Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2014/15


matek

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy część z kibiców Lakers nie jechała po Philly przed sezonem i na Jego początku za oczywisty tanking? Jak robią to Lakers, wydając na to dużo więcej kasy to jest to dużo lepsze?

mac, mam wrażenie, że tutaj bezpodstawnie zarzucasz nam coś, co nie miało miejsca. A co zdarza się na forum często. Mi się jakoś nie rzucali w oczy kibice Lakers jadący po Philly.

Weź też pod uwagę, kiedy Lakers zaczęli tankować. Wcześniej byli po prostu słabi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, wolałem napisać kibice LAL, niż że chodzi mi o Januarego (bo to jednak w jakimś stopniu wycieczka osobista, której sam nie znoszę).

 

Wydaje mi się, że przed sezonem było sporo szans, że na mocnym zachodzie nawet ze zdrowym Kobem i Randlem szanse na PO były bardzo małe. Philly kogokolwiek by nie wybrała drafcie czy podpisała na FA(nikt z poważnych grajków tam nie rozważał raczej grania) nie miała by szans na PO. Za małą kasę robią świetną przebudowę przez draft. Potrafili przed sezonem obrać kierunek, który okazał się słuszny. Tak czy siak, lepiej jakby pick został w Lakers, niż w Philly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że w LAL były kontuzję out of season Kobe i Randle, dodatkowo Young też sporo opuścił i ma ciągle jakieś mniejsze urazy. W takiej sytuacji nawet gdyby grali najsilniejszą S5 czyli 

 

Lin-Clarkson-Johnson-Boozer-Hill 

 

to by raczej dużo więcej nie wygrali, bo ta piątka dalej jest bardzo słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szczerze mówiąc gdyby nie groźba utraty tego picku to w sumie nie przejmowałbym się specjalnie miejscem na którym skończymy i miałbym gdzieś ta parę wygranych w tą czy w tą. Naprawdę oprócz Okafora, Townsa czy Russela jeżeli nagrodą pocieszenia po tym sezonie będzie WCS, WInslow, Hezonja, Porzingis czy Johnson albo Mudiay to jak dla mnie nie ma absolutnie żadnego problemu.

 

Jednak skończyć kolejny sezon blisko dna ligi i być zmuszonym do oddania jednego z tych debiutantów jako dodatkowo kara za bląd z daniem Nashowi kontraktu na 30mln trzy lata temu to byłoby coś z czym naprawdę ciężko byłoby się pogodzić po "poprawieniu" ubiegłorocznego wyczynu na najgorszy sezon Lakers w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szczerze mówiąc gdyby nie groźba utraty tego picku to w sumie nie przejmowałbym się specjalnie miejscem na którym skończymy i miałbym gdzieś ta parę wygranych w tą czy w tą. Naprawdę oprócz Okafora, Townsa czy Russela jeżeli nagrodą pocieszenia po tym sezonie będzie WCS, WInslow, Hezonja, Porzingis czy Johnson albo Mudiay to jak dla mnie nie ma absolutnie żadnego problemu.

Jak jesteś LAkers to na takie myślenie możesz sobie pozwolić. W przypadku mniejszych organizacji draft to jedyna szansa pozyskania all - stara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownujcie nawet tego co robia knicks czy philly z tym, co robia lakers

 

kniCBJ9WMMUwAAICKX.jpg

choc ja doskonale rozumiem phila i nie rozumiem, czemu lakers nie wysla kolejnych zawodnikow na urlopy

za kilka miesiecy knicks przywitaja sie z okaforem

a lakers pewnie z jakims kolejnym sredniakiem i beda potrzebowali kolejnego slabego roku.

 

choc przyklad philly pokazuje, ze zbyt dlugie tankowanie sie tez nie oplaca, stracili juz roty i kj mcdnielsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porownujcie nawet tego co robia knicks czy philly z tym, co robia lakers

 

kniCBJ9WMMUwAAICKX.jpg

choc ja doskonale rozumiem phila i nie rozumiem, czemu lakers nie wysla kolejnych zawodnikow na urlopy

za kilka miesiecy knicks przywitaja sie z okaforem

a lakers pewnie z jakims kolejnym sredniakiem i beda potrzebowali kolejnego slabego roku.

 

choc przyklad philly pokazuje, ze zbyt dlugie tankowanie sie tez nie oplaca, stracili juz roty i kj mcdnielsa

Zbyt długie, tzn ile ? 2 sezon? 

