Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata FIFA World Cup 2014


the4yeast

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Z czym to można porównać w NBA? Za czasów Jordana Bulls zaczęli jakiś mecz z Milwaukee bodaj od 20-0. Oryginalny Dream Team z Angolą prowadził na początku chyba z 30 do 6. Nic więcej mi do głowy nie przychodzi.

Z tym meczem może: http://www.basketball-reference.com/boxscores/199806070CHI.html

 

Ewentualnie cała ta seria, czyli najbardziej jednostronny sweep w historii: http://www.basketball-reference.com/boxscores/201005100ATL.html Aczkolwiek to tylko druga runda PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym meczem może: http://www.basketball-reference.com/boxscores/199806070CHI.html

 

Ewentualnie cała ta seria, czyli najbardziej jednostronny sweep w historii: http://www.basketball-reference.com/boxscores/201005100ATL.html Aczkolwiek to tylko druga runda PO.

Przecież chodzi mi o demolkę na samym początku meczu, a nie o najwyższe wygrane w historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się przedzierał przez te kilka stron postów, bom mocno przybity i nie chcę tego czytać. Załamka totalna. Srać na Brazylię, ból dupy, że niemcy tak pograli.

 

Choć trzeba przyznać, że net szaleje, dobre photoshopki się pojawiają.

 

nadzieja w Holendrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tego gola Oscara, bo był zaraz po sytuacji w której Gejzil zamiast podawać do Schurrle na 8-0 połakomił się na strzelenie bramki - jeżeli już niszczyć to do końca, więc sięw sumie nie dziwię reakcji Neuera.

 

A najśmieszniejsze po takim meczu jest to, że w niedziele już nie będzie miał żadnego znaczenia.

Edytowane przez Roger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie dziwi w reprezentacji Niemiec to nadal uporczywe granie Oezilem. Schurrle wygląda lepiej od niego, Klose na 60 minut a potem wpuścić Goetze czy Oezila w jego miejsce. Już przykład Lahma pokazał, że przesunięcie go na prawą obronę było działaniem na plus, pora na kolejne. 

 

Fajnie wygląda ten rekord Klose, ale jak pomyśle, że Muller ma już 10 bramek i przed sobą jeszcze trzy Mundiale, to już w Katarze możemy mieć zmianę w tej klasyfikacji.

 

Brazylii nawet nie szkoda, powinni odpaść z Chile, potem z Kolumbią. Tak to wygląda jak się kogoś ciągnie za uszy i mu furę szczęścia. Mam nadzieję, że w sobotę zostaną pokonani przez Argentynę/Holandię i będą większa klęska niż w 1950 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzeba Niemcom oddać - nie schodzą poniżej pewnego poziomu. Nie jestem ich fanem, ale klasę należy doceniać. To pachnie dominacją na najbliższe lata. Francja jest nieobliczalna, Włochy muszą odbudować się i poszukać jakości, Anglia to Anglia, Hiszpanię czeka zmiana warty. Jedynie Belgia dobrze rokuje na następne lata, może jeszcze Holandia utrzyma poziom.

 

Połowa reprezentacji Niemiec ma max 25 lat. Starsi są jedynie Khedira (27), Neuer (28), Bastian (29) i Lahm (30). No i wciąż dochodzą następni, coraz młodsi.

 

Nic tylko uczyć się od nich i Belgów.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia ze względu na duży napływ imigrantów ma bardzo ułatwione szkolenie młodzieży. 

 

Jakos chyba w zeszlym roku lecialem gdzies easyjetem i jak zwykle z nudow przegladalem ten ich miesiecznik...

 

O dziwo trafilem na interesujacy artykul odnosnie tego jak to zrobili w tak malym kraju jakim jest Belgia (oczywiscie ogolniki ale jesli bym mial stycznosc z Polska pilka to wyslalbym kogos do Beneluksu na kursy)

 

http://traveller.easyjet.com/features/2013/09/on-the-edge-of-glory

 

Podczas zlotej ery Ajaxu to byla jedyna sluszna droga, za Zidana duzo sie mowilo o tej akademi pod Paryzem ktora szkoli pilkarzy, przy okazji Niemcow wszyscy wspominaja o tym jak duze pieniadze kluby Bundesligi zainwestowaly w szkolenie mlodzikow, Barcelona zaczela dominowac to wszyscy wiemy czym jes La Masia itp, itd

 

O Belgach cisza bo nikt naprawde nie wie jak to sie tam robi...

 

These Belgian clubs' academies were centred around technical excellence - and that's something the golden generation are noted for. Christophe Dessy, technical director of Standard Liege's Académie Robert Louis-Dreyfus, a futuristic, €18m, 23-hectare complex in the Saint-Jean Forest, explains: “We are insistent on a player's technical quality. The control and the speed of execution have to be of the best level.” Between the ages of 7 and 10, children are taught using methods of psychomotricity (combining mental and spatial awareness with physical motion); from 11 to 14 they focus on technical development. “The objective is to perfect the player's relationship with the ball, especially during puberty, when aerobic development is worked through playing drills and spatial games, and at an analytical level through exercises without an opponent,” says Dessy.

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgia ze względu na duży napływ imigrantów ma bardzo ułatwione szkolenie młodzieży. 

 

Możesz wyjaśnić co masz na myśli? 

 

 

These Belgian clubs' academies were centred around technical excellence - and that's something the golden generation are noted for. Christophe Dessy, technical director of Standard Liege's Académie Robert Louis-Dreyfus, a futuristic, €18m, 23-hectare complex in the Saint-Jean Forest, explains: “We are insistent on a player's technical quality. The control and the speed of execution have to be of the best level.” Between the ages of 7 and 10, children are taught using methods of psychomotricity (combining mental and spatial awareness with physical motion); from 11 to 14 they focus on technical development. “The objective is to perfect the player's relationship with the ball, especially during puberty, when aerobic development is worked through playing drills and spatial games, and at an analytical level through exercises without an opponent,” says Dessy.

 

Czyli wszystko jasne - Belgiki założyły footballowy Zakon Jedi :)

 

Nie mam pojęcia, co oni tam robią, ale gdzieś słyszałem, że tam wszyscy grają 4-3-3 i małych uczy się takich samych zachowań/systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to co pisze Karwan jest proste - dużo Turasów i innych takich, a oni są zwyczajnie dobrymi pilkarzami. Spójrz na repre Francji - jakiego koloru są Panowie? I czemu Francja jest względnie dobra w futbolu? Bo ma taką ekipę afrykańsko-arabską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to co pisze Karwan jest proste - dużo Turasów i innych takich, a oni są zwyczajnie dobrymi pilkarzami. Spójrz na repre Francji - jakiego koloru są Panowie? I czemu Francja jest względnie dobra w futbolu? Bo ma taką ekipę afrykańsko-arabską.

 

Oczywiście. Kamerun i Ghana mają samych czarnych i zagrały zajebiście. Oh, wait...

 

Mam takie subtelne wrażenie, że to nie jest tak proste, jak Ci się wydaje.

Edytowane przez Jinks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię narzekać, ale jak jarałem się tymi mistrzostwami na początku tak teraz jestem cholernie, cholernie rozczarowany.Wiele drużyn jest totalnie bezbarwnych, nawet w półfinałach (o czym coś czuję przekonamy się i dziś bo i Holandia i Argentyna nie pokazały na razie NICZEGO). Gwiazdy? Zdarzają im się dobre mecze, ale też są nijacy. Mecze są tak nudne, że ja nie mam pytań.

 

Niemcy mają najlepsze pokolenie od dawna i mam nadzieję, że rozniosą do końca już tę zgraję przeciętniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.