Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ą


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

(przy Turnerze i MCW raczej 29 pkt i 2 trójek juz nie powtórzy w tym sezonie ;)

(Tadek przy szalonym baskecie 76ers raczej obniży FG niż podniesie)

(w tej nieułożonej def. 76ers raczej Tadek nie utrzyma średniej z zeszłego sezonu,

Czyli innymi slowa uwazasz Tadka za leszcza, ktory gra na farcie?

 

FT - wtopa! (działaj wg zasady: jak już kładziesz laskę na FT to bierz Griffina, Drummonda, DeAndre czy Howarda ale nie Tadka! Tamci dadzą Ci chociaż monster PTS, RBS czy BLK)

Tzn to nie moze byc pierwszy tego typu trejd?

 

Panowie jedyne co możemy zrobić to pomóc koledze Mentorowi i zawetować deal

To sa dla mnie jakies wolne zarty. W zeszlym sezonie Kawhiego i Tadzia dzielilo raptem kilka miejsc w rankingu tego formatu! Od obu mozna oczekiwac zarowno poprawy jak i obsuwy. Jak sie to kwalifikuje na weto??

A juz uwazam za skandliczne traktowanie weta jako narzedzie do nauki czy "pomocy"...

 

Ja osobiście jestem za nie vetowaniem takich tradów, skoro Mentor klepnął to znaczy że widzi w tym jakiś sens i okaże się czy miał rację czy nie

Tez tak uwazam.

 

Żadnego wetowania, dobrze jest się uczyć na błędach. Co prawda jeszcze lepiej ich nie popełniać, ale mleko rozlane, jakoś to przeboleję a pretensje mogę mieć (i mam) tylko do siebie.

Tzn juz zalujesz tej wymiany???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tocheck tylko, że Mentor zatwierdził to będąc nie do końca świadomym konsekwencji... a tym samym nieświadomie wzmocnił rywala. Gdyby to zrobił wilq nikt by się nie czepiał, bo NA PEWNO by dokładnie to wyliczył, Mentor tego nie zrobił bo nie ma nawet narzędzi do tego jako uczący się.

 

Ale po tym co teraz Mentor piszesz, zaczynam się zastanawiać czy czasem świadomie nie wzmacniasz... kolegi w walce o II ligę ;) A wtedy o ile Ty jesteś nieistotny (Twoja wtopa) to niekoniecznie musi nam się podobać zysk rywala ;)))

 

PS. Wojtek daje propozycje tylko mocno preferencyjne dla siebie u mnie praktycznie 1-1 (wymiana była 2za2, ale pozostałych 2 było na tym samym poziomie) chciał wymienić K.Martina za Big Al ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak czemu usunąłeś zdanie na końcu? Ono było najsensowniejsze, choć ta tabela Mentorowi dużo by powiedziała... przed zatwierdzeniem trejdu ;)

 

usunalem, poniewaz ta wymiana ma sens. wprawdzie Leonard jest lepszym zawodnikiem, ale roznica miedzy nimi nie jest tak duza, jak sie wydaje na pierwszy rzut oka. szczegolnie jesli zignorujemy FTs, ktore Mentor najwyrazniej odpuszcza.

 

najbardziej mnie zdziwilo, ze ode mnie chcial Drummonda, a tu sie zgodzil na jednak sporo gorszego Younga ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn juz zalujesz tej wymiany???

 

Tylko jeżeli sprawdzą się przewidywania dannygd sugerujące, że dużo stracę na takiej wymianie. Moje osobiste przewidywania były oczywiście inne i nie jestem jakoś szczególnie zły na siebie.

 

Natomiast teoria o tym jakobym celowo wzmacniał kogokolwiek jest już bardzo nie w porządku. Rozumiem, że błąd jednej osoby to niemal zawsze zysk innej a więc moje decyzje ostatecznie wpływają nie tylko na mój zespół, ale chcąc uniknąć takich sytuacji wypadałoby chyba grać w jakiejś innej lidze z innymi zasadami selekcji.

 

Nie spodziewałem się, że wyjdzie z tego takie zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli innymi slowa uwazasz Tadka za leszcza, ktory gra na farcie?

