie, ale hej, plan C tez nie jest zly chyba, ze sie okaze planem D ;-)

 

Fakt, ze wg moich projekcji wygladam dobrze jest standardem [bo wg nich draftuje!], ale skoro wg projekcji Yahoo i Monstera wypadam jako numer 1 tylko to utwierdza mnie w przekonaniu, ze mialem dobry draft, wiec yay! ;-)

Z kategorii ryzyko to wiadomo zdrowie i postawilem na spora grupe zawodnikow, ktorzy albo zalicza spory regres [ale wg mnie mniejszy niz wskazuje na to pensja] oraz takich, u ktorych licze na jakas poprawe [i oczywiscie mozna sie przeliczyc]. Ale ogolnie jestem bardzo zadowolony i ...

IMO wariant optymistyczny - wygrana.

IMO wariant realistyczny - podium.

 

Uffffffffff, jak zwykle sie rozpisalem, wiec mam nadzieje, ze ktos to przeczyta i skomentuje...

Plus moglibyscie opisac swoj podzial na tiery druzyn zebym nie tylko ja wygladal jak idiota za pol roku ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Panthers - Dig

W czasie draftu po wielu jego zakupach pisalem, ze nie rozumiem co robi Dig, ale inni to odbierali jako "zeszloroczny mistrz wie co robi i tego nie widzisz". Zwazywszy na to, ze faktycznie mnie pokonal w 2 ligach w walce o podiumowe miejsca to z respektu przyjmowalem takie wyjasnienie... az do momentu jak spojrzalem na podsumowanie wynikow w swoich arkuszach ;-)

Teraz w mojej skromnej opinii to byl zdecydowanie najgorszy draft w lidze, ktory [co wielokrotnie na zywo wspominalem!!!!] nie ma zadnego sensu. Bo Drummond i Dirk/Martin/Conley/Calderon pasuja do siebie jak piesc do nosa [zwlaszcza przy takich cenach tej grupy!], a jesli chodzi o mozliwosci trejdowe to jest klops bo jak Dig sprzeda Drummonda [choc popyt bedzie bardzo ograniczony] to bedzie lezal i kwiczal w statsach wysokich, a jak nie sprzeda to bedzie w dolnej piatce kilku kategorii jednoczesnie co w tej lidze wlasciwie skazuje go na spadek.

 

Dig pisze jak to lubi wywalac zawodnikow po drafcie [huh??], czekac az inni zaczna wywalac dobrych graczy [whaaaat???? sodowka alert??] i jakich to asow wyciagnal w zeszlym roku z FAsow [full time sodowka alert!!!!], ale po pierwsze to nie jest do konca powtarzalne by co sezon wygrywac loterie FAsowa, a po drugie latwiej sie to robi jako uzupelnienia dobrego skladu [jaki mial], a trudniej jako niezbedne czesci niedzialajacego fundamentu...

Takze IMO Dig ma teraz mocne wyzwanie: albo pokazuje prawdziwy FBowy majstersztyk, w ktorym sprzedaje prawie caly sklad w dobrych trejdach i zajmuje z tego gniota solidne/dobre miejsce albo z hukiem powita II lige... zycze powodzenia ;-)

IMO wariant optymistyczny - o wlos unikniecie spadku.

IMO wariant realistyczny - dolne rejony strefy spadkowej [z najwiekszymi szansami w lidze na ostatnie miejsce].

 

 

 

Mi akurat Drummond i Dirk/Martin/Conley/Calderon + Gasol pasują idealnie, więc lepiej zmień swoje arkusze, bo jesteś o rok spóźniony. Dlaczego rok temu nie kupiłeś Davisa oraz Arizy, Jonesa i Jacksona (Davis chodził za około 45$, a reszta była do zdobycia za darmo)? Po drugie na dzień dzisiejszy mam 10 zawodników z pierwszych piątek i w razie okazji na FA nie będę miał dylematów czy wywalać gracza kupionego na drafcie za 10$. W LM mam w składzie samych graczy co mogą w każdej chwili wypalić i będę się musiał długo zastanawiać zanim wybiorę gracza na wymianę.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drummond i Dirk/Martin/Conley/Calderon + Gasol pasują idealnie

Wow, jesli nie chcesz nic wiekszego zmieniac i jeszcze taki byl plan to bedzie duzo ciekawiej niz myslalem ;-)

Tak z ciekawosci, z punktu widzenia kategorii jak postrzegasz swoje mocne i slabe strony?

 

jesteś o rok spóźniony. Dlaczego rok temu nie kupiłeś Davisa oraz Arizy, Jonesa i Jacksona (Davis chodził za około 45$, a reszta była do zdobycia za darmo)?

