Skocz do zawartości

Raptors Offseason 2005/2006


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Torontos te wszystkie newsy, o których piszesz już są na stronce tak więc nie musisz reklamować tu konkurencji :wink: Nie lepiej zarzucić linkiem do naszej strony :roll: Jak narazie jesteśmy na bierząco, a anwet bym powiedział wyprzedzamy innych z informacjami o Raptors 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK nie bede wklejac tylko robilem to dlatego ze na stronke raps raczej nie wchodze a bezposrednio na forum a skoro cisza to nie wiem czy wszscy spia czy nie chce sie nikomu nic napisac czy pogadac na ten temat i tyle :)

 

Napewno to nie byla swiadoma reklama konkurencyjnego serwisu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie byla swiadoma reklama konkurencyjnego serwisu ;)

Ty to tak w ogóle nas zdradziłeś! ;) Więcej piszesz na e-basket.pl niż tutaj, wśród prawdziwych fanów Raps 8)

 

Jakby nie patrzeć - nareszcie coś się dzieje w naszej drużynie. I są to zmiany na plus! Według mnie na razie Colangelo spisuje się wyśmienicie, przymknąć oko można nawet na tą wymianę z Charliem - widocznie nie można mieć wszystkiego, coś trzeba poświęcić dla dobra ogółu ;)

 

Zauważyliście, że z dnia na dzień przybywa fanów Raptors? Wychodzą jak grzyby po deszczu, 4 real...

 

OK. Skład już jako taki mamy. Możliwe, że czeka nas jeszcze kilka niespodzianek, ale trzon zespołu chyba już jest. Zastanawia mnie jeszcze pozycja Derrick'a Martin'a. Chłopak to istny weteran, który prędzej mógłby zostać asystentem Mitchell'a w celu pomogania Calderonowi, a tak tylko miejsce w rosterze zajmuje i parę tysiaków... Bryan, pomyśl :]

 

Ostatnio słyszałem też niezłe kwiatki typu: 'Ray Allen w Raptors' lub 'Calderon + nasze picki za Montę Elliss'a'. Ciekawe ;]

 

Wracając do głównej myśli: skład już mamy, ale jak ma się prezentować nasza gra i czy wreszcie załatamy nasze dziury (obrona, zbiórki, straty)? Widać, że Colangelo trochę nad tym myślał. Sprowadził Nesterovic'a, który na deskach i w pomalowanym pomoże. Fred Jones nie jest jakimś super obrońcą, ale w porównaniu do takiego Jalen'a Rose'a czy Mike'a James'a wypada nieporównywalnie lepiej. Średnią trochę psują nasze gwiazdy z Europy - Anthony Parker i Jorge Garbajosa. O ile jeszcze o ich poczynania w ataku można być spokojnym (a przynajmniej ja jestem), to o tyle nad ich pracą w obronie można się zastanawiać. Czy dadzą radę? Jak wszyscy wiemy - Europa to nie NBA i tą różnicę najlepiej widać właśnie w twardej, zdecydowanej, drużynowej obronie. Nikt nie ukrywa, że nasz team to przede wszystkim atak (takie małe PHX), ale jeśli chcemy osiagnąć przynajmniej te 30-35 zwycięstw musimy coś sobą reprezentować, a jeśli chodzi o obronę, to tamten sezon można określić tylko jednym słowem: M-A-S-A-K-R-A-!-!-!. Byliśmy na samym, samiutkim końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie to o czym pisze pan Łukasz(od teraz jak do redaktora tylko tak prosze sie zwracac do tej szanownej jednostki :lol: ) czyli to ze nastawiamy sie na sam atak. W sumie mozemy powiedziec ze powinienem sie cieszyc z tego co jest, bo mamy niezly sklad, troche zwyciestw bedzie i w porownaniu do poprzedneigo sezonu bedzie bardzo dobrze. Tyle ze jak jest w Suns z taka taktyka widzimy wszyscy, sa wysoko ale w PO maja problemy i na najwaznejszy cel dosc małe szanse. My to narazie jeszcze nie ten szczebel ale własnie cos podobneg sie szukuje. Podsumowujac to jestem narazie zwolennikiem tego co robi Bryan, bo komibnuej bardzo dobrze, widzi co sie dzieje w zespole i odpowiednio uklada do tego posczególne osoby. Ma łęb na karku i jak do gm narazie nie mozna wiele mu zarzucic. Tyle ze w koncu bedzie trzeba przejsc do wiekszych konkretów i tez zajac sie porzadna obrona bo bez tego nie ma nic, nie chciałbym aby nasz team był kopia PHX. Na koniec powiem tyle, narazie niech Bryan buduje tu porzadna ekipe ale potem gdy jzu bedziemy na odpowiendim sczeblu i sporo zawodników zechce u nas grac jak w kazdej klasowej ekipie to troche dobierze tez pod obrone co doda nam bilansu w zestawieni atak/obrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno to nie byla swiadoma reklama konkurencyjnego serwisu ;)

