Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Dywizja III Ą


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że kupowanie waiverów nie jest aukcją, tylko przetargiem

Wg mnie zupelnie nie w tym rzecz, moglby spokojnie zostac przetarg...

tylko niech ostateczna cena wynosi "druga najwyzsza oferta + dolar". Czyli Tochek kupilby Frye'a za 5$.

Obilo mi sie o uszy, ze gdzies to istnieje, ale w glownych serwisach tego nie widze, wiec to moze jakies wlasne modyfikacje w prywatnych ligach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zupelnie nie w tym rzecz, moglby spokojnie zostac przetarg...

tylko niech ostateczna cena wynosi "druga najwyzsza oferta + dolar". Czyli Tochek kupilby Frye'a za 5$.

Obilo mi sie o uszy, ze gdzies to istnieje, ale w glownych serwisach tego nie widze, wiec to moze jakies wlasne modyfikacje w prywatnych ligach.

Ale po co komplikowac zycie sobie i innym? Podejmujemy ryzyko tak czy inaczej i nie ma co wprowadzac sztucznych wentyli bezpieczenstwa. Tak sie zlosliwie sklada, ze cena rynkowa jest determinowana tylko przez to ile nabywca ma ochote zaplacic za zawodnika. Wprowadzajac przepis "druga najwyzsza oferta+dolar" wprowadzasz tylko bodziec raczej wymuszajacy czestsze sieganie po licytowanie maksymalna kwota, skoro potem system i tak utnie nadwyzke.

I skonczy sie tak, ze na wstepie i tak kazdy bedzie dawal 100$...

Niech managerowie faktycznie zarzadzaja swoim budzetem samodzielnie i odpowiedzialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komplikowac zycie sobie i innym? [...]Tak sie zlosliwie sklada, ze cena rynkowa jest determinowana tylko przez to ile nabywca ma ochote zaplacic za zawodnika.

Przeciez brakuje informacji o zainteresowaniu innych... ergo to nie ma zwiazku z cena rynkowa bo nie masz pojecia co rynek sadzi o danym zawodniku dopoki nie jest juz po fakcie.

 

Wprowadzajac przepis "druga najwyzsza oferta+dolar" wprowadzasz tylko bodziec raczej wymuszajacy czestsze sieganie po licytowanie maksymalna kwota, skoro potem system i tak utnie nadwyzke.

I skonczy sie tak, ze na wstepie i tak kazdy bedzie dawal 100$

Totalna bzdura. Gdy dwoch GMow zlozy taka oferte liczac na automatycznie obciecie to... jeden na pewno straci caly budzet. Bo druga najwyzsza oferta bylaby tez rowna 100$.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez brakuje informacji o zainteresowaniu innych... ergo to nie ma zwiazku z cena rynkowa bo nie masz pojecia co rynek sadzi o danym zawodniku dopoki nie jest juz po fakcie.

 

I dobrze. Taka wiedza nie jest mi do nieczego potrzebna. Ja tam doceniam wartość elementu ryzyka. To uczy odpowiedzialności, a tej cały czas nie mamy wystarczająco dużo w życiu codziennym.

 

Totalna bzdura. Gdy dwoch GMow zlozy taka oferte liczac na automatycznie obciecie to... jeden na pewno straci caly budzet. Bo druga najwyzsza oferta bylaby tez rowna 100$.

No i jak to niby poprawia sytuacje w porównaniu z obecna? I tak musisz ryzykować dając możliwie najwiecej.

Ja ktoś jest takim frajerem żeby płacić 100 podczas gdy inni dają po 1, to ja mu życzę powodzenia i nie zamierzam mu ułatwiać życia obniżając cenę do 2 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie przeciw. Teraz dajesz ile chcesz - ktoś da więcej to zbierze, proste. Ale z tą opcją "2 cena" to się zaczną jaja. Np załóżmy, iż jakiś typ będzie notorycznie "wku*wiał ucho" licytując 100$ i zbierając za 2 ofertę graczy. Będzie się chciało go wyrzucić i da się 70$(załóżmy że zostało mu 75), zrobi to też ktoś inny licytując np 70, a świr sobie akurat odpuści. Ruletka się wkręci i będzie naprawdę w całej lidze nieprzyjemnie.

Podkreslilem najwazniejsze slowa. Do kazdego rodzaju licytacji mozna wrzucic taki przypadek, ale czy to wyklucza te aukcje. Oczywiscie, ze nie. Zreszta poczytajta se chlopaki: http://en.wikipedia.org/wiki/Vickrey_auction
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie! Juz jestem po drafcie ligi eNBA Roto, wiec moge zrobic cos na co mialem ochote wczesniej, a mianowicie swoja analize Waszego draftu ;-)

Poniewaz ligi maja identyczne ustawienia moje podejscie jest proste, wrzucam Wasze sklady pod swoje projekcje/wyceny, patrze na mocne/slabe strony poszczegolnych druzyn i probuje wyciagac wnioski [nie jest to szczegolna filozofia, wiec kazdy moze to zrobic do czego zachecam!].