LOL! Brales udzial w drafcie gdzie kupilem Arize i Jonesa za 1$! W H2H na sznurowce... A generalnie wszystkich mialem w jakiejs lidze, ale staram sie zeby nie dublowac zawodnikow miedzy nimi, wiec akurat nie wypadli oni w I. Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dig pisze jak to lubi wywalac zawodnikow po drafcie [huh??], czekac az inni zaczna wywalac dobrych graczy [whaaaat???? sodowka alert??] i jakich to asow wyciagnal w zeszlym roku z FAsow [full time sodowka alert!!!!], ale po pierwsze to nie jest do konca powtarzalne by co sezon wygrywac loterie FAsowa, 

Jeszcze jakbym tylko na początku sezonu wyciągnął kogoś, to można mówić o fuksie, ale przypomnij kto mi wygrał finał z tobą w h2h pod koniec sezonu?

W tamtym roku dostałeś dwa razy wpierdol ze mną i widać moje projekcje były lepsze, wiadomo każdy jest omylny, ale twoje myślenie że tylko ty masz rację jest śmieszne. Wystarczy jedna kontuzja u ciebie i to ty polecisz. Zgadzam się też z jednym użytkownikiem, że może nie będziemy rozgrywać już dalej rozgrywek, jak wszyscy po drafcie już wiedzą kto jakie miejsce zajmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku dostałeś dwa razy wpierdol ze mną i widać moje projekcje były lepsze

OK, ale czy to oznacza, ze beda lepsze w tym sezonie? I pogratulowalem Ci w obu ligach, wiec nie wiem o co chodzi...

 

ale twoje myślenie że tylko ty masz rację jest śmieszne

Ani tak nie uwazam ani nigdzie tego nie napisalem... wrecz przeciwnie, gdzie moge to wspominam, ze to tylko moja opinia i bede sie grubo mylil w wielu przypadkach.

 

Wystarczy jedna kontuzja u ciebie i to ty polecisz.

To zdecydowanie napisalem... i to w dwoch miejscach!

 

po co te emocje Dig? zwykle miałeś fajne drafty, ale akurat w tej lidze słabo (mi również tak wychodzi) ci poszło i bez trejdów oraz ruchów na FA jesteś kandydatem do spadku. tyle.

Otoz to, nic osobistego, tylko sucha ocena druzyn, ktora kazdy moze sprobowac...

 

Ja analizuję troszkę inaczej niż Wilk. Ja za trochę wrzucę swoje

... i super ;-) Jak roznym GMom wychodzi cos innego to tym lepiej dla dyskusji!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje projekcje:

 

QAS:

zajebisty draft, widać geniusz w każdym ruchu, zaś wybitne umysły z łatwością dostrzegą idealne zazębienie się mozaiki, która nieuchronnie prowadzi do jednego z dwóch scenariuszy:

wariant optymistyczny - 1 miejsce

wariant pesymistyczny - wygrana

 

reszta ligi niestety została obdzielona FAsami za grube dolce, widzę sporo zawodników kontuzjogennych, wielu niesprawdzonych rookich, kilku dziadków i połamanego Durexa.

generalnie przykro mi, ale utrzymanie się dla każdego będzie wariantem ultraoptymistycznym...

na koniec - Dig spadnie na bank.


żeby dać Wam cień szans, gotów jestem sprzedać Plumliego a może nawet Wigginsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje projekcje:

 

QAS:

zajebisty draft, widać geniusz w każdym ruchu, zaś wybitne umysły z łatwością dostrzegą idealne zazębienie się mozaiki, która nieuchronnie prowadzi do jednego z dwóch scenariuszy:

wariant optymistyczny - 1 miejsce

wariant pesymistyczny - wygrana

 

reszta ligi niestety została obdzielona FAsami za grube dolce, widzę sporo zawodników kontuzjogennych, wielu niesprawdzonych rookich, kilku dziadków i połamanego Durexa.

generalnie przykro mi, ale utrzymanie się dla każdego będzie wariantem ultraoptymistycznym...

na koniec - Dig spadnie na bank.

żeby dać Wam cień szans, gotów jestem sprzedać Plumliego a może nawet Wigginsa...

dobre:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przykro mi, ale utrzymanie się dla każdego będzie wariantem ultraoptymistycznym...

Tak jest, zebrales tyle statsow, ze wystarczy na miejsca 1-9 ;-)

 

Swoja droga, jak ktos w swojej opinii slabo widzi swoja druzyne to chyba najlepszy znak, ze slabo poszlo, nie? Bo kto inny ma byc wiekszym optymista wobec tych wyborow? ;-)

 

Chodzi mi o "sodowka alert", w dwóch ligach wygrałem dzięki ruchom FA i nie były to żadne fuksiarskie pobrania.

