Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ą


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś wytłumaczyć sens wymiany Chandlera za Jacka? Bo o ile Em pozbywając się Jacka nic nie traci (przy 3 topowych PG, 4 waiverowy solidniak mu niepotrzebny) a zyskuje po powrocie jednego z lepszych swingmanów (przynajmniej do czasu powrotu Galo) - o tyle Mentor i jego Duszolotnia kompletnie nic nie zyskuje - poza słabym PG... Problem w tym, że Jack nie zmieni pozycji jego ekipy, bo asysty i tak ma średnio wyższe niż Jack, a w pozostałych (może poza FT) wręcz staty obniży...

 

Pytanie więc po co się wymieniać? Równie dobrze (albo i lepiej byłoby, gdyby wziął Bradleya z W, czy N.Robinsona czy R.Sessionsa bo przecież Patrick Beverly raptem na 2 tyg znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia: Na razie ciekawy sezon jest. faworyci przegrywają (CHI, BKL, NYN czy DEN i MEM) a słabeusze wygrywają (PHX, PHI czy TOR)

Na wschodzie:

- zaskakuje 76'ers i to nie tyle wynikami (mieli pikowac w dół) co naprawdę dobrą grą! Każdy wie co ma robić na parkiecie i co najważniejsze MCW i Turner raczej grają drużynowo i poziomem równają do solidnych Tadzia i Hawesa, a nie Andersona czy Wrotena, a MCW nie boi sie grać w końcówce i nie drży mu ręka przy wolnych na miarę zwycięstwa ;) Martwi brak zaplecza, co będzie miał decydujący wpływ w kontekście całego sezonu.

- Kibicuję Detroit bo mają świetną pakę, Monroe dobrze gra z Drummondem, wrócił Jennings i coraz bardziej muskularny Rodney, ale w każdej chwili ich szaleństwa ukróci solidny Billups i Bynum. Do tego Singler i Jerebko i ekipa bije się o półfinał EC. Problemem dla mnie jest JS który po prostu nie pasuje do tej ekipy, jest za silny żeby grac obok Monroe i Andre i za słaby na obwodzie, żeby straszyć 3p - z kolei trzymanie go na LBJ jest trochę pozbawione sensu - ja bym go wymienił na 2 solidnych graczy typu Barnes/Novak i Bargani/Stoudemire/Kaman. Wtedy z taka ławką biją się w PO.

- Indiana pokazuje, że jest na razie najlepsza, a obie drużyny z NY chyba do końca nie maja pomysłu co i jak grać.

- Orlando wygląda lepiej niż ktokolwiek sądził (świetny Vucevic, Afllalo, Oladipo do tego Nicholson i HArkles a w odwodzie HArris), brakuje tylko dobrego rozgrywającego... Czyżby Eric Bleadsoe skoro Dragic został?

- Washington na razie totalna lipa, żle gra Wall, brakuej spokoju i obrony pod koszem. Oby Gortat się szybko dogadał z kolegami i powalczą i PO.

 

Zachód:

- Wilki wyglądają świetnie i o ile wygrana z ORL była do przewidzenia, to OKC i NYK to już pewien sygnał. Love wrócił taki, jakim go zapamiętaliśmy (30/15/4/2,7 3p...), Rubio dalej pudłuje, ale reszta to TOP PG NBA, do teg Pek, Martin, Barea, Brewer itd... brakuje tylko dobrego obrońcy pod koszem, czego może zabraknąć w PO w walce z SAS, MEM, HOU czy DEN...

- pomimo 3 zwycięstw HOU mnie nie przekonuje, rywale słabi, zerowa obrona a same wygrane zamiast okazałe, takie wymęczone. Eksperyment Asik/Howard wg mnie bez sensu - zreszta poza 26 zbiorkami w jednym meczu DH nie zachwyca i dopiero w meczach z MEM, SAS, IND czy CHI zobaczymy na co ich stać... Najbliższe spotkanie z LAC też da parę odpowiedzi.

- z innych ekip trudno cś powiedzieć, PHX grając o nr 1 draftu wygrali kolejny mecz, a MDA sam tylko wię (albo i nie) kto, co i jak zagra w kolejnym meczu LAL ;)

 

W naszej lidze podobnie jak w NBA, na razie wszystko o 180 stopni powywracane. Ale inaczej być nie mogło skoro w top 10 są takie asy jak MCW, Hawes, Korver czy Boozer a Anthony maderfaker Davies rzuca osobiste lepiej od Duranta ;) Z kolei Rose, Irving, Ibaka czy Sanders są poza pierwszą 200 ;) U mnie na razie 2 z 4 topowych graczy z kontuzjami, ale jeden już zagrał w masce, a drugi liczę że wróci na kolejny mecz i będzie dobrze. No i w końcu zagrał Olynyk! Jednym słowem, NBA I love this game ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć sens wymiany Chandlera za Jacka?

