Skocz do zawartości

Czas zacząć łowy! Free Agents i zmiany kadrowe


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Taka wymiana wiązałaby się ze zmianą taktyki Bulls. Przecież do tej pory gra opierała się głownie na "koszyczkach", w których Gasol jest mało wartościowy. Gość, mimo iz nie można mu odmówić klasy jest po prsotu wolny 8) . Gra raczej jak center, tyle, że niezły jumpshot stawia go jako PF. Na pewno nie jest tak sprawny, by zastąpić chioć w połowie Denga na skrzydle. Wallace ze S5 też raczej nie wypadnie. Chyba, że trener też się zmieni to co inmnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie zawirowania wokol Gasola mnie wkurzaja... osobiscie nie wiem czy bym oddal 2 warosciowych graczy za jednego...a nawet samego Bena czy Denga. Oboje chca zostac w Chicago... ten Team jest na nowo budowany wlasnie przez tamten draft ... Dzis po zwycieskim meczu z Mavs Ben Gordon pytany przez dziennikarza co mysli na temat spekulacji wokol jego osoby mowil ze bardzo by chcial zostac w Chicago bo to jego zespol ktory zrealizowal jego marzenia ale... troche smutny stwierdzil ze "to jest biznes" ... Powiedzial tez ze narazie nie mysli co bedzie w przyszlosci tylko skupia sie na grze... Dzis po raz kolejny zostal wybrany graczem meczu rzucajac 30 pkt. przeciwko najlepszej obecnie druzynie ligi z Dallas a Bulls ograniczyli ich ofens do 85 pkta ani na chwile nie oddajac prowadzenia w meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no meczyk by bardzo przyjemnie budujący.

I te statsy na TNT: Deng, Gordon iles tam punktów, reszta zespołu iles tam punktów.

Albo Ben Gorodn bench : punkty, starter: punkty, co pokzaują taki cyferki co iles tam meczy przewaga topnieje i nie długo amerykance nie bedą mieli czym jarac sie jak to Gorodn nie moze grać w piątce 8)

Każdy wie że to Gordon jest głowna ofensywą Byków i od jego dyspozycji zalezy najwięcej.

Co do trejdów, wszak o tym temat, to ponoć tak naprawdę nikt Gorodna Memphis nie oferował, co wiecej teraz pisza ze Ben moze czuc się praktycznie nietykalny. Co więcej Kirk Loul i Ben tez ponoć nie do ruszenia. Jak więc pozyskac Gasola? A ponoć West chce totalnego rebuldingu, i najbardziej zalezy mu na picku od NY, schodzących kontraktach. Z tym pickiem to niewiadomo jaki bedzie, kontrakty które sie kończą posiadamy, wypada czekac i nie kłopotać sobie głowy trejdami. Niech Gasol zrobi jakiś "spektakl" jak to mocno chce zmiany to pomoze chetnym na niego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HoopsHype ciągle utrzymuje się temat Gasola i tego, że Bulls mają najwięcej klocków, by wygrać w tej układance. Moje zdanie już gdzieś wcześniej pokazałem i uważam, że nie ma co akumulować talentu, którego przesyt koncentruje się na obwodzie. Gasol naprawdę mógłby postawić waszą Bulls o stopień wyżej. Gracz wysoki, to gracz wysoki i kogos takiego powinno się mieć, zeby powalczyć o tytuł. Za rok byłaby to najsilniejsza drużyna Wschodu, a już w tym roku solidny pretendent. Dlatego im bardziej mi się to podoba z punktu widzenia zwykłego obserwatora, tym bardziej bym tej wymiany nie chciał w kontekście kibicowania Miami :) Tak więc nie życzę wam Bullsomaniakom Gasola (KG też nie :P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas meczu Bulls-Mavs w studio "poklocili sie" Reggie Miller z Barkleyem odnosnie Garneta... Reggie twierdzil ze Bulls gdyby pozyskali KG ale pozostawiajac Malego Bena to stali by sie najlepsza druzyna wschodu a nawet faworytem do wygrania ligi. Ch.Barkley nie byl tego az tak pewny... nie zgadzal sie z tym./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Shaq bardzo się burzy, nie podoba mu się sytuacja zespołu i ma zamiar wziaść to wszystko w swoje ręce, nie ujawnia on jednak do kogo ma największe pretensje. Jestem bardzo ciekaw czy wpłynie to pozytywnie na relacje w zespole (szczeze wątpie a nawet myśle że będzie jeszcze gorzej) no i czy w końcu zaczną wygrywać.

