Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Za pewne za Kobiego musieliby Nets jeszcze cos odpalic (moze Nachbar)

To był żart, czy naprawdę myślisz, że Lakers oddadzą najlepszego zawodnika ligi, jeszcze młodego, znającego trójkąty Jaxa, za kończącego powoli karierę Kidda i jakąś zapchajdziurę, która nigdy się nie spełniła w NBA? Zresztą wątpie, żeby ktoś rozważał taką wymianę nawet z Odomem, czy Bynumem w roli głównej. To samobójstwo. nawet nasz Mitch nie jest takim idiotą. Poza tym czytałem niedawno że czwórka Kobe, Lamar, Andrew i Luke są nie do ruszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem już od ponad miesiąca plotki na temat Kidda i Lakers, ale takiej jeszcze chybe nie :lol: nie mówię, że do transferu Kidda na pewno dojdzie, ale jeśli tak sie stanie to żeby się kibice Nets nie zdziwili jak głownymi elementami takiej wymiany będą Kwame Brown, Jordan Farmar jakieś picki i kończące się kontrakty 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kobe przypadkeim nie ma klazuli "nietradeowalności"(trudne slowo). ztego co pamietam, gdy podpisywal extensionw lecie 2004 to chyba cos takiego bylo. wiec nawet chyba go za prawa do macka Lampe i C-tryba nie mozna wymienić.

 

A mowiac powaznie to ja widzialem gdzies na jakimś zagranicznym forum: Bryant+Mihm za cartera+ Kidda, to juz by bylo "troche" bardziej realne. A i jeszcze do pakietu Lakers McKie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem już od ponad miesiąca plotki na temat Kidda i Lakers, ale takiej jeszcze chybe nie :lol: nie mówię, że do transferu Kidda na pewno dojdzie, ale jeśli tak sie stanie to żeby się kibice Nets nie zdziwili jak głownymi elementami takiej wymiany będą Kwame Brown, Jordan Farmar jakieś picki i kończące się kontrakty 8)

hahahaha, no sorry panowie ale jak już ktoś te plotki tworzy nawet z niczego to mógłby je tworzyć jakoś realnie a nie wali co mu ślina na język przyniesie. Aż strach takie coś rozważać, bo nikt nie odda tak świetnego gracza jak Kidd za jednego z niewypałów draftowych Kwame, 2 przyszlych rookies i Farmara jako drugoroczniaka. Bez sensu jak zresztą sam zauważyłeś. Jakby to jakimś cudem przeszło to chyba kibice Nets zabiliby nie tylko GMa ale cały zarząd i podpalili halę. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wątpie, żeby ktoś rozważał taką wymianę nawet z Odomem, czy Bynumem w roli głównej. To samobójstwo. nawet nasz Mitch nie jest takim idiotą. Poza tym czytałem niedawno że czwórka Kobe, Lamar, Andrew i Luke są nie do ruszenia.

Dlatego wymian z udziałem Lakers szukało się i bedzie się szukać jak ze świecą :) Głównymi "kąskami", które Jeziorowcy wystawiają na sprzedaż, i za które Mitch chciałby pozyskać jakichś klasowych zawodników, są Chris Mihm i (jeśli jeszcze truchła ich kontraktów są gdzieś w księgach finansowych) Aaron McKie wraz z Brianem Grantem :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha, no sorry panowie ale jak już ktoś te plotki tworzy nawet z niczego to mógłby je tworzyć jakoś realnie a nie wali co mu ślina na język przyniesie. Aż strach takie coś rozważać, bo nikt nie odda tak świetnego gracza jak Kidd za jednego z niewypałów draftowych Kwame, 2 przyszlych rookies i Farmara jako drugoroczniaka. Bez sensu jak zresztą sam zauważyłeś. Jakby to jakimś cudem przeszło to chyba kibice Nets zabiliby nie tylko GMa ale cały zarząd i podpalili halę. ;)

