Skocz do zawartości

Sezon 2013/14 Liga I


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

To wrzucaj swoja ocene dla wszystkich druzyn skoro juz ja zrobiles!

Takze bedzie pojedynek na prognozy, a po sezonie porownamy ;-)

 

Po sezonie prognozy beda nieporównywalne (kontuzje, trady, FA-waivers etc).

Ale na dziś moge pokusić się o małą ocenę samych druzyn. I w tej ocenie patrzę na to jak Top10 danej druzyny pasuje mi do modelu wyników spodziewanego w lidze 15-osobowej.

 

Lajkersik: potencjalnie lider w punktach, 3pm, Reb, FG% i FT%. Ponadprzeciętne bloki i TO. Słabo w stls i Ast. Ogolnie to materiał na czołówkę o ile nie przeszkodzą kontuzje. W wariancie optymistycznym realna walka o podium.

 

MELBEST. Bardzo dobra sytuacja wyjściowa w blokach i FT%. Mocny FG%, Ast, Pts i TO. Ponizej sredniej - rebs. Słabo 3pm i stl. Kluczowe bedzie zdrowie Irvinga i Gordona. Póki co mozliwa walka w Top6.

 

Sopockie Trefliki. Bardzo ciekawy trzon z Paula, Hardena, Randolpha i Hawesa. Statystycznie - mocny FT% i ponadprzeciętne pts, 3pm, Reb, St, FG%, Ast i TO. Zupełna i totalna nędza w blk.

Kilka wielkich zdrowotnych znakow zapytania - Granger, Tyreke, Kaman i obecnie połamany Okafor. Na papierze to materiał na walkę o Top5, ale jestem pewien, że bug kontuzji może tu uderzyć chyba najmocniej w lidze. Dlatego po wprowadzeniu "poprawki" lekarskiej - walka w peletonie i raczej poza Top7.

 

Tottenham Cavaliers. Jak dla mnie jeden z mocniejszych składów i to nawet po wyrzuceniu połamanego Gallo. Bardzo mocny FG% i Rebs (z dokładnością do realizacji potencjału Favorsa i Tristana). Martwi jedynie płytka obsada SF (Hayward i Delfino). Pts, 3pm, FT%, Ast i TO w górnej ćwiartce ligi. Słabo statsy defensywne - stls i blk. Jak dla mnie to jeden z lepszych draftów i materiał na walkę o podium a nie miejsca 9-12.

 

Maniek's Team. Mieszanina nędzy i bogactwa. Zedecydowanie bardzo mocne pts (tu mozliwy nawet overkill), 3pm (overkill) i Reb. FT% powyzej przecietnej, ale statsy defensywne, FG%, Ast i TO w totalnej dupie. Zupełnie pozbawione sensu picki Amare i LouWilla. Dziury w profilu statsytycznym tak wielkie, ze nie ma co liczyć iż jedna czy nawet dwie wymiany cokolwiek załatwią.

To zespół wymagający gruntownej przebudowy, ale nie nalezy tego mylic z paniczną wyprzedażą gwiazd. Jak dla mnie to na razie niemal pewniak do spadku.

 

Pokręcona Ferajna. Byłoby calkiem nieźle gdyby nie kupno Westbrooka i Bynuma. Start z dwoma złamasami okupującymi ławkę będzie bardzo bolesny. W wariancie mega optymistycznym - bardzo mocne Pts, Reb, St, FG% i Ast. Zupełne dno w 3pm, FT% i TO. Walka w Top6.

Po uwzględnieniu kontuzji - Top10 i to z trudem.

 

woLF-Pack. Juz pisałem o ogromnym braku równowagi w rozkładzie pozycji. Ale patrząc na statsy widzimy mocne stls, TO i FG%. Do tego ponadprzecietne bloki i FT.

Słabo w pts, trójkach, rebs i zupełna nędza w ast. Wiem wiLQ ze bedziesz ostro tradował i na pewno wyłowisz coś z FA ,ale oceniając tylko draft - ten team to materiał na walkę w peletonie a w wariancie lekko pesymistycznym moze nawet o utrzymanie w lidze.

 

Terror rzeź skurcz. Bardzo fajny trzon - Gasol, Lillard, West i Gay. Nie jestem szczegolnym miłosnikiem talentu Bledsoe ani Majoneza dlatego moja ocena tego zespołu jest bardziej pesymistyczna niż być może powinna. Ale widze tu solidną pozycję wyjściową w stl i blk. Ponadprzecietne FG%, FT% i pts. Do poprawy Reb i Ast oraz nędza w 3PM i TO. Ogólnie to zepół do walki w peletonie (miejsca 8-12).