Oczywiscie projekcje moga byc do bani i nie moge uwzglednic przyszlych kontuzji, trejdow, FAsow, niespodzianek kto eksploduje, a kto zawiedzie i wielu innych rzeczy - po to rozgrywamy sezon - wiec prosze byscie tego nie traktowali jako "tak juz bedzie i kropka!!!!". To jest tylko moja skromna proba oceny samego draftu, tzn przed czekajacym nas maratonem kto wg mnie zaczyna z piatego kilometra, a kto sobie dolozyl dodatkowe dwa?

Na swoje usprawiedliwienie dodam, ze w zeszlym sezonie na tym forum napisalem o 7 druzynach, ze sa contenderami i wszystkie znalazly sie w Top9... co oczywiscie oznacza, ze dwie druzyny, ktore uznalem za przecietne wskoczyly wyzej. Zas o 4 druzynach napisalem, ze sa "skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola i wszystkie 4 zajely miejsce poza Top10 [czesc awansowala wyzej przez rezygnacje wyzszych miejsc, choc byly tez odpuszczenia w trakcie sezonu, ktorych zupelnie nie uwzglednilem w projekcjach].

Na pierwszy rzut oka brzmi obiecujaco, wiec w tym roku chcialem sprobowac na wiekszej probce ;-)
Nie wiem czy tym razem bedzie lepiej czy gorzej, ale sprobuje takze dla mnie to jest cwiczenie pt "ocenianie druzyn przed sezonem", a dla Was mam nadzieje, ze bedzie to jakis poczatek do dyskusji ;-)

Co wazne to staralem sie oceniac tak by w miare mozliwosci byl rownomierny rozklad "dobry/przecietny/zly" bo jednak ktos musi miec gorszy draft nawet jesli nikt tego nie chce. Ale prosze byscie w zadnym wypadku nie traktowali tego jako krytyke Was samych, sam tez popelniam bledy [patrz watek o I] i jeden sklad to zawsze za malo by stwierdzic kto jest dobrym GMem, a kto zlym.


OK, do rzeczy... w nawiasie krotkie podsumowanie... a na kolejnosc nie zwracajcie uwagi...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacychokolicznosci na zajecie miejsca w Top5]:
lorak [faworyt ligi, brawa za rozklad i piekne zatankowanie FT%]
Chicken Team [bardzo gleboka druzyna i duzy wybor, w ktore kategorie uderzac]
DuszoLotnia [malo slabych kategorii, ale zdrowie ryzykowne]
Holyfield's Team [podziwiam kategorie pkt, a reszta o dziwo tez solidna, FAsy potrzebne]
Disposable Heroes 3 [wszechstronny trzon, a slabe tylko asysty i FT%]

 

wprpl Superb Team [statsy wysokie leza i kwicza, ale reszta mocna, bedzie trejd?]
Michu's Team [defensywne slabe, ofensywne swietne, spodziewam sie trejdu]
eM's Cubes [137$ na PG?? Ale uzupelnienia solidne i zakladam trejdy]
BlockBuster [kluczowe zdrowie, overkill w przechwytach, bedzie trejd?]



"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola]:
Don Kris Team [107$ za PG?? Przez co mocno kuleja wysocy]
Dzikie Koty [4 mocne kategorie i 4 slabe, duzo ryzyka ze zdrowiem]
Fighting Irish [niby solidna druzyna, ale za malo mocnych kategorii]
RKS MOTOR [za duzo blokow, za malo calej reszty]
Cerveza Team [plytka druzyna i do tego bedzie sporo opuszczonych gier przez kontuzje]


Ogolnie to musze Wam pogratulowac bo wyszla wg mnie bardzo rowna liga ;-)
Az 9 druzyn wymienilem jako contenderow?? Wrecz sie czuje jakbym oszukiwal, wiec uznajmy, ze te 4 gdzie napisalem o trejdzie na razie schowalbym do srodka stawki dopoki sie beda mialy lepszego bilansu kategorii... Ale gdyby wszystko sie ulozylo najlepiej jakby moglo mielibyscie tutaj fantastyczna walke ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości się zgadzam z oceną wilQa

 

z tych "walczących o utrzymanie" myślę, że Fighting i Cereveza nas zaskoczą.

 

jeśli chodzi o mój zespół, to jestem zadowolony. overkill póki co jest kontrolowany, a pod koszem rzeczywiście kluczowe będzie zdrowie. jakby ktoś miał parę asyst na zbyciu, to chętnie posłucham propozycji.

 

liga rzeczywiście jest arcywyrównana. to napawa mnie ogromnym optymizmem. to chyba wynika z tego, że na drafcie spotkało się wiele różnych startegii. to zroznicowanie pomoglo rozlozyc sily.

 

chociaż bitwa o griffina pomiędzy lorakiem a holyfieldem była epicka :) obaj mieli różne strategie, a griffin występował w obu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych "walczących o utrzymanie" myślę, że Fighting i Cereveza nas zaskoczą.

Na pewno beda niespodzianki i zwykle najlatwiej uzupelnic dol skladu niz gore takze tego typu druzyny maja najlatwiejsza sciezke do szybkiej poprawy. Ale trudno przewidziec, ktora to zrobi bo jednak nie dla wszystkich wystarczy dobrych FAsow.

 

jakby ktoś miał parę asyst na zbyciu, to chętnie posłucham propozycji.

Tak to jest jak sa druzyny wydajace ponad pol budzetu na rozgrywajacych ;-)

Takze kandydatow z kim gadac masz latwych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.