Skocz do zawartości

Raptors Offseason 2005/2006


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie patrzyliscie na jego statsy z europy ale trzeba pamietac ze w europie gra sie inaczej niz w NBA. Mial 12 pkt i 5.6 zb na mecz, w kotekscie NBA statystyki malo imponujace ale tam gra sie tylko 40 min a i akcje trwaja dluzej tak ze te statsy sa calkiem dobre.

Faktycznie - statystyki ma naprawdę dobre. 11 punktów + 5 zbiórek w trochę ponad 20 minut w Europie to naprawdę dobry wynik.

 

Niestety - tylko w tym widzę pozytywy. Wszyscy otwarcie przyznają, że to raczej strzelec a'la Nowitzki (lubi uciekać na dystans), gra pod koszem za bardzo go nie interesuje, radzi sobie tam zazwyczaj dzięki swojemu wzrostowi i zwinności. To OK - można zaliczyć jako plus, ale jeśli przyjdzie mu bronić? Strach pomyśleć. To typowa czwórka, czasem bliżej mu nawet do trójki niż do piątki. Nieprawdą jest też to, że w Treviso grał na centrze, bo cały czas występował jako silny skrzydłowy.

 

Czyli kolejna kopia C-Villi i Bosh'a. Już kiedy Babock wybrał Charliego lud pluł się, że będzie problem z obsadzeniem dwóch tak dobrych graczy jednocześnie na parkiecie. Teraz dochodzi do tego makaroniarz. Oj - naprawdę - nie mam pojęcia jak to ma wyglądać...

 

Rano byłem strasznie wku*wiony. Teraz trochę ochłonąłem i już lepiej ;) Ciekaw jestem co zrobi w takiej sytuacji Colangelo (kolejny trade? Oby!).

 

Anyway - to jego zamiłowanie do Europy powoli mnie denerwuje, 4 real. Sprowadza makaroniarzy na stołki, makaroniarzy do zespołu. Nie za dużo tego? Wygląda na to, że w niedługim czasie w Toronto będą grali sami Europejczycy... poważnie...

 

... nie to, żebym miał coś do nich, ale po to jestem kibicem NBA, żeby właśnie uciec od tych drewniaków i popatrz na prawdziwą, amerykańską grę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna kopia C-Villi i Bosh'a. Już kiedy Babock wybrał Charliego lud pluł się, że będzie problem z obsadzeniem dwóch tak dobrych graczy jednocześnie na parkiecie. Teraz dochodzi do tego makaroniarz. Oj - naprawdę - nie mam pojęcia jak to ma wyglądać...

No i problem został rozwiązany... Charlie został oddany do Bucks w zamian za wiecznie chorego TJa Forda... ehhh nie podoba mi się to oj nie podoba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że Colangelo chce coraz bardziej w zęby...

 

IMHO trade w plecy. Oddajemy wspaniale zapowiadającego się zawodnika, bardzo kreatywnego za niezłego PG-a z - niestety - wiecznymi problemami z kręgosłupem. Spójrzmy na to z innej strony.

 

Nic nie osiągnie się bez ryzyka. Babock strasznie zbudował drużynę, naściągał różnego sh*tu typu Rose czy Araujo. Colangelo zwyczajnie po nim sprząta ;) Kompletuje poszczególnych zawodników, ma jakąś wizję zespołu, pomysł (który IMHO nie jest zły). Można mieć pretensje czemu C-Villa, nasz ulubieniec, a nie ktoś inny... A jeśli już on to dlaczego tylko za TJ-a? Cóż - przecież Colangelo nie jest cudotwórcą. Nie sprowadzi gwiazdek za nic. Potrzebowaliśmy PG-a a że dobrego rozgrywającego trudno dzisiaj wyciągnąć, trzeba było zagrać trochę 'ostrzej'. Ryzyk, fizyk.