 

Red Panthers. Swietne wyjście z bloków dzięki kombinacji Wade'a, Conleya, Andersona, Nowika i Davisa. Jednak nie można ignorować słabego obsadzenia SF. Thabo to role player. Barnes to jeden wielki znak zapytania. Ale ogólnie mocne 3pm, stl, FG%, FT% i TO. Bloki do uratowania. Dolna połowa tabeli w pts i reb oraz totalny piach w Ast.

Niemniej jednak ten team widzę w walce o Top5, a jesli uda sie wyrwac solidnego SFa z waiverów to moze nawet o podium.

 

Siner's Team. Mocne pts, 3pm, FG%, FT%. Ponadprzecietne Ast i Blk. Bardzo słabo w zbiórkach (mimo solidnego trzonu podkoszowców), St i TO.

Realna walka o Top6.

 

QAS. Tu praktycznie cały sezon zasadza się na Kobe. Jesli wroci i bedzie sobą - widze tu walkę w peletonie. Jesli nie wróci - raczej pogranicze strefy spakowej.

Statystycznie - solidne statsy defensywne i FT%. Nędza w trójkach i FG%. Pozostałe statsy w najlepszym razie przeciętne.

No chyba ze Duncan znowu postanowi zaszalec i zaliczyc sezon zycia, a młodzi gniewni (Rubio i Valanciunas) spełnią pokładane w nich nadzieje - wtedy wszystko jest mozliwe.

Aczkolwiek w obecnym układzie nie jestem szczególnym fanem tego składu - zbyt wiele rzeczy może pójść nie tak jak powinno.

 

Zdunia Squad. Po pierwsz - brawa za bardzo logicznie poukładany zespół. Statystycznie widać bardzo ładny podział na strefy mocy (pts, reb, st, blk i Ast) oraz otchłań rozpaczy 3pm, FT% i TO). Nawet jesli wyłączymy Rondo na pół sezonu ta druzyna ma szanse zawalczyć o podium (bo ast i stls wyglądają jakby był tu potencjał na overkill).

Z czynnikow ryzyka oczywiscie nalezy wymienic kontuzje. Smith, Pau, Matthews i Bogut maja swoj potężny bagaż zdrowotny.

 

ms9 . Po pierwsze wielkie gratulacje za wyrwanie statytycznych bliźniaków - Horforda i Jeffersona. Ich zgodność profili statystycznych za zeszły sezon jest na poziomie 90%!

Dobry FG%, Rebs, Pts i Ast. Ponadprzecietne TO i Blk. Do poprawy St, Blk i FT%. Słabiutko w 3pm. W wariancie optymistycznym walka w Top5. Realistycznie - górna połowa tabeli.

Ale jest kilka znaków zapytania - PP i jego nowa rola w druzynie. Jak Boston postanowi wykorzystywac Geralda. Czy Felton znowu zacznie sezon z nadwagą. Co z Vasquezem (split na PG bylby chyba najgorsza z mozliwosci). Czy Pekovic spusci z tonu po otrzymaniu extension? No i czy Butler bedzie tym defensywnym stalwartem jakiego mnostwo ludzi w nim widzi.

 

Unstoppables. Tutaj manago postanowił się założyć z losem o produkcję (zbyt) wielu zawodników. Lowry, JRue, Harris, Klay, Lin, Amir, Nene, Cousins, Iggi. DeRozan i Beal. Wow. Nie podejmuje sie dac bardzo konkretnej wyceny tego zespolu chociazby dlatego, ze to bedzie wypadkowa szczescia i/lub jego braku.

Ten zespol rownie dobrze moze wziąć ligę szturmem i wygrać w cuglach jak i skonczyc w strefie spadkowej.

Na pewno jednak bedzie na dnie w TO i bardzo wysoko w ast, pts i stls.

 

Florida Pensioner. Wydaje mi się, że znam koncepcję Sławka zbyt dobrze, zeby nie lubić jego składu. Rozumiem logikę przemawiająca za praktycznie każdym zakupem.

