Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, airmax napisał:

Długo by wymieniać :) 

Nie gadaj tylko wymień. Rok temu Messi grał piach totalny a C.Ronaldo nie i temu nie zaprzeczysz, gdyż nie masz jak. Teraz szczerze mówiąc sam bym chciał aby CR7 odszedł ale dlatego, że zaczyna kwasy robić, ale sportowo się trzyma. Poza tym EPL>Ligue1 i to nie podlega nawet dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pepis21 napisał:

Nie gadaj tylko wymień. Rok temu Messi grał piach totalny a C.Ronaldo nie i temu nie zaprzeczysz, gdyż nie masz jak. Teraz szczerze mówiąc sam bym chciał aby CR7 odszedł ale dlatego, że zaczyna kwasy robić, ale sportowo się trzyma. Poza tym EPL>Ligue1 i to nie podlega nawet dyskusji.

Sezon 2020/21 Manchester United 2 miejsce w lidze, 73 bramki strzelone bez Ronaldo. 

Sezon 2021/2022 Manchester United 6 miejsce w lidze, 57 bramek strzelonych z Ronaldo w składzie. 

Efekt Cristiano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że PSG zdobyło mistrza w zeszłym sezonie tylko dlatego iż Messi do nich przyszedł i trafił 6 bramek? Bez niego nie wygraliby?

Poza tym jak już tak to:

Barcelona 20-21, 3. miejsce z Messim

Barca 21-22, 2. miejsce bez Messiego

Efekt braku Leo.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ wrażliwi są sympatycy ceera, piękne :) 

38 minut temu, Pepis21 napisał:

Nie gadaj tylko wymień. Rok temu Messi grał piach totalny a C.Ronaldo nie

Próbujecie narzucić narrację o tym, jak to Ronaldo zagrał zajebisty sezon, przy jednocześnie tragicznym Messim, a w kanadyjce zrobili taki sam wynik jak dobrze pamiętam. Różnica taka, że Ronaldo był egzekutorem, a Messi playmakerem. Rok temu Ronaldo tak wszedł z drzwiami i futryną że w pierwszych 10 meczach strzelił 4 gole. Mocną końcówką sezonu podratował swój bilans, to przynajmniej można próbować zrzucić wine na resztę składu.

A jaki mamy krajobraz rok po tym jego wejściu z buta? Ronaldo obrażony całe wakacje szuka ucieczki z klubu do którego rok wcześniej tak chciał przyjść, byle tylko podbić swój dorobek bramkowy w lidze mistrzów, wchodzi w 86 minucie na zyskanie czasu :)

Aż jestem ciekaw jak wyglądałyby Twoje posty, gdyby to Cristiano zaczął sezon od 3 goli i 2 asyst w 3 meczach, a Messi wchodził tuż przed końcowym gwizdkiem :)

33 minuty temu, Sylvinho. napisał:

Sezon 2020/21 Manchester United 2 miejsce w lidze, 73 bramki strzelone bez Ronaldo. 

Sezon 2021/2022 Manchester United 6 miejsce w lidze, 57 bramek strzelonych z Ronaldo w składzie. 

Efekt Cristiano.

factos 👍👀

PS. i żeby nie było że podważam wielkość Cristiano. Oglądanie na żywo rywalizacji prawdopodobnie najlepszych zawodników w historii to było coś, czego możliwe że już nie zobaczę. Natomiast ten ostatni sezon i jeden i drugi miał zwyczajnie kiepskie jak na standardy do których przyzwyczaili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, airmax napisał:

Ależ wrażliwi są sympatycy ceera, piękne :) 

Śmieszne to jest jak nagle kibice Barcelony wyszli z jaskiń i omamieni transferami nie widzą, że Laporta ich jeszcze bardziej wprowadza w kłopoty z tymi dźwigniami no ale zarejestrowali je (ledwo, bo ledwo), więc szafa gra.