 

Nie wiem też skąd taka u ludzi niechęć do TJ-a. Fakt, jest łamliwy, ale kontuzje pleców ma już dawno za sobą, a w końcówce tego sezonu (o ile dobrze pamiętam) nie grał z innego powodu (inna kontuzja, niegroźna). Jak oceniają eksperci to jeden z trzech najszybszych zawodników w lidze (obok Tony'ego Parker'a i Answer'a). Świetnie penetruje, niezły dribling, potrafi także rzucić + 20 pkt. Dobry obrońca, szybki na nogach. Jedyny minus to jego niepewna trójka nad którą jeszcze długo musi pracować. Świetnie rozgrywa (6,6 as./mecz) - będzie idealnym człowiekiem do taktyki Raptors.

 

Szkoda, że w drafcie nie wybraliśmy Aldridge'a. Pewnie Bucks łyknęliby go i mielibyśmy TJ-a w Raptors razem z C-Villem. A tak mamy Makaroniarza - oby naprawdę był wart swojego pierwszego numeru...

 

Anyway - budujemy coś na miarę Phoenix. Pasuje to do Mitchell'a, który przyzwyczaił nas dorozrzucania piłek na boki, obwód, a minimalnej gry pod kosz. Nie mówię 'nie' takiej taktyce - oby tylko wypaliło.

 

C - Radoslav Nesterovic/Pape Sow/??? (Loren Woods)

PF - Chris Bosh/Kris Humphries/PJ Tucker

SF - Andrea Bargnani/Joey Graham/Jorge Garbajosa

SG - Morris Peterson/???/Alvin Williams

PG - TJ Ford/Jose Calderon/??? (Jay Williams, Andre Barrett)

 

Wygląda to na razie strasznie. Duże braki na rezerwie, a i ten Bargnani na SF mnie nie przekonuje. Możliwa jeszcze opcja z Boshem na piątce i z Makaroniarzem na czwórce. Trzeba upolować kogoś jeszcze z FA, szczególnie na SG. Pozyskanie jakiegoś strzelca (Peja, Mike Miller?) nawet za całą kasę dostępną w tym sezonie odmieniłoby sporzenie na ten roster.

 

Wierzę w rozsądek Colangelo. Wierzę, że coś w końcu skleci. Na razie nie oceniam, na razie patrzę, bo to dopiero początek ;)

 

Tylko ten Makaroniarz mnie wk*rwia :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie wiem skad nagle taka niechec do Barganiego. Spokojnie, poprzedni sezon nauczyl nas ze trzeba poczekac a moze i on bedzei pozytywna niespodzianka. Ja narazie go nie skreslam, ale nie mowie tez ze jestem wniebowziety tym ze on gra u nas. Spokojnie, jest nr1 wiadomo ze sa oczekiwania ale ja proponuje poczekac na to co bedzie na parkiecie.

 

C - Radoslav Nesterovic/Pape Sow/??? (Loren Woods)

PF - Chris Bosh/Kris Humphries/PJ Tucker

SF - Andrea Bargnani/Joey Graham/Jorge Garbajosa

SG - Morris Peterson/???/Alvin Williams

PG - TJ Ford/Jose Calderon/??? (Jay Williams, Andre Barrett)

 

Ja to widze troche inaczej i bardziej optymistycznie. Zobacz C jest obsadzona bo jest Rasho, Pape i Woods czyli w miare niezle, tym bardziej ze narzeka sie na to ze nie ma centrow w lidze, noo i od biedy zawsze moze zagrac na tej 5 Bosh.

PF to Bosh, Bargnani i jescze tych 2 mniej znanych i zapewne slabiej przydantych grajków. Ale jest dobrze, jest lider Bosh ktory to poprowadzi i nie ma wątpliwosci ze jakis talent jakim jest Bargnani, nr1 na ławce i PF mimo ze nie ma Cywila dalej wyglada naprawde bardzo dobrze.

SF i SG-tutaj jest probelm. Bo jest obsada ale tylko na po jednym grajku na pozycje(a Grahama i tak wołąbym widizec jako osobe z łąwki a nie startera wiec wyzwanie przed Colongelo jescze wieksze), wydaje mi sie ze sprowadzenie jeszcze jednego zawodnika rozwiazaloby jakos problem i byloby do zaakceptowania

na rozgrywajku jak TJ sie nie połamie jest dwoch dobrych koszykarzy, co prawda zupełnie innych stylami rozgrywania ale obaj dobrze szukaja partnerow, organizuja akcje i nie zabieraja gry kolegom.Jay Williams i ryzyko zwiazane z jego podpisaniem juz nie jest nam potrzebne. Problem jest tylko kto bedzie zdobywał punkty, bo jest malo graczy nastawionych na to ale mysle ze dlatego utworzy sie tez pole do popisu dla Wlocha oraz sciagnie sie jakiegos strzelca na FA.

