Skocz do zawartości

Regulamin Lig Roto


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Chętny, gram od paru lat.

 

Ty jakiś niepełnosprytny jesteś? Nie jesteś nowym graczem, tylko uczestnikiem poprzednich rozgrywek, który zjebał akcję, nie zapisując się w porę we właściwym wątku. Teraz możesz poprosić Wilka, by łaskawie wrzucił Cię gdzieś do IV ligi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście by trzeba w regulaminie coś zapisać o terminie zapisów, bo już mamy drugą spóźnioną osobę. Raczej większość uczestników nie wiedziała, że sezon NBA startuje wcześniej. Każdy zakładał, że liga startuje pod koniec października i potwierdzenia udziału będą trwać do ostatniego tygodnia września. W okresie letnim można sobie jechać na wakacje na dłuższy termin i nie odbierać maili, a więc bez odpowiedniego wpisu w regulaminie co roku będziemy mieli kontrowersje ze spóźnionymi osobami.

Edytowane przez Dig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zeby byc w stabie rywalizowac z innymi (a mam wrazenie ze wiekszosc z nas jednak interesuje sie NBA) to trzeba miec chociaz podstawowa wiedze o NBA a wydaje mi sie ze wiedza obtym kiedy zaczyna sie sezon do takiej nalezy...

Nie wiem jak to jest u innych ale jak nie interesuje sie footballem amerykanskim to nie gram w fantasy football bo bym tego nawet nie ogarnal...coz kazdy ma inaczej ale w tej sytuacji ten kto sie nie interesuje musi sie liczyc z tym ze cos przegapi np. Rozpoczecie rozgrywek zarowno w NBA jak i tutaj w fantasy...

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja potrafię sobie wyobrazić, że dla niektórych fantasy NBA naprawdę potrafi być nadal tylko zabawą i nie czekają niecierpliwie poruszając rączkami w majtusiach na założenie lig i uzupełnienie ankiety draftowej. w ciągu tych 7 dni więcej na zapisy, o które apelowałem, nic więcej organizacyjnie nie udałoby się zrobić, większość i tak celuje w drafty już w październiku, bliżej startu tego tak wielce przyśpieszonego sezonu..

wczorajszy bilans - pojawienie się 2 z 7 niepotwierdzonych osób z poziomu 2 i 3, nice... można mówić, że sami sobie winni - ale te 7 dni czekania było naprawdę do przełknięcia

 

BTW zapraszam na sznurówkę - jest jeszcze parę miejsc w drzewkowych rozgrywkach H2H z draftem wężykowym - ZAPISY DO 24.09.2017 ;)

http://www.sznurowadlo.pl/viewtopic.php?f=16&t=356&start=70

Edytowane przez goozman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jakiś niepełnosprytny jesteś? Nie jesteś nowym graczem, tylko uczestnikiem poprzednich rozgrywek, który zjebał akcję, nie zapisując się w porę we właściwym wątku. Teraz możesz poprosić Wilka, by łaskawie wrzucił Cię gdzieś do IV ligi.

Toz wlasnie to zrobil tym postem, ktory zjechales! ;-P

 

Ale tak przy okazji mnie naszla koncepcja odnosnie spozniajacych sie z potwierdzeniami - czy bylaby bledna interpretacja regulaminu, ze zajeli najwyzsze niepremiowane awansem miejsca w rozgrywkach, wiec mogliby uzupelniac ewentualne luki na poziomie III?

 

Rzeczywiście by trzeba w regulaminie coś zapisać o terminie zapisów, bo już mamy drugą spóźnioną osobę. Raczej większość uczestników nie wiedziała, że sezon NBA startuje wcześniej. Każdy zakładał, że liga startuje pod koniec października i potwierdzenia udziału będą trwać do ostatniego tygodnia września. W okresie letnim można sobie jechać na wakacje na dłuższy termin i nie odbierać maili, a więc bez odpowiedniego wpisu w regulaminie co roku będziemy mieli kontrowersje ze spóźnionymi osobami.

Zaproponuj konkrety tego zapisu...

 

Dla statystyk kolego i rywalizacji.

To ciekawe... mozna to robic bez sledzenia NBA? Nie brakuje informacji kto gdzie gra i ile?

 

ja potrafię sobie wyobrazić, że dla niektórych fantasy NBA naprawdę potrafi być nadal tylko zabawą i nie czekają niecierpliwie poruszając rączkami w majtusiach na założenie lig i uzupełnienie ankiety draftowej. w ciągu tych 7 dni więcej na zapisy, o które apelowałem, nic więcej organizacyjnie nie udałoby się zrobić,

Wg mnie tu sie mylisz bo jest wiekszy bufor na spozniajacych sie z dolaczaniem, zwlaszcza na poziomie IV.