 

Tzn to nie moze byc pierwszy tego typu trejd?

 

To sa dla mnie jakies wolne zarty. W zeszlym sezonie Kawhiego i Tadzia dzielilo raptem kilka miejsc w rankingu tego formatu!

 

- Tadzio jest zajebisty (sam go miałem w kilku ligach), ale nie dla Mentora

- może i jak widać będzie ;)

- to nie znaczy, że Tadzio będzie miał 2 break through sezon pod rząd...

 

PS. Ty byś na miejscu Mentora zgodziłbyś się na taka wymianę? ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak czemu usunąłeś zdanie na końcu? Ono było najsensowniejsze, choć ta tabela Mentorowi dużo by powiedziała... przed zatwierdzeniem trejdu ;)

 

Ogólnie jest tak, że Mentor (Duszolotnia) jest mało doświadczonym graczem i przy wymianach nie bierze pod uwagę jej wpływu na choćby pozycję po średnich, a jedynie średnie wartości zawodników z obecnego sezonu...

Po 10 dniach sezonu, to trochę ciężko oceniać wpływ na pozycje w średnich, bo takich cieniujących kolesiów, jak np. Bronek jest jeszcze paru. Mamy też np. Korvera, który jest póki co 6 (sic!) czy Hawesa, który jest 14. Na tyle dużo się zatem jeszcze pozmienia, że odnoszenie się do obecnych wyników ligi wg średnich jest pozbawione większego sensu.

 

Wynik nie pozostawia złudzeń: znikomy zysk w PTS i RBS, przy startach w FT, 3p, Stl i TO.

Porównanie danych z zeszłego sezonu wskazuje, że znaczący zysk jest w Pkt i FG%, zauważalny w Reb, Stl jest na remis, a TO jest bez zmian.

 

Branie jedynie pod uwagę tych paru rozegranych meczów za ten sezon jest cokolwiek nieodpowiedzialne, bo oznaczałoby, że teoretyczny trade Bronek za Korvera i Hawesa winien zostać zawetowany jako oczywiście niekorzystny dla biorącego Bronka ;]

 

Panowie jedyne co możemy zrobić to pomóc koledze Mentorowi i zawetować deal, ale z drugiej strony pamiętajmy, że każdy kolejny deal będzie wtedy obarczony większym prawdopodobieństwem protestów ;))) Dlatego mam prośbę aby najbardziej doświadczeni gracze z e-nba (wilq?) podzielili sie swoimi uwagami dot. tej sytuacji.

Wetowanie deali jako pomoc dla rywala jest pomysłem... nazwijmy go nowatorskim. Weź pod uwagę, że Mentor może akurat mieć rację, bo Kawhi się skiepści, skontuzjuje, albo wyniki w lidze rozwiną się tak, że korzyści w PKT, FG% i Reb będą znacznie większe niż straty. Tego na dziś nie wiemy, a skoro wymieniani gracze są porównywalni jakościowo wg danych z zeszłego (ale i też z tego sezonu), to pomysł na weto nie ma uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wojtek [...] chciał wymienić K.Martina za Big Al ;)))

Kevina Martina czy Kenyona? Bo jeśli tego pierwszego, to może się okazać, że dla sprzedawcy Ala byłby to bardzo dobry pomysł. Kevin ma wszystkie atuty, by zagrać co najmniej na poziomie z sezonu 2010/11, gdy coachem Rockets był Adelman - tak jak teraz w Wolves. Różnica jest przy tym taka, że wtedy Martin miał do pomocy Scolę i nieciekawych rozgrywających, a teraz ma Love'a i Rubio, co powoduje, że zapewne będzie miał znacznie więcej miejsca do gry. I wtedy KM był Top20 w lidze, co zapewne będzie na poziomie porównywalnym do poziomu Ala, o ile ten w ogóle kiedyś wyzdrowieje ;]

 

Oczywiście wszystko rozgrywałoby się na poziomie podpasowania do zespołu i tutaj sens pozyskania KM raczej znika, bo trójkowiczów jest u właściciela Big Ala pod dostatkiem.

