Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

Wesół widze, że oglądasz Magazin na Vivie powtóreczki, bo to już było w h... dawno.

Debiutu Pana Dużego Pe nie słyszałem, ale z tego co czytałem recenzje w Ślizgu to płyta jest bardzo dobra. Chociaż Mes mu pojechał "Kiepski "Sinus" synu, król UMC z WuWuA sk****synu.."

A wracając do WBW to finał był przedni pierwszy fri zdecydowanie lepszy miał Pan Duże P z tego co pamiętam. Ale jak już weszli w drugie starcie finału to było miodzio.

" myśleliście że te tris tutaj pokaże rózki, on się obstrał jak z tetry pieluszki, te tris te 3 style ten tego ej nie wiem jak wy ja nie widze tu żadnego... Duże Pe wysyłam słabych emce na Oiom... ej powiem krótko u mnie jest siła te tris ta gra się skończyła", jak już tak poleciał to myślałem, że Te Tris się nie oborni, ale jak pojechał

"Nie jestem raperem na jeden sezon na jeden sezon,załóż ze mną duet po co ci mezo??... Wiesz to jak głupi mam fart i czekam aż wreszczie Pe aż się zamkniesz.." to wszyscy polecieli.

 

W dogrywce troche słabiej poszło Te Trisowi, pojechał Liberowi Moro i Ascetom.

No ale Pe mu solidnie walnął

"Ten koleś robi to durnie nie może dotknąć mnie rusza moją wytwórnie...

Chce być jak Szwarceneger a jest głupi jak renata beger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od pewnego czasu istnieje konflikt pomiędzy Mezo i Numer Raz. Numer Raz i reszta wytwórni Wilekie Joł oraz WWO nazywają Meza Hip-hop-polowcem, mówią o jego tekstach że są błache i nie nadają się do HH. Mezo w odwecie nagrał kawałek Panczlajner który jedzie głównie po Numer Raz (linq do tej piosenki http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/8251, ... koLimit=10 ) według mnie ta piosenka jest totalną kaszaną rymy ala Szklanka-Skakanka (tekst Karczusia) poza tym Mezo zrobił wielki błąd zarymował "Numer Raz zawsze byłeś cieniem Tedzika w trzy-ha" mały błąd Numer Raz nie był w trzy ha ale spoko, odpowiedział na to Numer Raz (piosenke można sciągnąć z głównej strony na http://www.wielkiejol.com ) Według mnie powinno niedługo dojść do walki na rymy pomiędzy tymi dwoma. A co wy o tym sądzicie?, czy dojdzie do bitwy?,kto by wygrał?..i co sądzicie o tych kawałkach?...inne kawałki prowadzące do kłutni pomiędzy kolesiami

 

Kodex II "rok później"

 

Duże Pe i Mezo "Nasze życie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko Mezo i Numer Raz wogóle mnie nie ruszają, jeden wart drugiego, obydwaj są cieńcy.. wogóle ich nie lubie i nie słucham i ja osobiście mam głęboko w du.. czy bedzie ta walka czy nie i kto ją wygra bo jak będą walczyc na rymy to ja bym to pokazał w Maratonie Uśmiechu a jak Manuela by to zoobaczyła to by tam chyba "ciulneła tweester [tłister :P] na brzuchu" :D TO tyle odemnie na ten teamt , czekam na wypowiedzi innych.. :]

 

PISskaa!

 

EDIT

------

 

Chciałem też wszystkim polecić płytke Cinq G - Panama, moze to nie jest typowy HH i wg.ale posłuchajcie , jak dla mnie zajebista płytka .. PIETRAS (sorry ze po raz kolejny raz tak pisze ale zawsze mi sie to pier... :twisted: )polecam szczególnie tobie, wiem ze ci sie spodoba, musi..

 

EDIT 2

-------

 

Miodas witam na FORUM , dawno cie nie było chyba ost.raz cie na XCOMIE widziałem.. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie caly ten Mezo to jedno wielkie nieporozumienie :?

Sam nie wie o czym "spiewa", wali gafe za gafa, jego rymy po prostu mnie rozwalaja (bynajmniej nie dlatego ze sa takie dobre :lol: ).

No i tege jego wielkie hity w stylu "Aniele" czy "Mezokracja" :)

Rozumiem ze koles lubi to co robi, chce robic muzyke itp. ale napewno czegos takiego bym nie nazwal Hip Hopem...