Takze to jest wybor czy czekac na potwierdzenia czy na dolaczenia na Yahoo/wypelnianie ankiety.

 

większość i tak celuje w drafty już w październiku, bliżej startu tego tak wielce przyśpieszonego sezonu..

wczorajszy bilans - pojawienie się 2 z 7 niepotwierdzonych osób z poziomu 2 i 3, nice... można mówić, że sami sobie winni - ale te 7 dni czekania było naprawdę do przełknięcia

Niestety jest tu konflikt interesow, z jednej strony 100+ aktywnych osob, a z drugiej kilka spoznionych. Jasne, ze czekajac na druga grupe wiecej sie pojawi, ale zawsze ktos po deadlinie sie pojawi i z czasem coraz bardziej sie przejmuje ta pierwsza grupa. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ pozwolę sobie zauważyć, że jesteś w błędzie:

- temat "budowania" ankiet omawiany był bardzo dokładnie rok temu, to że zrobiłeś "lipną" nic nie zmienia...

- o tym że trzeba ją zmienić pisałem w wątku Napisano 22 sierpień 2017 - 21:21 "Co więcej chyba musisz wiLQ zrobić jednak ankietę jednokrotnego wyboru, bo jak widzę wielu graczy zaznacza opcje które się wykluczają..." co kontynuowałem w rozmowie z Mikowal83.

OK, ale tu z dyskusja zeszlismy w kierunku trafnosci argumentu czy to jest problem zaznaczenie wielu opcji.

 

- temat budżetu na waivery jest nieporównywalny (poza faktem, że chyba mało kto zauważył, że jest wielokrotnego wyboru i chyba nikt nie zaznaczył więcej niż 1 opcji ;)) i tylko potwierdził preferencję (znaczna przewagą głosów x2, a nie o 2) w dosyć błahym temacie przy którym nie było sprzeciwów.

Tu sie odnosilem do liczby glosujacych, a nie formy ankiety... bo juz chyba mielismy rozmowe, ze Twoje oczekiwania by wlasciwie blokowaly wszystkie zmiany w zasadach z czym sie kompletnie nie zgadzam.

Jak spojrzysz na ankiety z zeszlych lat to tegoroczna frekwencja nie odbiega mocno od normy.

 

Więc pomimo błędu proceduralnego - myślę wszyscy Ci to odpuszczą. Natomiast vetowanie to temat ważny, burzliwy i kluczowo wpływający na rozgrywkę, gdzie po ankiecie wielokrotnego wyboru (gdzie wielu zaznaczyło różne opcje) Ty wprowadzasz zasadę bo jedna opcja ma 2 głosy więcej niż druga.

Na pewno nie bedzie poprawne anulowanie ankiety gdy od poczatku przez tygodnie wisialo przy niej "Ankieta trwa do 10 wrzesnia wlacznie i wtedy oficjalna stanie sie opcja z najwieksza liczba glosow. ", a nie przykladowo "jak wygra opcja X to bedzie druga ankieta"...

 

Co Wy z tym "późno", ponad m-c do startu ligi, a odznaczenie opcji w lidze przez komisza trwa 5 sekund, więc nie przeginajcie. [...]

wrzucaj wiLQ ankietę raz dwa, głosowanie do końca m-ca i po sprawie.

Jest czas na jakas ankiete, ale bardzo nie podoba mi sie propozycja uniewaznienia wlasnie zamknietej ankiety.

Czy gdyby wygrala opcja status quo to bysmy mieli ta rozmowe? IMO nie.

 

O tym pisalem gdy odpisywalem dannygd odnosnie tego ze taka ankieta ma sens aby otrzymac pewien obraz...np ktore opcje sa najpopularniejsze i wtedy tak jak napisal marcos dwie czy trzy najpopularniejsze powinny pojsc pod glosowanie w ankiecie jednokrotnego wyboru.

Zresztą chyba o to chodziło w ankiecie, żeby zaznaczyć kilka opcji dlatego, bo bylibyśmy w stanie się z nimi zgodzić, a nie dlatego, że jest się niezdecydowanym, którą opcję wybrać?

Czy nikt nie czyta pierwszego posta w ankiecie?

Bylo tam napisane grubymi literami, ze drugiej ankiety nie bedzie, wiec nie rozumiem skad te oczekiwania.

