Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Marciniak(Niemcy- Szwecja), Brych(Szwajcaria- Serbia) i Roldan(Tunezja- Anglia) mają zostać odesłani karnie do domu za zignorowanie podpowiedzi sędziego odpowiedzialnego za wideo.

I pięknie, skończy się gwiazdorzenie tego łysego pajaca. Ciekawe co na to Listkiewicz, który tak usilnie go bronił w studiu.

A orientujesz się o które sytuacje chodzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi czasem o karnego, którego nie podyktował ?

Tego na Bergu? A coś mi się wydawało, że było mówione po meczu, że nie dostał sygnału od VAR. Interesujące. To była akurat sytuacja, w której Marciniak był daleko od piłki i powtórka na pewno by mu się przydała.

 

Z 2 strony jak nie można ignorować VAR, to po co ten przepis, że sędzia nie musi podchodzić do monitora, a potem dyskwalifikować jedynych 3 sędziów, którzy w trakcie meczu zdecydowali, że tego nie zrobią.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepodyktowany karny na Bergu, brak karnego za zapasy na Mitrovicu, i  niepodyktowany karny na Kaneie.

 

 

Jutro ten pan sędziuje Francja vs Messi:

https://pl.soccerway.com/referees/alireza-faghani/118731/

 

a Urugwaj vs Ronaldo:

https://pl.soccerway.com/referees/cesar-arturo-ramos-palazuelos/93085/

 

Ten z Meksyku ostro dawał grać.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie to dowalanie się do Polaków o brak ataku w ostatnich minutach. My mieliśmy (w tym meczu) dobry wynik, rywal miał w dupie to nie było co atakować. To nie był mecz o jakiś tam honor, który każdy rozumie inaczej (a wielu zupełnie nie rozumie tylko powtarza za innymi), tylko o 3 punkty do statystyk, które będą się liczyć chociażby w rankingu FIFA (po mundialu będzie oparty na ratingu elo, dobra zmiana). Jak Japonia jeszcze się starała to nasi walczyli tak jak powinni. Zresztą wiele można im zarzucić ale przez cały turniej widziałem, że rzeczywiście im zależy. Chcieli ale byli słabi.

Słabe było tylko wpuszczenie Peszki i jakieś błaznowanie by wpuścić Błaszczykowskiego - to chyba zagrywki finansowe bo za grę jest z tego co słyszałem większa kasa od PZPN-u niż za siedzenie na ławie.

Nawałkę za cały okres jego pracy z kadrą oceniam mocno pozytywnie ale za rok 2018 bardzo słabo i powinien odejść. Jedna sprawa, że piłkarzy miał słabszych niż w 2016 roku (choc w większości nazwiska te same to forma już nie) ale wyglądali oni na bardzo słabo przygotowanych do gry. Senegal był do oklepania i gra w 1/8 była realistycznym sufitem tej drużyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to jutro zaczynają się prawdziwe mistrzostwa. Nie będzie żadnego rankingu fair play, żadnego kalkulowania.

 

Zostało 16 meczy Panowie. Czas się rozsiąść i delektować. Ciekawe czy Anglia się gdzieś nie potknie w drodze do półfinału bo wygląda jak by autostradę mieli. Osobiście trzymam kciuki za małe kraje: Urugwaj, Chorwacja, Belgia. Liczę że po jutrzejszym dniu nie będziemy oglądać więcej mordy ani CR7 ani Messiego. Francja i Urugwaj muszą to wziąć.

 

Co do innych par to zapewne Meksyk się skitra na widok żółtych koszulek. Para na S, czyli Szwecja-Szwajcaria jest dla mnie tak nieprzewidywalna że równie dobrze mogli by monetą rzucić. Trochę szkoda że gospodarz już w 1/8 wpadł na Hiszpanię. Mimo wszystko ruskie biegają najwięcej na tym mudialu a taktyka Hiszpanii to głównie 'wjechać z piłką do bramki'. Różnie może być.