 

A gdyby jednak chodziło o Kenyona, to bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to zrobił wilq nikt by się nie czepiał, bo NA PEWNO by dokładnie to wyliczył

Bzdura, tez oddalem Kawhiego w I i wszyscy sie czepiali! ;-)

 

PS. Wojtek daje propozycje tylko mocno preferencyjne dla siebie

Tzn chce wzmocnic swoja druzyne w wymianie??? Jak on tak smie kombinowac! Bezczelny typ!!! ;-)

 

Nie spodziewałem się, że wyjdzie z tego takie zamieszanie.

To jakby standardowa czesc tej gry ;-)

 

PS. Ty byś na miejscu Mentora zgodziłbyś się na taka wymianę? ;)))

Trudno odpowiedziec co bym zrobil na miejscu Mentora bo nie wiem jaki mial wybor ani jaki ma plan.

Nawet jesli uznaje Wojtka za lekkiego faworyta tej wymiany [chocby tylko dlatego, ze Kawhi ma wieksza renome i mial lepsza produkcje rok temu] to wg mnie roznica nawet nie ma blisko do dyskusji o wecie.

 

Po 10 dniach sezonu, to trochę ciężko oceniać wpływ na pozycje w średnich

Wlasnie, to bardzo istotna uwaga... wiekszosc srednich jest na razie mocno z sufitu i sie ustabilizuje z czasem, ale na dzis trudno tak definitywnie napisac kto ile zyskal bo nie wiadomo jeszcze kto gdzie stoi ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Wojtek daje propozycje tylko mocno preferencyjne dla siebie u mnie praktycznie 1-1 (wymiana była 2za2, ale pozostałych 2 było na tym samym poziomie) chciał wymienić K.Martina za Big Al ;)))

 

już tak na Wojtka nie zwalaj, bo to ja Ci proponowałem kevina martina. jak już wyciągasz takie rzeczy na forum, to dodam tylko, że to była counter propozycja na Twoją ofertę:

al jefferson za kevina martina i demarcusa cousinsa

 

czy gdybym się zgodził na taki wspaniałomyślny trejd, mógłbym liczyć na Twoje wsparcie na forum by potem go zawetować?

 

uważam, że trejd leonard - young jest jak najbardziej wporzo. ale ja ogólnie jestem za vetowaniem tylko w bardzo skrajnych wypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Na wstępie podziękowania dla tweetas'a za wyjaśnienie mojej rzekomej propozycji K.Martina za Big Al  

 

dannygd - sugerowanie zmowy w celu wzmacniania mojej drużyny uważam, za co najmniej niestosowne. Może jakiś dowód lub choćby poszlaka na poparcie tej tezy? Znajdź np. na forum wpis, w którym obaj prosimy o grę w tej samej lidze... Oszczędzę Ci czasu - nie ma takiego.  

 

Co do samej wymiany, to jej inicjatorem (by email) był Mentor, a podjęcie decyzji o oddaniu Tadzia wcale nie było dla mnie oczywiste. Younga obserwuję bacznie od zeszłego sezonu. Pozyskałem go wówczas w lidze keepera i trzymam do dzisiaj  (Wilq może potwierdzić). Wybór w drafcie III Ą był świadomy i wynikał z potencjału jaki się dla Tadzia otworzył po zmianach w 76-ers. Trener jeszcze przed startem sezonu wskazał trzon zespołu: Young, Turner, Hawes. Zresztą zaraz po zaakceptowaniu wymiany Tadziu pograł na 29 pkt i 4zb, czym mnie zdecydowanie nie ucieszył. W zamian Kawhi. W rankingach nieco wyżej, ale z jednym, jak dla mnie, dużym ale - Popovich i jego teorie. Piszą, że Kawhi ma powolny start sezonu, ale cholera wie, czy przy składzie Spurs nie rozkręci się dopiero jak będzie musiał, tj. jak połamią się inni.

 

Reasumując, wymianie nie można zarzucić rażącej dysproporcji. Nie wymieniamy Leonarda za Faveraniego. Nie ma więc podstaw do weta.