Są tak przeze mnie ulubione stare grzyby - Manu, Marion, Korver. Jest czwórka ładnie się uzupełniających wysokich  Hibbert, Noah, Sanders i Ilyasova. Jest trójka rozgrywających - Calderon, Lawson i Nelson. Statystycznie - słabe pts i stls, ale skoro liga jako taka mocno poszła po te statsy, to faktycznie nie było sensu przepłacać. Rebs, Blk i Ast na szczycie. 3pm, FG%, FT i TO w Top5 ligi. Problem w tym, ze Sławek klepnie 10 wymian i końcowy rozkład statystyk bedzie inny, więc powiem tylko, ze dla mnie to jeden z najlepszych składów po drafcie i jeden z mocniejszych kandydatów do walki o wygraną. Pozostanie tylko trzymac kciuki za zdrowie Noah, Manu, Calderona, Ilyasovy, Nelsona, Hibberta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo stosunkowo szybko i precyzyjnie ogarniał poszczególne tematy dla początkujących i to poniekąd On jest współautorem sukcesu rekrutacyjnego wśród nowo przybyłych ;-)

 

Wiadomo, ze można dyskutować nad dana analizą ale najpierw ją trzeba zrobić stąd podbijam Loraka w pierwszej części zdania bo o zeszłorocznej sytuacji nie mam bladego pojęcia.

 

Świetne analizy jako wstęp do dyskusji bez cienia wątpliwości, że nie są one przecież NIEOMYLNE a sam autor BOGIEM.

Praca wykonana a teraz ewentualnie czekam na świetne kontr analizy.

 

Absolutnie zgadzam sie z Lorakiem i ignazzem. Wszelkie analizy na które "pozwala" sobie wiLQ wynikają z wieloletniego doświadczenia i zębów zjedzonych na grze w systemie roto. I jesli pisze ze ktoś ma słaby skład, to jest to TYLKO analiza sytuacji i rostera, a nie wiadomośc dla managera iż jest skończonym debilem.

Dopiero emocjonalne komentarze i alergiczna reakcja na konkstrunktywną krytykę prędzej wymusi taką ocenę osoby.

Tak więc ci z Was ktorzy poczuli lub poczują się dotknięci do żywego analizą wiLQ'a czy kogokolwiek innego - zanim zaczniecie przelewać na klawiaturę obraz swojej urażonej miłości własnej - napijcie się kawy, czy mleka z miodem i postarajcie zrozumiec, że poznanie innego punktu widzenia jest szansą na weryfikację własnych pomysłów. I naprawdę nie trzeba ich bronić niczym Częstochowy, a wystarczy popatrzeć z nieco innej perspektywy i wtedy może uda się nauczyć czegoś nie tylko o roto ale i sobie samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Unstoppables. Tutaj manago postanowił się założyć z losem o produkcję (zbyt) wielu zawodników. Lowry, JRue, Harris, Klay, Lin, Amir, Nene, Cousins, Iggi. DeRozan i Beal. Wow. Nie podejmuje sie dac bardzo konkretnej wyceny tego zespolu chociazby dlatego, ze to bedzie wypadkowa szczescia i/lub jego braku.

 

 

Zgadzam się z Tobą że jest tu dużo spodziewanych przeze mnie fajnych statsów, które mogą się nie sprawdzić, ale to jest efekt taktyki nie brania kolesi za +50 czy nawet 40$ (pewniaków). Wiem że najdroższy u mnie kosztował 25$ ale miałem w planach wybory kilku w okolicach 30$ tyle że akurat poszli wyżej, ale jak już niektórzy pisali - to nie był typowy draft.

Tyle że w strefie poniżej 30$ są już wg mnie sami tacy kolesie albo po przejściach albo ze spodziewanym upside. 

Brakujący center który był w planach też miał być nastawiony na znaczny progres więc tylko by uzupełnił cały obraz mojego planu.

Czy ryzykownego? Wg mnie nie aż tak bardzo, takie są zalety szerokiego składu, że nie jestem zależny od produkcji jednego czy dwóch grajków. 

Ale fajnie to podsumowałeś ;) Naprawdę mi się podoba to zdanie - sprowadza się do projekcji miejsca 1-15 ;)

Jednym słowem jestem czarnym koniem który może się okazać czarną owcą ;) No risk, no fun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

student medycyny, huehue ; )

a na SF mam 3 (a może nawet 4 - nie wiem jak Iman) starterów, któryś wypali, spokojna głowa ; )

Technicznie SFa masz... tak samo jak ja C, ale raczej nie o to chodzi ;-)

 

ale dziwi jak skład marcosa (BBeal !!! Tobes !! Lowry !! Nene ! MKG Amir) można określić jako brak upsideu. każdy z tych grajków zrobi więcej niż rok temu.