Denerwuja mnie jeszcze ci wszyscy hip hopowcy, ktorzy zobacza na MTV Libera czy Mezo i potem uwazaja sie za wielkich fanow i znawcow tej muzyki. Jeden z ciekawszych tekstow jaki od takiej osoby uslyszalem "Poznan to prawdziwa stolica Hip Hopu" :roll: Czemu? "Bo tak". :P

 

Co do bitwy, czy dojdzie czy nie dojdzie - pewnie nie, choc ciekawie bylo by cos takiego zobaczyc. Sam Tede by ich wszystkich rozwalil, bo te freestyle Mezo sa naprawde porywajace ;):)

 

BTW: Ciekawe czy sa na forum jacys fani Mezow i innych takich, ciekaw jestem ich opini i odczuc na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ze temat mezo znow ruszyl. tego chlopaka po prostu sie nie da sluchac, ok niech robi sobie muzyke, ale nich nienazywa jej hiphopem tylko po prostu muzyka rozrywkowa, bo jego texty sa naprawde smieszne. do bitwy napewno nie dojdzie, bo chociaz mezo uwaza sie za niewiadomo jakiego dobrego freestylowca, to niestety ani z tdfem, anie mesem, juz nie mowiac o ostr nie moze sie rownac. a to jest raczej polska czolowka. a mezo niestety nawet porzadnego disa nie umie ulozyc. najbardziej to mnie smieszy, jak w kilku piosenkach mezo powtarza swoje rymy,, albo jak juz wymysli rym, to tylko pozal sie boze. przyklad: "lirczna szbla, niszczymy szablon" - to bylo w kilku kawalkach, natomiast w panczlajnerze :) " numer raz, zrob dobry...... numer raz" boshe.

 

poza tym stolica polskiego hip hopu zawsze beda katowice - dlaczego? - PFK i kaliber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pewnego razu kiedy przyszedłem na uczelnię byłem świadkiem rozmowy jednego z najgłupszych ludzi mojej grupy (MOF to jeden z głupszych ludzi jakich znałem kiedykolwiek :) ) i jednej z dziewczyn z mojej grupy (a mieliśmy dwie ;) ).

głupek: wysłałem ci wczoraj smsa

dziewczyna: tak? nie dostałam...

g: nie? a taki fajny był [i ucieszony z siebie, że mu sms wyszedł]

d: to co tam było?

g: 'dziewczyno jak wino uderzasz do głowy, aniele dla ciebie tak wiele bym zrobił' (czy jak idzie ta piosenka, nie wiem w sumie) [wciąż z głupią miną] (oo teraz mi się przypomniało jak to idzie i śmiać mi się chce jak ten refren jest akcentowany, ten rytm.. lol)

oczywiście wokół konsternacja :)

dlatego mezo kojarzy mi się z piosenką 'aniele' i przygłupami, którzy z hiphopem nie mają nic wspólnego. wydaje mi się, że tylko tacy ludzie słuchają meza - tylko zastanawia mnie co robią ci wszyscy hiphopowcy na koncertach? mezo to taki polski nelly, tyle, że nelly.. hmm.. nelly.. w sumie nie wiem bo jego też nie słucham, ale obaj są jakby w innym świecie, daleko od hiphopu, jeszcze dalej od jego czołówki, dlatego mówienie o poznaniu jak o hiphopowej stolicy jest conajmniej śmieszne, tak samo jak śmieszne są te mezowskie dissy - oto człowiek, który wyskoczył z dupy z piosenką (nie pamiętam tytułu, ale miała strasznie lipny (miałem na myśli LIPNY) teledysk jak przychodzą do jakiegoś dyrektora z cygarem podpisać kontrakt i takie tam, była też tam jakaś fura dresiarska, dresiarz i dresiarska, okropna panienka) w refrenie której mezo śpiewał 'mezo mezo' (doprowadzało mnie to do łez ilekroć to słyszałem :) ) obraża ludzi, którzy jednak trwają tu od 7-8 lat. jednak moje porównanie coś miało w sobie, bo nawet nelly skrytykowany przez krs-one'a nie umiał się z tym pogodzić i podważał jego autorytet (swoją drogą krs chyba już sam za wysoko nie stoi).

 

odchodząc trochę od meza, ale pozostając ciągle przy miernotach: zdarzyło się wczoraj, że słuchałem późno wieczorem (gdzieś po północy) radiostacji i puszczali tam tylko hiphop, neistety głównie w wykonaniu polaków. leciała tam piosenka pc park 'klatka' - jeśli się nie mylę, to jest to ten sam gość, co rymował z peją w 'głuchej nocy' (ten co sobie biegał, ciągle biegał biegał). zabawne, że przez 2-3 lata dalej nie nauczył się rymować.

nie pamiętam już co tam jeszcze było, nie orientuję się za bardzo w polskim hiphopie, ale jeśli to co wczoraj puszczali jest obrazem tego, na jakim poziomie ten hiphop stoi, to... Vanitas vanitatum et omnia vanitas :)

 

ps. przepraszam, że się tak rozpisałem w sumie o niczym :)

ps2. platynowe sombrero ma fajny podkład :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kontynuujecie temat disu który już tam wcześniej rzuciłem.