26 minut temu, airmax napisał:

Barcelona 20-21, 79 pkt, 85 goli z Messim

Barcelona 21-22, 73 pkt, 68 goli bez Messiego

nice try :)

No widzisz mniej goli, mniej punktów a miejsce jednak wyższe czyli w ogólnym rozrachunku wyszli lepiej. Wicemistrz>Trzecie miejsce

1 godzinę temu, airmax napisał:

 Aż jestem ciekaw jak wyglądałyby Twoje posty, gdyby to Cristiano zaczął sezon od 3 goli i 2 asyst w 3 meczach, a Messi wchodził tuż przed końcowym gwizdkiem :)

Ale tamten post się odnosił do początku zeszłego sezonu a nie tego. To, że wchodzi przed końcem meczu to pokazuje, że trener zaczyna mieć jaja i potrafi usadzić gwiazdy na ławce aby nie szkodził drużynie grając słabo. W PSG jakoś tego nie ma. Oby te jaja zostały na stałe a wtedy wracamy do czasów SAF-a gdzie nie było pi****lenia się z zawodnikami. Dodatkowo jak pisałem wyżej gdyby udało się CR7 sprzedać to byłoby ok, chyba, ze ETH uda się z niego zrobić jokera wchodzącego z ławki a wtedy może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał:

Czyli rozumiem, że PSG zdobyło mistrza w zeszłym sezonie tylko dlatego iż Messi do nich przyszedł i trafił 6 bramek? Bez niego nie wygraliby?

Poza tym jak już tak to:

Barcelona 20-21, 3. miejsce z Messim

Barca 21-22, 2. miejsce bez Messiego

Efekt braku Leo.

Mocno z dupy ten komentarz. To tak ja bym napisał: 

PSG 2020/2021, 2 miejsce w lidze

PSG 2021/2022, 1 miejsce w lidze 

Efekt Messiego. 

6 godzin temu, Pepis21 napisał:

Śmieszne to jest jak nagle kibice Barcelony wyszli z jaskiń i omamieni transferami nie widzą, że Laporta ich jeszcze bardziej wprowadza w kłopoty z tymi dźwigniami no ale zarejestrowali je (ledwo, bo ledwo), więc szafa gra.

No widzisz mniej goli, mniej punktów a miejsce jednak wyższe czyli w ogólnym rozrachunku wyszli lepiej. Wicemistrz>Trzecie miejsce

Ale tamten post się odnosił do początku zeszłego sezonu a nie tego. To, że wchodzi przed końcem meczu to pokazuje, że trener zaczyna mieć jaja i potrafi usadzić gwiazdy na ławce aby nie szkodził drużynie grając słabo. W PSG jakoś tego nie ma. Oby te jaja zostały na stałe a wtedy wracamy do czasów SAF-a gdzie nie było pi****lenia się z zawodnikami. Dodatkowo jak pisałem wyżej gdyby udało się CR7 sprzedać to byłoby ok, chyba, ze ETH uda się z niego zrobić jokera wchodzącego z ławki a wtedy może być ciekawie.

Co do Cristiano to prawda jest taka, że lata w Juventusie i United to równia pochyła gdzie w Juve na koniec był wypychany z zespołu. Natomiast teraz nie jest przypadkiem, że nikt w Europie go nie chce, a Manchester radzi sobie zdecydowanie lepiej bez niego. Czas wrócić do Sportingu lub iść grać do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Sylvinho. napisał:

Mocno z dupy ten komentarz

Sam zacząłeś porównania to się nie dziw, że dostajesz rykoszetem ;)

32 minuty temu, Sylvinho. napisał:

Czas wrócić do Sportingu lub iść grać do USA.