 

NJN podobno dostaje bardzo dużo propozycji co do wymiany z udziałem Cartera, podobno zgłaszają się do zarządu klubu Memphis (Gasol), Utah (Kirilenko) i tak szczeze wątpie żeby Carter chciał zagrać dla Utah, jakoś mam takie przeczucie, oraz Seattle (Allen). Dużo ludzi mówi właśnie o tym że przed 22 Carter odejdzie z NJ.

 

Podobno Clippersi też chcieli waczyć o Vince (chyba nawet ktoś tu o tym wspominał ale nie chce mi się szukać żeby cytować :wink: ) proponowali Coreya i Shanu za wlasnie Vince i chyba coś jeszcze (nie wiem czy nie ten młody PG). Chyba jednak to jest plotka, ponieważ było spotkanie między GM trenerem a coreyem ostatnio i niby wszystko już jest ok.

 

A no i najważniejsze, podobno Gasol znowu ma jakąś kontuzje nogi, ale to nic poważnego z tego co czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJN podobno dostaje bardzo dużo propozycji co do wymiany z udziałem Cartera, podobno zgłaszają się do zarządu klubu Memphis (Gasol), Utah (Kirilenko) i tak szczeze wątpie żeby Carter chciał zagrać dla Utah, jakoś mam takie przeczucie, oraz Seattle (Allen). Dużo ludzi mówi właśnie o tym że przed 22 Carter odejdzie z NJ.

 

Cos pokreciles... To raczej Nets oferuja Cartera za tych zawodnikow a nie na odwrot http://hoopshype.com/ Jakbym byl Carterem to wybralbym Utah bez zastanowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był... co do tego njn - lac to krazy duzo plotek, bo jest jeszcze np taka z udziałem memphis, ale mniejsza o. Carter nie pojdzie do UTAH (przynajmniej tak mi sie wydaje) bo nie jest to miasto które będzie mu sie podobać, on jest osobą medialną itd niby będąc tam może utwożyć się świetny zespół (teraz już i tak jest nieźle) ale właśnie prakuje im niezlego SG. Nie umiem ci jakos dokladnie wytlumaczyc dlaczego tam go nie bedzie, ale historia sama pokazuje jak to dużo gwiazd olewa Utah tak jak i Toronto (no i Vancover do momętu kiedy był tam klub). Odrazu też zaznaczam że nie będę się wdawać w dyskusję na temat Malone'a i Stocktona bo oni to inna bajka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Shaq bardzo się burzy, nie podoba mu się sytuacja zespołu i ma zamiar wziaść to wszystko w swoje ręce, nie ujawnia on jednak do kogo ma największe pretensje. Jestem bardzo ciekaw czy wpłynie to pozytywnie na relacje w zespole (szczeze wątpie a nawet myśle że będzie jeszcze gorzej) no i czy w końcu zaczną wygrywać.

Shaq niech najpierw niech ma pretensje do siebie. Najpierw podpisał extension za 120 baniek i zablokował salary porządnie. Jakby był mądrzejszy to to by nie wział takiej sumy bo i tak stać było go już na wszystko. Ale nie bo Shaq jest jedyny najwspalniajszy i zasługuje na każdą sumę. Teraz łamię sie co chwila i tyje, niech lepiej weźmie się za siebie i schudnie troszkę, a pozatym FT by sobie poćwiczył.

