Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

1. Mówie że oni są wyspecjalizowani w "opowieściach z ulicy" i "będzie dobrze dzieciak".

2. Nie można ich wymazać z historii rapu bo zrobili wiele

3. Nie nie chodzi mi o gangsta, bo takiego czegoś nigdy nie było i mam nadzieje że nie będzie,

4. W polsce panuje Bauns, Hiphopolo, ragga, "opowieści z ulicy" czyli z wielkim przekazem itd.

5. Poprostu dla mnie taki rap jest tylko dobry z przekazem z ulicą choć niekoniecznie, ja się poprostu wychowałem na nich i na Wwa deszczu i PFK i tego nie zmieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie mówie ze nie, ale na pewno nie gangsta, ale pamiętaj ze na swiecie cały HH to nie "opowieści z ulicy" każdy rymuje o byle gównie.. pozatym do "bądz dobry dzieciak" mozna zaliczyc + i -

 

2.Tak , zrobili wiele lecz nie tyle co Kaliber i PFK, zaprzeczysz?

3. :wink:

4.W polce panuje wszystko, to co sie przebije to jest :? Na pewno nie ma Gangsta HH choć Mezo jest bliski temu :wink:

5.Molesta była jest i będzie spoko.. lecz nie dam sobie wmuwić ze ten gatunek rapu :P którzy oni zrobili , od nich się to zaczeło na codzień panuje w polsce.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przypatruje waszym wywodom i sam wrzuce moje trzy grosze.

Molesta była pierwszą płytą z prawdziwym przekazem ulicy i to jest fakt, ktorego nikt nie moze zaprzeczyc. To oni byli prekursorami takiego stylu a ich płyta "Skandal" to było cos nowego na rynku. Bo sorry ale przed nimi ani Liroy ani WYP3 czy Kaliber nie rymowali o ulicy, kazdy z tych zespołow miał własny niepowtarzalny styl , ale napewno nie taki jak Molesta, ktora mowiła o zabawie, lojalnosci, ogolnie zyciu na podwórkowej ławce.

A czy to dzieki nim idzie w tym kierunku co teraz polski HH trudno powiedziec. Po prostu dzisiaj rymuje sie juz o czyms innym z jednego prostego powodu, zaczęli na tym zarabiac i przeciez nie bedą dzisiejsi MC rymowac jak to oni zyja pod blokiem , jak im jest trudno w zyciu itd. Po prostu juz nie bedzie chyba ulicznego HH w Polsce, a szkoda bo akurat ja mam podobne odczucia co Quickly co powiedział w punkcie 5. Dlatego moze wole słuchac starych kawałkow niz to co wychodzi obecnie. Te wszystkie Meza i Libery są po prostu śmieszni i robią muzyke dla wszystkich, taką byly by wpadała w ucho z przyjemnym tekstem.

I jeszcze jedno zdanie co do PFK. Tak naprawde to oni zrobili własciwie tylko jedną , ale za to genialną płyte. CD kinematografi to juz nie było to samo co czesc pierwsza, czy nawet teraz to co tworzą Rah i Fokus mnie za bardzo nie podchodzi. Zresztą to jak na nich reaguje publika widac na koncartach mowi samo za siebie. Na koncertach z Kinematografi ludzie szaleli, kazdy znał kazde słowo z ich tekstów. A teraz czy ktos moze powiedziec ze zna nowe teksty Fokusa czy Rahima ? Chyba nie.

 

A co do stolicy polskiego HH to dla mnie zawsze bedzie to Warszawa i napewno nie Śląsk. Owszem Paktofonika zrobiła duzo, ale byli tylko zespołem jednego sezonu, w duzej mierze dzieki Magikowi.

Kaliber to troche inna bajka, zawsze mieli swoj unikalny styl i na zawsze będą w historii polskiego HH, tez pewnie dzieki Magikowi. To są własciwie tylko 2 składy ze Ślaska ktore cos osiągnęły znaczącego.