Podsumowujac ja to widze tak ze mamy tylko 1 luke i dzieki oddaniu Cywila zaczęlo to wygladac naprawde optymistycznie, bo została tylko jedna luka, jest sporo pieniedzy na wolnych agentów wiec mysle ze uda sie cos z tym zrobić. Nie orietnuje sie teraz kto tam jescze jest dostpeny ale wierze ze kogos uda sie znalezc. Zawsze jest tez najgorsza wersja czyli James zostaje bo jakos specjalnie wielu chetnych na niego nie widac...

 

EDIT

NIe łudz sie Lukic ze TJ bedize wrzucał Ci 20 pkt, to nie typ strzelca u niego z rzutem jest problem i to nie tylko z tym za 3, ogólnie do podawnia rozgrywania, obrony jest dobry ale rzut to naprawde jego spory problem a +20 zdazaja sie rzadko wiec nie uznawalbym za jego wielkiego atutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić offtopicu w temacie o lidze letniej, postanowiłem cytaty przenieść tutaj ;)

 

Peterson z ławki

Totalna herezja :P Koleś, który wykręca prawie 17/5 na mecz ma być na ławce?

 

Czy tego chcemy czy nie - Mo to jak na razie nasz najlepszy strzelec i zaraz po Boshu powinien dostawać najwięcej minut ;]

 

Anyway:

 

C - Nesterovic

PF - Bosh

SF - Graham

SG - Peterson

PG - Ford

 

Innego wyjścia W TEJ CHWILI nie widzę (ani nawet tego miejsca dla Brudasa).

 

Mówi się, że ma przyjść Eddie House bądź Fred Jones, a już na pewno kontrakt na dniach ma z nami podpisać nijaki Anthony Parker. Jeśli ktoś go nie kojarzy to tylko powiem tyle, że to ta 'trójka', która walnęła nam +20 punktów + game winnera w meczu pre-season przeciwko Maacabi :] IMHO jeden z najlepszych grających w Europie. Co jak co, ale z tego ruchu akurat BARDZO się cieszę. Czyli po uzupełnieniu roster mniej-więcej może wyglądać tak:

 

C - Nesterovic/Woods/Sow

PF - Bosh/Bargnani/Humphries

SF - Parker/Graham/Garbajosa

SG - Peterson/Jones/Williams

PG - Ford/Calderon/Barrett

 

To naprawdę nie wygląda źle!

 

Solidny Nesterovic, który zawsze w obronie pomoże, z pozoru cip*owaty Woods na zmianę, ale tylko z pozoru, bo tak naprawdę to niezły player. Jedyny minus to to, że jest FA, ale myślę, że choćby na jeden roczek uda się z nim przedłużyć. Trzecia opcja niezwykle ambitny Sow, który może i na centra się nie nadaje, ale swoją walecznością zawsze drużynie pomoże. Center - done!

 

Chris Bosh - no comments. Na ławie Bargnani, który może go zastąpić w każdej chwili, ale także grać u jego boku ze względu na swoją 'elastyczność pozycji'. Center ani SF to nie jest, ale w zależności od taktyki i syutacji bez problemów tam zagra. Jako trzeci zmiennik Humphries, który jak na razie może się podobać. PF - done!

 

Anthony Parker - jeśli go podpiszemy to naprawdę on może coś zwojować! Jako zmiana znany dobrze Graham, a trzecia opcja to wielka niewiadoma Garbajosa. Kolejny dobry Europejczyk który może zaskoczyć in plus, ale - niestety też - in minus.

 

SG - Mo. No comments. A jeśli ktoś się nie zgadza - jestem skłonny polemizować. Jako zmiennika wrzuciłem Fred'a Jones'a. Bardzo chciałbym go u nas. To może być niezły power z ławki grający na pozycji 1-2 także razem z Petersonem, którego bez problemu możemy przesunąć na SF. Trzecia opcja to wiecznie chory Alvin Williams, którego pozbyć się będzie trudno (ale możemy go zwolnić chyba na zasadzie 'amnestii', nie?). Ktoś wie coś więcej o jego zdrowiu? Czy wreszcie powróci?