Ale z drugiej strony to wina GM'a i Coacha. Sprowadzenie J-Willa i Posey'a za Edka Jonesa uważam za dobry ruch, ale po co brali Walkera dając mu kontrakt podajże w ok. 60 mln. Kolejna głupota Gm'a Heat i jeszcze bardziej zasrane salary i postawa Walkera w tym sezonie też daje wiele do zyczenia. Jedynie co to Wade, Zo, Haslem i Kapono dają coś z siebie, a reszta ni cholery. Wygrali Misztrza i im się w głowach poprzewracało.

Coach Riley następny mądry. Drużyna w kryzysie, a ten robi sobie chorobowe. Czy tak postępuje trener takiej klasy raczej nie. Heat jeżeli wejdą do PO w tym sezonie to będzie dobrze, ale czy coś tam zwojują wątpie. Co najwyżej 1 runda bo Wade sam drużyny nie pociągnie. Po pierwsze muszą odmłodzić skład. Pozbyć się Walker'a, ale to będzie cholernie trudne, pozyskać PG i Sf. Tylko nie mają zabardzo czym handlować co najwyżej Posey(kończący się kontrakt), Kapono i Wright choć tych dwóch szkoda się pozbywać ale jeżeli chcą takiego Coreya Maggete (miami nadal zainteresowani) to muszą sie poświęcić, ale czy warto. A Shaq na dzień dzisiejszy może posuć jeszcze bardziej atmosferę, przez te jego rozmowy.

 

 

NJN podobno dostaje bardzo dużo propozycji co do wymiany z udziałem Cartera, podobno zgłaszają się do zarządu klubu Memphis (Gasol), Utah (Kirilenko) i tak szczeze wątpie żeby Carter chciał zagrać dla Utah, jakoś mam takie przeczucie, oraz Seattle (Allen). Dużo ludzi mówi właśnie o tym że przed 22 Carter odejdzie z NJ.

 

Podobno Clippersi też chcieli waczyć o Vince (chyba nawet ktoś tu o tym wspominał ale nie chce mi się szukać żeby cytować Wink ) proponowali Coreya i Shanu za wlasnie Vince i chyba coś jeszcze (nie wiem czy nie ten młody PG). Chyba jednak to jest plotka, ponieważ było spotkanie między GM trenerem a coreyem ostatnio i niby wszystko już jest ok.

Kirilenko nie jest na sprzedarz ostatnio oświadczył miller czy O'Connor. Tak sam na stan obecny Maggete, gdyż Sterling nie chce się zgodzić na transfer Corey'a. Ciekawe właśnie czy Carter opuści Nets przed tradedeadline. Jeżeli NJ oddaliby Cartera za Gasola czy nawet Raya Allena to obie te wymiany byłyby na plus dla NJ. Ale jak będzie trudno powiedzieć, poczekamy zobaczymy.

 

Sorry, troche chaotycznie napisany ten post!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NJN podobno dostaje bardzo dużo propozycji co do wymiany z udziałem Cartera, podobno zgłaszają się do zarządu klubu Memphis (Gasol), Utah (Kirilenko) i tak szczeze wątpie żeby Carter chciał zagrać dla Utah, jakoś mam takie przeczucie, oraz Seattle (Allen). Dużo ludzi mówi właśnie o tym że przed 22 Carter odejdzie z NJ.

 

Podobno Clippersi też chcieli waczyć o Vince (chyba nawet ktoś tu o tym wspominał ale nie chce mi się szukać żeby cytować Wink ) proponowali Coreya i Shanu za wlasnie Vince i chyba coś jeszcze (nie wiem czy nie ten młody PG). Chyba jednak to jest plotka, ponieważ było spotkanie między GM trenerem a coreyem ostatnio i niby wszystko już jest ok.