 

Wymiana pozycji, których mamy za dużo, na takie których nam brakuje. Jack w mojej opinii nie jest wcale słabym pg. Gdyby nie to, że mam przesyt rozgrywających, myślę że znalazłby miejsce w składzie. Chandler natomiast jest ryzykowny, bo nie wiadomo kiedy wróci, ale stać mnie na to żeby poczekać. Trzymam kciuki za tydzień, a nie cztery.

 

P.S. Łatwo krytykować, jak samemu się od transferów trzyma z daleka : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pozycji, których mamy za dużo, na takie których nam brakuje. Jack w mojej opinii nie jest wcale słabym pg. Gdyby nie to, że mam przesyt rozgrywających, myślę że znalazłby miejsce w składzie. Chandler natomiast jest ryzykowny, bo nie wiadomo kiedy wróci, ale stać mnie na to żeby poczekać. Trzymam kciuki za tydzień, a nie cztery.

 

P.S. Łatwo krytykować, jak samemu się od transferów trzyma z daleka : D

Ja nie krytykuję - ja u Duszolotni nie widze po prostu sensu, bo Jack dopóki gra Irving nie jest lepszy od Beverlego czy Lowryego czy Nata (widzę szybka reakcja Mentora ;)) Jemu zdecydowanie C jest potrzebny od zaraz...

 

PS. Ja się nie trzymam z daleka, rozmawiam cały czas - po prostu nie robię sztuki dla sztuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to obawiam się o zdrowie Lowry'ego, po cichu liczę na jakąś pauzę Irvinga (choć to raczej w perspektywie sezonu, niekoniecznie już teraz-zaraz) a na SG/SF mam kim grać. Sprawa C jest oczywista, ale liczę na kogoś lepszego od Olynyka ;) Do oddania są Turner czy nawet Kawhi przy dobrej ofercie. Od początku rozgrywki trochę zapytań rozesłałem, ale bez rezultatów a teraz cisza w eterze i przyglądanie się co grają poszczególni zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku międzyligowym toczy się dyskusja o postępowaniu w przypadku braku aktywności managerów. na naszym podwórku mamy już z jednym przypadkiem tego typu. wprpl nie uczestniczył w drafcie i nie wykazuje aktywności w lidze. oczywiście, póki co, czekamy na niego cierpliwie. gdyby, jednak sytuacja się przedłużyła, jakie rozwiązanie proponujecie? co zrobić, by jak najmniej taka postawa zepsuła nam zabawę i by nie wypaczyć wyników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku międzyligowym toczy się dyskusja o postępowaniu w przypadku braku aktywności managerów. na naszym podwórku mamy już z jednym przypadkiem tego typu. wprpl nie uczestniczył w drafcie i nie wykazuje aktywności w lidze. oczywiście, póki co, czekamy na niego cierpliwie. gdyby, jednak sytuacja się przedłużyła, jakie rozwiązanie proponujecie? co zrobić, by jak najmniej taka postawa zepsuła nam zabawę i by nie wypaczyć wyników?

 

Według mnie to, że jedna drużyna została opuszczona, nie przeszkadza w przyjemnym kontynuowaniu naszej zabawy. Gdyby botów było więcej niż jeden, wypadałoby zareagować. Na chwile obecną zostawiłbym delikwenta w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wątku międzyligowym toczy się dyskusja o postępowaniu w przypadku braku aktywności managerów. na naszym podwórku mamy już z jednym przypadkiem tego typu. wprpl nie uczestniczył w drafcie i nie wykazuje aktywności w lidze. oczywiście, póki co, czekamy na niego cierpliwie. gdyby, jednak sytuacja się przedłużyła, jakie rozwiązanie proponujecie? co zrobić, by jak najmniej taka postawa zepsuła nam zabawę i by nie wypaczyć wyników?

Najlepiej znaleźć zastępstwo, a jeśli to nie pomoze lub jest niemozliwe to zablokować mu dostęp i zostawić w spokoju. Każda inna wersja zepsuje zabawę gorzej niż fakt ze każdy będzie miał.te same szanse wiedzac ze to bot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- to roznica w punktach w porownaniu z poprzednim tygodniem.