 

O co chozzzi z KJ i MCW, bo nie kumam ? 

 

I czego nie porównywać ? 

 

Lakers robią w tym sezonie dokładnie to samo co Knicks

Edytowane przez Julius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Phila w opcji dlugoterminowej moze wyjsc na plus z oddaniem MCW (opcja z rusellem jako kreatorem) i kjmcdanielsem (dasy matki i jego samego). Popatrzcie ile pickow ma Phila, do tego jest Grant, az takiego placzu na sf nie bedzie. Hinkie odstrzelil chlopakow mistrzowsko. Jezeli uda mu sie zrobic core Embiid-Noel-Saric(on bedzie w nba sf czy pf?)-x-Russell to nikt nie bedzie pamietal o tej dwojce co poszla w trade deadline. Swoja droga pick Lakers w perspektywie czasu moze byc cenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January ale lepiej nie mydlic oczu i grac w otwarte karty tak jak 76ers? W NYK zostal zbawca Nowego Jorku i tak graja wielkie G. A oddali niby cancerow w postaci Smitha, Shumpa i Tysona (wg Phila to cancer) a ci graja o niebo lepiej. Phila zamiast byc Kings Wschodu, rozwalila sklad, zbiera sporo pickow i stara sie byc ready na 2016 lub 2017 rok. Jest w tym plan i logika. Bez dasania ale jak zdrowie dopisze to moga miec teoretycznie 3 najlepszych graczy z trzech kolejnych draftow. OKC pokazala ze na tym da sie zbudowac niezly zespol. Na plus dziala tutaj, ze nie beda dusic grosza i raczej nie powtorzy sie sytuacja z Hardenem.

 

A co do Randle'a to nadal nie kumam tej calej podjarki nim. Dla mnie Ci pfowie z tego draftu to pewnego poziomu nie przeskocza, a najbardziej nba ready to chyba byl imo Parker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa sezony z rzedu Philly robi shit w rosterze celowo najwiekszy jak sie da. Wybory Embida, Saricia. Wczesniej Noela. Zerowe zainteresowanie FA mimo wielkiej kasy. Porownaj to z LAL gdzie sie po prostu polamalo 3 starterow.I dopiero od 2 spotkan jest ewidentny tank. Boozer, Hill, Lin, Young, najbardziej NBA ready rookie Randle. Lakers nie nastawiali sie na tank. Philly robi to b2b ordynarnie.

Największy shit?

Czym niby?

Nie dając Fryowi 10 baniek na rok?

Draftując potencjalnego HOFa zamiast potencjalnego All-stara?

 

Ordynarny tank robią Knicks - oni mieli roster na PO, All-stara i DPOTY w składzie. Sixers dają czas młodym i walczą o zwycięstwa tym co mają.

 

Lakers tankują od 2 spotkań ? Błagam Cię. Lakers tankują odkąd połamał się Bryant. Zresztą już przed sezonem można było łatwo wywróżyć jak ten sezon dla nich się skończy - że Kobe nie dogra do konca, że duże minuty zagra Randle i będą chcieli ten pick zachować - bo roster był max na 10 miejsce na zachodzie ze zdrowym Kobe. 

 