 

Jako rozgrywajek Ford, który powinien stworzyć świetny duet z CB#4 i znacznie ułatwić grę takim zawodnikom jak Brudas, Mo czy Parker. Jako zmiennik całkiem przyzwoity Calderon, który potrafi grać w basket, a trzecia opcja to taniutki Barrlett, który w zeszłym sezonie grał już u nas.

 

Podsumowując: jeśli udałoby się pozyskać pożytecznego FA na pozycję 2-3 + podpisać tego Parker'a to po raz n-ty powtarzam: nie wygląda to beznadzejnie i stać nas na walkę (powtarzam -> walkę) o p-o. Cieszy duża 'rotacja' w rosterze tzn. wielu zawodników bez problemu może grać na conajmniej dwóch pozycjach, a nawet trzech!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterson z ławki

Totalna herezja :P Koleś, który wykręca prawie 17/5 na mecz ma być na ławce?

Take it easy :) Nie mówie "nie" dla niego w first five, ale wiesz jak jest z jego formą, czasem potrafi wykręcić extra cyfry, a czasem ma skuteczność 3/15, 4/11 i to znacznie osłabia go jako pewnego shootera w moim przekonaniu.

 

Innego wyjścia W TEJ CHWILI nie widzę (ani nawet tego miejsca dla Brudasa).

 

Jeśli mam być szczery, nie lubie określenia Brudas, nawet dla niego :wink: więc nie nazywajmy go tak, to nasz nr 1 tego draftu.

 

Mówi się, że ma przyjść Eddie House bądź Fred Jones, a już na pewno kontrakt na dniach ma z nami podpisać nijaki Anthony Parker. Jeśli ktoś go nie kojarzy to tylko powiem tyle, że to ta 'trójka', która walnęła nam +20 punktów + game winnera w meczu pre-season przeciwko Maacabi :] IMHO jeden z najlepszych grających w Europie. Co jak co, ale z tego ruchu akurat BARDZO się cieszę. Czyli po uzupełnieniu roster mniej-więcej może wyglądać tak:

 

C - Nesterovic/Woods/Sow

PF - Bosh/Bargnani/Humphries

SF - Parker/Graham/Garbajosa

SG - Peterson/Jones/Williams

PG - Ford/Calderon/Barrett

 

 

Jeśli naprawdę są plotki o Jones'ie i Anthonym to może to być właśnie to czego potrzebuje, niskich graczy na dwie pozycje SG-SF.

 

Cały czas nie wiem czy ten Garbajosa coś będzie grał u nas. Nie ma w rosterze, nie ma go chyba w lidze letniej (może przeoczyłem) :roll:

 

Williams dla mnie jest skreślony, chcieli się go pozbyć w ewentualnym trade'ie, ale nie wyszło. On chce grać, ale chęci to za mało w tym przypadku, liczy się zdrowie i gra na maxa, a pn już tego nie potrafi.

 

Barrett jeśl chodzi o mnie, to nie pogra dużo, ma przebłyski w postaci 5-7as. w ciągu 6 minut, ale to tylko przy okazji przedwcześnie roztrzygniętych meczy.

 

Sow ma problemy z kręgosłupem, nie wiadomo czy będzie w pełni sprawny na sezon, więc narazie pozostaje Woods, którego wypadałoby podpisać i dać pograć.

 

Potrzeba nam SG-SF i mamy naprawdę ciekawy skład zadaniowych graczy i lidera, który ich poprowadzi. Do tego każdy dorzuci coś od siebie: Parker, Peterson czy Ford i co mecz wykręcamy +100 pkt :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, nie lubie określenia Brudas, nawet dla niego ;) więc nie nazywajmy go tak, to nasz nr 1 tego draftu.