patrzysz na to ze złej strony KarSp, zaznaczam od razu, że nie spodziewam się, że taka wymiana przejdzie, ale jak pisałem już od ponad miesiąca różne plotki tego typu można było na Lakersowych forach przeczytać, jak z ich wiarygodnością jest każdy z nas wie, ale w tej chwili od jakiegoś tygodnia właśnie podobne plotki zaczęli potwierdzać ci z większych gazet, którzy takimi plotkami się zajmują jak Vescey, Stein, Bucher itd jak już powiedziałem nie nastawiam się na to, nie napalam (zwłaszcza, że Kwame musiałby wziąć udział w tej wymianie :wink: ) jednak fakty są takie, że Nets wystawiający Kidda na sprzedaż wcale nie mają tak wielkiego pola manewru. Pomyśl ma 34 lata i poza tym sezonem jeszcze dwa lata kontraktu i ponad 40 milionów, Nets w tym sezonie są raczej w dupie, nie dość, że grali od początku słabo to jeszcze poważne kontuzje Krstica i Jeffersona, w wakacje Carter może odejść i zostają z niczym. Dodatkowo oddanie gracza takiego formatu jak Kidd i z takim kontraktem nie ma możliwości przejść bez jego zgody i do drużyny do jakiej chce pójść, więc z miejsca możesz skreślić sobie wszystkie słabe drużyny z dużą ilością młodego talentu, które po przyjściu Kidda i tak nie miałyby wielkich szans powalczyć o coś, dalej z silniejszych możesz skreślić również te ustawione na rozegraniu więc Pistons, Bulls, Spurs, Mavs, Suns i Jazz, zostają ci Cavs, Lakers, Heat i Rockets, praktycznie żadna z tych drużyn nie ma do zaoferowania nic ciekawego poza krótkimi kontraktami, a Cavs nawet tego za bardzo nie mają.

 

Wymiany robi się nie tylko patrząc na talent wychodzący po obydwu stronach, ale również na finanse my o nich często zapominamy, ale są drużyny, które cholernie się z tym liczą, czasami lepiej pozbyć się gracza za wcześnie niż zrobić to za późno. Nets na 100% kombinują w tej chwili z wytransferowaniem Kidda i jestem pewny, że nic mu nie jest i to, że opuszcza nagle prestiżowy mecz ze Spurs i zaraz potem ważny z rywalami z dywizji czyli Raptors moim zdaniem potwierdza to, że Nets po prostu boją się, żeby tuż przed deadline nie doznał kontuzji, która mogłaby zawalić potencjalną wymianę. Śmiejsz się z takiej wymiany i ja przyznaję, że wygląda ona śmiesznie, ale podobno sprawa jest bardziej zaawansowana niż się wydaje i problemem pozostaje to, że Lakers nie za bardzo są chętni do brania z Kiddem Collinsa i jego kontraktu, coś jeszcze o tym, że woleliby zatrzymać Farmara i oddać Smusha słyszałem.

 

Najprawdopodobniej nic się nie stanie, ale jak pisałem ciekawe jest to, że ci różni internetowi insiderzy pisali na ten temat na tygodnie przed tym jak z innych źródeł z drugiej strony zaczęły dochodzić takie same informacje do tych znanych nazwisk jeśli chodzi o dziennikarzy piszących o NBA. Także po raz kolejny wątpię żeby Kupchack załatwił sprawę, ale jak myślisz, że Nets dostaną za Kidda coś ciekawego rozważ najpierw to co pisałem: ile drużyn potrzebuje rozgrywającego, ile drużyn jest w stanie wziąc jego kontrakt nie wysyłając do Nets jeszcze dłuższych i gorszych, oraz ile z tych drużyn byłoby dla samego Kidda na tyle atrakcyjnych po takiej wymianie żeby chciał tam grać, lista naprawdę nie jest za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van ja rozumiem wszystko to o czym piszesz i się właściwie to zgadzam że nikt nie da uczciwej prozycji Netsom w momencie kiedy są zamknięci i chcą się kogoś koniecznie pozbyć a każdy będzie chciał mieć Jasona jak najmniejszym kosztem.Z tym że zawsze trzeba pamietać że to obok Kidda najlepszy rozgrywający w NBA i zapewne gdziekolwiek pójdzie to postawi ten zespół o klasę wyżej bo jest niezwykłym rozgrywającym który jak nikt inny ulatwia grę innym(np Moore i to co wyprawia w tym sezonie), poprawia deske(na tyle oczywiście na ile możę to zrobić rozgrywający), oprócz nienajlepszego rzutu nie ma wad, a że zawali salary na 2 lata, cóz, coś za coś, myślę też że tak strasznego regresu nie będzie by dalej nie był przydatny dla żadnej z ekip, instynkt nigdy nie zanika.

