Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata FIFA World Cup 2014


the4yeast

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie Strejlau o wiele lepszy do reszty komentatorów TVP, na ogół mówił z sensem, nienachalnie, nie myli sobie podstawowych zawodników i przede wszystkim gdy nie ma nic ciekawego, to po prostu milczy. Brakuje tego innym, bo mam wrażenie że dla pozostałych ekspertów mecz jest tylko pretekstem do zanudzania widzów swoim głosem.

Przykładowo Ulatowski, który niemiłosiernie wrzeszczał do mikrofonu, tak jakby obstawił oszczędności życia na Urugwaj. Ja o wiele bardziej wolałbym posłuchać odgłosów z trybun, a nie przekrzykujących się (i często mylących) sprawozdawców.

 

A co do turnieju: Niemcy mają na ten moment największe szanse na zwycięstwo, dalej Włosi. Brazylijczyków chyba sędziowie nie dadzą rady przepchnąć aż tak bardzo, Holendrzy mają kiepską obronę i prędzej czy później ktoś to wykorzysta. Belgia, Argentyna póki co zawodzą i na chwilę obecną nie wyglądają na poważniejszych kandydatów na mistrza.

Edytowane przez Domin0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos jak power ranking ;)

Crème de la crème (najlepsze druzyny turnieju):

 

1. Kolumbia, mimo ze maja chyba najslabsza grupe (z Falcao spokojnie typowalbym ich do strefy medalowej)

2. Chile

3. Niemcy

 

50/50 (moze byc jeszcze bardzo roznie):

Meksyk

Chorwacja

Argentyna

Wlochy

Holandia

Belgia

 

CAVS (Ohio tegorocznego mundialu):

 

Kamerun

Honduras

Grecja

Hiszpania

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego właśnie nie powinno się używać zwrotów łacińskich, kiedy nie wiemy za bardzo o co w nich chodzi ;)

 

 

Inne możliwości użycia

Omawiane wyrażenie niekoniecznie musi odnosić się do nazwisk lub imion. Bardzo trafne jest np. podsumowanie pewnego artykułu: Jakość naszych dróg to nomen omen „temat rzeka”, gdyż w jego treści autor rozwodzi się nad tym, że drogi są źle odwodnione, i stoi na nich woda. Kapitalna puenta! Trafnie też zatytułował swój artykuł jeden z internautów: CZESKI błąd (nomen omen) — czeski błąd to błąd polegający na zmianie kolejności znaków, jednak spostrzeżenie, że popełniono go przy okazji meczu z Czechami, uprawnia do użycia wyrażenia nomen omen. Za udane należy też uznać stwierdzenie, że lodowisko otworzą nomen omen z poślizgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz komentator powie czarnoskoryreprezentant wloch albo ciekawy mecz to bede jak laki luj - szybki whui.

maestria Mario lol. 

Jade na woronicza i torpeduje w cholere . Mecz to szachy glownie ruch w srodkowej strefie boiska, boki nie dzialaja jak trzeba.

 

edit karny dla kostaryki 

BALL DONT LIE 

Edytowane przez tegotamtego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co było bardziej męczące, sam mecz, czy ta dwójka pajaców z mikrofonami. Jeżeli najbardziej pasjonującym pojedynkiem spotkania jest ten toczony przez Jońcę z nazwiskiem Cerci, to znaczy, że nie oglądamy spektakularnego widowiska.

 

Nie chcę oceniać Włochów po tym meczu, byli fizyczną padliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mecz zmusił mnie do nieplanowanej drzemki to musiało być bardzo źle. Pytanie, jak można wydać jakikolwiek milion na takiego zawodnika jak Balotelli ? Rozkapryszony dzieciak ,który nie wiadomo kim jest. Plus jest jeden chociaż nie wiem czy można to nazwać plusem, nie denerwuje się chlopak jak nie idzie po prostu ma wywalone. Ten Cerci co to w ogole ma byc ???

Edytowane przez Adison
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.