Skocz do zawartości

Raptors Offseason 2005/2006


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

a po jakie licho JO ? za mało w Toronto jest pf ? bo center z niego żaden jeżeli juz chcą pozyskać niezłego centra to moze trejdzik z Nets : pick 1 + Cywil + cos jeszcze za Jeffersona i Krstica ? na pierwszy rzut oka beznadziejny ruch dla Nets , ale dostaliby swietnie zapowiadającego sie pf-a i pick 1 czyli Lamarcus na centra ... a i pozycja sf była by obsadzona przez Wrighta ..

zaś Toronto dobrego rozwijającego sie centra oraz bardzo dobrego sf , którego Toronto troche brakuje mimo tego ze MoPete i Graham moga od biedy grac na tej pozycji , ale to tylko czyste spekulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli juz chcą pozyskać niezłego centra to moze trejdzik z Nets : pick 1 + Cywil + cos jeszcze za Jeffersona i Krstica ?

Spokojnie, wsysyc wiedza ze Cywil to gracz przyszlosciowy ale taka plotke narazie mozemy do bajek włozyc. Jefferson to za świetny gracz, w Nets ma wielka role, jedengo z 3 liderow, a sczególnie wyroznia sie tam obrona gdzie czesto kryje najgrozniejszych rywali offensywnych, nie oddaliby go samoeg za pick+ C-Villa a co dopiero jescze w pakiecie z Krsticiem... TO nierealna wymiana nawet mimo korzysci jakie moze niesc w przyszłosi dla Nets

Inna sprawa ze trza sie zastanowic nad tym czy taki center jak Nenad nam sie przyda, ktory gra na połdytastanie a z punktami z pomalowaneog u niego cienko, bo to taki fałszywy center, ktory moze zapełnic pozycje ale mozna by sie raczej rozejrzec za kims co da sporo z trudmny, tylko jest ten problem ze moze byc z tym bardoz ciezko bo to gatunek raczej wymierajacy....

 

 

 

Tylko winny się tłumaczy Wink

On akurat ma z czego...

Swoja droga tłumaczy sie z wybrania Araujo ktorego kariera nie jest jescze przegrana a ani słowa o wymianie w ktorej stracił Cartera...

 

Co do wymiany z Pacers w ktorej dostajemy JO to ja poczekam na konkrety, na sucho trudno powiedizec czy to bedize dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam wrażenie czytając Wasze wypowiedzi, że nie dopuszczacie możliwości grania dwoma PF'ami(oprócz Darettiego). Według mnie nie ma sensu na siłe, poszukiwanie centra(którzy i tak są rzadcy) - jeżeli ma on być słaby. Zresztą tempo gry się zwięszka i wymaga większej mobilności i szybkości graczy. Dlatego dwóch PF to może być dobry pomysł. Mamy Bosha, a CV - SF/PF. Problem jest ze zbiórkami i przydałby się gracz który ułatwiałby grę Chrisowi pod koszami - nie tylko dostarczając też punktów, ale pracę w obronie. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem mógłby być Chris Wilcox.

PS Jest ryzyko, że dobra gra Wilcoxa wynika tylko ze względu na chęć wywalczenia wysokiego kontraktu i być może później będzie się obijał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna plotka do rozmowy z Memphis w celu pozyskania Gasol'a za pick'a. Wygląda na to, że Toronto prowadzi szeroko zakrojoną operację związaną z draftem, tylko nie wiem, czy Raptorsom wystarczy numerów, aby ściągnąć wszystkich graczy :wink: . A tak poważnie, to pomysł z O'Nealem wydaje się znacznie lepszy niż z Gasolem, który jest raczej trójką lub czwórką, a na tych pozycjach Toronto zawodników mają. O'Neal z powodzeniem może grać na czwórce lub piątce zamiennie z Bosh'em i to może być niezłe rozwiązanie, gdyż mało która drużyna ma tak mobilnych zawodników na tych pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie teraz trudno przypisać konkretnych zawodników do konkretnych pozycji (z wyjątkami oczywiście :evil: ), gdyż każdy sensowny zawodnik potrafi zagrać na co najmniej 2 pozycjach. Uniwersalizm jest jednak ważny. Gasol gra inaczej niż O'Neal, nieco na półdystansie, bez przepychanki pod koszem, choć i to potrafi. Stylem przypomina mi Nowitzkiego, choć nie ma tak dobrego rzutu jak Niemiec, szczególnie z dalszej odległości. Natomiast O'Neal gra jednak znaczenie bliżej kosza, potrafi się tam przepchnąć. Dlatego uważam, że dla Raps jest lepsza opcja z O'Nealem :lol: . Zawodników podobnych stylem, potrafiących zagrać na pozycjach 3-4 już mają. O'Neal nie jest co prawda typową piątką, ale jednak na tej pozycji potrafi znaleźć się lepiej niż Gasol :twisted: . A grając wymiennie z Bosh'em mogą stworzyć ciekawą parę. Dlatego jest to lepsza wersja podkoszowa dla Toronto niż Gasol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie gry 2 PF-ami

