Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, The Game 85 napisał(a):

Na razie zmiana trenera nie pomogła, bo kolejny raz minimalistyczne podejście po zdobyciu prowadzenia zostaje ukarane i kolejny raz "dzięki" rezerwowym, bo tutaj ewidentnie zawiedli Dias i Jędrzejczyk. A szkoda, bo Lech także zawiódł i była szansa już dziś wskoczyć do pierwszej trójki.

muszę jeszcze na spokojnie to obejrzeć bo byliśmy w pubie na meczu a dosiadł się do nas piłkarz Zawiszy i weszliśmy w rozmowę gdzie moja uwaga była trochę zbytnio rozproszona, ale wydawało mi się, że wina była 50/50 między Jędrzejczykiem a Augustyniakiem z tym c***ogolem Crnaca - ale to na spokojnie obejrzę na powtórkach:) 

Druga połowę tylko widziałem i niestety dramat, jedyna akcja w której Legia potrafiła zagrać 3 podania z pierwszej piłki to ta z 90 minuty gdy Gual próbował z 0 kąta umieścić piłkę między nogami bramkarza, zamiast poszukać kogoś wchodzącego z drugiej linii (inna sprawa że nie wiem czy ktoś tam wbiegał, znając Legię to nie) 

Poza tym piłka chodziła jak na Arkanoidzie, na jakimś easy levelu, słabiutko to wyglądało po jednej i drugiej stronie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

ale wydawało mi się, że wina była 50/50 między Jędrzejczykiem a Augustyniakiem z tym c***ogolem Crnaca - ale to na spokojnie obejrzę na powtórkach:) 

Imho, zdecydowanie bardziej Augustyniak, który zapatrzył się na piłkę i przeciwnik uciekł mu mocno za plecy. Jędza mógł uratować, ale on tam najpierw się zabrał w stronę Nowaka bodajże i już bez szans. No i oczywiście wcześniej przed polem karnym fatalnie się obciął Gil Dias (zawsze mnie śmieszy jak obrońca wie, że nie sięgnie piłki, a i tak skacze, zamiast się po prostu obrócić na niskich nogach). 

Btw, Zawisza kiedy wraca do żywych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Braveheart22 napisał(a):

 

Btw, Zawisza kiedy wraca do żywych? 

c*** wie, ostatnio mój kelner dostał propozycję gry dla nich ale pozostał wierny Orlętom Aleksandrów Kujawski (co niejako uświadomiło mi jaką markę ma obecnie Zawisza)- no i nie rozmawialiśmy o ligach regionalnych ale raczej o Premiership- choć nie powiem, po tym jak zacząłem bić brawo po Varze i zapytaniu ze stolika obok - „jesteś za Legia? skąd jesteś” - przez chwilę zacząłem się zastanawiać się czy oby nie ograniczyć swojej ekspresji w bydgoskich pubach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

przez chwilę zacząłem się zastanawiać się czy oby nie ograniczyć swojej ekspresji w bydgoskich pubach

no i dobrze, że tylko przez chwilę, to eleganckie chłopaki, do rany kłutej przyłóż

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qcin_69 napisał(a):

wina była 50/50 między Jędrzejczykiem a Augustyniakiem

najpierw to wina była tego śmiesznego Diasa, który... powiedzmy że no niewiele zrobił żeby dośrodkowania nie było

8 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

 

właściwie to po co zmienili trenera, który zrobił dokładnie to samo co w poprzednim meczu, tylko brodę ma fajniejszą i więcej machał rękami 