Chodzilo mi o to, ze zostali kupieni po takich cenach, ze musza sie poprawic i byc dobrzy tylko by na nie zarobic.

 

 

pamiętam jak wiLQ określił mój skład jako mocno dziurawy i kruchy ^^)

Kupiles wtedy Walla i Grangera za 56$ ;-) Takze okazalo sie to trafne okreslenie... ale trzeba przyznac, ze Kemba, Brook i Korver Ci dali element niespodzianki.

 

 

bo zamiast podejść do tego jak do źródła ciekawych informacji, to ty się oburzasz (rok temu chyba było podobnie)

Tak wlasnie bylo juz rok temu ;-)

http://www.e-nba.pl/topic/2150-east-conference-201213/page-11?do=findComment&comment=191292

Takze gogalq ewidentnie nie trawi takich dyskusji... albo mnie ;-)

 

BTW, z ciekawosci sprawdzilem zeszloroczne typy [w nawiasie zajete miejsce po sezonie]:

 

"Skazani na 3 lige" w znaczeniu, ze zaczynaja z duzego dola:

Don't Tread on Me [16]

Devastation Team [13]

Zbieranina [11]

po kontuzji Love'a dopisalem Tru Warier - TEAM WARIER, ktory byl 12.

 

"Contenderzy" w znaczeniu, ze zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na pudlo [kolejnosc losowa]:

Holy Grail [6]

mac [7]

Lajkersik [3]

Łódzcy Ceglarze [9]

NEVERWINS [8]

Tottenham Cavaliers [5]

woLF-Pack [1]

 

Niespodziankami okazali sie bulek - SOPOCKIE TRAFLIKI [zyciowka od Kobe i Duncana! W zyciu bym na to nie wpadl] i w/w wymieniony Zodd - FERAJNA [duze zyski od Kemby, Brooka i Korvera].

 

Ogolnie jest niezle, ale zupelnie nie uwzglednilem odpuszczajacych... np Ceglarze mieli dobra druzyne, ale nie dograli gier, wiec mam nadzieje, ze w tym sezonie bedzie lepiej... albo chociaz nie gorzej ;-)

Bo jednak uwazam, ze podzial na tiery mial sens. Nawet jesli 100% nie trafilem to wiekszosc juz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podzielilem na dwie czesci bo forum uwaza, ze jest za duzo... cytatow!!!

 

Po sezonie prognozy beda nieporównywalne (kontuzje, trady, FA-waivers etc).

Dlatego lepiej bedzie porownac tylko graczy wydraftowanych ;-)

BTW, poniewaz widac duuuze roznice to dla jasnosci, jakie zalozenia przyjmujesz odnosnie np zdrowia i dolow skladu?

 

Lajkersik: potencjalnie lider w punktach [...] Reb

Zaznaczam miejsca gdzie najbardziej drastycznie sie roznimy...

 

MELBEST. Bardzo dobra sytuacja wyjściowa w blokach [...] Mocny Ast

Whaaat?? Ma Lopeza... i dwoch rezerwowych w osobie Branda i Koufosa...

Do tego ma 2 asystujacych z czego jeden jest lamliwy...

Jak z tego wynikaja czolowki kategorii?

 

Sopockie Trefliki. ponadprzeciętne [...] Reb, [...] TO

Drastycznie sie roznimy, wiec pytanie jak wybierasz Top10 druzyny?

Bo ja na podstawie pensji... plus najlepszych z jednodolarowcow.

 

Tottenham Cavaliers. FT% [...] i TO w górnej ćwiartce ligi.

Zakladasz drastyczna poprawe Tristana w FT%?

Strat w ogole nie rozumiem... Poza GHillem i trojkowiczami nikt dobry nie jest w tej kategorii...

 

Maniek's Team. [...] Jak dla mnie to na razie niemal pewniak do spadku.

Czyli zakladasz, ze nie wymieni tych Lou i Amare?

 

woLF-Pack. [...]Słabo w pts, trójkach, rebs [...]

Hmmm, mi te kategorie wychodza przecietne... jak oceniasz dol mojego skladu?

Bo tu moze byc roznica, np uwazam, ze zbiorki dostane od ktoregos z graczy Celtics. Myle sie?

 

Wiem wiLQ ze bedziesz ostro tradował i na pewno wyłowisz coś z FA ,ale oceniając tylko draft - ten team to materiał na walkę w peletonie a w wariancie lekko pesymistycznym moze nawet o utrzymanie w lidze.

Tzn wg Ciebie ile trejdow potrzebuje? Bo wg mnie wystarczy jeden, za centra.