Wiem, wiem. Sorki, ale ostatnio coraz bardziej robię się chamski i obojętny na wszystko ;] Zostańmy przy Makaroniarzu ;)

 

Aha - w tym miejscu chciałbym pozdrowić innych brudasów, tych z Pucharem Świata :twisted:

 

Cały czas nie wiem czy ten Garbajosa coś będzie grał u nas. Nie ma w rosterze, nie ma go chyba w lidze letniej (może przeoczyłem) :roll:

Oficjalnie zawodnikiem Raptors jeszcze nie jest (12 lipiec), więc może stąd ta jego nieobecność w rosterze.

 

Barrett jeśl chodzi o mnie, to nie pogra dużo, ma przebłyski w postaci 5-7as. w ciągu 6 minut, ale to tylko przy okazji przedwcześnie roztrzygniętych meczy.

Tak, jednak trzeci PG jest nam potrzebny, zwłaszcza, że mamy TJ-a w składzie ;) Na lepszych zawodników pieniędzy szkoda, bo te przydają się przy zakupie wspomnianych dwójek bądź trójek.

 

Sow ma problemy z kręgosłupem, nie wiadomo czy będzie w pełni sprawny na sezon, więc narazie pozostaje Woods, którego wypadałoby podpisać i dać pograć.

Zaczynam tęsknić za Araujo, poważnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam tęsknić za Araujo, poważnie..

NIe masz za kim. Daje sobie dwie rece uciac ze gdyby teraz dawal dup w lidez letniej to bys sie na niego wkurzał, wyklinal itd. NIe ma co za nim tesknic, bo on wiele by nas nie wspomogl. Poza tym problem C jest chociazby w taki sposob rozwiazany ze pewnie Rasho dostanie sporo czasu a reszta bedzie miala mniej, wiec nie bedzie trzeba rozkladac time'a na 3 slabszych i nie wiadomo konkretnie na ktorego. Sow moze i ma problemy z plecami, ale zawsze bedzie, on ma potencjał. Licze tez ze całego sezonu nie straci. Woodsa sie podpisze i bedzie 3 na C w tym jeden naprwade dobry a na tych 2 pozostalych bedzie mniej czasu do podzialu, wiec mysle ze na wspołke napewno sie sprawdza.

Poza tym nie zapominaj ze za Araujo mamy Humphiersa ktory bardzo dobrze spisuje sie w lidze letniej.

 

C - Nesterovic/Woods/Sow

PF - Bosh/Bargnani/Humphries

SF - Parker/Graham/Garbajosa

SG - Peterson/Jones/Williams

PG - Ford/Calderon/Barrett

Taki sklad rowniez mi odpowiada. Tyle ze Bargnani niestety na lawke, ale cóz trudno. W kazdym razie to mi sie podoba, nie widac jakis specjalnych luk, mozna by tylko bardziej poszukac jeszcze kogos lepszego na SF/SG. A jak nie w tym roku to przypominam ze za rok bedziemy mieli jescze wiecej kasy by budowac zespoł, wiec licze ze uda nam sie dobrze sporzytkowac pieniadze.

 

PS. Prosze tez o skonczenie nazywania Bargnaniego makaroniarzem, nie mowiac juz o brudasach co chamstwem, bo jakby nie patrzec jest to nasz nr1 w drafcie i co sie z tym wiąze nasza nadzieja. Dajmy mu szanse sie sprawdzic na parkietach a nie juz go skreslamy i obrzucamy wyzwiskami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Woodsa sie podpisze [...]

Tja, pytanie tylko czy on będzie chciał z nami przedłuzyć umowę. Po ostatnim sezonie może być nieźle rozczarowany, bo przez całe rozgrywki grzał ławę, dopiero pod sam konies RS-a Mitchell dał mu pograć, a Woods - jak na złość - pokazał mu, że centrem najlepszym był (w drużynie).

 

Prosze tez o skonczenie nazywania Bargnaniego makaroniarzem, nie mowiac juz o brudasach co chamstwem, bo jakby nie patrzec jest to nasz nr1 w drafcie i co sie z tym wiąze nasza nadzieja. Dajmy mu szanse sie sprawdzic na parkietach a nie juz go skreslamy i obrzucamy wyzwiskami...