 

Jeżeli dla GM Nets udaloby sie wyciągnąc Gasola albo Kirilenko to naprawde bylaby to udana inwestycja. Wtedy Jersey mialoby nie tylko sile na obwodzei ale i w pomalowanym, szczególnie w tym pierwszym przypadku. Gasol to gracz w sam raz do tego zespołu ktory z miejsca w mojej opinii sprawilby ze byliby jednymi z faworytów do Finału. Kirlenko bylby niezla opcja a Vince w dobrze grajacych Jazz tez pewnie bylby szcześliwy gdyż pojawilaby sie walka o wysokie cele. W życiu natomiast nie poszedłbym na wymiane z udzialem Allena czy na to co proponują Clippiersi bo to nic im nie daje, wymienil stryjek siekierke na kijek i dalej gramy samym obwodem. Wymiana Jeffersona czy tez Cartera to IMO tylko za porzadnego frontowca.

Patrzac natomiast z persepktywy fana Cartera ktorym przeciez jestem a nie Nets to z tych ofert co teraz sa tylko i wyłacznie Utah gdzie jest solidna i liczaca sie druzyna nawet na mocnym Zachodzie.A poza tym ta druzyna z tego co sie orientuje najslabiej jest obsadzona a wrecz potrzebuje SG, czyli zgrywaliby sie idealnie. W nic innego bym nie poszedł, bo tutaj w Nets jak zdrowi to sa w sumie mocni caly czas i jedna wymiana gdzie dostana podkoszowcasprawi ze licza sie w walce o Finał. Poza tym nigdize nie bedzie mu tak dobrze indywidualnie jak z Jasonem Kiddem. No ale jakbym byl GM Nets to nie patrzylbym gdzie chce carter tylko brał Gasola jakby przyszla taka proposa z Memphis. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co Nets mieliby brać Cartera. Nie dość, że dużo zarabia, to kontrakt ma ważny jeszcze tylko przez rok. Bez Kidda może nie grać tak dobrze, a w drużynie bez szans na walkę o cokolwiek kto wie, czy też nie zarząda za jakiś czas wymiany. A jak nie, to dogra kontrakt do końca, a potem odejdzie do contendera. W kwestii wymiany talent za talent byłoby to ok, ale Grizzlies wokół Cartera raczej nie mieliby szans się przebudować. Lepiej jakby wzięli za Gasola coś młodego (np. od Bulls) + jakiś duży, kończący się kontrakt. Mieliby i coś na przyszłość i zmniejszenie płac na teraz i szansę na poszukanie wolnych agentów. Ja bym się na ich miejscu w Cartera nie pakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawila sie opinia ze teraz Celtowie maja najwieksze szanse na Gasola bo oprocz Jeffersona daja tez 1 pick draftu. Wg mnie pakiet ktory moga dac Bulls jest wartosciowszy niz ten Bostonu, nie wspomne tez o tym ze Gasol chce isc do "contendera" a nie slabeusza ktory do PO sie nie dostanie.

Pistons szukaja niskiego grajka oferujac Murray'a i/albo Nazra-ale to chyba nic nowego. Dumars podobno ostro nad tym pracuje.

Aha i lepiej dla Netsow zeby naprawde zaczeli cos kombinowac, czas ucieka, Vince rowniez ucieknie po tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston się kompletnie nie opłaca ten trade. Jefferson ma większy potencjał od Gasola i za kilka lat może być all-starem, a do tego jeszcze 1st pick to już totalna głupota. Pau i tak im nie pomoże teraz wygrywać, co zresztą im nie potrzebne bo lepiej dostac jakiegos Odenz czy Duranta z draftu niz miec Gasola a ich nie miec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawciarz problem polega na tym, że potencjał Jeffersona nie gra, gra za to on i to z bardzo róznym skutkiem. Owszem Al może kiedyś stać się graczam pokroju ASG, ale wcale nie musi, nie gwarantuje tego, a gasol juz dzis i zapewne przez najblizszych kilka lat gwarantuje nie tylko wyśrubowanych statystyk, ale statystyk przekładających się na sukcesy zespołu. Pokazał to w Mem, kiedy wielu mówiło, ze jest to team jednej gwiazdy i bandy przeciętniaków, którzy jednak spokojnie wchodzili do PO (fakt, nie wygrali nawet jednego meczu :roll:). Wyobrażasz sobie co Gasol z Pierce'em moga zrobic w Bostonie!!! Czas władzom Celts się konczy, mieli się polepszać, porobili sporo tradów latem i nadal nie potrafia wygrywac, a wieczna młodzież w Bostonie nie bedzie miałą ciągle taryfy uklgowej- to miasto zbyt długo już czeka na jakis rozwój swoich graczy, czas chyba, żeby zrobic jakiś zdecydowany krok i pozyskac gracza, który faktycznie wzmocni ten zespół, a nie da im tylko nadzieję na dobrą gre za X czasu. Paul nie bedzie wiecznie czekałna sukcesy, które mu obiecano przy podpisywaniu umowy latem

