Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sezon obfituje w wiele ekip z lotto rotacją... MIL czy NYK to tylko wisienka na torcie takich Lakers, Nets, Pistons, Nuggets, Wolves, Magic, Pacers, Jazz, Cetics, Pistons a nawet 76ers czy Heat :) Niestety atletyczny styl gry i coraz więcej kontuzji (szczególnie drobnych, ale i out of season) tylko potęguje sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tematu z ankietą, bo tam ostatnio było więcej wypowiedzi na temat weta.

Śledzę ten wątek i powiem szczerze, ze nie widziałem żadnego argumentu, który by wskazywał na faktycznie istnienie takiego zjawiska. Za to sporo było domniemywania i spekulacji. Dla mnie to za mało żeby przyjąć ten punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek i powiem szczerze, ze nie widziałem żadnego argumentu, który by wskazywał na faktycznie istnienie takiego zjawiska. Za to sporo było domniemywania i spekulacji. Dla mnie to za mało żeby przyjąć ten punkt widzenia.

Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało na zmianach, ale taki z ciekawości.

Jak chciałbyś udowodnić istnienie takiego zjawiska? Przecież wiadomo, że nikt się do tego nie przyzna.

A jeżeli jest rozwiązanie, które zmniejsza jego skalę to dlaczego go nie wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby mi jakoś specjalnie zależało na zmianach, ale taki z ciekawości.

Jak chciałbyś udowodnić istnienie takiego zjawiska? Przecież wiadomo, że nikt się do tego nie przyzna.

A jeżeli jest rozwiązanie, które zmniejsza jego skalę to dlaczego go nie wprowadzić?

Na szczęście ciężar dowodowy leży na tych ktorzy w każdym wecie widzą globalny spisek.

Dlatego nie mam pewności czy jest w ogóle co zmniejszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście ciężar dowodowy leży na tych ktorzy w każdym wecie widzą globalny spisek.

Dlatego nie mam pewności czy jest w ogóle co zmniejszać.

To, że Ty nie masz co do tego pewności, nie znaczy, że to zjawisko nie występuję.

Natomiast faktem jest, że anonimowe weto zachęca do robienia na złość rywalowi, a oskarżenia o to pojawiają się w co drugiej dyskusji po każdym zawetowanym trejdzie. Dlaczego nie chcecie zmniejszyć zagrożenia? Beats me.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Ty nie masz co do tego pewności, nie znaczy, że to zjawisko nie występuję.

Natomiast faktem jest, że anonimowe weto zachęca do robienia na złość rywalowi, a oskarżenia o to pojawiają się w co drugiej dyskusji po każdym zawetowanym trejdzie. Dlaczego nie chcecie zmniejszyć zagrożenia? Beats me.

Bo proponowane rozwiązania alternatywne na pewno nie są lepsze. Ot zamienimy jeden problem na drugi - wcale nie lepszy.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja po przejsciu polmetka rozgrywek...

 

w takim podsumowaniu [olewusow] moze byc tylko gorzej bo z czasem bedzie przybywac znikniec

A jednak niekoniecznie... bo kilka podejrzanych osob sie znalazlo [albo przynajmniej dokonalo ruchow od poczatku grudnia].

Chociaz oczywiscie wszystko jeszcze moze sie zmienic to sa spore szanse, ze odsetek olewusow drastycznie spadnie.

To napawa mnie coraz wiekszym optymizmem, ze to przestanie byc problemem zgodnie z moja teoria ;-)

Do tego wychodzi na to, ze przedwczesnie uzylem okreslenia "pewny olewus" co tez cieszy. Tak trzymac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja po przejsciu polmetka rozgrywek...

 

A jednak niekoniecznie... bo kilka podejrzanych osob sie znalazlo [albo przynajmniej dokonalo ruchow od poczatku grudnia].

Chociaz oczywiscie wszystko jeszcze moze sie zmienic to sa spore szanse, ze odsetek olewusow drastycznie spadnie.

To napawa mnie coraz wiekszym optymizmem, ze to przestanie byc problemem zgodnie z moja teoria ;-)

Do tego wychodzi na to, ze przedwczesnie uzylem okreslenia "pewny olewus" co tez cieszy. Tak trzymac!