Ty to tak w ogóle nas zdradziłeś! ;) Więcej piszesz na e-basket.pl niż tutaj, wśród prawdziwych fanów Raps 8)
hehe ja to odbieram zupełnie odwrotnie ponieważ na e-baskecie jestem od zawsze. To było moje pierwsze forum na jakie w życiu wszedłem na necie. Nawet później wszedłem na jakiegoś czata niż na e-basket :D:D:D Do tego po kilku latach zostałem modem jednego z działów więc tymbardziej czuję się z tamtym forum związany :) Na to forum raczej wchodzę na tzw "gościnne występy" :lol::lol::lol: Poprostu w moim systemi ważności to forum jest trochę niżej niż e-basket :wink: Ale fajne jest to że w większości są tu tacy sami fani raps jak ja i można pogadać na bieżące tematy zwiazane z tym zespołem. Choć ostatnio trochę wszyscy przysnęli pomimo że dzieje się dość dużo.

 

Ale wracając do samych Raps...

Tego lata był to najbardziej aktywny na rynku transferowym zespół który dokonał nie małych kosmetycznych zmian jak to w poprzednich latach bywało ale dosadnej rewolucji. Wszystko to za sprawą nowego GMa - Colangelo. Czy okaże się on naszym zbawicielem i cudotwórcą to się okaże za kilka miesięcy a może i lat ale jedno czego mu NAPEWNO nie można zarzucić to to że jest on pasywny i nic nie robi. Teraz widzimy jeszcze dokładniej jakim GMem był nasz "ukochany" Babcock. Nawet z mizernego składu jak widać można coś wykombinować. Nie mówię że ze wszystkimi jego ruchami jakie do tej pory wykonał się zgadzam(np nr1 tegorocznego draftu biały euros z Italii oraz jak dla mnie DUUUŻY błąd czyli tzw "wielbłąd" oddanie C-Villi) jednak narazie ejst za wcześnie aby to oceniać bo tak naprawdę w nowym składzie ten zespół nie zagrał ani jednego poważnego spotkania i nie wiemy naprawdę na co ich stać. Oby na wiele więcej niż w mizernych poprzednich latach.

 

Co do Derricka Martina to w tamtym roku było gdzieś wspomniane że ten człowiek trafił tylko dlatego do tego zespołu ponieważ zna on hiszpański co ułatwiało komunikację Mitchella z Calderon a mówiąc dosadnie Derrick robił za tłumacza bo do gry raczej wiele nie wnosił. Teraz gdy przyjdzie Garbajosa co śmieszne jego pozycja może jeszcze wzrosnąc w jakimś stopniu. Choć może teraz i Calderon będzie służył pomocą dla swego rodaka.

 

Nie wiem jak wy ale ja już nie mogę się doczekać nowego sezonu. Nieważne jaki on będzie - ważne żeby się wreszcie zaczął a raps udowdnili że idą w bardzo dobrym kierunku. Czego sobie jak i wam życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ja to odbieram zupełnie odwrotnie ponieważ na e-baskecie jestem od zawsze. [...]