Nawet zatrudnienie Scotta z taktyką nie rzucamy za 3 i walczymy z analitycs NBA jest krokiem w tym kierunku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie january oceniasz ich zbyt emocjonalnie i tym samym niesprawiedliwie. Zacznijmy od punktu wyjściowego, jakim była ,,wymiana Howarda". 76 ers oddali Igoudala, Vucevicia, Harklessa, no i ten cholerny pick do Orlando. W zamian dostali Bynuma i Richardsona. Potencjalnie szykowała się im piątka: Holiday, Richardsona, Turner, Young, Bynum. Na PO na Wschodzie wystarczyłoby z placem w d****. Jednak kontuzje sprawiły, że cała wymiana wzięła w łeb. Oddali pick, oddali jak widać ciekawego centra, świetnego stopera i zarazem gwiazdę ekipy. Stanęli przed opcją rozwalenia tego albo zabawy w bycie 7-8 ekipą Wschodu i out sezon w sezon z zespołami LBJ. Wybrali pierwszą opcję, z wielką pomocą NOP. Pozyskując połamanego, ale obok Oladipo najlepszego gracza tamtego draftu jasno określili sobie cel. Tankujemy i budujemy roster z młodych graczy i mamy na to czas. MCW fajnie wystrzelił, a rok spokojnej rehabilitacji Noela przynosi teraz efekty. Jednocześnie pracowali nad jego mankamentami. MCW to gracz, którego w obecnej NBA mało kto będzie chciał. Bez rzutu c***a ugra. Taka prawda. Rondo draftu 2013. Może i kozak w obronie, ale pewnej granicy nie przeskoczy. Zapowiadali się na pośmiewisko ligi a skończyli z 3 pickiem. Było pewne że wezmą kogoś z trójki Parker, Wigins, Embiid. Wzięli to co im zostało, ale znowu wybrali gościa z największym potencjałem. Przy okazji zrobili przysługę Orlando z Paytonem odzyskując swój pick i dostając w perspektywie czasu najlepszego PF tego draftu (możemy się spierać kim będzie Randle, Gordon w przyszłości, ale dla mnie są słabsi od Chorwata i nie jest wykluczone, że Dario ze swoim bogatym doświadczeniem będzie lepszym graczem. Przy okazji wywalili Hawesa i Turnera, dostali 2nd picki i z jednym z nich mają Granta i mieli McDanielsa (Doc Rivers spał podczas draftu?).

 

Dla mnie na dzień dzisiejszy perspektywy odkucia się są spore. Oczywiście mamy ryzyko kontuzji, ale gdzie ich nie mamy? Narzekamy na to, że OKC pośpieszyło się z Durantem a zarazem narzekamy, że 76ers powoli wprowadza swoje perełki. Znowu mieli być pośmiewiskiem ligi a tutaj kręcą się w okolicach 3-4 picku. Brakuje doświadczenia, ale nie brakuje talentu. Możemy się spierać czy ich tankowanie jest ordynarne czy nie, ale nie przynosi takiego efektu jak Hinkie zakładał. Dzięki kontuzjom Embiida i Noela udało się im ich pozyskać ze swoimi pickami. Biorąc pod uwagę ich a Orlando, to można założyć, że ci pierwsi będą ekipą lepszą, a w sumie obie drużyny zaczynały w tym samym punkcie. Dajmy im czas i zobaczymy efekty. 
 

A co do wymiany MCW, w Bucks nie jest takim kozakiem, gość był bez rzutu i dostali pick LAL który jest atrakcyjny. W tym sezonie o nie dostaną, ale już za rok. Oddali po drodze Youna, który też miał dość i dostali przyjemny pick Miami. Dla mnie to jest inteligentne budowanie ekipy. Nie wiem dlaczego ich się aż tak krytykuje, a takich Orlando nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czu budowanie shitskladu by Philly.

Ale akurat Philly nie buduje shit składu, a coś co może być wyjątkowe. Podpisali dleagowca za śmieszną kasę, który już jest lepszy, niż wspomniany przez Juliusa Frye za 8baniek.

 

Philly przez 2 lata wybrala 3 rookich celowo z out of season praktycznie.

Philly wybierało zdecydowanie najlepszych graczy jacy byli, według ich sztabu. Noel to jest gracz, którego KAŻDA ekipa w tamtym drafcie powinna byłą brać z jedynką, tak odstawał na tamten moment w byciu prospectem. Niestety 5 drużyn zależało na tu i teraz i nie widzę, by któraś z nich lepiej na tym wyszła niż 76ers.

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers tankują od 2 spotkań ? Błagam Cię. Lakers tankują odkąd połamał się Bryant.

 

w jaki sposób?

 

Nawet zatrudnienie Scotta z taktyką nie rzucamy za 3 i walczymy z analitycs NBA jest krokiem w tym kierunku..

 

jak na kogoś z tak dużym stażem jako kibic, dajesz się bardzo łatwo manipulować mediom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

January, ale przecież to świetne posunięcia są ze strony Philly. W 2013 roku była taka bieda, że Noel musiał iść z jedynką nawet połamany, a że konkurencja wolała jakichś Lenów, Zellerów i Bennettów to ich strata. Tymbardziej, że ta kontuzja to nie był zwiastun podatności na kontuzje, bo gość miał po prostu pecha.

