Skocz do zawartości

Raptors Offseason 2005/2006


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Morrison to nie PF, tylko SF, a na dystansie czuje się nieźle. A Nazr to nie Rasho. ;)

 

Na waszym miejscu poszedłbym na tę wymianę z Bobcats i w drafcie wybrał Gaya (lub Morrisona) z trójką. Później wymiana Cywila (po takim rookie season chętnych będzie sporo) na ja jakiegoś dobrego SG i macie niezły skład:

 

C - Rasho,

PF - Pralka,

SF - Gay,

SG - ten ktoś z wymiany Cywila,

PG - Knight.

 

Do tego na ławce taki Mo, załatać dziury na ławce i jest nieźle. James już definitywnie na wylocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morrison to nie jest strzelec tylko kolejny PF...

Z tego co czytałem nominalnie jest to PF, ale zdecydowanie lepiej idzie mu na SF, woli dystans, jest tez za mało mnasywny a szyboscia i rzutem idealnia pasuje na niskiego skrzydłowego. Do tego to podobno niezly strzelec, wiec u nas przydalby sie idealnie.

 

James już definitywnie na wylocie?

Definytywnie to nie. Ale na 90%. tak. On nie chce u nas zostac, gada cos tam o Knicks a Colongelo tez nie pali sie by go podpisac nie mowiac juz o takich pieniadzach jakie on chce...

 

Z Rasho chyba niezly ruch. Center nam sie przyda, on jest niezluy w tym co robi, nie pcha sie gdzie nie trzeba(czyt. nie chce byc na siłe liderem), ma doswiadczenie a nasza ekipa jest młoda no i sciagnelismy go wcale nie tka duzym kosztem.

 

BTW. Jestem za Knightem Kily ale Cywil tutaj zostaje chyba ze naprawde dostaniemy z aniego wielka gwiazde, on zbyt dobrze sie zapowiada by go oddac, tym bardziej ze team budujemy raczej na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdecydowanym przeciwnikiem oddawanie Villi. Tylko wymiana za jakiegoś superstara mogła by mnie przekonać do tego. Tymbardziej teraz kiedy krystalizuje na się skład.

 

Żałuję że nie ma żadnych plotek na temat jakichś rozmów z Nuggets. Tam marnuje się świetny rogrywajek w postaci Boykinsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nominalnie jest to PF

Może pamiętasz gdzie, bo chętnie zobaczyłbym, kto ma takie nowatorskie poglądy na temat Morrisona ;). Skoro dwóch z was napisało coś takiego, to może czytaliście to samo :), ale torontos chyba oglądał trochę NCAA w tym sezonie więc tym bardziej dziwi mnie ta opinia. Morrison to SF z krwi i kości, a na PF jest i za niski i za słaby fizycznie. Za to rzuca lepiej niż niejeden SG, nieźle kozłuje i podaje. Nie no to po prostu jakby powiedzieć, że Shaq to PF :).

 

A co do Villanuevy, to może być tak, że jego wartość po drugim w sezonie NBA będzie niższa niż obecnie. Wystarczy spojrzeć na Igoudalę czy Gordona (sytuacji w jakiej jest Okafor oczywiście mu nie życzę ;) ). Pierwszy sezon świetny jak na debiuanta, a następny na podobnym poziomie, ale bez znaczącego progresu. Mówicie często, że mógłby grać jako SF, ale Charlie jak na zawodnika tej pozycji za słabo podaje, a i w obronie miałby poważne problemy. A jeśli w dracie Raptors wezmą Morrisona bądź Gaya, to jaki sens ma wtedy trzymanie Villanuevy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, pozyskanie Rasho to moim zdaniem dobry ruch. Doświadczony, rasowy, przydatny, szczególnie w defensywie center zawsze się przyda. Z drugiej strony, na rychłą wymianę Cywila, oprócz wymienionych względów przez spabloo wskazywałby fakt, że Colangelo wypieprzył Whaleya, a to zawszeć 1.7 mln, a za namową Mitchella wyraźnie trzyma Humphriesa, którego ten ostatni jest wielkim admiratorem. Jeszcze z czasów uniwersyteckich. [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem nominalnie jest to PF

Może pamiętasz gdzie, bo chętnie zobaczyłbym, kto ma takie nowatorskie poglądy na temat Morrisona ;). Skoro dwóch z was napisało coś takiego, to może czytaliście to samo :), ale torontos chyba oglądał trochę NCAA w tym sezonie więc tym bardziej dziwi mnie ta opinia. Morrison to SF z krwi i kości, a na PF jest i za niski i za słaby fizycznie. Za to rzuca lepiej niż niejeden SG, nieźle kozłuje i podaje. Nie no to po prostu jakby powiedzieć, że Shaq to PF :).
Z tego co pamiętam to na ESPN tak pisali ale nie podam ci teraz dokładnego linka. Zresztą w NCAA ze swoimi warunkami często grał na 4 a przynajmniej w tych meczach które widziałem. Ale wiadomo że ze swoim 6'8 w NBA niewiele zdziała na PF.