Tak, wiem (zresztą widać to po ilości postów). Chodzi mi o to, że kiedyś pisałeś tutaj, na e-nba.pl więcej. A teraz coś tylko bąkniesz (no ostatni post to zmienił ;)). Weny brakuje? :P

 

Nie wiem jak wy ale ja już nie mogę się doczekać nowego sezonu.

Ohhh boy, nawet mi nie przypominaj :)

 

... ale tu teraz będzie cicho - Wróbel i KarSp wyjeżdżają ;]

 

Kto mi powie po co nam piąty PF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie po co nam piąty PF?

Pierwsze pytanie jakie mi się nasówa jeszcze to po co było oddawanie Charliego skoro bierzemy teraz PF'ów na potęgę?

 

Może to swego rodzaju inwestycja z myślą że wszyscy się rozwiną i będą dobrą kartą przetargową w transferze? Albo jeszcze tego lata szykuje się jakiś trade... Cholera wie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No to mamy w Raptors martwiącą cisze, ktora trwa i trwa i nie zapowiada sie aby była przerwana. W sumie skład jest juz kompletny,Colongelo szybko sie z ekipa uwinał, ale jak pisali poprzednicy wyzej PF-ów mamy na potege i mozna by jeszcze cos z tym sprobowac zrobic, jakies drobne rotacje, bo wiadomo ze nic wiekszego juz sie raczej nie zdazy, skłąd jest kompletny i mozemy byc z tego zadowoleni. Cóz, czekamy i moze jescze uraczy nas w tym OS jakas plotka co do Raps, bo narazie po wielkiej burzy i dobrych ruchach jest dluuga i martwiaca cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie skład jest juz kompletny,Colongelo szybko sie z ekipa uwinał, ale jak pisali poprzednicy wyzej PF-ów mamy na potege i mozna by jeszcze cos z tym sprobowac zrobic, jakies drobne rotacje, bo wiadomo ze nic wiekszego juz sie raczej nie zdazy, skłąd jest kompletny i mozemy byc z tego zadowoleni.

Racja, ale brakuje mi tutaj jeszcze trzeciego point guard'a i nie typu 'zapchaj dziurę' tylko naprawdę kogoś solidnego. Rynek wprawdzie już wypustoszał i poza Wellsem nie ma smaczniejszego kąska, ale ja nadal będę się upierał przy szansie dla Jay'a Williams'a. Kontraktując go za minimum naprawdę NIC nie tracimy, a zyskać możemy naprawdę wiele.

 

3-ciego obóz treningowy. Przyznam szczerze, że nie mogę się już doczekać. Głód może trochę złagodzi NBA Live '07, która wychodzi 25-tego choć na dłuższą metę i pewnie to będzie za mało ;)

 

Oj, naprawdę jestem ogromnie ciekawy stylu naszej gry, naszych możliwości :twisted:

 

Aha, polecam pobawienie się na youtube.com. Jest tam sporo ciekawych, aktualnych video o Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, ale brakuje mi tutaj jeszcze trzeciego point guard'a i nie typu 'zapchaj dziurę' tylko naprawdę kogoś solidnego. Rynek wprawdzie już wypustoszał i poza Wellsem nie ma smaczniejszego kąska, ale ja nadal będę się upierał przy szansie dla Jay'a Williams'a. Kontraktując go za minimum naprawdę NIC nie tracimy, a zyskać możemy naprawdę wiele.

 

Po co? Bez sensu ruch moim zdanie. mamy dwoch solidnych rozgrywajacych miedzy ktorych napewno uda sie podzielicz czas 48 minut, tym bardziej ze obaj maja klase zblizona do siebie. Trzeci bylby niepotrzebny ze wzgledu na to ze moglby zrobic sie niepotrzebny tlok, ktos napenwo bylby niezadowolony ze swojego przedzialu czasowego i moglby zaczac sie zgrzyty. Nawet w wypadku kontuzji mozna dłuzej zagrac jednym z tych co zostana, cos dac dla Baretta i wymyslic tez sytuacja awaryjna. Z taka dwojka spokojnie damy rade.Lepiej zajac sie poszukiwaniem 2 Centra bo Woodsa juz niema, Snow jest niespecjalny, zeby nie trzeba bylo z przymusu grac tam ktoryms z PF'ów. Nie ma sensu wzmacniac na sile miejsc gdzei sobie poradzimy, lepiej zajac sie tym gdzie ktos naprade si eprzyda czyli priorytet to rezerwowy C, najlepiej zamiast ktoregos PF wtedy resta pozycji nie ucierpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet w wypadku kontuzji mozna dłuzej zagrac jednym z tych co zostana, cos dac dla Baretta i wymyslic tez sytuacja awaryjna