Poza tym jak by Nets nie byli pod ścianą, zresztą to nie jest moment że tak naprawdę są, próbują tylko zmienić roster, bo na dobrą sprawę to im się tak nie śpieszy, bo nie ma do czego, Kidd nie żąda wymiany. Zreszta nawet jakby domagał się trade'u to ta propozycja z Lakers i tak bardziej mnie śmieszy niż mógłbym myśleć że mogłaby stać faktem. Co do tych kłopotów kadrowych to też nie musi tak od razu pchać J-Kidda do pójscia z Nets, w następnym sezonie pewnie znowu wyjdą(jak Jason zostanie) wielką czwórka tyle że jeszcze z szalejącym Mooorem. Carter, Baron poszli za czapkę gruszek, ale Kidd to jeden z kilku najcenniejszych graczy w NBA, nie wierze że mógłby pójść za jednego rolsa z S5 Lakers +rookasa+ ławkowego. Patrząc na to co macie w schodzacych kontraktach też zachwycony nie jestem, właściwie to liczyłby się ew. tylko Walton ale i jego raczej bym nie wział z tym pakietem za takiego kogoś jak J-Kidd.

Zgadzam się że sprawa jest dośc zaawansowana i Nets chcą gdzieś puścić Kidda ale dopóki nie zobacze to nie uwierze że za tak mało poszedłby do Lakers w momencie kiedy mają pól sezonu by coś zmieniać bo te rozgrywki są i tak stracone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarSp to wszystko co piszesz o zaletach Kidda to oczywiście prawda tylko oprócz tego istotne jest również to, że za miesiąc będzie miał już 34 lata i 40 milionów do zarobienia przez kolejne dwa sezony to jest ryzyko tak dla Nets jak i dla potencjalnego nabywcy, miał przecież już microfacture surgery, teraz jeśli to nie jest ściema z plecami to też nie najlepszy znak, jak już pisałem czasami lepiej zrobić wymianę za wcześnie bo później nawet kończące kontrakty mogą nie być do wzięcia. Kidd może chcieć powalczyć jeszcze o mistrzostwo w Nets wielkich szans na to nie ma, publicznie nie żada wymiany, ale to przecież jeszcze nie znaczy, że jej tak naprawdę nie chce i z właścicielami o tym nie gadał. Dodatkowo Nets mają niejasną sytuację z Carterem, który latem może odejść i zostawić ich z niczym. Jak już pisałem nieważni tu są w sumie Lakers, po prostu Nets raczej więcej za Kidda nie dostaną nieważne od kogo oprócz tego wszystkiego co pisałem wcześniej na temat drużyn mogących wchodzić w grę jest właśnie kwestia wieku i ryzyka z tym związanego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powrót Faraona mógłby być całkiem ciekawy ... ale 41 lat to jednak sporo ... Może i on uważa że jest w niezłej kondycji, ale cóż z tego, skoro wróci i będzie siedział na ławie pełniąc rolę ala Piatkowski ... No może się mylę, ale nie sądzę, aby w takim wieku był w stanie coś wielkiego zwojować. A szkoda trochę psuć sobie wizerunek jakimiś kiepskimi występami. Mówi że zależy mu na jakichś 15 minutach i play offach, ale na gracza jakim był kiedyś to niezbyt wysokie loty, a odchdząć ostatecznie z NBA ze średnimi w sezonie 4/3/1, to tak jakoś mało ambitne i chwalebne mi się wydaje :P No ale wybór do niego należy, choć ja mam przeczucie, że skończy się ta historia jak ta z powrotem Houstona :)