 

A swoją droga to to zwórcenie się w kierunku Bostonu moze miec i podtekst- moze West chce nakłonic Paxa do jakiegos zdecydowanego puchu, bo nie sadzę, że odda Gasola za Jeffersona i pick w drafcie jak może miec np Gordona, schodzący kontrakt i pick (niewiele nizszy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden myk, który eliminuje według mnie Celtów z tego trejdu:

mianowice, West szuka schodzących kontraktów a tego w Celtach nie ma.

zadna umowa nie kończy sie po tym sezonie.

A przecież Jerry rozważ zwolnienie E.Jonesa. a zostają mu jeszcze Cardinale Stoudimare Swift itd.

Druga sprawa, jeśli Gasol idzie do Celtów, wraca Pierce to West automatycznie traci szansę w losowaniu wyzszego numerka, bo nie oszukujmy sie taki duet w atlantic troche by namieszał.

TAk wiec dalej wychodzi: Bulls

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeden myk, który eliminuje według mnie Celtów z traci szansę w losowaniu wyzszego numerka, bo nie oszukujmy sie taki duet w atlantic troche by namieszał.

TAk wiec dalej wychodzi: Bulls

 

 

w Bostonie jak zauwazył Jo czas sie kończy bo Pierce robi się niecierpliwy...

liczenie na wysoki pick ( obecnie mimo głębi lepiej miec Gasola niż nr 3 a to wysoce prawdopodobne że 1 i 2 moze sie nie wylosować i Oden z Durantem poza grą...)

a al to obecnie jeden z lepszych tricków podbijania wartości bo facet ani dominator ani rozgarniety z IQ, ot takie 33% Gasola

przecież właśnie ściaga sie allstarsa aby uniknąć loterii a PP jest w optimum i nie moze czekać 2-3 lata bo tyle moze nawet Odenowi zająć uczenie sie probasketu!!!!!

 

tak BTW jak Oden i Durant trafia na Zachod ( Mem i PTB lub SSS) to się rzeznia dopiero zacznie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi jeszcze jedna plotka, zaczerpnieta z RealGM, która jest dosc ważna- Oden moze w tym drafcie wcale nie wziąc udziału...

to już strategia wyższa bo to delikatnie wzmacnia tych co mają cartera gasola i KG a osłabia tych co pickami handlują...

 

prawda jest taka że Oden jest nadal zbyt mlody na NBA a za rok moze być za dobry na NCAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te panie "gówno prawda" naucz się pierwsze rozumieć czytany tekst a potem rzucaj gównem.

Ja Twojego bełkotu jak zwykle nie zrozumiałem więc sie od razy przyznaje że nie wiem o co Ci chodzi w Twoim tekście.

Dla wyjaśnienia dodac ze pisząc o picku Westa chodziło mi o pick od Celtów który z racji tego iz zakładamy że Gasol ląduje w Celtach prawie automatycznie winduje wyniki Celtów w górę przez co spadają szansę na wyższy numerek od Celtów. KPW?

Swoją drogą Gasol wspominał, że chce trafić do drużyny walczącej o coś więcej niż awans do playoff, czy dodanie Gasola spowoduje, aż tak nagły wzrost notowań Celtów?

Nadążasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.