Skocz do zawartości

Wszelakie Dyskusje Miedzyligowe


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy odbiegam. Chcemy rozwiązywać te "spory" demokratycznie, więc naturalnym jest, że powinniśmy wymagać powyżej 50% głosów całej ligi przeciwnych danemu tradowi. No bo dlaczego nie brać pod uwagę zdania 2 gmów? Ich ten trade najbardziej dotyczy i na ich wyniki najbardziej (w teorii) wpłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odbiegam. Chcemy rozwiązywać te "spory" demokratycznie, więc naturalnym jest, że powinniśmy wymagać powyżej 50% głosów całej ligi przeciwnych danemu tradowi. No bo dlaczego nie brać pod uwagę zdania 2 gmów? Ich ten trade najbardziej dotyczy i na ich wyniki najbardziej (w teorii) wpłynie.

Założeniem veta jest niepozwalanie na przeprowadzanie nierównych wymian, czy to intencjonalnie, czy bezwiednie. Oceniamy, czy ktoś łamie ogólnie przyjęte zasady rozgrywki, psuje zabawę itd. To, ze chcemy to robić demokratycznie to nie znaczy, ze są to wybory. Rada przysięgłych też głosuje demokratycznie i jeżeli chcesz wprowadzać metafory, to ten przypadek bardziej tu pasuje.

Ponadto nie wiem, dlaczego upieramy się na 7 czy 8 głosów. Jeżeli robimy to na forum, to róbmy głosowanie normalną większością głosów spośród niezainteresowanych. Nie każdy codziennie wchodzi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@barcalover

Bo ich dotyczy sprawa bezpośrednio, a innych pośrednio. Bo jak ktoś wymieni Bonera za LBJ to jak może obiektywnie oceniać ten deal.

Ps. A kto Ci powiedział ze demokracja jest sprawiedliwa? Z definicji to system w którym niewielka grupa ludzi, wybrana przez mniejszość rządzi większością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie na razie spokoj z ta dyskusja o wecie... bo i tak nic nie mozna zmienic na ten sezon.

A we wrzesniu wrocimy do tematu w watku z cyklu "update regulaminu" i tam bedziemy sie przerzucac argumentami do obrzydzenia, wiec nie marnujcie teraz amunicji ;-)

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że w poprzednich latach nie było tematu... 

 

I dodatkowo wywołał go trade w keeperze, a nie podstawowej lidze roto, którą zajmuje się wiLQ. Dajcie na luz. Ludzie nie będą blokować wymian, bo mogą im one zagrażać. Z tym się nigdy nie spotkałem. Skrajnie nierówne wymiany, to zawsze jest wetowane. Poza tym zawsze, przy każdym wałku, temat jest podnoszony na forum i szeroko omawiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla mnie veto zawsze miało jeden cel - zapobiegnięcie ewentualnym wymianom poza fair-play (typu kolega koledze Davisa za Turkoglu). Natomiast jak ktoś dał się wydymać w tradzie, to jego pech i szczęście tego kto się wzmocnił. Taki urok tej gry. I nie trafia do mnie argument o wypaczaniu tabeli - sami kombinujcie ofertami i przede wszystkim w strachu o swą pozycję nie róbcie veta, bo wasze projekcje są inne niż tego co wymieniał. 

 

Z całej tej dyskusji to jest najrozsądniejsza opinia. Vetowane powinny być tylko trady z rodzaju  Davis  za Turkoglu czy Lebron za Hinricha 

 

Grając tu zakładam, że wszyscy są uczciwi i nie jadą na kilku kontach itp. Dlatego najlepiej wyeliminować veto całkowicie i zostawić np. decyzję komisarzom którzy wetowaliby tylko te skrajnie absurdalne wymiany. A jak pojawi się ciężki w ocenie trade to można np. zrobić tak, że decyzję podejmują komisarze wszystkich lig I-III (byłby to rodzaj komisji decyzyjnej- 7 osóB).

 

I nie jest to temat, który się teraz pojawił. Przed sezonem wspominałem o tym w tym wątku, że warto to jakoś rozwiązać ale chyba ta sugestia przepadła bez odzewu. W poprzednim sezonie w mojej lidze (IIIĆ) było chyba z 40 tradów i tez było sporo wpiepszania się innych w nie ich trady. Najwięcej było kontrowersji przy wymianie Kevina Love (akurat ja go dostałem) za Lina, Noaha, Afflalo. W ostatecznym rozrachunku na koniec ja dostałem w d.. tym tradem a drugi GM utrzymał się w lidze dzięki tej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej było kontrowersji przy wymianie Kevina Love (akurat ja go dostałem) za Lina, Noaha, Afflalo. W ostatecznym rozrachunku na koniec ja dostałem w d.. tym tradem a drugi GM utrzymał się w lidze dzięki tej wymianie.