 


miejsce	punkty	+/-	druzyna
1	100	-2	RKS MOTOR 
2	86	0	Disposable Heroes 3 
2	86	-16	eM's Cubes 
4	82	-2	Michu's Team 
5	80	-14	Chicken Team 
6	79	-7	wprpl Superb Team 
7	78	7	Fighting Irish 
8	74	-4	Azazel's Sins 
8	74	-2	BlockBuster 
8	74	3.5	Cerveza Team 
11	71	9.5	lorak 
12	67	16.5	DuszoLotnia 
13	50	4.5	Holyfield's Team 
14	45	-6	Dzikie Koty 
15	31	9	Don Kris Team 

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lorak czemu usunąłeś zdanie na końcu? Ono było najsensowniejsze, choć ta tabela Mentorowi dużo by powiedziała... przed zatwierdzeniem trejdu ;)

 

Ogólnie jest tak, że Mentor (Duszolotnia) jest mało doświadczonym graczem i przy wymianach nie bierze pod uwagę jej wpływu na choćby pozycję po średnich, a jedynie średnie wartości zawodników z obecnego sezonu...

 

Efekt jest taki, że w tej wymianie niestety straci 3-4 (jak nie 5 pozycji):

PTS - max. 1-2 zysku który raczej nie da mu awansu w pozycjach (przy Turnerze i MCW raczej 29 pkt i 2 trójek juz nie powtórzy w tym sezonie ;)

FG - porównywalne bez zmian (Tadek przy szalonym baskecie 76ers raczej obniży FG niż podniesie)

FT - wtopa! (działaj wg zasady: jak już kładziesz laskę na FT to bierz Griffina, Drummonda, DeAndre czy Howarda ale nie Tadka! Tamci dadzą Ci chociaż monster PTS, RBS czy BLK)

3P - strata -1 3p... (spadnie jakieś 2 pozycje)

RBS - max. zysk 1-1,5 max 1 pozycja

AST - bez zmian

STL - raczej strata 0,3-0,5 (w tej nieułożonej def. 76ers raczej Tadek nie utrzyma średniej z zeszłego sezonu, strata 2-3 pozycje nawet!

BLK - bez zmian

TO - porównywalnie, ale raczej też straciok. 0,5 i wyprzedzi Cię Heroes w bezpośredniej walce, -1

 

Wynik nie pozostawia złudzeń: znikomy zysk w PTS i RBS, przy startach w FT, 3p, Stl i TO.

 

Panowie jedyne co możemy zrobić to pomóc koledze Mentorowi i zawetować deal, ale z drugiej strony pamiętajmy, że każdy kolejny deal będzie wtedy obarczony większym prawdopodobieństwem protestów ;))) Dlatego mam prośbę aby najbardziej doświadczeni gracze z e-nba (wilq?) podzielili sie swoimi uwagami dot. tej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie wtajemniczonych chodzi o trade K. Leonard - T. Young między Wojtkiem a Mentorem. Ja osobiście jestem za nie vetowaniem takich tradów, skoro Mentor klepnął to znaczy że widzi w tym jakiś sens i okaże się czy miał rację czy nie. Ja sam dostałem od Wojtka świetnego propsa wymiany jego Metty Światowy Pokój za mojego D. Favorsa :) w rewanżu zaproponowałem wymianę mojego R. Lopeza za Monte Ellisa i nasza korespondencja się skończyła:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego wetowania, dobrze jest się uczyć na błędach. Co prawda jeszcze lepiej ich nie popełniać, ale mleko rozlane, jakoś to przeboleję a pretensje mogę mieć (i mam) tylko do siebie.

Natomiast różnorakie opinie i porady od bardziej doświadczonych graczy zawsze są mile widziane :smile:

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten trade i jestem takiego samego zdania jak Tosheck. Przyjmuje że każdy z nas już trochę wie o co chodzi w fantasy dlatego skoro podjął taką decyzję to znaczy że ją przemyślał. Ja też debiutuje w tym sezonie, nie jestem doświadczonym graczem, ale nie podejmuje póki co żadnych większych wymian bo póki co to początek sezonu, sam narazie mam za dużo meczów rozegranych, więc muszę trochę przystopować by mniej wiecej zobaczyć na czym stoję jak się gry wyrównają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.