Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata FIFA World Cup 2014


the4yeast

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze. Nie interesuję się kopaną na tyle, by snuć tu jakieś teorie na temat zjazdu Torresa, ale widać gołym okiem, że od momentu przejścia do ekipy Wesołego Romka facet mocno spuścił z tonu. Nieprzypadkowo Hiszpanie tak bardzo starali się o Costę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holandia to mój faworyt od samego początku. Stwierdzenie ,że tam nie ma gwiazd jest trochę mylne ponieważ w składzie mają zawodników rangi światowej ,którzy grają w konkretnych klubach ,a poza tym jest to szkoła holenderska ,w która zgranie to priorytet   ;)

Graczy z czolowych klubów Europy (powiedzmy top 20) można tam policzyć na palcach jednej ręki starego drwala. Dokładnie jest ich dwóch - Robben i Van Persie. Reszta to ogórki, głównie z ligi holenderskiej. Np. w defensywie jest czterech graczy Feneyonordu, który w lidze stracił w ostatnim sezonie aż 40 bramek (a wiadomo jaki jest tamtej ligi poziom).

 

Oczywiście z Hiszpanią nawet nieźle wyglądali, ale ciekawe jak długo można polegać na dwóch gwiazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Holandia.

 

Po reakcji RvP widac jaka ma on wiez z Van Gaal'em super obrazek dla fanow Man Utd

 

BBC zrobilo fajny program o LvG dokladnie o tym jak wprowadzal Inieste, Xaviego Puyola itd w swiat doroslego futbool'u ten koles zna ich na wylot.

Co angielscy dziennikarze podkreslali to to ze jakis gosc wypadl ze skladu Oranje przed mundialem i musieli zmienic taktyke, a mieli tylko pare sparingow zeby przetestowac nowe ustawienie.

Osobiscie LvG nigdy nie lubilem ale wyglada na to ze to bedzie najlepszy ruch United jaki mogli zrobic.

 

2. Meksyk.

 

Ja rozumiem ze Kamerun moze byc slaby, jednak to co gral Meksyk w ofensywie to byla klasa swiatowa. Mam ich osobiscie jako czarnego konia tych mistrzostw i bardzo sie ciesze bo nie rozczarowali mnie swoja gra. To mistrzowie olimpijscy z Londynu z byc moze najlepszym pokoleniem pilkarzy ever.

Szkoda tylko tej obrony i nawet Marquez tu nie pomaga obawiam sie ze z Holandia czy Niemcami mogliby poplynac bardzo wysoko.

Obstawiam ze mecz z Chorwacja bedzie jednym z lepszych na tym turnieju,

 

3. Brazylia.

 

Slaba niefajna. Ogolnie kanarki maja to co zwykle jednak w niezwykly dla nich sposob tzn dysproporcja miedzy zawodnikami defensywnymi i ofensywnymi jest baaaardzooo wyrazna jednak o dziwo ze wskazaniem na formacje defensywne.

Oscar - klucz do ewentualnego sukcesu gospodarzy. Byl najlepszym graczem Chelsea przed kontuzja tak lepszym od Maty czy Hazarda ;) Nie spodziewalem sie ze zagra na poziomie po tak dlugiej przerwie tak jak nie spodziewam sie ze osiagnie swiatowy poziom w nastepnych 2 3 meczach.... czyzby znowu sie mylil?

 

4. Sedziowie

 

A niech spierdalaja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baines = Brzyski

Henderson = Kucharczyk

 

Oczywiście zachowując odpowiednie proporcje, ale ci goście się k**** nie nadają do gry. Shaw za Bainesa i Lallana czy inny Wilshere za Hendo.

 

 

A to co zagrał Joel Campbell to chyba najlepszy performance jaki widziałem w tym roku, jeszcze jakby mu te strzały wpadły, albo chociaż jeden to klękacjie narody. Gość miał 1/2 złe zagrania w tym meczu.

Niech Wenger go ściąga do Londynu z powrotem.

 

Z drugiej strony Urugwaj bez pomysłu. Znaczy się mieli pomysł, pałowanie długiej piłki w kierunku Cavaniego. Bez Suareza ta drużyna traci 70% wartości.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Anglii chyba gdzies ten trojkat bermudzki zadzialal bo z tamtej strony byly 4 wrzutki w trybuny i mnie to zastanowialo... tylko w narozniku bylo ENG ITA a nie RuchR vs PiaGliw

 

na razie przepiekne Mistrzowstwa i 28 bramek w 8 meczach....

dodatkowo mamy troche jak w NBA wyjatkowa promocja Gwiazd ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zawodnicy rzeczywiście gorzej zaprezentowali się w reprezentacji Anglii, ale jednak jako zespół to jestem zaskoczony ich postawą - tak dobrych Anglików dawno nie widziałem. I mimo tego, że Kostarykanie sprawili chyba wszystkim kibicom piękną niespodziankę to w drugiej rundzie widzę jednak dwie drużyny europejskie.

 

Dzisiaj za to kolejna niespodzianka - Argentyna nie zdobywa kompletu punktów z Bośnią i Hercegowiną :smile:

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek już to napisał ale podłaczam się pod opinię Campbell rewelka, takiego występu u napastnika dawno nie widziałem chyba od czasu Nondy jeszcze przed kontuzją, ogólnie można powiedzieć że kibicuje CR teraz, w sensie Costa Rica nie niejaki Ronaldo :D Niech namieszają mają kilku fajnych grajków i ciekawego trenera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj za to kolejna niespodzianka - Argentyna nie zdobywa kompletu punktów z Bośnią i Hercegowiną :smile:

Ja raczej się spodziewam ostrej strzelaniny i wynik typu 4-1 czy 5-3 mnie specjalnie nie zdziwi.

 

Ciekawostka - pierwsza 11 Argentyny w dzisiejszym meczy będzie wyglądać prawie tak samo jak ich pierwsza 11 ze zwycięskiej Olimpiady w Pekinie. Dokładnie to 7 graczy jest tych samych (Messi, Aguero, Di Maria, Mascherano, Romero, Zabaleta i Garay). To jest w sumie dość rzadko spotykane żeby trzon drużyny młodzieżowej (na Olimpiadzie są gracze do 23 lat) był potem trzonem drużyny seniorskiej. Wystarczy wspomnieć gdzie np. nasze Orły z Barcelony były 6 lat po olimpijskim wicemistrzostwie. ;-)

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.