 

 

Florida Pensioner. FG%, FT [...] w Top5 ligi.

Moglbys rozwinac z czego ma wynikac czolowka w FT%?

 

 

Absolutnie zgadzam sie z Lorakiem i ignazzem. Wszelkie analizy na które "pozwala" sobie wiLQ wynikają z wieloletniego doświadczenia i zębów zjedzonych na grze w systemie roto. I jesli pisze ze ktoś ma słaby skład, to jest to TYLKO analiza sytuacji i rostera, a nie wiadomośc dla managera iż jest skończonym debilem.

To wydawalo mi sie oczywiste... ale jesli takie nie jest to niech takie bedzie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BTW, poniewaz widac duuuze roznice to dla jasnosci, jakie zalozenia przyjmujesz odnosnie np zdrowia i dolow skladu?

Tam gdzie zdrowia nie ma juz teraz juz raczej go nie bedzie staram sie wyraznie zaznaczyc w swojej ocenie.

Dlatego z anailizy wyrzucilem takich zawodnikow jak Gallo, Rondel i kilku innych, bo oni ewentualnie mogą dołożyc coś do produkcji ktora i tak bedzie determinowana przez innych zawodników.

 

Whaaat?? Ma Lopeza... i dwoch rezerwowych w osobie Branda i Koufosa...

Do tego ma 2 asystujacych z czego jeden jest lamliwy...

Jak z tego wynikaja czolowki kategorii?

A to uwazasz, ze bloki musza pochodzic tylko od centrow??? Na szczescie ma w skladzie grupke zawodnikow blokujacych soldinie mimo, ze daleko im do Sandersa czy Ibaki. Wiem, ze 0.7 bloku od Aminu nikomu czapki z łba nie zerwie, ale w ogólnym rozrachunku to bardzo przydatna zdobycz. A poza tym kto jak kto, ale Ty powinienes wiedziec najlepiej, ze łatanie bloków wysokim role players jest jak najbardziej do zrobienia.

Mocne asysty to nie czolowka a gdzies miedzy sredniakiem a Top3.

 

Drastycznie sie roznimy, wiec pytanie jak wybierasz Top10 druzyny?

Bo ja na podstawie pensji... plus najlepszych z jednodolarowcow.

Ceny mam w serdecznym poważaniu, bo one tylko oddają nastroje w czasie licytacji, a z jakościa kupowanych statystyk mogą mieć niewiele wspólnego. Biorę taki Top10, zeby skład był legalny ze względu na pozycje i możliwie najlepszy od strony profilu statystycznego druzyny.

 

Zakladasz drastyczna poprawe Tristana w FT%?

Nie. Zakładam, ze Curry, Parker, Hill, Hayward i grupka pomniejszych zawodników pozwoli na złagodzenie słabego FT% Tristana i Monroe.

 

Strat w ogole nie rozumiem... Poza GHillem i trojkowiczami nikt dobry nie jest w tej kategorii...

Tu podobnie jak z blokami - nawet jesli nikt indywidualnie nie wybija sie na pierwszy plan, to razem druzyna nie jest zła.

 

Czyli zakladasz, ze nie wymieni tych Lou i Amare?

A uwazasz, ze wymieni na FA ktorzy zupełnie zmienią obraz jego druzyny???

 

Hmmm, mi te kategorie wychodza przecietne... jak oceniasz dol mojego skladu?

Bo tu moze byc roznica, np uwazam, ze zbiorki dostane od ktoregos z graczy Celtics. Myle sie?

Skoro chcesz liczyć na kolejny sezon 10+10 od Humphriesa to prosze bardzo. Ale pewnie jesli cos Ci doda, to coś innego zabierze. Dla mnie obaj z Sullingerem nie są zawodnikami ktorzy będą decydować o Twoich wynikach.

A jesli zaczne brac pod uwage wszystkie nadzieje jakie maja inni managos w Waszej lidze, to rownie dobrze mogłbym zacząć od założenia, że Dwight zacznie trafiać 80% z linii. I wtedy bedzie 15 kandydatów do wygrania :-)

 

Tzn wg Ciebie ile trejdow potrzebuje? Bo wg mnie wystarczy jeden, za centra.

Jesli uda Ci się kupić Horforda za jakiegoś Dannego Greena, to mój podziw dla Ciebie tylko się powiększy ;-)

 

Moglbys rozwinac z czego ma wynikac czolowka w FT%?

Hibbert, Jose, Marion, Korver, Ilyasova, Thabo, Manu - cała grupa rzucajacych na 80-85%.

