Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata FIFA World Cup 2014


the4yeast

Rekomendowane odpowiedzi

Chile grają fenomenalną piłkę, mogą naprawdę daleko zajść. W sumie szkoda Australii trochę, przy tym ile zaangażowania dzisiaj pokazali, no ale taka grupa. Hiszpanów mi nie szkoda, spodziewali się, że reszta świata będzie biernie patrzeć jak wygrywają mistrzostwa? Nic nie pokazali, a dla takich miejsca już nie ma.

"2-krotni mistrzowie świata" jak to Szpakowski określił, taa.  Ogólnie super mundial, bez słabeuszy jakiś niemal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pizdeczki jadą do domu.

A skąd wracacie z kolegami? ;-)

 

Szpakowski w żałobie.

Jakoś dzisiaj nie było tego szczególnie widać (słychać).

 

 

A Hiszpania już się chyba większości przejadła. Kiedyś im kibicowałem trochę z litości, bo ciągle przegrywali i trochę z sympatii do ich stylu gry a po tym jak zdobyli 3peata to już nie mam motywacji do sympatyzowania z nimi. ;]

 

 

A symbolem mundialu na razie pianka do golenia. Z innych symboli to kojarzę:

 

2010 - wuwuzele ;]

2002 - sędziowie

1990 - defensywa

1986 - meksykańska fala

1982 - chyba samo słowo ,,mundial", które właśnie wtedy weszło do powszechnego użytku. Hiszpanie nazwali tak turniej rozgrywany u siebie, ale jakoś się przyjęło, że każdy kolejny turniej też jest tak określany.

 

 

BTW: czy tylko ja mam wrażenie, że sędziowanie jest coraz lepsze?

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja - Meksyk o wyjscie z grupy bedzie zajebisty meczyk ;), oczywiscie licze na Meksyk ale jak wygra Chorwacja to sie nie obraze.

 

 

Osobnym tematem sa druzyny z Afryki od lat sie mowi ze talent tam jest ze bedzie pudlo, ewentualnie mistrzostwo a tu od czasu Kamerunu 90' bryndza.

 

W pierwszym meczu Kamerun nie dosc ze slabo to jeszcze chamsko, Ghana jakos bez wyrazu (chociaz tam jakis gostek na prawym skrzydle popierdalal) Nigerii i WKS nie widzialem (ale ile moze pykac 60 letni Drogba ;) ), Algieria to raczej w formie wakacji przyjechala.

Ogolnie druzyny z czarnego ladu staja sie rozczarowaniami poszczegolnych mistrzostw.dlaczego jest tak zle skoro mialo byc tak dobrze?

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużynom spoza Europy  chyba najbardziej brakuje solidnej defensywy. Jest ktoś w stanie wymienić jakichś sensownych bramkarzy, obrońców czy defensywnych pomocników z Afryki, Azji czy obu Ameryk?  Tam głównie wybijaą się napastnicy albo ofensywnie grający pomocnicy. Z Afryki np. Drogba, Eto'o, Toure, Gervinho, Boateng, wcześniej np. Weah czy Kanu. W Japonii największe gwiazdy to Honda i Kagawa. Nawet ekipy z Ameryce Południowej opierają się głównie na talentach w ofensywie a obronę mają albo słabą, albo średnią (poza Brazylią, która zawsze miala dobrych bramkarzy i obrońców).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mundial to trafia się taka ekipa z czarnej afryki jak Kamerun, zeszła impreza to było chyba Togo z tego co pamiętam, co z tego że dogadali z federacją te 50 ton bananów do podziału po zwycięstwie jak nic z tego nie będzie, mogli odsprzedac miejsce w brazyli polsce to by lewandowski mógł przeżywać święto kopanej bardziej niż tylko na swoim 5 calowym wyświetlaczu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobnym tematem sa druzyny z Afryki od lat sie mowi ze talent tam jest ze bedzie pudlo, ewentualnie mistrzostwo a tu od czasu Kamerunu 90' bryndza.