Jak dla mnie Mezo w "Panczlajnerze" jest na 3+/6 bo ma pewne dobre wstawki

To co nagrał numer patrz na mnie, nie zachwyca mnie i jest nawet kopią występu Meza tak więc też 3+/6 no ale to co pokazał TenTypMes to jest mistrzostwo świata 6/6. Nie wiem czy Mezo ma jeszcze ochote na "dissy".

Obszernei o tym konflikcie jest też w lipcowym Ślizgu- wywiad z Mesem a za miesiąc będzie z Mezem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym stolica polskiego hip hopu zawsze beda katowice - dlaczego? - PFK i kaliber

Nio i tu Travcka się nie zgodze, przypomnij sobie gdzie polski hip-hop się zaczął, w wawie było Wzgórze J., Trzy-ha potem Wfd (warszawski deszcz) Mop itp. Można śmiało mówić że na tekstach Trzy-ha wzorował się dalszy hip-hop sami raperzy przyznawali się do tego np. przed bitwą płocką. Więc ja stawiam na Warszawe.

 

To co nagrał numer patrz na mnie, nie zachwyca mnie i jest nawet kopią występu Meza

Wiesz poprostu na tym miała Polegać odpowiedz Numer Raz na "Panczlajner"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że tamacik odżył. To git :D

 

jakby mial ktos namiar na plytke Kodex 2 to by;bym bardzo wdzeiczny

Ja ciągnę z DC właśnie. Jeśli będziesz zainteresowany to napisz to Ci podam szczegóły.

 

Chciałem też wszystkim polecić płytke Cinq G - Panama, moze to nie jest typowy HH i wg.ale posłuchajcie , jak dla mnie zajebista płytka ..

Tylko gdzie to można znaleźć :?: Bo szukam i szukam... :roll:

 

PIETRAS (sorry ze po raz kolejny raz tak pisze ale zawsze mi sie to pier... :twisted: )polecam szczególnie tobie, wiem ze ci sie spodoba, musi..

Co do xywki to spoko, nie ma problemu. W końcu czyta się Pietras, więc ok. (Jakbym napisał Michalik to byś się chyba nie obraził :) )

A co do muzy to jak znajdę to sprawdzę, ale zauważyłem już taką prawidłowość, że jak Ty coś polecasz, to to jest goood shit 8)

 

Ciekawe czy sa na forum jacys fani Mezow i innych takich, ciekaw jestem ich opini i odczuc na ten temat.

Fanem nie jestem (jak całego WLKP), ale się wypowiem :) Mi Mez zajebiście przeszkadza. Cała jego płyta jest denna jak ja pier.... ekhm :roll: Ujdą 2 kawałki - Aniele :twisted: (na zasadzie O ZONE :P ) i już tak normalnie to kiedyś mi pasowało "Żeby nie było". Ale zgodzę się w 100% że to hip-hopolo :?

Co do reszty WLKP to Owal, o którym pisał loqsh1, też mi nie pasi. Chociaż ten kawałek, o którego teledysku pisał loqsh1, jest akurat najlepszy z całej płyty chyba. Nie zmienia to faktu, że muzę jaką tworzy trudno z czystym sumieniem nazwać hh :?

Kolejny reprezentant Poznańskiego rapu - Liber. No muszę się przyznać, że Skarby mnie rozwaliły. I to pozytywnie. Aż się sam przestraszyłem, jak posłuchałem resztę płyty :wink: A Marian to już rządzi 8)

Co do całych Ascetoholix, to kolesie robią muzę raczej nie do poważnego słuchania. Można się pobrechtać, póścić na jakiejś bibce, ale ogólnie to poważnie tego słuchać to się nie da :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio i tu Travcka się nie zgodze, przypomnij sobie gdzie polski hip-hop się zaczął, w wawie było Wzgórze J.