A teraz popatrzmy na Warszawe.

Molesta, Trzy-Ha , Morwa, cały ZiP skład to były zaspoły ktore narzuciły styl ulicy i kierunek w ktorym polski HH podązał jeszcze kilka lat. Ich pierwsze płyty były na max wypasione i nic do dnia dzisiejszego nie moze sie z nimi rownac. To były płyty szczere , prosto z serca i wtedy napewno nikt sie nie zastanawiał czy to sie dobrze sprzeda czy nie, jak to ma moim zdaniem miejsce dzisiaj. Dlatego uwazam ze Wawa bedzie zawsze tym miastem gdzie to wszystko sie zaczęło tak naprawde, uliczny styl ,ktory juz dzisiaj raczej nie ma miejsca bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stolicą hip-hopu jest WARSZAWA i zawsze nią zostanie....

Z obecnych kawałków bardzomi się podoba " u ciebie w mieście" i "Dla słuchaczy" te kawałki są wypasione a czy słyszeliście (pewnie tak) pięć dwa dębiec i "My Polacy" hahahahah brechta z tego co to za teksty o boże klejna wielkopolska c******* i to duża

 

ps. ma ktoś namiary na mp3 Onar ft. Lerek "Poczuj to " hahahahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie mówie ze nie, ale na pewno nie gangsta, ale pamiętaj ze na swiecie cały HH to nie "opowieści z ulicy" każdy rymuje o byle gównie.. pozatym do "bądz dobry dzieciak" mozna zaliczyc + i -

 

2.Tak , zrobili wiele lecz nie tyle co Kaliber i PFK, zaprzeczysz?

3. :wink:

4.W polce panuje wszystko, to co sie przebije to jest :? Na pewno nie ma Gangsta HH choć Mezo jest bliski temu :wink:

5.Molesta była jest i będzie spoko.. lecz nie dam sobie wmuwić ze ten gatunek rapu :P którzy oni zrobili , od nich się to zaczeło na codzień panuje w polsce.. :lol:

2.Powiem tak Kaliber zrobił pierwszą dobrą płyte, potem już była komercha gdy odszedł Magik, szanuje bardzo ich za 1 płytę, wiem że coś wnieśli ale napewno nie wywołali czegoś takiego co Skandal Molesty. Paktofonika zrobiła chyba najwięcej w kwesti medialnej, przynajmniej z mojego punktu widzenia w tym czasie media się otworzyły na hip-hop wtedy jeszcze dobry, nawet słyszałem w Zetce w 2001 roku na początku, że jakiś redaktorek:) poleca ich płyte raz że jest dobra a dwa że kosztuje tylko 30 zł.

5.W polsce panują różne gatunki jak już mówiłem.

Dla mnie Molesta( w każdych odmianach), Z.I.P (w każdych odmianach), Pfk, Mor. W.A, O.S.T.R, Fenomen, Wnb, Endefis, Grammatik, Peja to są mierniki polskiego prawdziwego rapu.

Dla mnie Molesta i Zipy, to są ludzie którzy wyznaczyli swoimi płytami poziom prawdziwego rapu.

"Wiesz co mnie boli, że w głowach się pierdoli"- Paktofonika "jestem bogiem"

A to jest następne zagadnienie.

To jest to co mnie najbardziej boli. Ludzie się zajarali hip-hopem i słyszą Mezo, 18L., Suczki (bo akurat Ascetoholix "Apogeum" co by nie powiedzieć to dobra płyta). Myślą że to są mierniki rapu. A jest to istny pastiż i brak gustu. Dzieciaki co mają po 14 lat (sam mam, ale broń Boże do nich nie należe) k**** wiecie myślą że Mezo jest Guru myślą ze 2003 rok to jest data powstania w Polsce Rapu. Mnie to denerwuje. Na religi mamy takiego zioma (nauczyciela) co chwali mezo a nie lubi Peji. I teraz tak mówi że SLU ma proste bity a Mezo dobre bo ma pianinka itd. rozumiem moze się podobać bo bity ma niezłe co jest zasługą zajebistego producenta Tabba. I wracając dla niego człowieka który ma nam coś przekazywać więcej dla niego znaczy "Aniele" bo jest bez przekleństw niż Peja Wwo itd. dlatego tylko że tam klną. Nie twierdze że rap bez przekleństw jest słaby, ale przecież nie można skreślać za ilość *****.