Mamy Bosha, a CV - SF/PF

Spoko, mi tez sie to nawet podoba, ale zobacz ze Bosh zdecydowanie traci gdy gra an C. Zapominasz o tym ze mimo ze nominaline jest on PF-em to i tka w meczu musi przy przestawieniu pozycji stoczyc wiele pojedynków z 5 rywali tak w obronie jak i w ataku a z tym sobie nie radzi. NIestety CB4 ucieka na dystans i łatwo z niego C nie zrobimy, zreszta wystarczy zobaczyc nie tyle na statystyki co na gre jego na obu pozycjach i róznica jest od razu widoczna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak KarSp masz racje dlatego nie liczyłbym na CV jako PF, a sprowadził typowego PF walczaka, który odciązyłby Bosha w zbiórkach i potrafił się przeciwstawić z mniejszym bądź większym skutkiem centrom innych drużyn (których z kolei też jest mało, więc w większość przeciwko fałszywym 5) w obronie. Wydaje mi się właśnie że Wilcox byłby dobrym kandydatem...

 

Swoją drogą jestem ciekaw co się dzieje z Alvinem Williamsem? Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak KarSp masz racje dlatego nie liczyłbym na CV jako PF

To gdzie go chcesz wstawic? :roll: Na falszywego C sie nie nadaje, ale na silnego skrzydłowego jest wrecz idealny.

 

a sprowadził typowego PF walczaka, który odciązyłby Bosha w zbiórkach i potrafił się przeciwstawić z mniejszym bądź większym skutkiem centrom innych drużyn (których z kolei też jest mało, więc w większość przeciwko fałszywym 5) w obronie.

Do tej calej wyliczanki dodałbym tez fakt zeby nie był drewniany w ataku, żęby umial i tam zagrac, nie koniecznie rzucac +15 pkt na mecz, ale cos tam zawsze dodawać.

 

Swoją drogą jestem ciekaw co się dzieje z Alvinem Williamsem? Ktoś coś wie?

Nic sie własnie nie dzieje... Siedzi, zbiera kase, udaje ze leczy kontuzje i co jakis czas bawi nas plotkami o swoim powrocie, ktory nigdy nie dochodzi ine tyle do skutku co w kolejna faze rozpoczęcia treningów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym go jako PF, tylko jako SF - tak jak w poprzedniej wypowiedzi napisałem, że jest to gracz na SF/PF. Możliwe że na tej pozycji nie będzie tak efektywny. Jak sam zresztą napisałeś Bosh ucieka na dystans, więc C się z niego nie zrobi - czyli pozycja: PF. Jeżeli chcemy by CV grał w pierwszej 5 to jedynym miejscem jest wtedy SF...(popieram Ciebie że CV nie nadaje się na centra).

 

Co do sprowadzenia tego PF: Tak jak napisałeś, nie jest konieczne aby zdobywał 15+ i masz rację, bo na takich klub chyba nie stać. Jednak nie do końca wiem ile w ataku od niego oczekujesz - wiadomo drewnem być nie może. Trzeba pamiętać, że będzie on fałszywym centrem, więc dla mnie najbardziej będą liczyć się zbiórki i cała czarna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcemy by CV grał w pierwszej 5 to jedynym miejscem jest wtedy SF...(popieram Ciebie że CV nie nadaje się na centra).

Dla mnie jego gra w S5 to nie jest koniecznosc.

 

Jednak nie do końca wiem ile w ataku od niego oczekujesz - wiadomo drewnem być nie może.