 

W pierwszym meczu Kamerun nie dosc ze slabo to jeszcze chamsko, Ghana jakos bez wyrazu (chociaz tam jakis gostek na prawym skrzydle popierdalal) Nigerii i WKS nie widzialem (ale ile moze pykac 60 letni Drogba ;) ), Algieria to raczej w formie wakacji przyjechala.

Ogolnie druzyny z czarnego ladu staja sie rozczarowaniami poszczegolnych mistrzostw.dlaczego jest tak zle skoro mialo byc tak dobrze?

 

Prawda, strasznie irytują mnie afrykańskie czarne drużyny, kick&run, a potem byle kropnąć z całej pary na bramkę. zero polotu i finezji.

Algierczycy na ich tle wyglądają najlepiej, jako jedyni grają z pomyślunkiem.

 

Drużynom spoza Europy  chyba najbardziej brakuje solidnej defensywy. Jest ktoś w stanie wymienić jakichś sensownych bramkarzy, obrońców czy defensywnych pomocników z Afryki, Azji czy obu Ameryk?  Tam głównie wybijaą się napastnicy albo ofensywnie grający pomocnicy. Z Afryki np. Drogba, Eto'o, Toure, Gervinho, Boateng, wcześniej np. Weah czy Kanu. W Japonii największe gwiazdy to Honda i Kagawa. Nawet ekipy z Ameryce Południowej opierają się głównie na talentach w ofensywie a obronę mają albo słabą, albo średnią (poza Brazylią, która zawsze miala dobrych bramkarzy i obrońców).

Essien & Mikel, Boateng na upartego, Song, Wanyama, nic więcej na myśl nie przychodzi teraz. oczywiście West i Okoronkwo z CM ;)

 

a Hiszpanie, no cóż, tiki taka i jej najedzeni wykonawcy przestali zapewniać dominację już jakiś czas temu. czas zamieszać i w kadrze i w Barcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi się to nie podobało, ale ogólnie gra Chile bardzo mi się podoba i kibcuje im chyba teraz najbardziej ze wszystkich druzyn. Coś czuję, ze będzie półfinał.

 

Ale wiesz najpierw muszą wygrać z Holandią a potem najpewniej z Brazylią. Trochę przyciężkawo że tak powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej uważam, że są w stanie wygrać zarówno z Holandia jak i z Brazylią.

I stwierdzasz to po meczach z Australią (gdzie w drugiej połowie już nic specjalnego nie grali) i rozbitą Hiszpanią?

 

Półfinał to zdecydowana przesada. Nie przypominam sobie zespołu, który z tak słabym składem zaszedłby tak daleko (pomijam Turcję w 2002 r., bo oni mieli bardzo łatwą drabinkę).

 

Co do Jacksona Martineza to też mnie dziwi, że nie gra w 1 składzie. Zresztą Guarin i Ramos także mieli dobre sezony a też grzeją ławę. Ale nie jestem jakimś wybitnym specem od kolumbijskiej piłki, więc może ci mniej znani gracze z pierwszej 11 są w lepszej formie albo lepiej pasują trenerowi do koncepcji or something. W każdym razie coraz bardziej mi żal Falcao, bo support miałby naprawdę zacny.

 

A dzisiaj mój ,,ulubiony" duet komentatorów wymyślił nowego gracza - Dżejmsa Rodrigueza. ;]

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylia jest cieniutka, zbieranina indywidualistów, Chile w takiej dyspozycji spokojnie mogą ich klepnąć.

Urugwaj 4 lata temu dużo lepszej kadry nie miał. Poza tym Chile grają można powiedzieć u siebie, tylko canarinhos mają lepszy wsparcie kibiców, chociaż też nie jestem o tym przekonany ;)

 

Co jest złego w "Dżejmsie Rodriguezie"?

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urugwaj też miał w sumie łatwą drabinkę 4 lata temu. Zresztą skład też miał lepszy niż obecne Chile.

 

Nabrałem wątpliwości co do tego Rodrigueza, poszperałem trochę i jednak dopuszczalne są dwie wersje wymowy jego imienia - Dżejms i Hames (choć w Kolumbii obowiązuje ta druga, a i Anglicy też tak go zazwyczaj nazywają) Muszę więc zwrócić honor Kosowskiemu i temu drugiemu, jak mu tam. ;] 

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.