Dzisiaj skończył się liczyć przekaz zaczyły melodyjne piosenki o niczym.

Zobaczcie jak się sprzedało 18L.dzięki jednej piosence. Śmiem twierdzić że 2/4 co kupili tą płyte już jej nie słuchają bo jest b. słaba (słuchałem). Ich drugi singiel w porównaniu do pierwszego już nawet nie ma szansy dostać się na liste. Na ich płycie szczerze (nie zazdroszcze im jak oni twierdzą) są 2-3 dobre naprawde dobre piosenki. A popatrzcie jak się sprzedaje porządni raperzy których już wcześniej wymieniałem. Jedynie Peja i Wwo tam jakoś nie odbiegają. W Polsce panuje bezguście totalne muzycze i artystyczne. Ktoś mnie szykanuje np. że mówie że 18L. jest złe słabe. Są tacy ludzie. Pewna dziewczynka na gg n/n lat 14 zaczęła ze mną gadać i twierdziła że Mezo, 18 są zajebiste, a mnie również 14 lat tylko że w porównaniu do niej 4 lata słuchającego h-h nazwała *** i że się nie znam. Są ludzie którzy rymują mi się osobiście "nie podobają" w sensie że nie moja konwencja ale umiem docenić że robi dobry kawałek rapu. Nie podoba mi się np. Wzgórze, Borixon bo nie mój klimat ale ja doecenia że jest to dobry rap tylko poprostu nie mój styl.

Jeszcze tak na koniec takie małe spostrzeżenie u wojewódzkiego było 4 h-h.

Wsz i Cne pieprzyli coś o spodniach i średnio wyszło. Uwielbiany Mezo dzięki wojewódzkiemu zrobił z siebie debila. 18L. się z nim spierał że są dobrzy nie pobili dzienniakarza i wyszli bez komentarza. A przyszedł Vienio i Pele pierodlneli mu od razu. I skończyło się i się zaczęłą rozmowa o prawdziwym rapie. Ktoś go 1 raz ustawił :)

Niektórzy zrozumieją o co mi chodziło niektórzy nie.

 

"Kupujcie Polskie Rap płyty"- Gramattik

 

Edit:

Hip-hop uliczny dla mnie jest poprostu równy prawdziwiemu hip-hopowi z przekazem, nie chodzi mi o "Jebać policje" i osiedlowe akcje, tylko o treści "Nie pozwól, żeby ktoś coś miał na ciebie zgubny wpływ bierz przykład z tych co uważasz ich za mądrych serce i dusza musi być sczera"

Hip hop z ulicy= Hip hop z treścią

 

Pokój ludzią dobrej woli

 

Mich@lik weź jak możesz stuknij do mnie na gg, to sobie pogadamy o rapie bo widze że jesteś człowiekiem który jest kompetentny i to bardzo (inni też)\2680436

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyszedł Vienio i Pele pierodlneli mu od razu. I skończyło się i się zaczęłą rozmowa o prawdziwym rapie. Ktoś go 1 raz ustawił :)

ehehe to była akcja pamiętam to :lol: Noo cóz trudno sie nie zgodzić ze wojewódzki robi z siebie debila jak powiedział ze szanuje meza :wink:

 