A czy wszedzie sie to udawalo? Bo to bylo uproszenie odnosnie pewnosci siebie i jak w swoich wypowiedziach potraktowales wymiatanie na FAsach jako standardowa i spodziewiana czesc strategii w kazdej lidze... takze w takiej jak ta gdzie jest kilka druzyn, ktore rowniez przyjely taka strategie i wiadomo, ze dobrych FAsow dla wszystkich nie wystarczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEVERWINS - pumeks

Rowniez przyjety model 3 gwiazd, ale wg mnie uzupelnienia lepsze niz u pozostalych probujacych ja, wiec w sumie wychodzi mi z tego klasyczna przecietna druzyna, ktora jest nudna do opisywania ;-) Poza tym spodziewam sie trejdu wyrownujacego kategorie, ale ogolnie...

IMO wariant optymistyczny - gorne rejony srodka tabeli.

IMO wariant realistyczny - srodek stawki.

 

 

To klasyczna czy przeciętna, bo się zgubiłem. :)

Rzeczywiście moja drużyna jest tak nudna, że proszę jej nie oceniać do końca sezonu.

Mój cel przed draftem to drużyna na pierwszą piątkę tabeli i przy kilku ciekawych trejdach spokojnie to zrealizuję.

Na dziś wszystkie przewidywania są jak typowanie meczu Polska-Niemcy, niby mieliśmy wygrać ale nikt w to nie wierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i uwaga - tym razem świsnąłem Sławkowi Nelsona ;)

Dziwny cel, ale gratulacje sukcesu ;-)

 

Ciężko oceniać przed wymianą którejś z tercetu gwiazd (Harden, LBJ, Bargnani, Jefferson). Bez tego bardzo słabo, a deal może albo polepszyć team, albo niestety nawet go pogrzebać, więc GM musi tu uważać.

Dlaczego zakladasz, ze musi ktoregos sprzedac? Wg mnie ladnie do siebie pasuja, wiec moze probowac latac z FAsow.

 

Odchylenia są bardzo duże, ale optymistyczny scenariusz może tu dać wiele (Hibbert beast mode, powrót Gallo, Afflalo w Denver, Irving, Waiters i KL nie będący pi*dami w Cavs).

Jasne, ze jak wszystko pojdzie po mysli Kuli to druzyna bedzie mocna, ale to chyba dotyczy kazdego, prawda? Dlatego wg mnie warto dodawac szanse, ze sie to wszystko na raz ulozy i tu wg mnie sa one male [choc oczywiscie mozliwe].

 

O Dragiciu, którego miałem excluded nie wspomnę

Dlaczego az tak?

 

Wolf Pack - WilQ

Ale ogólnie skład bardzo mocny, chociaż obciążony dozą ryzyka.

Optymistycznie : 1-3

Pesymistycznie : 4-6

Tzn ile z tego ryzyka uwzgledniles, ze mi wypali w twarz? Bo miejsca 4-6 jako czarny scenariusz brzmia bardzo optymistycznie... nawet mi sie wydaje, ze moze byc gorzej, a pewnie zakladam, ze ryzyka jest mniej.

 

Podsumowując

Czyli jak przyszlo do podsumowania to... wyszlo nam bardzo podobnie ;-)

Najbardziej sie roznimy odnosnie Red Panthers, moze MELBEST, ale reszta praktycznie ta sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pytałem, dzięki January, ciekawe to zestawienie. Dzięki. 

 

Co do Waszych projekcji dotyczących mojego teamu, to jako beniaminek powinienem się cieszyć z tego prognozowanego środka tabeli i braku zagrożenia spadkiem. Natomiast sam jestem dużo większym optymistą i to pomimo faktu, że mój draft nie do końca poszedł mi tak, jak sobie to wymyśliłem. 

 

Oczywiście największym problemem mogą stać się kontuzje. Horford, Deron, Vuc i Kobe - czyli moi liderzy - nie należeli ostatnio do okazów zdrowia. Jeśli się nie posypią, to wówczas mnóstwo będzie zależeć od trójki Dipo-Lance-Markieff. Morris dzielił i rządził w drugiej części poprzedniego sezonu, Dipo dostanie więcej swobody w Magic i nie będzie miał tak często piłki w rękach = mniej strat przede wszystkim, Lance'a za to boję się cholernie :)

 

Iggy, Crawford, Frye, Burks i Wright to tanie uzupełnienia składu w potrzebne mi kategorie. Każdy z nich to potencjał na drugą 50 rankingu roto, a w sumie dałem za nich raptem 28 dolarów. Zaś wspomnianym Diengiem nie przejmuję się wcale - wzięty tylko ze względu na upside (trzymam kciuki za kontuzje Pekovicia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tier 3 (środek tabeli) : Zdunia Squad, NEVERWINS

Tier 4 (duże odchylenia - górny środek/ walka o utrzymanie) : Siner, Red Panthers, MELBEST, GRB, Basket Boli

Tier 5 (raczej spadek) : QAS, Holy Grail, Ferajna, Andrew Bynum

Wlasnie to zauwazylem, ale zarowno w projekcjach januarego jak i moich wsrod 5 awansujacych z II 3-4 jest typowanych na okolice strefy spadkowej, a 1-2 na srodek stawki co gdyby sie sprawdzilo byloby interesujace...