NIe oczkeuje od niego wiele, przede wszystkim to samo co Ty czyli brudan robote, zbiorki i świetna defensywa to priorytet. Z tym atakiem chodziło mi mniej wiecej o to zeby cos tam grał, mozna było go wprwoadzc w taktyke i jak tako konczył. NIe mam specjalnych wymagan punktowych, nie chce tylko grac 4 zawodnikami w ataku a zeby ten koszykarz stał nie wiedzac co ma ze soba zrobic i był tylko do skupiania obrony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offseason jeszcze nie w pełni, a już sporo się dzieje. I dobrze, bo czym głośniej o nas, tym lepiej ;]

 

Trudno ocenić trade z udziałem Araujo. Wydaje mi się, że Toronto to tylko przystanek dla Humphries'a i Whaley'a i przy pierwszej lepszej okazji polecą oni jako 'zapchej dziurę' w jakimś trejdzie... no chyba że jeden z nich zaprezentuje się naprawdę świetnie i zyska duże poparcie u pana Mitchell'a i Colangelo. Kris Humphries to całkiem niezły towar (oczywiście w stosunku do tego, co wysłaliśmy do SLC). Zawodnik młody, pracowity, który na pewno będzie mógł dać kilka minut wytchnienia Chrisowi i Charliemu.

 

Plota z Memphis musi być zdecydowanie czystą plotką i wymysłem dziennikarzy, gdyż jest całkowicie bez sensu ;]

 

Ciekawie natomiast prezentuje się trade na linii Raptors - Pacers. Wprawdzie O'Neal to nominalny PF, ale to także zawodnik mogący grać bliżej kosza robiąc to zdecydowanie lepiej niż Bosh, który tak naprawdę nie radzi sobie na C, nie jest tam wydajny. Trio O'Neal - Bosh - Villanueva prezentuje się wyśmienicie. Niewiadomo, niestety, jak tam z ambicjami i moralami O'Neal'a, czy chciałby u nas grać. Znany jest ze swojego gadulstwa i śmiałości do wyrażania swoich niezbyt pozytywnych opinii. Jego kontrakt także nie należy do najmniejszych, na dodatek obowiązuje aż do 2010 roku, więc mocno bym się zastanowił nad tym tradem, żeby później się nie przejechać...

 

Najrosądniejszym posunięciem w tej chwili wydaje się zatrzymanie tego picku i wybranie któregoś ze studentów. Jeśli chodzi o big menów, liczą się tylko trzy osoby: LaMarcus Aldridge (Texas), Andrea Bargnani (Włochy) oraz Tyrus Thomas (LSU). Coraz więcej plotek jest o naszym zainteresowaniu Barganim. Mówcie co chcecie, ale ja nigdy nie przepadałem za Europejczykami nominalnie 'zawsze bardzo utalentowatymi itd., itp.'. Wierzę raczej amerykańskiej krwi ;) Poza tym to PF, w dodatku słaby w D i chłopak postury podobnej do Bosh'a. Szanse, że może stać się drugim Nowitzkim są naprawdę bardzo małe. Nieco lepiej przedstawia się sytuacja z Aldridgem. To także PF, ale większość serwisów przypisuje mu pozycję C/PF argumentując, że potrafi również zagrać na 5. Jeśli już miałbym wybierać spośród wysokich, postawiłbym na niego.

 

... ale najrosądniej byłoby wybrać po prostu strzelca jakim jest Adam Morrison (typowany właśnie na 1st pick). Brakuje nam centra - to prawda. Brakuje nam PG-a - to prawda. Ale brakuje nam także właśnie strzelca, zawodnika na pozycję SG/SF. Opórcz Mo (w tym roku stuknie już 30) i Joey'ego nie mamy tak naprawdę nikogo na te pozycje (nie liczę tutaj Bonner'a i Villanuevy, którzy preferują nieco inną grę, zbilżoną bardziej do tej frontcourtowej). Myślę, że jeśli nie sprzedajemy picku to powinniśmy właśnie wybierać nie pod pozycję, ale pod najlepszych graczy jacy są dostępni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeśli nie sprzedajemy picku to powinniśmy właśnie wybierać nie pod pozycję, ale pod najlepszych graczy jacy są dostępni.