Hip hop z ulicy= Hip hop z treścią

Jak dla mnie hiphop polski z treścią jest ważniejszy.. może nieznacznie lubie tak samo obydwie odmiany (choć ponad wszystko kocham Reggae :wink: ) ale hmm ten z treścią to coś dla mnie.. szczególnie jezeli wpadnie w reke płytka DKA 8) Choć dla mnie kawałek ViP - Zawistne Serce miał bardzo duży przekaz :o Choć nie wszystko można powiedzieć ze ANIELE,SUCZKI i też miało przekaz :twisted: Dla mnie mistrzem przekazu/hh będzie zawsze ELDO no i za pierwszą płytke szacunek należy się wyzej wymienionemu DKA

 

 

Mich@lik weź jak możesz stuknij do mnie na gg, to sobie pogadamy o rapie bo widze że jesteś człowiekiem który jest kompetentny..

Biore to za komplement :oops: Na pewno klikne nie wiem czy dziś zdołam ale na pewno jutro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I TAK NAJLEPSZE JEST WZGÓRZE YA-PA 3 Z KIELC!! ONI TO ZACZĘLI W POLSCE!..A I JESZCZE COŚ..KIELCE JEST STOLICĄ RAPU!

Są stolicą Rapu.

Stolicą rapu jest Warszawa. Fakt kielce były 1 ale w wawie wtedy jużbyły nielegale i też jest więcej składów Molesta Zipy Mor W.A Wwa Deszcz itd.

 

Powiedzmy sobie ilu ludzi jednak byśmy dzisiaj jednak niewidzieli gdyby nie Bogna Świątkowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal air 23 vs. travcka= mezo vs. mes :wink: ??

Brakuje tylko numera i pana dużego Pe :)

na numera pasujesz ty, albo loqsh1 :) a duzym Pe moze byc nie kto inny jak tutanchamon, avo tej michal2590 czy jakos tak :twisted:

luz. A powiedz dlaczego Ci pasuje na numera akurat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo myslisz podobnie jak ja :) poza tym wygladasz na luzzz ziomala :twisted:

luz, mistrzu jak coś to podbij na gg 2680436.

Ja sam coś nagrywam, mam na końcie jedną EPke. A jak chodzi o 'diss' to usiadłem jakieś kilka minut temu i myśle że coś da się zrobić :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sobie słuchałem Kedex 2 i musze jednak to powiedziec:

SOKÓŁ to jest prze.... - to co on wyprawia to jest mistrzostwo świata. Jego lekkosc nawijania, mistrzowkie rymy, inteligentne teksty nie tylko dla inteligentów. Ten koles jest niesamowity. Po prostu nie kombinuje jak kon pod góre tylko robi swoje to co potrafi najlepiej ( hi FU ). A ten kawałek "Kazdy ponad kazdym" to mistrzostwo świata. Świetny tekst i wypasiony podkład Magiery, ktory chyba juz na dobre przejął pałeczke lidera jesli chodzi o bity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o polski hip-hop da sie go polubic , naprawde da sie go polubic , ale np. Vienio Pele WWO z tą piosenką "U Ciebie w miescie" niczym mnie nei zachwycają , piosenka jest taka żałosna że szok , ona była chyba na siłe robiona , i jak słysze to w VIvie to wyłączam głos :lol:

 

a jedyną płyte jaka kupiłem z hip-hopu to Nagły Atak Spawacza i pare tych nowszych mam a tak to słucham na kompie

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na polsacie w piątki o 4.00 :) jest taki program 'Reebok Hip Hop' - oglądał to ktoś, bo ja nigdy nie widziałem, a nawet nie wiem co to jest i o czym? hiphopowe reklamy reeboka? (tzn cały czas leci reklama z iversonem, do której rymuje jada? :) ) jest tam wogóle hiphop z USA itp czy tylko jakieś polskie składy i wogóle dobrze zrealizowane, czy równie porywcze jak 'muzyczne listy' na TV4?

jak ktoś oglądał to proszę o wypowiedź, bo może zacznę :) (chociaż znając polsat...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.