Heh - czyli w twoim założeniu też mamy trzech PG-ów, bo liczysz Barrett'a :) Wbrew pozorom, na jedynce nie jest tak różowo. Ford znany jest nie tylko z szybkości (niestety...), Calderon też może złapać uraz (a poza tym to nie jest typ PG do S5 w NBA - na dłuższą metę, okfkoz). W tym wypadku przydałby się Williams bądź wspomniany Barrett, choć - jak już wcześniej zaznaczyłem - z chęcią sprawdziłbym tego pierwszego :)

 

... a tak w ogóle to wielka szkoda, że Bucks pierwsi zwinęli nam Lynn'a Greer'a ;)

 

Sprawa z centrami wydaje się być jeszcze bardziej skomplikowana, bo - chcąc, nie chcąc - nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś znanego, w miarę znośnego mięska, który jest jeszcze dostępny na rynku. Kolejny skok do Europy? Może s-n-t?

 

Jeśli tak, to za kogo i czy w ogóle jest sens, bo jeśli mamy oddać kogoś pozyskanego w tegorocznym offseasonie (Garbajosa, Parker, Jones) to odpada, a za Graham'a, Tucker'a i picki to my dużo nie dostaniemy... co najwyżej kolejnego PF-a, który nazywany jest centrem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - czyli w twoim założeniu też mamy trzech PG-ów, bo liczysz Barrett'a Smile

Tyle ze ten 3(Barrett) jest typowa zapchajdziura.

NIe mozna miec przeciez w skladzie samych allstarów itd :P

A co do kontuzji to nie badz takim pesymista :D Aczkolwiek jest ziarenko prawdy w tym co piszesz, ale w sumie tworzy sie ciekawa sytuacja bo jak bedzie kontuzja to mzoe byc ciezko a jak jej nie bedzie to mzoemy nie poradzic sobie z dobra obsada minut... (w przypadku sciagniecia Jay'a ktory przeciez takze jest ogromna zagadka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chłopaki musimy zwrócić uwagę na fakt, że w drużynie robi się ciasno. Nie ma już typowego mięsa tradeowego, więc trzeba by poświęcić lepszych graczy w razie ewentualnej wymiany bądź zatrudnienia.

 

Na moje oko nie potrzeba nam większych zmian, już teraz robi się problem z podziałem minut między wysokich... Bosh, Bargnani, Rasho i Garbajosa nie moga grać jednocześnie, nie potrzeba nam zgrzytu u niskich :)

 

Odbiegając od spraw kadrowych jest oficjalna wiadomość, że drużyna Raptors wyrzuciła ze swojego uniformu kolor purpury. Nasze barwy od teraz będą czerwono białe, które mają bardziej przypominać drużynę kanadyjską.

 

Czy to znaczy, że czeka mnie zmiana szaty graficznej strony :roll: ??

 

What you think ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od spraw kadrowych jest oficjalna wiadomość, że drużyna Raptors wyrzuciła ze swojego uniformu kolor purpury. Nasze barwy od teraz będą czerwono białe, które mają bardziej przypominać drużynę kanadyjską.

Nie mogę się już doczekać prezentacji uniformów. W necie widziałem już conajmniej kilkanaście nowych designów. Czasem były to drobne przeróbki (zmiana kolorków, pasków na boku), czasem kompletnie nowe stroje.

 

Oby tylko były ładne, proste i schludne ;]

 

Czy to znaczy, że czeka mnie zmiana szaty graficznej strony :roll: ??

Zacznij od pomniejszenia tego bocznego menu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.