Amen. Bobcock juz sie nauczył ze tak trzeba, mam nadzieje ze Colongelo przychodzac tu bedize madrzejszy. Tak naprawde w naszej sytuacji wybieramy kazdego oprócz PF-a, reszta jest zdecydoanie do wziecia wiec sprawa dojsc łatwa. Jak konczy sie branie nawet kogos toretycznei słabszego ale na pozycje na jakiej mamy najwieksza luke widzielismy w drafcie 2004, w ktorym wzielismy Araujo i do teraz tego załujemy. Przydalby sie nam taki Iggy, świetnie grajacy w obronie,a Bobcock chyba nawet mowił ze on był wyzej u niego w klasyfikacji, ale poszedł za pozycja i to go zgubiło... Dlatego beirzemy tego strzelca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może w telgraficznym skrócie :)

 

1. O'Neal w Raps - TAAAK :)

Gasol w Raps - NIEEE :D

 

2. Jeśli chodzi o draft to jestem za oddniem picku bo najlepsi gracze w tym drafcie to PFy a nam takich raczej nie potrzeba

 

3. Zdecydowane NIE dla uropejczyków z draftu - I to z pierwszym numerem :!: Nie chce kolejnego Darko...

 

4. Mój typ na draft to Gay :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteśmy w dupie... ehhh

Definitywnie (jeśli naprawdę już zdecydowaliśmy o wyborze LaMarcus'a).

 

OK - to młody i utalentowany zawodnik, na dodatek może pochwalić się wzrostem (prawie siedem stóp). Tak jak mówiłem, umie sobie poradzić także na pozycji centra, ale to nie jest typowy środkowy z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy spojrzeć na jego posturę i od razu widać, że on do roboty w pomalowanych się nie nadaje.

 

Nie wiem co tym ruchem chce sprawić Colangelo, może szykuje się jakąś wymiana z jednym z PF-ów (LaMarcus, Charlie)? IMHO nie podoba mi się to, bo nie chcę się pozbywać tego drugiego.

 

Pożyjemy, zobaczymy o co biega ;] Dobry draft to 60% dobrze przepracowanego offseasonu, pozostałe 40% to FA, a tutaj niech Bryan myśli, niech myśli, bo póki co słychać tylko o trejdach rodem z kosmosu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dla mnie średnia oferta tym bardziej że...

 

Po transferze z udziałem Arujo, Colangelo dokonał następnego - bardziej znaczącego. Ze spurs przybywa do Toronto Rasho Nesterovic. W przeciwnym kierunku wędrują Matt Bonner, Eric Williams oraz prawo wyboru w drugiej rundzie draftu 2009.

No to mamy Centra :!: :!: :!:

I w związku z tym powstaje pytanie - Po jakiego chu... nam Aldrige :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że Aldrige już nie będzie naszym pierwszym kąskiem. Mamy centrao takich warunkach jakie potrzebujemy, więc jeśli pozbędziemy się kontraktu Williamsa to w drafcie z 3 może do nas przyjść jakiś strzelec lub rozgrywający. Adam Morrison czy Marcus Williams to całkiem dobrze zapowiadający się gracze. Tak czy owak lato wygląda ma bardzo ciekawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że Aldrige już nie będzie naszym pierwszym kąskiem. Mamy centrao takich warunkach jakie potrzebujemy, więc jeśli pozbędziemy się kontraktu Williamsa to w drafcie z 3 może do nas przyjść jakiś strzelec lub rozgrywający. Adam Morrison czy Marcus Williams to całkiem dobrze zapowiadający się gracze. Tak czy owak lato wygląda ma bardzo ciekawe :)

Nareszcie pow wielu latach posuchy coś w tym klubie zaczyna się naprawdę dziać :!:

 

Pojawiają się głosy że Rasho może byc tylko karta przetargową dla Raps i może bardzo szybko odejść. Zobaczymy na ile to jest prawdziwe choć nie wiem czy to dobry pomysł oddawać takiego gracza.

 

Co do draftu to kurde niby z jednej strony trzeba brać graczy którzy rokują największe nadzieje a z drugiej wszyscy najbardziej "rokujący" w tym sezonie to PFy... Współczuję Colangelo :D

 

P.S. A ja dalej swoje... GAY GAY GAY :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstra ruch z tym Nazrem...ale nie sadze zeby transferowali go gdzies dalej...Ma on duzy kontrakt i 30 lat, a po za tym nie mamy juz za bardzo kogo wymienic.

 

Co do draftu to powiem tak: skoro sprowadzili Nazra to na pewno nie weżmiemy PF, tego jestem pewien. Jesli zostaniemy przy 1 picku to Bryan wezmie shootera Morrisona, ale jesli wymienimy 1 pick na 3 z bobcats to wtedy najprawdopodobniej wezmiemy Roya, albo Gaya...

Spokojnie spokojnie Daretti, nie mamy Nazra tylko Rasho Nesterovica. Jest on troche mniej sprawniejszy, ale na C będzie grał w zespole. Z tym draftem nie jestem do końca przekonany, zobaczymy czy jeszcze jakieś zmiany nastąpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.