 

a Guala jak widzę, to mi się przypominają najlepsze sezony Bryanta na Plutonie. Zakozłuję się na śmierć, ni ch... nikomu nie podam, bo wszystko sam zrobię. Tylko skillset trochę nie taki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Me Myself and I napisał(a):

właściwie to po co zmienili trenera, który zrobił dokładnie to samo co w poprzednim meczu, tylko brodę ma fajniejszą i więcej machał rękami

this 

ten mecz był identyczny jak ten z Jagą, a nawet gorszy, bo Legia nie wyglądała w pierwszej połowie aż tak dobrze

generalnie było wiadomo, że wiele się pewnie nie zmieni, więc był to all-in bez patrzenia w karty... no to teraz mamy bardzo nikłe szanse na puchary, patrząc na terminarz + dodatkowe koszty gdzie trzeba Koście płacić jeszcze hajs przez spory czas 

nie zazdroszczę Zielińskiemu bycia w takiej dupie, jeśli poleci po sezonie zostawiając Wojskowych w totalnej finansowej zapaści bez pucharów, to doszczętnie pogrzebie się w oczach fanów, a gość był przecież ich absolutną legendą, stawianą na równi z gościami jak Pisz

najśmieszniejsze jest jednak to, że Lech czy Raków wcale nie są w lepszej pozycji, punktujący na średniej lekko ponad punktu w tej rundzie Ślask może zwiększyć nad nimi przewagę 

na drugim biegunie

aktualnie aby utrzymać się w elicie wystarczy zdobyć 29 punktów w 28 meczach (Puszcza)

kurtyna 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Me Myself and I napisał(a):

 

właściwie to po co zmienili trenera, który zrobił dokładnie to samo co w poprzednim meczu, tylko brodę ma fajniejszą i więcej machał rękami 

 

 

a co można zrobić w ciągu tygodnia? 

To tylko potwierdza to co pisze od jakiegoś roku, problemem nie był Kosta, bo imo to wciąż luźno top3 jak nie najlepszy trener w ekstraklasie, a Zieliński, który jest totalnym amatorem fatalnym w tym co robi - więc jakich zmian oczekiwałeś od Legii skoro materiał piłkarski jest jaki jest…

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

 

generalnie było wiadomo, że wiele się pewnie nie zmieni, więc był to all-in bez patrzenia w karty... no to teraz mamy bardzo nikłe szanse na puchary, patrząc na terminarz + dodatkowe koszty gdzie trzeba Koście płacić jeszcze hajs przez spory czas 

 

 

hajs na Koste to tam najmniejszy problem, to jakieś 30tysiecy euro miesięcznie, więcej ma pewnie taki Jędrzejczyk, który nie wiem czy aktualnie jest piłkarzem na poziomie ekstraklasy (może w jakiejś tam Koronie jeszcze byłby wzmocnieniem, ale nie w drużynie liczącej na puchary).

Niemniej mam nadzieję, że Zielińskiemu podziękują, niech zostanie w pamięci jako topowy obrońca w historii, ale jako działacz to co tu dużo ukrywać, kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

a co można zrobić w ciągu tygodnia? 

z takich kreatywniejszych pomysłów przychodzi mi do głowy nie wprowadzać tych samych zawodników w tym samym czasie którzy kilka meczów położyli już. jeden mecz mogli dograć bez zmiany, nie padli by raczej. nie wiem co ten Rosołek ma że go wpuszczaja mecz w mecz. A np Wszołek to poza tym że był w protokole to ja go niezbyt zauważyłem na boisku.

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Me Myself and I napisał(a):

z takich kreatywniejszych pomysłów przychodzi mi do głowy nie wprowadzać tych such zawodników w tym samym czasie którzy kilka meczów położyli już. jeden mecz mogli dograć bez zmiany, nie padli by raczej. nie wiem co ten Rosołek ma że go wpuszczaja mecz w mecz. A np Wszołek to poza tym że był w protokole to ja go niezbyt zauważyłem na boisku.

ja się zgadzam z tym, że w Legii zmiany są dramatyczne, ale pytanie moje - kogo byś zamiast nich wprowadził? To jest powrót do moich zarzutów do Zielińskiego i obrony Kosty- Zielu zbudował skład węgla i papy, a zimą po oddaniu 2 z 3 najlepszych piłkarzy - jednego potrafiącego zrobić coś z niczego i jednego który trzymał balans między ofensywą a defensywą nie sprowadził w ich miejsce zupełnie nikogo - w sensie ok, Japończyka z którego może coś będzie (ale pewnie niewiele lepszy niż Kun ostatecznie będzie) i Zylle, który jest graczem na poziomie I/II ligi imo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

a co można zrobić w ciągu tygodnia?