Nie mozna tez wykluczyc tego iż wczesne wykrycie potencjalnego olewusa i zwrócenie uwagi na jego zachowanie - nawróciło go na jedyną słuszną drogę wiodącą ku oświeceniu/zbawieniu ;-)

IMO zjawisko będzie istniało - moze ewentualnie wczesne wykrycie będzie minimalizowało jego skutki. Poza tym podsumowania bedziemy robić chyba po sezonie bo jeszcze jest kiedy zacząć olewać....

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna tez wykluczyc tego iż wczesne wykrycie potencjalnego olewusa i zwrócenie uwagi na jego zachowanie - nawróciło go na jedyną słuszną drogę wiodącą ku oświeceniu/zbawieniu ;-)

Ale to bylaby bardzo cenna uwaga, ze tak sie da i ma to jakis pozytywny efekt!

 

BTW, z watku z ankieta [ktory wlasnie zamknalem bo liczba oddanych glosow dawno stoi w miejscu]...

 

PS. Swoją drogą "ścieżka" spadków i awansów powinna być określona przed zakończeniem obecnego sezonu, żeby potem uniknąć sytuacji dosyć subiektywnego podziału wiLQ. JA np. bardzo chciałem zagrać "rewanż" z chłopakami z mojej dawnej ligi Ą, a nie było mi to dane ;)

Eee yyyy sciezka spadkow i awansow jest juz okreslona

[chyba, ze masz na mysli cos innego niz kto wyladuje na jakim poziomie drzewka].

 

A podzial poziomow na poszczegolne ligi nie wynika z mojej subiektywnosci tylko z losowosci ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bylaby bardzo cenna uwaga, ze tak sie da i ma to jakis pozytywny efekt!

Jasne. Dlatego trzeba sprawę monitorować i nawracac zbłąkane owieczki. Alleluja i do przodu!

A podzial poziomow na poszczegolne ligi nie wynika z mojej subiektywnosci tylko z losowosci ;-P

W takim razie Twoja subiektywość jest losowa! I lepiej już zacznij myśleć jak ona spowoduje, ze awansuję do pierwszej ligi. Bo chyba nie chciałbyś, żeby jakiś Iwan odwiedził Twoją złotą rybkę i/lub chomika syryjskiego? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Eee yyyy sciezka spadkow i awansow jest juz okreslona

[chyba, ze masz na mysli cos innego niz kto wyladuje na jakim poziomie drzewka].

A podzial poziomow na poszczegolne ligi nie wynika z mojej subiektywnosci tylko z losowosci ;-P

 

Tak, mam na myśli konkretne ligi, a nie tylko poziom drzewka, choć zdaje sobie sprawę ze na poczatku byłoby to trudne ale po tym sezonie ilość stałych graczy juz by na to pozwoliła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie losowanie jest lepszym rozwiązaniem niż ręczny przydział.

Jaki ręczny przydział? Reczny to był teraz jak niektórzy chcieli grac razem ze sobą to wiLQ ich dorzucal, a resztę "losowal".

 

Ja myslaem o rozwiazaniu trochę na wzór lig piłkarskich i np. 13 drużyna z 1 ligi spada do 2 East, a 14 do 2 West, z kolei 1 z kolei 15 z 2 west spada do 3 Pacyfik, itd. Wtedy naturalnie z czasem będzie roznicowal się poziom poszczegolnych lig, a przy losowaniu co roku będziemy to zaburzać.

W efekcie komisze maja mniej roboty " papierowej", a ekipy z jednej ligi które nie awansowały lub nie spadły maja szanse na tzw rewanż ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy losowaniu jest o wiele więcej emocji, a poza tym nie ma ustawiania się pod konkretnego rywala, co w pewien sposób może wypaczyć wynik rozgrywki.

Natomiast zamiana powinna być dopuszczona, dzięki temu mogłem wziąć udział prawie normalnie w drafcie w tym sezonie w lidze 2 East. Każdy automat mniej to zysk dla poziomu ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.