Noah i Lawson - circa 75%. Sanders słabo, ale zbyt rzadko wędruje na linię, żeby decydować o całej statystyce. Ogólnie - mimo, ze beda lepsi - Sławek nie ma powodów do narzekań na osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDYCJA

miałem błędy w projekcjach, więc aktualizuję swoje przewidywania (bazują one tylko na drafcie, więc żadne późniejsze wymiany nie są uwzględnione):

podium
Zdunia Squad, Red Panthers, Florida Pensioners - druzyna Slawka nie jest juz faworytem, a miano to przypada Zdunia Squad, poza tym znacznie nizej spada Pokręcona Ferajna.

tuż za podium
Sopockie Trefliki, MELBEST

środek tabeli
górny: terror rzeź skurcz, QAS, Tottenham Cavaliers
dolny: ms9, Pokręcona Ferajna, Siner's Team, woLF-Pack

walka o utrzymanie
Lajkersik, Unstoppables Bulls, Maniek's Team



(oryginalny post poniżej)

 

--------------------------------------------

 

z ciekawości też zrobiłem prognozy tej ligi i muszę powiedzieć, że znacznie bliżej mi do tego, co napisał Leszczur niż wiLQ ;]

 

podium

Florida Pensioners - mimo wszystko (tzn. kontuzjogenności kilku kluczowych zawodników) faworyt do mistrzostwa.

Zdunia Squad - uwielbiam tą drużynę, bo sam w lidze Ą zrobiłem podobną. oczywiście wiele zależy od tego kiedy wróci Rondo, ale zakładam, że szybciej niż później i dlatego widzę ten zespół w top 6 z naciskiem na miejsca 2-4.

Pokręcona Ferajna - tu zagadką jest Bynum i jeśli założymy, że będzie grał tyle i na takim poziomie, jak w ostatnim sezonie w LAL, to mamy top5, ze sporymi szansami na bycie najlepszą w czterech kategoriach, ale też najgorszą w trzech ;]

tuż za podium

Siner's Team - górna połowa tabeli, top3 bardzo realne, tylko trzeba poprawić STL i BLK, co akurat jest relatywnie łatwe.

MELBEST - top 7, ale bliżej miejsca nr 2 niż środka tabeli. do poprawy zbiórki i trójki.

Red Panthers - górna połowa tabeli, po drobnych korektach na FA nawet walka o podium.

środek tabeli

woLF-Pack - wiLQ mnie trochę rozczarował ;] i widzę jego drużynę w środku tabeli. na pewno się poprawi poprzez trejdy i FA, ale póki co to materiał na 5-8 miejsce.

ms9 - solidna drużyna to i solidne miejsce gdzieś w środku, ale nie wyżej niż około siódmego.

Sopockie Trefliki - podobnie jak wyżej: środek tabeli z naciskiem na jego dolną część.

Lajkersik - najtrudniejszy zespół do oceny, nie zdziwi mnie zarówno 4 jak i 12 miejsce

Tottenham Cavaliers - dolna połowa tabeli, choć spadek tej drużynie nie grozi. może po jakichś uzupełnieniach z FA uda się wywalczyć 6-7 miejsce, ale o coś wyżej będzie bardzo trudno.

walka o utrzymanie

Maniek's Team - nawet zakładając powrót Love'a do formy sprzed dwóch lat nie widzę miejsca wyższego niż 7-8, a bardziej realna jest walka o utrzymanie. bardzo słabo aż w pięciu kategoriach, duże wątpliwości odnośnie zdrowia i miejsca w rotacji kilku graczy.

terror rzeź skurcz - drużyna z pogranicza spadku i dolnej części środka tabeli.

Unstoppables Bulls - na pierwszy rzut oka skład ciekawy, ale po dokładniejszym przeanalizowaniu za dużo znaków zapytania. jasne, może to wszystko wypalić, ale najbardziej optymistyczny scenariusz rzadko jest jednocześnie tym najrealniejszym... tak więc walka o utrzymanie. z ciekawości Marcos - wybierając kierowałeś się statsami, czy bardziej "na czucie" to wszystko było? ;)

QAS - podobnie jak w przypadku Marcosa musiałoby dużo rzeczy pójść po myśli wybierającego, aby ten zespół wypalił i widzę go w strefie spadkowej. choć potencjał na coś więcej na pewno jest.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles wtedy Walla i Grangera za 56$ ;-) Takze okazalo sie to trafne okreslenie... ale trzeba przyznac, ze Kemba, Brook i Korver Ci dali element niespodzianki.