nawet nie tygodnia tylko bodaj trzech dni 

odwrócę pytanie, a co można było zrobić od listopada, bo mniej więcej tyle trwała ligowa zapaść Legii? fajnie jest zrobić z Zielińskiego kozła ofiarnego, ale to nie zmienia faktu, że Kostka nawet przy tych osłabieniach powinien z Koroną, ŁKSem czy Puszczą wygrywać, a on po takich meczach mówił, że remis to w sumie nie jest zły 

przypomnę, że mniej więcej w czasie meczu z Pogonią na wyjeździe, Zieliński był noszony na rękach, podobnie jak Kosta, ostatecznie winę ponoszą obaj, bo nie jest rolą Zielińskiego aby zmotywować taką ekipę do gry z równym zaangażowaniem przez całe spotkanie

17 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

To tylko potwierdza to co pisze od jakiegoś roku, problemem nie był Kosta, bo imo to wciąż luźno top3 jak nie najlepszy trener w ekstraklasie

luźno czyli nawet top1? 

no to jest żart, "świetny trener tylko nie ma wyników" ale w sumie skoro mówimy o tym co piszesz od roku, to przypomnę, że pisałeś o świetnych perspektywach na następny sezon, a zaraz się okaże, że ostanie się tylko Gual i wielka dziura w budżecie

 

17 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

hajs na Koste to tam najmniejszy problem, to jakieś 30tysiecy euro

nie no pewnie kilka baniek złotych, to nic dla drużyny z takimi długami i perspektywą nie grania w Europie

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

a co można zrobić w ciągu tygodnia? 

To tylko potwierdza to co pisze od jakiegoś roku, problemem nie był Kosta, bo imo to wciąż luźno top3 jak nie najlepszy trener w ekstraklasie, a Zieliński, który jest totalnym amatorem fatalnym w tym co robi - więc jakich zmian oczekiwałeś od Legii skoro materiał piłkarski jest jaki jest…

hajs na Koste to tam najmniejszy problem, to jakieś 30tysiecy euro miesięcznie, więcej ma pewnie taki Jędrzejczyk, który nie wiem czy aktualnie jest piłkarzem na poziomie ekstraklasy (może w jakiejś tam Koronie jeszcze byłby wzmocnieniem, ale nie w drużynie liczącej na puchary).

Niemniej mam nadzieję, że Zielińskiemu podziękują, niech zostanie w pamięci jako topowy obrońca w historii, ale jako działacz to co tu dużo ukrywać, kiepsko.

Ale zauważ, że Feio też właściwie dokonał podobnych zmian jak ostatnio Runjaic. Znowu weszli Rosołek, Jędrzejczyk i znowu tracą prowadzenie. 

Trochę się  dziwię, że Feio nie dał minut Rejczykowi( który ma taki kontrakt, że jak nie zagra bodajże 270 minut to odejdzie za darmo jak Mosór czy Włodarczyk), czy Urbańskiemu który całkiem dobrze zagrał w Łodzi.

Przecież to Kosta zakopał Strzałka, którego trzymał na ławce i nawet po zwycięskim golu z Górnikiem nie dawał mu szans. Zresztą podobno to Kosta chciał Zybe, a nie tylko Zieliński. Także nie rozumiem jego rotacji w bramce, gdzie np Hładun nieźle zagrał z Zlinskim, a potem i tak nawet w pucharze bronił Tobiasz. Zresztą kryzys nie zaczął się wiosną tylko już w październiku i listopadzie po mecze z Pogonią, gdy jeszcze byli Slisz i Muci.

Na pewno co do Zielińskiego to zgoda. Jego transfery okazały się fatalne, ale Runjaic też miał sporo za uszami.

A i co do Kosty w top3 to ja mam na pewno wyżej Siemieńca, Urbana, Szulczka czy Magierę, a i nad Gustafssonem czy Myśliwcem też bym się zastanowił.