Choć trzeba przyznać, że perskepytwa posiadania Pippena w Cavs jest całkiem ciekawa 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kidd może chcieć powalczyć jeszcze o mistrzostwo w Nets wielkich szans na to nie ma, publicznie nie żada wymiany, ale to przecież jeszcze nie znaczy, że jej tak naprawdę nie chce i z właścicielami o tym nie gadał.

Wiadomo, tyle że dopóki rozmowy się toczą wewnatrz że chciałby odejsc itd to nic wielkiego się nie dzieje. Zacznie się gorąco gdy Kidd postawi sprawę jasno, że to koniec, on juz dla Nets nie gra i niech go wymienia, obrażając się jak np Iverson. Narazie są przymiarki a one własciwie moga trwać i do offseason..

 

Jak już pisałem nieważni tu są w sumie Lakers, po prostu Nets raczej więcej za Kidda nie dostaną nieważne od kogo oprócz tego wszystkiego co pisałem wcześniej na temat drużyn mogących wchodzić w grę jest właśnie kwestia wieku i ryzyka z tym związanego.

Ja stawiam że jednak dostaną więcej niż bande przeciętniaków. Ktoś napewno zaryzykuje, nawet ten wysoki kontrakt i lata za jednego z dwoch najlepszych PG oraz osobę ktora postawi zespól piętro wyżej. No ale zobaczymy jak się sprawa potoczy, może niedlugo będe musial Ci przyznać racje, że puszczago Netsi za paru przeciętniaków z braku innej propozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, ze bardzo fajnie by bylo zobaczyc go w Cavs, ale raczej w roli bardziej locker-room guya, takiego mentora. Wreszcie LeBron moze by znalazl jakas dodatkowa inspiracje do gry, mialby nauczyciela z prawdziwego zdarzenia, HOF z niesamowitym doswiadczeniem. Obecnie w Cavs nie ma nikogo kto zdobyl mistrza, nie ma gosci z takim doswiadczeniem, z taka mentalnoscia winnera. Pippen po prostu bylby rodzajem coach-playera, a wczasie meczow moze by sie znalazlo te 15 min na zapewne jego "kaleczna" gre, chociaz kto wie. Chociaz Kobe sie bardzo cieplo wypowiada o nim (calkiem niedawno razem byli na jakims trening-camp lal) i chcialby go w Lakers, wiec z ta jego forma to nie wiadomo. Przydalby sie ktos taki bez dwoch zdan, w szczegolnosci na faze PO. Moglby jako weteran dac sporo cennych uwag naszej grze. Bez watpienia widzialbym go w ekipie z Cleveland. LeBron bardzo duzo by skorzystal na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam że jednak dostaną więcej niż bande przeciętniaków. Ktoś napewno zaryzykuje, nawet ten wysoki kontrakt i lata za jednego z dwoch najlepszych PG oraz osobę ktora postawi zespól piętro wyżej. No ale zobaczymy jak się sprawa potoczy, może niedlugo będe musial Ci przyznać racje, że puszczago Netsi za paru przeciętniaków z braku innej propozycji.

moim zdaniem albo Kidd będzie nosił po deadline koszulkę Nets albo Lakers. W zasadzie kompletnie nie mówi się o żadnych innych drużynach, za to cało czas pojawiają się kolejne ploty wskazujące, że rozmowy między tymi dwoma klubami są ciągle toczone:

 

NJ Star Ledger: Though Kidd expects to be wearing the Nets' home whites Wednesday night, there remains a remote possibility he'll be trying on another team's jersey before Thursday's trade deadline.