 

A co do Villanuevy, to może być tak, że jego wartość po drugim w sezonie NBA będzie niższa niż obecnie. Wystarczy spojrzeć na Igoudalę czy Gordona (sytuacji w jakiej jest Okafor oczywiście mu nie życzę ;) ). Pierwszy sezon świetny jak na debiuanta, a następny na podobnym poziomie, ale bez znaczącego progresu. Mówicie często, że mógłby grać jako SF, ale Charlie jak na zawodnika tej pozycji za słabo podaje, a i w obronie miałby poważne problemy. A jeśli w dracie Raptors wezmą Morrisona bądź Gaya, to jaki sens ma wtedy trzymanie Villanuevy?

moim zdaniem jeśli już brać to Gaya który prznajmniej z żadnym ważnym graczem Raps się nie dubluje co w przypadku Morrisona już nie można powiedzieć bo jest konflikt interesów z C-Villą. Jestem bardzo przeciwny oddaniem Charliego bo osobiscie widze w nim o wiele wiekszy potencjal niz w tych graczach ktorych wymieniles. To wszystko i tak zweryfikuje sezon ale nie sadze zeby to byl dobry ruch oddawanie jednego z mocniejszych punktow zespolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na ESPN tak pisali ale nie podam ci teraz dokładnego linka. Zresztą w NCAA ze swoimi warunkami często grał na 4 a przynajmniej w tych meczach które widziałem. Ale wiadomo że ze swoim 6'8 w NBA niewiele zdziała na PF.

W NCAA nie ma tego klasycznego podziału. Przecież nawet nikt na siłę nie robi podziału jak w NBA C-F-F-G-G (Diaw jako C - sic!), tylko jeśli w piątce wychodzi 3 guardów to przy ich nazwiskach stoi G. Ale to kwestia formalna. A Morrisonowi to bliżej do SG niż do PF.

 

moim zdaniem jeśli już brać to Gaya który prznajmniej z żadnym ważnym graczem Raps się nie dubluje co w przypadku Morrisona już nie można powiedzieć bo jest konflikt interesów z C-Villą. Jestem bardzo przeciwny oddaniem Charliego bo osobiscie widze w nim o wiele wiekszy potencjal niz w tych graczach ktorych wymieniles. To wszystko i tak zweryfikuje sezon ale nie sadze zeby to byl dobry ruch oddawanie jednego z mocniejszych punktow zespolu.

Rozumiem, że próbujesz Gaya ustawić jako SG . Sam się nad tym zastanawiałem w przypadku Orlando, ale ustawienie piątki PG-Gay-CV-CB4-Rasho uważam za poroniony pomysł. Wystarczy podwoić PG, zmusić go do oddania piłki, a potem nie pozwolić by do niego wróciła i taka drużyna notowałaby mnóstwo strat w meczu, nie mówiąc o znikomej liczbie asyst i dobrych podań do Bosha. Gay ma rzut jak SG, potrafi bronić zawodników niższych od siebie, ale ma poważne problemy z kozłowaniem (naprawdę poważne, choć mam nadzieję, że pracuje nad tym elementem), a do podawania piłki partnerom też możnaby się przyczepić. Kto więc odciążyłby rozgrywającego? Innymi słowy Gay to SF i tak samo dubluje wam pozycje jak Morrison.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień do draftu, a tutaj strasznie cicho o planowanym wyborze przez nas (przynajmniej na oficjalnych serwisach ;]). Cichutko w sprawie Gay'a, cichutko w sprawie Morrison'a, cichutko w sprawie Reddick'a. Coraz bardziej jestem przekonany, że Colangelo postawi na Bargianiego lub Alridge'a (o nich najwięcej się mówi) co postawi w nas w, hm... ciekawej sytuacji, bo nie wydaje mi się, że Bryan będzie chciał mieć 3 młodych i zdolnych PF-ów w drużynie. Z chęcią zobaczę co on kombinuje, bo powoli zaczynam się niecierpliwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba jednak kandydatura Bargianiego z pierwszym numerem odpada.Jako że przyjdzie do nas Garbajosa więc Bargianii niemiał by już kimpletnie miejsca.Czyzby zatem Aldrige?Coś mi sie wydaje ze własnie tak bedzie.Tylko co potem wymiana?No i nadal powraca problem rozgrywajki..Oj bedzie musiał pokazac kawałek swojego kunsztu Colangelo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie napewno nie bedzie. Mam dziisaj okropny dizen fizycznie(tzn choruje), wstałem o 6, jutro najprawdopodobniej wyjezdzam wiec nie chce sie kompletnie doprawic. Coz, licze ze ktorys z Panow napisze mi na gg kogo wybrlaismy i jak na ten wybór zareagowalismy my fani Raptors.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pie*dolę :[ Właśnie dzwonił do mnie Peterson i mówi, że wybieramy tego dupka z Włoch, bo Colangelo za każdego sprowadzonego Europejczyka za Ocean dostaje 2 patyki... Ale chu*nia, normalnie... :evil: Zawsze coś, no zawsze ku*wa coś :roll:

 

Jesteś Europejczykiem? Chcesz grać w NBA? Toronto przyjmie cię od zaraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się. Bargnani został wybrany z #1. Jestem niemal pewny, że sporo kibiców Raptors nie tego się spodziewało. Sądząc po opisach na gg naszymi faworytami byli inni. Ale mam nadzieje, że GM ma plan, bo on potrafi coś mądrego wymyśleć, jak to mnie ładnie wczoraj uspokoił Darretti.

 

Jak myślicie, czy jest szansa oddać Włocha z kimś np. James czy Alvin za kogoś lepszego i bardziej nam przydatnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie na draftach nie znam. W kazdymr azie widze ze Daretti widiz to optymistycznie. Dla mnie jest jasne. Jeżeli gral w Europie na C, ma spory wzrost i bedzie w stanie w NBA takze grac na 5 to wybor jest dobry. Jeżeli jednka bedize z niego tylko PF to fatlanie, bo nie chce Bosha na C ani wymiany z udziałem C-Villa. Jeżeli to jest silny skrzydlowy i nie bedzie szans by wystepowal na Centrze to jego pierwszego bym wytrade'owal, napewno nie Bosha i Vilanueva, ten pirwszy jest liderem a ten drugi juz potwierdził ze bedzie z niego bardzo dobry zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sytuacja chyba wygląda fatalnie KarSp Bargnani mierzy tyle samo co Cywil, jest troszke wyższy od Bosha. Tak więc wystawianie Bosha na centra jest bzdurne, a Bargnani nie poradzi sobie z wysokimi w NBA. Bargnani ma dokładnie takie same warunki fizyczne jak CV: 211 cm 108 kg.

Czy Cywil grał długo u nas na środku ? :?

 

Na tym polega różnica między NBA a Europą, w EU jest dużo wysokich, ale smukłych graczy, bez przygotowania do gry w NBA. Dlatego wolałem już Aldridge'a, bo ma rozeznanie w koszykówce amerykańskiej i byłby lepszy na tą pozycje.

 

Tutaj muszą nastąpić jakieś zmiany.... bo po co przedłużać kontrakt z Cywilem, budować zespół wokół Bosha, który musiałby grać nie na swojej pozycji, zatrudniać Rasho z wysokim kontraktem ?? Coś tu się święci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy jest szansa oddać Włocha z kimś np. James czy Alvin za kogoś lepszego i bardziej nam przydatnego ?

Dopóki Bargnani nie pokaże sie na parkiecie to są nawet na to szanse ale obawiam się że z każdą chwilą jego wartość będzie spadać na łeb na szyję. Tak więc jeśli wogóle istnieje taki plan to niech lepiej szybko go wprowadzą w życie bo niedługo może nie być kogo oddawać.

 

ja bym go nie skreslal, a skoro wybral go Bryan to jest w nim na pewno olbrzymi potencjał...ja wam mowie nasz GM nie zwykl sie mylic i trzeba mu zaufac. Ja mam do niego pelne zaufanie i opeluje do Torontosa o to samo(CV tez byl wysmiewany...)Jestem pewien ze drugi Hoffa nam nie grozi.

Ja C-Villi broniłem jak niepodległości od samego początku :)

A włoch mnie nie przekonuje bo jednak bardzu niewielu graczom udaje się płynnie przejść z Europy do NBA... BAAARDZO niewielu... Naprawdę bardzo bym chciał się mylić co do tego gracza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.