Edytowane przez The Game 85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Game 85 napisał(a):

Akurat Urbana tam dałem zaraz za Siemiencem. To zresztą chyba mój ulubiony z byłych trenerów Legii.

Oj faktycznie

generalnie to Kosta nawet te świetne wrażenie po pucharach zmazał meczami z Molde, więc na dobrą sprawę nie ma za co go już chwalić, już bardziej imponuje Tułacz z Puszczy, przynajmniej widać rękę trenera na placu gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

kogo byś zamiast nich wprowadził?

nie wiem, nikogo. albo juniorów. albo jakieś inne trupy z szafy niż te same które przegrywają, tfu remisują mecz za meczem. po to chyba robi się taki hardkorowy reset żeby coś zmienić. 

dorzucił bym do "osiągnięć" Kosty zrobienie z Guala sfrustrowanego egoisty z czołowego strzelca w lidze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Oj faktycznie

generalnie to Kosta nawet te świetne wrażenie po pucharach zmazał meczami z Molde, więc na dobrą sprawę nie ma za co go już chwalić, już bardziej imponuje Tułacz z Puszczy, przynajmniej widać rękę trenera na placu gry

ja staram się nie patrzeć na mecze ze względu na kilka spotkań, nawet jeśli są seria, a na pracę Kosty patrzę od startu i od tego co zastał a co wypracował.

Pisanie, że nie Kosta nie ma wyników to też jest dla mnie trochę spłycanie tematu. Pierwszy sezon miał super, Rakow był nie do ruszenia, a i tak gdzieś do okolic majówki Legia deptała po piętach + puchar Polski. 

Puchary w tym roku super, wiele ekstra meczów z przyzwoitymi europejskimi firmami zwieńczone jednym z najlepszych występów polskiego zespołu w pojedynczym meczu w XXI wieku, czyli zwycięstwo z Aston Villa.

W tym roku tez mimo jednej zapaści w listopadzie i kiepskiego wejścia w tę rundę to Legia grała bardzo dobry, zorganizowany futbol, a że nie dowozili tych meczów to cóż, kadra zarówno jesienią jak i wiosna była zdecydowanie za wąska, imo Kosta padł ofiarą wyniku z zeszłego sezonu + rozbudzonego apetytu po jesiennych pucharach, gdzie w jednym i drugim przypadku osiągał wyniki ponad stan. 

Zgoda, że jesienią był moment w którym byłem zachwycony perspektywą rozwoju Legii i uważam, że była super okazja by ten cel osiągnąć, ale została zaprzepaszczona przez duet Zieliński-Mioduski, bo Legia zamiast pójść za ciosem i szukać wzmocnień gdy wpadł hajs za Muciego i Ślisza to zachowała się asekurancko i zatopiła ten sezon + perspektywy w przyszłym roku, ale to jest wina zarządzania klubem, a nie trenera.

Mi tam gra Legii się podobała w tym i zeszłym sezonie i uważam, że nastąpił spory progres względem tego co oglądałem przez ostatnie lata (nawet względem ostatnich mistrzostw) i gdyby w miejscu Mioduskiego był Lesniodorski to jestem przekonany, że Legia w tym roku zdobyłaby tytuł z Kosta u steru, bo zimą nie trafiałyby tu jakieś młode talenty z Kosowa, tylko 2-3 konkretnych koni z odpowiednim CV by reprezentować Legię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie masz wymagania @Qcin_69 albo tak bardzo kochasz tego Koste, nie wiem. Legia grała taki zorganizowany futbol, że dół tabeli co chwilę robił jej kuku a Josue nie zaliczył asysty przez cała jesień, pod koniec rundy i na wiosnę Łazienkowska z twierdzy zamieniła się w dostarczyciela punktów, Legia Trening Center (najnowocześniejsze centrum treningowe w tej części Europy) powstała po to aby zakopać każdego jednego młodzieżowca, a w drużynie rezerw grali 32latkowie 

kompromitacja na wielu płaszczyznach, Kosta w tym roku nie zbudował ani jednego piłkarza, choć kadrę nawet teraz mają lepszą od takiego Śląska