 

Rumors continue to circulate that Nets management is considering sending Kidd to the Lakers for what would be a meager return -- Kwame Brown, Jordan Farmar, a collection of expiring contracts, and a draft pick that will fall in the 20s -- if only because it would lift his $19 million salary off next year's cap and expedite a rebuilding process that looks more inevitable with each passing week.

 

KIDD ON THE BLOCK?

 

Jason Kidd knows his stopover in Las Vegas might be a prelude to a bigger trip.

 

Kidd's agent told him several clubs are interested in acquiring the New Jersey Nets' star point guard for the stretch run. Though Kidd says his first desire is to return to the playoffs with the Nets, the club's struggles and his increasingly contentious divorce proceedings could make a fresh start attractive.

 

"They have to do what's best for the franchise if the team is underachieving," Kidd said of the Nets, 25-29 and 4 1/2 games behind Toronto in the Atlantic Division. "Business always gets in the way of basketball, so you just have to be happy with wherever you might end up."

 

Kidd dropped out of the All-Star game Wednesday because of a back injury, but still showed up in Las Vegas along with other injured stars. He was careful not to lobby for a trade, but acknowledged the growing possibility with something less than disappointment.

 

"Always have your bag packed," he said.

 

Kidd actually wouldn't cite specific suitors, but the Oakland native has always thought favorably about a return to California -- perhaps with the Lakers, who could use his skills.

 

"I've heard the (potential) takers, but you don't know what to believe," Kidd said. "Everybody has their inside source."

 

And his favored destination?

 

"The A's," he joked. "The Raiders."

 

Kidd on NBA TV.

 

He said he should be back after the break, ready to play on Wednesday .

 

They asked him about the trade rumors and the Lakers. He said you always have to have a bag packed. He understands it's a business and some times a team will want to go younger, trade a player for a player, or will want to get cash or whatever. He's enjoyed NJ. If he has to be traded, he'll be sad because he's had so many great days in NJ.

More from Peter Vescey

He knows for sure there is talk going on. 99% sure nets have talked to Kidd about where he wants to be traded to. Net management has gone to him and told him they have a chance to trade him to LA. He wasn't interested in the Cavs. GS is also interested. A deal is on the table. He doesn't know positively it will happen, but he does believe it will happen (Kidd to LA).

Jason Kidd had some interesting comments on the persistent rumors that he was being shopped to the Lakers. Kidd, who grew up in the Bay Area, grew up watching the Lakers and admiring Magic Johnson.

 

``I was 12 or 13. It was right in that Showtime Era.

 

``I always thought about wearing No. 32 and taking his spot. The unfortunate thing is that I didn't grow up to be 6'9.

 

`` I always wanted to start the fast break like he did, and just enjoy the game like he did. He really enjoyed the game. ''

 

Asked whether he'd mind being traded to the franchise he grew up rooting for, Kidd said:

 

``With the history of the Lakers, you definitely can't be disappointed. Just the tradition, what they have as a franchise, you're not going to say you would be disappointed.''

 

Także nie bardzo widać konkurencję dla Lakers jeżeli chodzi o Kidda, nawet póki co żadnych konkretnych plotek o innych zespołach choćby tylko po to żeby podbić cenę za Kidda nie ma, może sie to oczywiście jeszcze wszystko zmienić, ale jak pisałem wygląda na to, że jak Nets zdecydują się go oddać to właśnie do Lakers, jak nie pewnie zostanie u nich. Tu musisz KarSp wziąć pod uwagę jak dużą kasę Nets by zaoszczędzili zwłaszcza gdyby Lakers wzieli jeszcze od nich Collinsa, kiedy drużyna wygrywa, walczy o coś właściciele również chętniej będą płacić gorzej kiedy nie spełnia oczekiwań a tak właśnie przecież jest z Nets.