Przyjąłem 8)

 

A teraz, panie i panowie, chciałem ogłosić, że... Anthony Parker jest już naszym zawodnikiem! :D

 

Tak jak wcześniej wspomniałem. Cieszę się z tego transferu. Nie jest to żadna mega gwiazda, perspektywiczny gracz itepe i itde. Liczę jednak na jego doświadczenie (31 latek - trochę dużo, ale cóż :?) i umiejętności, które na pewno posiada. Mimo że grał w Europie i to tam odnosił największe sukcesy, amerykańska koszykówka nie jest mu obca. Został wybrany w drafcie w '97 (21 bodajże numerek), grał przez pewien czas w Orlando. To na pewno nie jest gracz na którym możemy budować przyszłość, ale będzie on dobrym wzmocnieniem (jedno, dwu-sezonowym?).

 

Brakuje jeszcze tylko SG/SF. Nie wiem jaka będzie sprawa z Parkerem (czy bench czy S5, na to trzeba jeszcze poczekać), ale mimo wszystko oprócz niego i Peterson'a nie mamy nikogo wartościowego (Graham i Alvin Williams to nie jest to).

 

Narzekamy na ostatnie ruchy Colangelo, ale trzeba przyznać, że w niedługim czasie obrócił tą drużynę o 180 stopni. Na razie trudno powiedzieć czy in plus czy in minus, ale coraz bardziej widać jakiś sens w tym rosterze, pewien plan, a nie tylko zbieraninę zawodników.

 

[EDIT]

Kolejna plotka to próba pozyskania Flip'a Murray'a, bo - jak wiemy - Cavs raczej nie przedłużą z nim kontraktu. Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike James Expected To Announce Decision, Leaning Towards Mavs.

Czyli jak widać Mike jest coraz dalej Raps...

 

Co do Parkera to w sumie nie wiem co myśleć ale trzeba poczekać na efekty jak się wkomponuje w zespół i na nowo przystosuje do NBA bo jednak miał spory rozbrat z koszykówką zza oceanu. Cieszy sam fakt działań Colangelo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało sie, mamy SG, którego nam brakowało. Cena za niego także nie jest straszna w rozliczeniu na 3 lata, 4mln$ rocznie nie jest źle, oby tylko potwierdził to swoją grą, że jest wart. Ma już 31 latek, więc długo mu nie zostało gry, ma spore doświadczenie, i przez te lata napewno dopomoże.

 

W sumie to nam teraz brakuje zmiennika dla Petersona. Bo Parker będzie chyba wychodził jak typowy niski skrzydłowy, Mo P na 2 więc dla niego zmiennika trzeba szukać, dla Parkera jest Graham w rezerwie i gra gitara. Będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja, pytanie tylko czy on będzie chciał z nami przedłuzyć umowę. Po ostatnim sezonie może być nieźle rozczarowany, bo przez całe rozgrywki grzał ławę, dopiero pod sam konies RS-a Mitchell dał mu pograć, a Woods - jak na złość - pokazał mu, że centrem najlepszym był (w drużynie).

 

A powiedz mi czy on gdzies indizej dostanie oferte? Dla mnie to jest malo prawdopodobne, kluby nie beda sie o niego bic wiec spodziewam sie ze nasza propozycja bedzie jedyna, no moze jedna z dwoch i Loren bez problemu u nas zostanie jezeli zechce kontynuowac kariere na parkietach NBA.

 

Kolejna plotka to próba pozyskania Flip'a Murray'a, bo - jak wiemy - Cavs raczej nie przedłużą z nim kontraktu. Hmmm...

NIe bylbym jego zwoleninikiem, bo to gracz lubujacy sie w indywidualnych akcjach i umie sie dostosowac do taktyki ale tylko przy trenerze z mocnym autorytetem, a u nas takiego nie ma wiec obawiam sie ze Flip moglby w jakims stopniu przypominac drugiego Jamesa jezeli chodiz o ilosc rzutow i bezmyslne akcje...

 

Kolejna plotka to próba pozyskania Flip'a Murray'a, bo - jak wiemy - Cavs raczej nie przedłużą z nim kontraktu. Hmmm...

NIe bylbym jego zwoleninikiem, bo to gracz lubujacy sie w indywidualnych akcjach i umie sie dostosowac do taktyki ale tylko przy trenerze z mocnym autorytetem, a u nas takiego nie ma wiec obawiam sie ze Flip moglby w jakims stopniu przypominac drugiego Jamesa jezeli chodiz o ilosc rzutow i bezmyslne akcje...