 

Mentor - nie łam się opiniami, że wtopiłeś i że to błąd. Każdy z nas inaczej ocenia zawodników i ich perspektywy. W ostatecznym rozrachunku decyduje cały sezon. Wielokrotnie już widziałem jak kategoryczne sądy okazywały się chybione i po czasie ich autorzy nie wydawali się już takimi ekspertami. Chciałbym móc, życzyć Ci tego przy naszej wymianie, ale sam rozumiesz... konflikt interesów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek uwazalem temat za zamkniety juz, ale po Twoim wyjasnieniu muszę dodać komentarz:

- za błąd sie juz rehabilitowalem

- skoro zdanie z przymrużeniem oka jest oskarżeniem, to muszę chyba uważać na dobór slow... Była to jednak reakcja mająca na celu wykluczyć podejście do gry w stylu "najwyżej wtopie" bo zaraz mogłoby dojsc do wymian w stylu Kawhi Faverani ;)

- nie rozumiem czemu zmartwilo Cie 29 pkt Tadzia? Lepiej na odchodne nie mógł Ci rzucać

- jak tak dobrze od lat wyselekcjonowales Tadzia to czemu go oddales za kogoś ciut wyżej w rankingu? ;)

- odpowiedz jest więcej niż oczywista, bo Kawhi każdemu pasuje (w tym i Tobie), a Tadek juz nie (musi być pod taktyke), ja napisałem co się powinno zmienić po tej wymianie (przyjmując oczywiście prognozę) i jakos krytycznych uwag do wyliczen ze Ty zyskujesz więcej (duzo wiecej) a Mentor traci nie zauwazylem

- a czemu mentor (potrzebujac min. FT, RBS, BLK) chciał Tadzia za Kawhiego to juz pozostanie jego tajemnica ;)))

 

Podsumowując jeśli Tadek nie zostaniem MIP a Kawhi się nie polamie, gratuluje dealu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeci tydzień za nami i powoli wszystko wraca do normy ;]

 

miejsce	punkty	+/-	druzyna
1	96	-4	RKS MOTOR 
2	87	16	lorak 
3	85	7	Fighting Irish 
4	84	-2	Disposable Heroes 3 
5	83	1	Michu's Team 
6	82	2	Chicken Team 
7	79	5	BlockBuster 
8	78	-1	wprpl Superb Team 
9	77	3	Azazel's Sins 
10	74,5	-11,5	eM's Cubes 
11	68	-6	Cerveza Team 
12	52	-15	DuszoLotnia 
12	52	7	Dzikie Koty 
14	51,5	1,5	Holyfield's Team 
15	31	0	Don Kris Team 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że Don Kris jest świeży i w ogóle na końcu tabeli ale żeby mu podbierac Tristana za dwóch FA to jest troche nie halo...Wojtek nie przesadzaj chłopie...Kris takich grajków to na pęczki masz na FA wystarczy wstac rano przejrzec transaction trends i łowisz wymiataczy pokroju demarrre czy meeksa nie wywalając porządnych zawodników ale...twoja sprawa chłopie ucz się na błędach, szkoda że własnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że Don Kris jest świeży i w ogóle na końcu tabeli ale żeby mu podbierac Tristana za dwóch FA to jest troche nie halo...Wojtek nie przesadzaj chłopie...Kris takich grajków to na pęczki masz na FA wystarczy wstac rano przejrzec transaction trends i łowisz wymiataczy pokroju demarrre czy meeksa nie wywalając porządnych zawodników ale...twoja sprawa chłopie ucz się na błędach, szkoda że własnych.

 

Tocheck, wyjaśnij mi proszę, gdzie w tej wymianie jest podbieranie. Zaproponowałem za jednego gracza, wydraftowanego za 3$ i mającego rank 134 (sezon) / 143 (ostatni tydzień), dwóch z rankami 74 i 88 (sezon) / 22 i 23 (ostatni tydzień). 

Przy okazji prośba też o wskazanie choć kilku graczy z podobnymi wynikami z owych "pęczków" na FA. Chętnie któregoś przygarnę w wolne miejsce. Przydałaby się też gwarancja, że zdążę to zrobić przed Tobą i Azazelem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.