 

 

Jeżeli chodzi o Pippena stawiałbym na Miami, on zdaje się mieszka na Florydzie więc czemu nie, oczywiście w Lakers chętnie bym go widział nawet gdyby miał grać tylko sporadycznie to Jax już wcześniej chciał go jako jednego z asystentów może kilku naszych pajaców czegoś o defensywie potrafiłby nauczyć, jednak jeżeli faktycznie jest w stanie jeszcze grać to stawiam, że zobaczymy go w domu spokojnej starości o nazwie Miami Heat 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... nie za bardzo wierze w jego powrot. Bedzie podobnie jak z MJ ... Takie powroty to tylko w filmach amerykanskich wychodza na dobre... :wink:

Nic dodać, nic ująć. Nie wiem co sie dzieje z tymi zawodnikami, rozumiem tęsknotę za grą, ale mógł jeszcze przecież sezon czy dwa wiecej pograć, już wtedy był cieniem samego siebie, a co by było teraz gdyby wrócił... :? Ciekawe, kto następny? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie też inna możliwośc dla New Jersey jaką jest trade cartera.

http://www.realgm.com/src_wiretap_archi ... ng_carter/

Jak widac Nets sa mocno zdeterminowani by jak najszybciej zmienic coś w swojej ekipie i jak widać nie zastanawiają się tylko działają, w sumie to dobrze że nie czekają w nieskończonośc a ciągle próbuja trzymać rekę na pulsie. Carter może polecieć do Clippers którzy się nim interesuja. Wątpie jednak by ktokolwiek go chcial skoro mówi się o tym że mocno zależy mu na grze w Orlando, a oni chcą go sciągnąc w tym sezonie. Raczej nie wierze zeby clippers byli taki klubem ktorzy przytrzymają go by jednak nie poszedł do Magiców skoro obie strony mówią już teraz o tym co będzie po sezonie. Zobaczymy co zrobi zarząd Nets, ale jak dadzą gdzieś Vince'a za dobry towar w obecnej sytuacji to będzie to mistrzostwo świata z ich strony. Zobaczymy jak to się potoczy, w każdym razie coraz bardizej pewne jest że Nets nie ukończą sezonu w obecnym składzie i raczej poleci któraś z gwiazd.

EDIT

bylby zapomnial.T o pokazuje ze wladze Nets nie chca pójscic Kidda do lakers za tak mało, więc pokazują że mogą to rozegrać z innymi zawodnikami i pewnie po częsci tym podbija cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo tego że zdaje sobie sprawe że NJN za darmo nie puszczą Cartera i będzie terzba poswiecic na ten transfer jednego badz dwóch perspektywicznych zawodników, to jednak jestem jak najbardziej za tym tradem. Pewnie myśle teraz inaczej niż pozostali fani Magic no ale śwetnie by było znowu zobaczyć swojego ulubinego playera w swojej druzynie. Kiedyś był to Penny, teraz być może będzie to Vince.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylby zapomnial.T o pokazuje ze wladze Nets nie chca pójscic Kidda do lakers za tak mało, więc pokazują że mogą to rozegrać z innymi zawodnikami i pewnie po częsci tym podbija cenę.

no nie bardzo KarSp zwłaszcza, że rozmowy na temat oddania Cartera tylko potwierdzają pogłoski o przebudowie w Nets, więc skoro planują jego odejście nie wiem w jaki sposób miałoby to im pomóc w negocjacjach na temat Kidda no oczywiście chyba, że za Cartera dostaną kogoś kto jest bardziej wartościowy od niego samego jakiegoś Gasola czy coś to wtedy zatrzymują Kidda i o coś walczą jeszcze, jak jednak Carter chcą oddać Cartera to jak pisałem tylko potwierdza to, że prawdopodobnie będą chcieli pójść po kosztach i z lżejszym salary, sporą ilością picków rozpoczną przebudowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.