za same pałowanie Rosołka powinien sam się wywieźć na taczce jeśli miałby trochę honoru, powierzył tą drużynę  Josue, reszta graczy traciła na znaczenie i przez to przegrał, teraz będzie kasował grube siano za psi c*** i śmiał się z tej degrengolady projektu Zielińskiego, choć Zube to podobno tylko on chciał by na koniec nasrać mu na głowę 

w Szczecinie też wielu z nam płakało i mówiło, że będziemy płakać, nikt nie płacze, nikt nie tęskni, to dobry trener, ale na pewno nie wybitny zresztą… to wygląda na akcje typu - dajcie mi skład, który może walczyć w Europie albo będę wygrywał jeden na trzy mecze w lidze - no rzeczywiście fachura jak c***

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Qcin_69 napisał(a):

ja staram się nie patrzeć na mecze ze względu na kilka spotkań, nawet jeśli są seria, a na pracę Kosty patrzę od startu i od tego co zastał a co wypracował.

Pisanie, że nie Kosta nie ma wyników to też jest dla mnie trochę spłycanie tematu. Pierwszy sezon miał super, Rakow był nie do ruszenia, a i tak gdzieś do okolic majówki Legia deptała po piętach + puchar Polski. 

Puchary w tym roku super, wiele ekstra meczów z przyzwoitymi europejskimi firmami zwieńczone jednym z najlepszych występów polskiego zespołu w pojedynczym meczu w XXI wieku, czyli zwycięstwo z Aston Villa.

W tym roku tez mimo jednej zapaści w listopadzie i kiepskiego wejścia w tę rundę to Legia grała bardzo dobry, zorganizowany futbol, a że nie dowozili tych meczów to cóż, kadra zarówno jesienią jak i wiosna była zdecydowanie za wąska, imo Kosta padł ofiarą wyniku z zeszłego sezonu + rozbudzonego apetytu po jesiennych pucharach, gdzie w jednym i drugim przypadku osiągał wyniki ponad stan. 

Zgoda, że jesienią był moment w którym byłem zachwycony perspektywą rozwoju Legii i uważam, że była super okazja by ten cel osiągnąć, ale została zaprzepaszczona przez duet Zieliński-Mioduski, bo Legia zamiast pójść za ciosem i szukać wzmocnień gdy wpadł hajs za Muciego i Ślisza to zachowała się asekurancko i zatopiła ten sezon + perspektywy w przyszłym roku, ale to jest wina zarządzania klubem, a nie trenera.

Mi tam gra Legii się podobała w tym i zeszłym sezonie i uważam, że nastąpił spory progres względem tego co oglądałem przez ostatnie lata (nawet względem ostatnich mistrzostw) i

gdyby w miejscu Mioduskiego był Lesniodorski to jestem przekonany, że Legia w tym roku zdobyłaby tytuł z Kosta u steru, bo zimą nie trafiałyby tu jakieś młode talenty z Kosowa, tylko 2-3 konkretnych koni z odpowiednim CV by reprezentować Legię 

No z tą grą to chyba żartujesz. Przecież w większości meczów to było straszne męczenie buły i drżenie o wynik do samego końca, bo w zasadzie większość piłkarzy groziła jakimś babolem w obronie.

Przecież też nie można tylko patrzeć na wyniki z przed 2 sezonów, bo to była katastrofa, ale już na wiosnę Vukovic nieco to uspokoił.

A z tym deptaniem po piętach to wyglądało tak, że jak naprawdę mogli się zbliżyć to zremisowali w zasadzie że zdegradowaną już Miedzią i było po ptakach.

Z pucharami zgoda, ale też było sporo farta czy to w pucharze Polski i Superpuchsrze (3 wygrane serie karnych) czy w Europie ( też karne, plus gole w końcówce). Obrona w zasadzie cały sezon robi babole i Kosta nic z tym nie potrafił zrobić.

A co do tego sezonu, to ja myślę, że z innym trenerem od początku rundy byłoby dużo lepiej czy to w pucharach czy to w lidze.

Żeby była jasność to Zieliński też ponosi sporą winę, bo jego transfery okazały się słabiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.