 

ad5 Czyli jak porównania podobne, to pewnie w ogóle nie wypalą :grin:

Wiadomo, ze nie wypala tylko jeszcze nie wiemy gdzie ;-)

 

ad2 bo nie wyłapie tylu dobrych FAsów by to się zrównoważyło

Na poczatku sezonu zawsze wyskakuje ich sporo... choc oczywiscie ma konkurencje, wiec musi byc szybki i skuteczny, ale jak dla mnie za wczesnie by skreslac taka mozliwosc i jechac od razu z planem B. Gwiazde moze sprzedac w dowolnej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dawno nie pamiętam takiej sytuacji, by od początku aż tylu GMów miało aż tyle łącznie podstawowych w rosterze miejsc do załatania na rynku FA. Może być rzeźnia na waiverach, bądź spóźnianie się o minutę wieczorami ;). Aż się ucieszyłem po drafcie, że raczej (odpukać inj) chwilowo rynkiem wolnych graczy zajmować się nie muszę.

Mozliwe, ze nie beda musieli babrać się w FA jesli maja uzupelniajace sie potrzeby i nadwyzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety draft mi nie wyszedł. Nadal do końca nie wiem gdzie popełniłem błąd w wycenach, ale obawiam się, że może to być związane z brakiem umiejętności wyższej matematyki (sprowadzanie do wspólnego mianownika, odejmowanie liczb ujemnych itp).

Założyłem na starcie, że mam 200/1 dolarów (to jest na pewno dobrze, bo upewniłem się przed draftem u brata (skończył studia), że 200 to w ułamku 200/1). Pozostałe wyliczenia to już moja robota. Kupiłem za 49 dolarów Carmelo:

zostało mi=200/1- 49/200= (200+200)/(1+200) - 49/200 = 400/201 - 49/200 = (400-1)/(201-1) - 49/200 = 399/200 - 49/200 = (399 - 49)/200 = 350/200.

Dalej cp3:

zostało mi: 350/200 - 73/200 = 277/200

Następnie moja największa wtopa, czyli licytacja Dirka.. Szło mi bardzo dobrze, ale w kluczowym momencie w tym samym czasie podawali wyniki mojej ulubionej pary z tańca z gwiazdami i niestety Nowitzki mi przepadł :(

Zrozpaczony tą sytuacją, natychmiast pozyskałem Leonarda, a następnie Noela:

Leo: Zostało mi: 267/200 - 43/200 = 234/200

Noel: Zostało mi: 234/200 - 20/200 = 214/200

Tutaj zaczął się problem. Mimo posiadania 214$ rzeczywistej kasy, nie mogłem licytować niektórych zawodników.

Nie bardzo miałem się kogo o tej porze radzić, nikt nie odbierał telefonu. W końću udało mi się dodzwonić do Karla z II-east , który powiedział, że moje wyliczenia są dobre. Może to wszystko to efekt wirusa, który mi się przypałętał podczas oglądania na streamie Tańca z Gwiazdami.

 

Wariant optymistyczny:

Wilq podczas kolejnej euforii nad swoją ekipą ,zrzuca omyłkowo ADavisa na FA, którego mi się udaje pobrać z waiverów. Wtedy realna walka o utrzymanie.

 

Wariant pesymistyczy:

15 miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu gadu, a poszedl pierwszy trejd! Dirk za Kawhiego od Diga do maca...

 

Następnie moja największa wtopa, czyli licytacja Dirka.. Szło mi bardzo dobrze, ale w kluczowym momencie w tym samym czasie podawali wyniki mojej ulubionej pary z tańca z gwiazdami i niestety Nowitzki mi przepadł :(

... a to nam ladnie wyjasnia dlaczego zostal klepniety?

 

Rowniez intrygujace jak dzien po napisaniu, ze Dirk pasuje idealnie Dig go sprzedal...

 

z zaskoczeniem odkrywam, że projekcje wyników wzbudzają jakieś niezwykłe emocje wśród negatywnie zaopiniowanych uczestników ;]

Hmmmm, wypowiedz maca odebralem jako zart, a nie kop projekcji...

 

Wariant optymistyczny:

Wilq podczas kolejnej euforii nad swoją ekipą ,zrzuca omyłkowo ADavisa na FA, którego mi się udaje pobrać z waiverów. Wtedy realna walka o utrzymanie.

Tego zlamasa?? A daj z nim spokoj, w pierwszy dzien po drafcie musial sie pojawic na liscie kontuzji ;-) Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.