Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, MarcusCamby napisał:

A nie przypadkiem Schalke?

Nie, Leverkusen, sezon wcześniej.

Ale oba te tytuły Bayern zrobił na farcie, z tym że w tym sezonie z Schalke wszystko było w ich rękach, a z Leverkusen musieli liczyć na wpadkę i się doczekali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jack napisał:

Nasi u17 robią dziś wiatraki z Węgrów. Aż jestem ciekaw czy kolejne roczniki też będą takie dzikie 

Czy my przypadkiem i w piłkę i w kosza nie jesteśmy nieźli w U17, a potem jest pizdeczka?

 

Pojawiają się alkohol, narkotyki, amfetamina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał:

Czy my przypadkiem i w piłkę i w kosza nie jesteśmy nieźli w U17, a potem jest pizdeczka?

Pojawiają się alkohol, narkotyki, amfetamina 

Chyba tak zawsze było ale wydaje mi się, że nam się trochę bardziej młodzi zdyscyplinowali. Akademie też pilnują swoich inwestycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Reikai napisał:

Czy my przypadkiem i w piłkę i w kosza nie jesteśmy nieźli w U17, a potem jest pizdeczka?

 

Pojawiają się alkohol, narkotyki, amfetamina 

Ee, jeszcze w latach 90. (wtedy grano ME u16) nasi regularnie grali w turniejach mistrzowskich, nawet mamy mistrzostwo i wicemistrzostwo Europy z tamtego okresu (i tam rzeczywiście mogło być to co piszesz). Ale odkąd UEFA zmieniła na u17 to jest to nasz 5 turniej raptem (przez ponad 20 lat) i tylko raz chłopaki wyszli z grupy, skończyli w półfinale (rocznik, gdzie był Linetty i Stępiński z tych co pokazali się w seniorskiej kadrze). 

Niestety to jest ten wiek, gdzie już świat nam uciekł, ale może coś się zmieni, patrząc jak chłopaki z rocznika 2006 (i młodsi) grają. Oby to nie była sytuacja, że po prostu mocny rocznik się trafił :)

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2023 o 21:45, jack napisał:

Faktycznie gdzieś się zapodział. Dzieciaki zaczynają zwykle w niedalekiej okolicy, nie da się wszystkich 5-6 latków wyszkolić w dużych klubach. Najlepsi po czasie migrują.

Od treningów w tak młodym wieku do wyszkolenia zawodowego piłkarza to jeszcze lata świetlne. Im szybciej dzieciaki będą trafiać w profesjonalne otoczenie, tym lepiej. Ale na razie to mamy raptem kilka naprawdę poważnych akademii, gdzie wszystko się zgadza, więc jeszcze mało :)

ps. Borys od 7r.ż. jest w Śląsku, tak odnośnie tej wyliczanki wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Braveheart22 napisał:

Od treningów w tak młodym wieku do wyszkolenia zawodowego piłkarza to jeszcze lata świetlne. Im szybciej dzieciaki będą trafiać w profesjonalne otoczenie, tym lepiej. Ale na razie to mamy raptem kilka naprawdę poważnych akademii, gdzie wszystko się zgadza, więc jeszcze mało :)

ps. Borys od 7r.ż. jest w Śląsku, tak odnośnie tej wyliczanki wyżej. 

Duże akademie wysysają największe talenty z całej Polski. Grają w centralnej lidze juniorów przez co zamiast jak kiedyś lać lokalnych rywali to co tydzień walczą z silnymi drużynami. Do tego PZPN ma skautów jeżdżących po całej Polsce i zapraszają najzdolniejszych na akademię młodych orłów. Są jeszcze kadry wojewódzkiej, których sztaby też jeżdżą po wiochach. No i kiedyś jak się chciało dzieciaka posłać "na piłkę" to wybór ograniczał się do młodzieżowych zespołów dużych klubów przez co większość dzieci nawet nie miało szansy się załapać na trening i wypadała od razu poza selekcję. Teraz w samym Gdańsku poza Lechią jest jeszcze większą akademia Jaguara i Gedania a do tego z 20 mniejszych akademii. Jak dzieciak błyśnie w osiedlowej to go wyciagną do większej i docelowo trafi do akademii grającej w CLJ. 

25 minut temu, Braveheart22 napisał:

ps. Borys od 7r.ż. jest w Śląsku, tak odnośnie tej wyliczanki wyżej. 