Zadałeś sobie trud sprawdzenia ;)

Fakt, z Grangerem w zeszłym roku nieźle wtopiłem ale tak to bywa jak się nie wie co się w lidze dzieje i kto kontuzjowany. Z Brookiem mi się pofarciło i po straconym sezonie wrócił świetnie. Po cichu liczę, że w jego ślad teraz Bynum u mnie pójdzie. Może nie od początku sezonu ale liczę, że wróci do gry i może jak cud nastąpi to wraz z Howardem zapewnią mi dominacje pod koszem. Tylko czy to się przełoży na fantasy. Się okaże.

 

Z kolei w buty zeszłorocznego Walla liczę, że wejdzie Westbrook. Znaczy, że się wykuruje i +/- na gwiazdkę będę miał prezent ^^ Jest na tyle atletycznym i dynamicznym grajkiem, że jak wróci to z pompą. Inaczej być nie może ;D

 

Nie mam ponadto na bank nikogo takiego jak Kemba w zeszłym sezonie, ale może taki Trey jak się wykuruje to pokaże się z dobrej strony.

 

Wiem, że kuleją u mnie, i to masakrycznie, 3P, FT% i TO. Nie wiem czy byłby mi się sens bić o FT% kosztem Howarda. A nóż chłop się nauczy je rzucać (good joke ^^). Z 3P też jest źle. Chyba gorzej niźli z FT% nawet. Ze stratami może aż takiej tragedii nie będzie ;)

W reszcie statów raczej porządnie stoję, a w REB potencjalnie nawet na overkilla. O ile skład będzie zdrowy, wtedy i PKT też mogą być moje. Przynajmniej tak sądzę. Pomysłu na zmiany póki co nie mam (bo chyba by mi potrzebny był łańcuszek wymian), ale zobaczymy. Utrzymać się raczej powinienem i to jest priorytetem u mnie. Zyskać doświadczenie i z roku na rok się poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

z ciekawości też zrobiłem prognozy tej ligi i muszę powiedzieć, że znacznie bliżej mi do tego, co napisał Leszczur niż wiLQ ;]

A bo widzisz - wiLQ gra w jeszcze jednej lidze z kilkoma z nas i siłą rzeczy nie moze grac w otwarte karty.

Czasami musi próbować puścić zasłonę dymną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości też zrobiłem prognozy tej ligi

Super! Mamy przy okazji poboczny pojedynek na wrozenie z fusow ;-)

 

 

i muszę powiedzieć, że znacznie bliżej mi do tego, co napisał Leszczur niż wiLQ ;]

Bo obaj bladzicie w stereotypowym podejsciu...

Trash talk odnosnie projekcji?!? Tego jeszcze nie bylo! ;-)

 

A tak powaznie to roznimy sie raptem przy kilku druzynach...

 

Florida Pensioners - mimo wszystko (tzn. kontuzjogenności kilku kluczowych zawodników) faworyt do mistrzostwa.

OK, tzn jak uwzgledniasz w ocenie ta kontuzjogennosc? Bo nazwanie druzyny faworytem, a pozniej pisanie "bo mieli duzo kontuzji [od graczy z dluga ich historia]" wg mnie jest kiepska analiza.

 

Pokręcona Ferajna - tu zagadką jest Bynum i jeśli założymy, że będzie grał tyle i na takim poziomie, jak w ostatnim sezonie w LAL, to mamy top5, ze sporymi szansami na bycie najlepszą w czterech kategoriach, ale też najgorszą w trzech ;]

W jaki sposob taki uklad dawalby Top3 ligi? Zagadka nie jest Westbrook?

 

MELBEST - top 7, ale bliżej miejsca nr 2 niż środka tabeli. do poprawy zbiórki i trójki.

Tzn co Ci sie podoba w tej druzynie poza Top3 skladu?

 

woLF-Pack - wiLQ mnie trochę rozczarował ;] i widzę jego drużynę w środku tabeli. na pewno się poprawi poprzez trejdy i FA, ale póki co to materiał na 5-8 miejsce.

Spoko, wole zaczynac z malymi oczekiwaniami i pozytywnie zaskoczyc niz odwrotnie! ;-)

BTW, my tu gadu gadu, a mamy trejd z QASem... Kawhi za Kantera i KG...

 

Lajkersik - najtrudniejszy zespół do oceny, nie zdziwi mnie zarówno 4 jak i 12 miejsce

Bardzo kurde konkretna analiza ;-) Prawie na pewno bedziesz mial racje!