Embiid był też mocno łączony z jedynką dopóki się nie połamał. Jedyne alternatywy dla niego to był Wiggins i Parker. Obaj już wzięci. To mieli się ładować w Gordona czy Vonleha? I tak by czekali i szorowali dno z nimi, bo co jak co, ale nba ready to oni nie są. A potem z nr 12 wzięli top5 prospecta z draftu, którego jedyną wadą jest to, że trzeba na niego poczekać. A przecież Philly już podjęła decyzję, że czeka na Embiida to dlaczego nie na Saricia? Co śmieszniejsze dwa takie picki się zwracają w tym roku w postaci Miroticia i Bogdanovicia.

I teraz, kiedy w drafcie 2015 z pierwszymi dwoma numerami pewnie polecą Okafor i Towns Philly losując nawet czwórkę dostaje co chce(Russella albo Mudiaya). Do tej pory wszystko idzie po ich myśli.

McDaniels i tak by nie został, a MCW nie był potrzebny, bo w drafcie i tak wybiorą lepszego grajka ze znacznie wyższym sufitem.

 

Poza tym te dwuletnie umowy LAL to nie oznaka i tak poddanego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hold your horses. Uwazam, ze plan tanku Philly jest dobry pod wzgledem perspektyw.

 

Natomiast kuresko od lat wkurza mnie po prostu sam system premiujacy takie cos. I last rwo seasons to Philly robi shit, ale wczesniej inne ekipy.

A jak byś inaczej rozstrzygał kto  z jakimi numerami na wybierać? Losowanie z równą ilością szans? No bez jaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest dobry i niczego złego nie premiuje. Tankowanie przecież nie jest bezkarne, bo właściciel traci mnóstwo pieniędzy, a niczego mu to nie gwarantuje. Cavs, Magic, Sacto, Bobki, Wizz, T-wolves czy Clippers siedzą lub siedziały w gównie wręcz etatowo, a jeśli coś im się udało zbudować to najczęściej z free agentów. Bo ile było w ostatnich 11latach prospectów, którzy z dołka z uryną zrobiło contendera? Piszę z jedenastu, bo posądzą mnie, że specjalnie nie wziąłem pod uwagę Lebrona i Wade'a. Także poza nimi został Howard, Curry, PG13, pewnie Davis i to wszystko. A to trzeba ich jeszcze wybrać, bo Minny woli Wesleyów Johnsonów i Jonny'ch Flynnów.

Dlatego tankowanie to nie jest kraina szczęśliwości i tak naprawdę nie wynagradza niczego. Wspomniana Minny jest w dupie od odejścia Garnetta, a światełko w tunelu pojawiło się tylko dlatego, że LeBron przycisnął Cavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest dobry i niczego złego nie premiuje. Tankowanie przecież nie jest bezkarne, bo właściciel traci mnóstwo pieniędzy, a niczego mu to nie gwarantuje. Cavs, Magic, Sacto, Bobki, Wizz, T-wolves czy Clippers siedzą lub siedziały w gównie wręcz etatowo, a jeśli coś im się udało zbudować to najczęściej z free agentów. Bo ile było w ostatnich 11latach prospectów, którzy z dołka z uryną zrobiło contendera? Piszę z jedenastu, bo posądzą mnie, że specjalnie nie wziąłem pod uwagę Lebrona i Wade'a. Także poza nimi został Howard, Curry, PG13, pewnie Davis i to wszystko. A to trzeba ich jeszcze wybrać, bo Minny woli Wesleyów Johnsonów i Jonny'ch Flynnów.

Dlatego tankowanie to nie jest kraina szczęśliwości i tak naprawdę nie wynagradza niczego. Wspomniana Minny jest w dupie od odejścia Garnetta, a światełko w tunelu pojawiło się tylko dlatego, że LeBron przycisnął Cavs.

Zauważ, że prawie wszystkie dobre drużyny opierają się na zawodnikach wybranych z wysokimi pickami i dopiero mając taką bazę można myśleć co dalej.

Spurs - Duncan z 1

Cavs  - Lebron z 1, Irving z 1

GSW - Curry z 7, Barnes z 7, Klay z 11

OKC - Durant z 2, Wesbtook z 4

LAC - Griffinz  z 1

POR - Lillard z 6, Aldridge z 2

 

Z kilkoma wyjątkami, musisz coś trafić na loterii i to w dobrym roku albo zebrać pakiet z bottom10 picków i dopiero wokół tego rdzenia można coś budować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.