 

Moje typy. Francja, Urugwaj, Hiszpania, Chorwacja, Anglia, Brazylia, Szwajcaria, Belgia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że byłoby fajnie, gdyby Messi i Ronaldo trafili na siebie w ćwierćfinale.

Co kibic to inne preferencje. Mnie styka że od kilku lat mamy przynajmniej dwa razy w sezonie el classico. To są MŚ. Tutaj już nie muszę oglądać ich pojedynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przemyśleń jak niewiele dzieli sukces od porażki:

Gdyby jednak angole wcisnęli jedną bramkę więcej (albo Shilton nie puścił tej szmaty) pewnie ówcześni hejterzy zwolniliby Kazia Górskiego za przerąbane eliminacje i rozpuścili zespół (z wyjątkiem Janka Tomaszewskiego) a sam Kaziu Górski byłby dziś byłby mało pamiętanym epizodem w historii kadry piłki kopanej.

Przy okazji, ten mecz to jest właśnie oblężenie :tongue:

 

p.s. Tomaszewski grał ze złamanym palcem czy nawet palcami po interwencji na początku meczu

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut skrótu i nie ma na nim dwóch naszych setek stworzonych pod koniec meczu. Najpierw Lato wychodzi sam na sam i zostaje złapany w pół, teraz to czerwo, wtedy tylko żółta:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5X-bgFp8xDI#t=1h22m27s

 

A później koncertowo marnuje 1 na1 z Shiltonem. Szybki był nasz pan prezes jak wiatr:

 

https://www.youtube.com/watch?v=5X-bgFp8xDI#t=1h24m28s

 

 

A co do gola dla naszych to Domarski przyznał się, że celował po długim tylko mu zeszła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby Kazia nie zwolnili w 1973 to by zwolnili w 1975, byłby trenerem ktory przegrał eliminacje MS a później eliminacje ME.

No ale na Wembley sie udało więc jest Kaziu najlepszy, zamiast być jednym ze słabych.

Gdyby bronił na Wembley Szczesny przegralibyśmy ze 3:1 i nikt by do bramkarza pretensji nie miał :tongue:

Edytowane przez darkonza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś wierzy w Argentynę? Ja zdecydowanie nie.

 

Nie, ale tak samo nie wierzę we Francuzów z pajacującymi Griezmannem i Pogbą na czele, którzy do tej pory tak samo nic nie pokazali.  Spodziewam się raczej nudnego meczu 50/50 bez większego ładu i składu z obu stron, ale obym się mylił. Deschamps to najgorszy trener na tych mistrzostwach, znaczy po Nawałce oczywiście, a chyba i przed Sampaolim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żadnym kibicem niemca nie jestem, nie życzę im wygranych itd. ale u nas taka bida a tu ludzie się cieszą że oni odpadli niemal na równi jakbyśmy my mistrzostwo wygrali, albo może na miarę naszych aspiracji wyszli z grupy :tongue: no przecież to jest tak mega żałosne że aż żal dupę ściska, skala żenady tego można jedynie przyrównać do ostatnich 10 min w konfrontacji Polska Japonia :tongue:

 

 ludzie kibicuja przeciwko niemcom ze wzgledow historycznych a nie sportowych i nie ma wiekszego znacznia ze zagralismy taka nedze.  chyba czasami pojawiasz sie w centrum ?  malo jest tablic upamietniajacych szczytne dzialania niemcow (przepraszam nazistow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale tak samo nie wierzę we Francuzów z pajacującymi Griezmannem i Pogbą na czele, którzy do tej pory tak samo nic nie pokazali.  Spodziewam się raczej nudnego meczu 50/50 bez większego ładu i składu z obu stron, ale obym się mylił. Deschamps to najgorszy trener na tych mistrzostwach, znaczy po Nawałce oczywiście, a chyba i przed Sampaolim.

Ja nie ufam Francji jeśli chodzi o boki obrony, nie przekonują mnie ci ludzie, zwłaszcza Pavard, który tylko fauluje. Ale w ataku to oni mają sporą rezerwę do uwolnienia i liczę że dziś się doczekam meczu na miarę tego talentu który tam drzemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.