Sporting byłby fajną opcją dla niego, nie oszukujmy się on ma jeszcze rok, góra dwa poważnego grania na poziomie i potem koniec kariery albo odcinanie kuponów gdzieś gdzie dobrze płacą. Messi też w sumie fajnie jakby na sam koniec (a to mniej więcej z racji wieku będzie +2/3 lata po Cristiano) wrócił do Newell's. Fani lubią takie historie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pepis21 napisał:

Sam zacząłeś porównania to się nie dziw, że dostajesz rykoszetem ;)

 

Tylko te porównanie było jednak bardziej zasadne bo ukazywało szerszy kontekst. Clue tamtego postu miało być pokazanie, że mimo zdobycia sporej ilości bramek przez Cristiano to ustawienie w dużym stopniu drużyny pod niego nie wpłynęło w ogólnym rozrachunku dobrze na zespół. Zresztą Ten Hag wyciąga wnioski z tego i potrafi posadzić na ławce obrażonego CR.

27 minut temu, Pepis21 napisał:

Sam zacząłeś porównania to się nie dziw, że dostajesz rykoszetem ;)

Sporting byłby fajną opcją dla niego, nie oszukujmy się on ma jeszcze rok, góra dwa poważnego grania na poziomie i potem koniec kariery albo odcinanie kuponów gdzieś gdzie dobrze płacą. Messi też w sumie fajnie jakby na sam koniec (a to mniej więcej z racji wieku będzie +2/3 lata po Cristiano) wrócił do Newell's. Fani lubią takie historie.

Messi to obstawiam, że pójdzie do jakiegoś Interu Miami za 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Pepis21 napisał:

Nie gadaj tylko wymień.

I po co było wymieniać jak w odpowiedzi jest tylko:

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

Śmieszne to jest jak nagle kibice Barcelony wyszli z jaskiń

Jeszcze mema trzeba było wstawić

:D :D :D

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

omamieni transferami nie widzą, że Laporta ich jeszcze bardziej wprowadza w kłopoty z tymi dźwigniami

Jak jebnie to jebnie, trudno. Moim zdaniem obrano może nie scenariusz idealny, bo taki nie istniał, natomiast wybrano najmniej szkodliwą drogę

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

No widzisz mniej goli, mniej punktów a miejsce jednak wyższe czyli w ogólnym rozrachunku wyszli lepiej.

Na forum ostatnio padło określenie, że jeden z użytkowników prowadzi analizy na poziomie analityków z Idea Banku, ta analiza idealnie wpisuje się w to określenie :P 

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

Ale tamten post się odnosił do początku zeszłego sezonu a nie tego.

Ja to wiem, natomiast wspomniałem ten cytat, żeby pokazać jak źle się zestarzał, i to nie tylko w perspektywie roku ale następnych 8 kolejek w których Ronaldo strzelił 1 gole jeśli dobrze pamiętam. Ale też jak wielka overreakcja to była, po tym jak Ronaldo strzelił 2 tragicznemu wówczas Newcastle

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

ETH

Tak jak United ani mnie ziębi ani grzeje, tak Ten Hagowi życzę dobrze, żeby sam nie pękł, miał poparcie zarządu i czas. Przykład Artety dobrze pokazuje, że cierpliwość popłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, airmax napisał:

Ja to wiem, natomiast wspomniałem ten cytat, żeby pokazać jak źle się zestarzał, i to nie tylko w perspektywie roku ale następnych 8 kolejek w których Ronaldo strzelił 1 gole jeśli dobrze pamiętam.

Źle pamiętasz, po Newcastle w kolejnej też strzelił potem miał 4 kolejki bez i znów gol. Prawdę mówiąc ratował dupsko United kilka razy w tamtym sezonie, czy by grali lepiej bez niego? Ciężko powiedzieć, tam cały skład na czele z obroną grał padakę mocną.

12 godzin temu, airmax napisał:

I po co było wymieniać jak w odpowiedzi jest tylko

 

Ale to Ty miałeś dać @Cardi mu odpowiedź nie ja. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pepis21 napisał:

Źle pamiętasz, po Newcastle w kolejnej też strzelił potem miał 4 kolejki bez i znów gol.

Jednak dobrze pamiętam bo teraz sprawdziłem. Ty o wchodzeniu z buta napisałeś po meczu z West Hamem, wtedy Ronaldo miał 3 gole w 2 meczach i do tego okresu się odnosiłem. Później w ciągu 8 następnych kolejek strzelił 1 gola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.