 

Szkoda-czasu skończ już swoje żale. Nie wiem jak Ty mogłeś dostać w d... w tej wymianie, ale to by znaczyło, że koszmarnie grałeś na FA/W. Bo choć zdrowy Noah to killer w roto, a Afflalo miał rok konia, to jednak z z drugiej strony Lin grał piach jak typowy FA, a Love szczególnie w drugiej części sezonu to był top 3 ligi... wystarczyło uzupełnić skład Diengiem/Plumlee oraz Marshalem i byłbys kozakiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda-czasu skończ już swoje żale. Nie wiem jak Ty mogłeś dostać w d... w tej wymianie, ale to by znaczyło, że koszmarnie grałeś na FA/W. Bo choć zdrowy Noah to killer w roto, a Afflalo miał rok konia, to jednak z z drugiej strony Lin grał piach jak typowy FA, a Love szczególnie w drugiej części sezonu to był top 3 ligi... wystarczyło uzupełnić skład Diengiem/Plumlee oraz Marshalem i byłbys kozakiem ;)

 

dziekuję za rady. Jakbys jeszcze potrafił tę swoja teorię przełożyć na własne sukcesy. Ale z tego co widzę nie bylo z tym najlepiej i w tym roku chyba rownież nie bedzie...

 

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję za rady. Jakbys jeszcze potrafił tę swoja teorię przełożyć na własne sukcesy.

 

Ja tam nie narzekam, grajac 3 sezony w mocnej i doświadczonej lidze keeper (poziom graczy myślę zbliżony do tutejszej pierwszej ligi), startując prawie od zera byłem w stanie w 3 sezonie walczyć o 2 miejsce prawie do końca i ostatecznie zająłem 4.

Z kolei w pierwszym sezonie na 15 ekip na e-nba pomimo masy kluczowych kontuzji (Big Al, Vucevic, Pekovic, Butler, Bargnani) i pechowych wymian (min. Ilyasova, Pekovic, Butler) przegrałem awans w ost dniach (min. o 2 rzuty za 3, kilka asyst czy strat). Nie płaczę jak Ty, tylko biorę to na klatę i dalej się bawię grą.

 

Ale z tego co widzę nie bylo z tym najlepiej i w tym roku chyba rownież nie bedzie...

 

No więc czekam na te analizy ;)

 

BTW. Po tak pochlebnych opiniach ekspertów na temat Twojej ekipy po drafcie w III lidze, nie pozostaje Ci nic innego jak awansować. Trzymam kciuki, bo zapewne nie chciałbyś ze mną grać w przyszłym sezonie w III, bo awans mi nie grozi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, grajac 3 sezony w mocnej i doświadczonej lidze keeper (poziom graczy myślę zbliżony do tutejszej pierwszej ligi), startując prawie od zera byłem w stanie w 3 sezonie walczyć o 2 miejsce prawie do końca i ostatecznie zająłem 4.

Z kolei w pierwszym sezonie na 15 ekip na e-nba pomimo masy kluczowych kontuzji (Big Al, Vucevic, Pekovic, Butler, Bargnani) i pechowych wymian (min. Ilyasova, Pekovic, Butler) przegrałem awans w ost dniach (min. o 2 rzuty za 3, kilka asyst czy strat).

 

jeszcze raz dziękuję tym razem za wyłożenie jak jesteś dobrym GMem w fantasyi jaki pech ci nie pozwala na wygrane i awans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dziękuję tym razem za wyłożenie jak jesteś dobrym GMem w fantasyi jaki pech ci nie pozwala na wygrane i awans. 

 

A gdzie napisałem, że kontuzje nie pozwoliły mi na awans? Jak byk jest, że "walczyłem do końca" ;)

 

Szkoda, że mi Love w zeszłym sezonie nie zepsuł tak wyniku jak Tobie - Ja niestety miałem go (a raczej nie miałem) 2 sezony temu, kiedy to wczesny draft spowodował, że Kevin "zepsuł się" 2 dni po drafcie, a dalsze losy każdy zna... ;/.

 

PS. Wciąż czekam na te analizy moich teamów.

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.