 

Czyli jak widać Mike jest coraz dalej Raps...

To źle IYO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i inestety Chris Bosh nie podpisuje maksymalnej dlugosic kontaktu tylko idize za obecna moda i tez chce 3+1. Ja mu sie nie dziwie ze podejmuje taka decyzje, bo to jest najlepsze dla jego przyszłosci. Wydaje mi sie ze za te 3 lata powinnismy byc juz na tyle dobrym zespolem, bo mamy pake przyszlosciową, ze Chris bez probelmów powinien sie zdecydowac na kolejne przedluzenie, tym bardziej ze on tu najprawdopodobinej zawsze dopoki bedzie bedzie liderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieje się dzieje :) W Raptors kolejne zmiany. Zatrudniony został John Salmons z Sixers, a zwolniony został Andre Barrett. Posunięcie jak najbardziej korzystne. Salmons to chyba niezły gracz zadaniowy, nie znam go dokładnie, ale opinie są o nim dobre jak zmiennika. Barrett niczym wielkim nie zachwycił, więc spokojnie mógł zostać zwolniony. Skład nam się zmiania, sporo nowych twarzy i zanosi się na przełom w druzynie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze ciesze sie z podpisania Salmonsa, to dobry gracz, potrafi niezle grac z piłka, na SG sie nadaje idealnie, umie sam siebie wykrowac a takze pozwala by pomgali mu w tym partnerzy. Jeżeli daje mu sie gałe do gry to jest zdecydowaine bardziej efektywny. NIe radizł sobie najlepiej przy AI ale ten dlugo trzymal pilke a przy naszych altriustycznych rozgrywajacych mysle ze nie bedie z tym problemu. Powinien sie przystosowac i napewno jest to korzystna zmiana tym baridzej ze jest on w zamian za Baretta. Cena mysle tez jest odpowiednia.

Biorac pod uwage jescze Parkera to mamy juz na SG i SF po starterze i zmienniku czyli Bryan szybko zalatał wszystkie luki i do tego niezli gracze za nie duze pieniadze, wiec za rok bedzie jeszcze troche wolnej kasy oprócz MLE i szansa na kolejne wzmocnienia :D

Mówilem ze za szybko panikujecie bo ten GM wiec co robi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ruch z Salmonsem jest naprawdę świetny. Komentarze kibiców Sixers wskazują, że ogarnęła ich czarna rozpacz :P , bo Salmons uważany jest za świetnego egzekutora, obdarzonego wysokim, parkietowym IQ. I nie chodzi tu o zdobywanie punktów, ale umiejętność znajdowania się na boisku, umożliwienie gry partnerom, dobrą obronę i świetną kontrę. Naprawdę - good move 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nieoficjalnie, ale na bank mamy Garbajose w składzie. Prawdopodobnie dzisiaj lub jutro podlpisze kontrakt trzyletni za 12mln $. Jest to kolejny Europejczyk Hiszpan, w poprzednim sezonie grał w zespole Unicaja. Silny skrzydłowy więc w miejsce Bosha lub Humprisa.

 

Skład dla mnie troche za europejski, za dużo niedoświadczonych graczy. Jeśli to jest taktyka, aby budować skład na przyszłość, a nie na ten sezon to jestem to w stanie lekko zrozumieć. Ale jeśli ci gracze w tym sezonie mają walczyć o PO to przez Mitchellem bardzo trudne zadanie, pogodzić zapały i styl gry niektórych graczy z potrzebami zespołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-basket.pl/?news=33311

 

No to mamy chyba lepszą wersję Grahama... Ale nie jestem jeszcze pewny czy lepszą...

 

Do tego Raps podpisali z Garbajosą... Raptors z poprzedniego sezonu i z nadchodzącego to dwa zupełnie inne zespoły... Oby tylko nie wyszła na złe taka ekspresowa przebudowa...

 

EDIT

http://sport.gazeta.pl/sport/1,65025,35 ... 7-25-04-05

 

"Środkowy Prokomu po profesorsku ogrywał słoweńskich centrów - Nesterovicia i Brezca"

 

To nie wróży dobrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.