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=44514

https://opolskiesport.pl/wychowanek-czarnych-otmuchow-z-golem-na-mistrzostwach-europy/

Najpierw trafił do Czarnych Otmuchów 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, jack napisał:

Wiem, wiem, że on z Otmuchowa, ale bardzo szybko wylądował we Wrocławiu (dużo wcześniej niż większość chłopaków z tych małych miejscowości) i w zasadzie cały proces szkolenia tam przechodzi. Oby go nie zmarnowali :)

Na razie trochę nie podoba mi się to, że on w klubie prawie nie gra. Bardziej zgrupowania i mecze w kadrze. W 1 drużynie były ogony, w rezerwach jakieś pojedyncze epizody, clj też malutko. A w tych rezerwach 2-ligowych już powinien się regularnie pojawiać. 

28 minut temu, jack napisał:

Duże akademie wysysają największe talenty z całej Polski. Grają w centralnej lidze juniorów przez co zamiast jak kiedyś lać lokalnych rywali to co tydzień walczą z silnymi drużynami. Do tego PZPN ma skautów jeżdżących po całej Polsce i zapraszają najzdolniejszych na akademię młodych orłów. Są jeszcze kadry wojewódzkiej, których sztaby też jeżdżą po wiochach. No i kiedyś jak się chciało dzieciaka posłać "na piłkę" to wybór ograniczał się do młodzieżowych zespołów dużych klubów przez co większość dzieci nawet nie miało szansy się załapać na trening i wypadała od razu poza selekcję. Teraz w samym Gdańsku poza Lechią jest jeszcze większą akademia Jaguara i Gedania a do tego z 20 mniejszych akademii. Jak dzieciak błyśnie w osiedlowej to go wyciagną do większej i docelowo trafi do akademii grającej w CLJ. 

Ok, wiem jak to funkcjonuje. Fajnie, że już tyle lat mamy CLJ, fajnie, że coś się rozwija, ale dalej wiele klubów kiepsko podchodzi do tematu (choćby Wasiluk poruszył ostatnio ten temat, gdzie w CLJ widzimy w wielu meczach kopaninę pod wynik). No i też jeszcze infrastrukturalnie w wielu klubach dużo do zrobienia. 

Z liczbą akademii ok. Masowość jest potrzebna. Pytanie ile tych akademii trenuje rzeczywiście tak jak powinno się trenować (nawet na tym etapie zabawy). Dlatego piszę, że im szybciej dzieciak trafi w profesjonalne otoczenie, tym lepiej. Bo szkoda marnować czas, kiedy mamy do czynienia z naprawdę utalentowanym dzieckiem. 

Inna kwestia, że dzisiaj te malutkie akademie to chyba też zastępują w pewnym stopniu to podwórkowe granie wcześniejszych pokoleń (gdzie dziecko, które szło do klubu na starcie wtedy więcej umiało niż przeciętne dziecko obecnie), którego już dzisiaj coraz mniej niestety. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Reikai napisał:

 

Pojawiają się alkohol, narkotyki, amfetamina 

Za dużo piszesz o narkotykach ostatnio. Potrzebujesz pomocy? 

Nie. Nie tam tkwił zawsze problem. Idzie bardziej dopieszczone pokolenie. Powinno być ok.

Gra ustawieniem 3-5-2

Sporo polskich drużyn seniorskich sra w gacie na myśl o takiej grze. 

Edytowane przez DLT_Braddock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

 najpierw wyplucie Lewego

niech giną

Neuer, Mueller i Lewy - wszyscy dostali propozycje 2letniej prolongaty. Oferta dla Roberta była najwyższa. Neuer i Mueller podpisali, Lewandowski odrzucił. Czy wypluli? Raczej nie bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo81 napisał:

Neuer, Mueller i Lewy - wszyscy dostali propozycje 2letniej prolongaty. Oferta dla Roberta była najwyższa. Neuer i Mueller podpisali, Lewandowski odrzucił. Czy wypluli? Raczej nie bardzo.

Myślałem, że Thomas nie dostał propozycji, ojciec mi tak powiedział :D ja już w piłce to tylko ESA i co najwyżej livescore przeglądam 

wiadomo jaka była propozycja dla Lewego vs jego oczekiwania? 

ta liga to mem

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Myślałem, że Thomas nie dostał propozycji, ojciec mi tak powiedział :D ja już w piłce to tylko ESA i co najwyżej livescore przeglądam 

wiadomo jaka była propozycja dla Lewego vs jego oczekiwania?

Tam poszło o długość umowy. Lewy oczekiwał 4-5 letniej. W każdym razie oferta Bayernu (patrząc salary/sezon) była lepsza od tego, co ma teraz w Katalonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.