Noo i tutaj ja z tobą sie nie zgoodze, litości , rozumie mieszkasz w warszawie.. cantralna polska , MOlesta.. no ale stolicą HH są Katowice i chyba to już ześmy sobie wyjaśnili... Noo chyba ze wyłączcie wsyztsko "kapele" HH które są z katowic i pokażcie co zostało w Polsce.. WLKP (hahaha "stolica disco" ) no i W-wa , do twórczosci większosci z W-wy sie nei przyczepie bo jest Ok... ale na początku była jedna i nic nie osiągneła.. W katowicach moze nie zaczoł sie tworzyć poslki hh ale na pewno rozwinoł się poważnie... kto wie moze jak by nie katowice i twórczośc "naszych" w polsce byłby tylko OWAL , MEZO itd. :D Chyba niekt nie powie mi bo bez KALIBRA i PFK polski HH byłby gównem :) Szanuje Grammatika, Moleste, Zip Skład ale to oni nie stworzyli tego HH który jest teraz..

 

 

eeeee a nie w kielcach?

TAk tak WYP3 jest z Kielc..

 

Co do xywki to spoko, nie ma problemu. W końcu czyta się Pietras, więc ok. (Jakbym napisał Michalik to byś się chyba nie obraził )

Okk spoko poniżej już korzystam, oczywisćie ze bym sie nie obraził :)

 

Tylko gdzie to można znaleźć Bo szukam i szukam...

Jutro na PM dam Ci linka :o , narazie poczytaj o płytce :PCZYTAJ

 

 

A co do muzy to jak znajdę to sprawdzę, ale zauważyłem już taką prawidłowość, że jak Ty coś polecasz, to to jest goood shit

:oops: :oops: Może to nie będzie taki Goood Shit lecz fajne klimaciki mnie to kręci, taki jamajski styl, wiesz o czym gadam :wink: , a do tego zauważyłem ze mamy dużo wpsólnych zainteresowań w muzyce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wawie było Wzgórze J.,

eeeee a nie w kielcach?

 

Tfu, słusznie LOQSH1 porąbało mi się, przypominam sobie teksty z kawałka jaki nagrali z WFD "Moje miasto" czy jakoś tak... Mój błąd... :oops:

 

 

A co do tego które miastio jest stolicą HH w Polsce moge pójśc na kompromis Katowice&Warszawa w obydwu miastach było wiele twórczośc hh, ale co do Poznania...heh to może być zadupie hip-hoopu (bez obrazu dla ludzi z Poznania) ale mówie tak ze względu na Mezo,Liber itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na PM dam Ci linka

THX :!: :D

 

:oops: :oops: Może to nie będzie taki Goood Shit lecz fajne klimaciki mnie to kręci, taki jamajski styl, wiesz o czym gadam :wink:

Wiem :D i powiem Ci, że mnie takie rzeczy też kręcą :D

Ścągnąłem te kawałki okrojone co są udostępnione na tej stronce, którą podałeś i po przesłuchaniu powiem Ci, że już się doczekać się nie mogę tej płytki, bo obiecujące te skrawki :)

 

a do tego zauważyłem ze mamy dużo wpsólnych zainteresowań w muzyce :P

Nie tylko w muzyce --> LAL RULEZZZ 8)

 

Jeszcze raz Dzięki za info :)

 

PS. Nie wiem czy lubisz Fu, ale czytałem z nim wywiad i mówił, że przymierza się do nagrania raggowej płytki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie wiem czy lubisz Fu, ale czytałem z nim wywiad i mówił, że przymierza się do nagrania raggowej płytki :D

Haha chciałbym too usłyszeć, Fu jak dla mnie dresik :wink: Będe nagrywał Reggową płyte.. no cóż.. zoobaczymy.. co to stowrzy jak już coś stoworzy.. :D Miło też ze ci sie demka podobają, ok nie zasmiecam forum, patrz PM! (link) 8)

 

PIsSska :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nagrał numer patrz na mnie, nie zachwyca mnie i jest nawet kopią występu Meza

Wiesz poprostu na tym miała Polegać odpowiedz Numer Raz na "Panczlajner"

Wiem że na tym miał polegać, ale mimo wszystko dla mnei Patrz na mnie to jest powielanie tego co zrobił Mezo i jest to tak samo słabe, a tekst np. za wcześnie wyskoczyłeś z liści dzieciak po 3 przesłuchaniach denerwuje.

Widze że temat się kęci i oby tak dalej.

 

"Umiejętności to dary to szansa zamiast kary"- Ascetoholix "Umiejętności"'

 

Mich@lik pisałeś że szanujesz to co zrobili Z.I.P i Molesta i że to nie oni stworzyli ten rap. To przepraszam kto stworzył klimat ulicy. Tylko Z.I.P i tylko Molesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.