 

Maniek's Team - nawet zakładając powrót Love'a do formy sprzed dwóch lat nie widzę miejsca wyższego niż 7-8, a bardziej realna jest walka o utrzymanie. bardzo słabo aż w pięciu kategoriach, duże wątpliwości odnośnie zdrowia i miejsca w rotacji kilku graczy.

W ocenie tej druzyny wg mnie kluczowe jest uwzglednienie FAsow. Na dzis wyglada gorzej niz powinna, ale uwazam, ze maniek wymieni 3/4 skladu i bedzie to duzo lepiej wygladalo.

 

 

 

Dobra, Wy sie tu świetnie bawicie a reszta lig się nudzi, więc oceńcie pozostałe. Można zacząć wg porządku lig, czyli od II ;-)

Najpierw musimy ustalic kto ma lepsze projekcje ;-)

A powazniej, dzisiaj powinienem wrzucic swoje dla Waszej ligi i mam nadzieje innych.

 

Druga liga już jest po dwóch b dużych traidach, poza tym nadal mamy chyba największą liczbę postów :smile:

Bo jako pierwsi mieliscie draft ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego z anailizy wyrzucilem takich zawodnikow jak Gallo, Rondel i kilku innych, bo oni ewentualnie mogą dołożyc coś do produkcji ktora i tak bedzie determinowana przez innych zawodników.

OK, ale pytalem odnosnie kontuzjogennych?

Przeciez np druzyna Slawka inaczej wyglada jak sie patrzy na srednie, a na totale.

 

A to uwazasz, ze bloki musza pochodzic tylko od centrow???

Nie, ale jak nie pochodza od centrow to Aminu niewiele daje... nie wspominajac o tym, ze moze wyleciec. Pewnie, ze mozna bloki podreperowac z FAsow, ale jak Ty wiesz dobrze odbywa sie to kosztem innych kategorii... zwlaszcza w 15-osobowej lidze.

 

Ceny mam w serdecznym poważaniu, bo one tylko oddają nastroje w czasie licytacji, a z jakościa kupowanych statystyk mogą mieć niewiele wspólnego. Biorę taki Top10, zeby skład był legalny ze względu na pozycje i możliwie najlepszy od strony profilu statystycznego druzyny.

OK... ale w ten sposob nie malujesz najlepszego mozliwego wariantu danej druzyny?

 

A uwazasz, ze wymieni na FA ktorzy zupełnie zmienią obraz jego druzyny???

Tak! Bo wiekszosc jego skladu stanowia FAsy, wiec to one zadecyduja o sile druzyny.

 

Jesli uda Ci się kupić Horforda za jakiegoś Dannego Greena, to mój podziw dla Ciebie tylko się powiększy ;-)

Taaaaa, z rookimi by to nie przeszlo... ale stanelo na Kanterze i KG ;-)

Takze centra juz mam.

 

Hibbert, Jose, Marion, Korver, Ilyasova, Thabo, Manu - cała grupa rzucajacych na 80-85%.

Noah i Lawson - circa 75%. Sanders słabo, ale zbyt rzadko wędruje na linię, żeby decydować o całej statystyce

To wg mnie mylisz sie odnosnie Sandersa... duzo wiecej minut = duzo wiecej pudel...

A ziutki typu Korver czy Calderon to dopiero czesto wedruja na linie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spoko, wole zaczynac z malymi oczekiwaniami i pozytywnie zaskoczyc niz odwrotnie! ;-)

BTW, my tu gadu gadu, a mamy trejd z QASem... Kawhi za Kantera i KG...

Dobra - wycofuje wszystkie pozytywy jakie napisałem o Twoim rzekomym doswiadczeniu i byciu ekspertem :-)

 

Nowa prognoza dla teamu wiLQa - WINTER IS COMING :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz jest jasne, ze koncertu popularnosci nie wygram ;-)

 

Dobra - wycofuje wszystkie pozytywy jakie napisałem o Twoim rzekomym doswiadczeniu i byciu ekspertem :-)

LOL, to lata budowania opinii anuluja jeden trejd? Niewiele Ci trzeba ;-)

 

Nowa prognoza dla teamu wiLQa - WINTER IS COMING :grin:

Zgadza sie... bo sezon NBA sie zaczyna! ;-)

 

BTW, draft byl dziwny, ale przynajmniej odnosnie trejdow wyglada to dobrze...

2 na 2 dni to niezly wynik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.