 

Tzn ogolnie nie mam nic przeciwko koncepcji ankieta nr 1 po to by wybrac opcje dla ankiety numer 2... ale do tego 1) trzeba zaznaczyc od poczatku, ze tak bedzie, a nie rzezbic po fakcie i 2) wyniki musza ograniczac wybor, a nie 4 rozne opcje dostaja 10+ glosow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ale tak przy okazji mnie naszla koncepcja odnosnie spozniajacych sie z potwierdzeniami - czy bylaby bledna interpretacja regulaminu, ze zajeli najwyzsze niepremiowane awansem miejsca w rozgrywkach, wiec mogliby uzupelniac ewentualne luki na poziomie III?

 

 

To byłoby salomonowe rozwiązanie, bo nie jest jeszcze za późno na takie manewry i byłoby jakąś furtką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tu sie mylisz bo jest wiekszy bufor na spozniajacych sie z dolaczaniem, zwlaszcza na poziomie IV.

Takze to jest wybor czy czekac na potwierdzenia czy na dolaczenia na Yahoo/wypelnianie ankiety.

 

poziom IV zdaje się czeka nadal na start i nowe zgłoszenia, więc nie bardzo kumam na co ten bufor

 

pomysł z uzupełnieniem luk OK jednorazowo ale dla przeciwdziałania takim sytuacjom w przyszłości byłbym za wprowadzeniem jasnego zapisu mobilizującego również organizatora do odpowiednio wczesnego startu i stałego zamknięcia zapisów w postaci np.:

 

czas zbierania potwierdzeń udziału w rozgrywkach wynosi przynajmniej 28 dni z ruchomym deadline na 30 dni przed corocznym startem rozgrywek NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj konkrety tego zapisu...

 

Proponuję zapisać w regulaminie, że niezależnie od dokładnego rozpoczęcia oraz zakończenia okresu deklaracji w sprawie zapisu, zawsze termin ten będzie obejmował dni od 1. do 7. września. 

 

To było do tej pory oczywiste dla większości, ale wpisać warto i wtedy każdy będzie miał pewność, że jeśli wejdzie na forum w pierwszym tygodniu września i będzie chciał grać w nowym sezonie, to będzie mógł potwierdzić udział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę w offseason wszędzie piszą o transferach i free agency, a nie o dacie rozpoczęcia sezonu, bo mało kogo interesuje w lipcu czy start będzie 15.10 czy 30.10.

 

Ja bym w regulaminie dał zapis proponowany wyżej, ale z dłuższą datą, czyli "termin na potwierdzenie na forum dalszego udziału w rozgrywkach to corocznie okres od 1 do 15 września".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysł z uzupełnieniem luk OK jednorazowo ale dla przeciwdziałania takim sytuacjom w przyszłości byłbym za wprowadzeniem jasnego zapisu mobilizującego również organizatora do odpowiednio wczesnego startu i stałego zamknięcia zapisów w postaci np.: czas zbierania potwierdzeń udziału w rozgrywkach wynosi przynajmniej 28 dni z ruchomym deadline na 30 dni przed corocznym startem rozgrywek NBA

W Twojej propozycji tegoroczna organizacja zaczelaby sie pozniej niz sie faktycznie zaczela ;-) Takze sednem jest ustalenie tej drugiej daty i mamy temat pt "dlaczego koniec potwierdzen na 17 wrzesnia jest za pozno"...

 

poziom IV zdaje się czeka nadal na start i nowe zgłoszenia, więc nie bardzo kumam na co ten bufor

To juz wyjasniam... luki w III sa uzupelniane z IV, wiec ten pierwszy poziom musi sie ogarnac zanim ruszy ten drugi.

Co to oznacza w praktyce? W przykladzie z deadlinem na 17 wrzesnia nastepnego dnia odbywaloby sie losowanie, potem przez tydzien byloby dolaczanie na Yahoo czyli 25 wrzesnia byloby losowanie na poziomie IV. Do tego doliczyc standardowy tydzien na zbieranie GMow do lig, dogadanie terminow i zostaja raptem 2 tygodnie na przeprowadzenie draftu. Dla jednej ligi pelnej weteranow to generalnie by wystarczylo, ale tutaj z definicji mowa o kilku rownoleglych ligach [gdzie dochodzi temat transferow] oraz spora czesc stanowia debiutanci [wiec liczenie na sprawnosc wszystkich etapow jest um, optymistyczna]. Mniej wiecej to mialem na mysli piszac o wyciaganiu wnioskow z poprzednich organizacji i jak widac sednem sprawy jest liczba poziomow - przy 3 wszystkie terminy moglyby byc przesuniete o tydzien, a przy 5 trzebaby zaczynac jeszcze wczesniej.

 

Proponuję zapisać w regulaminie, że niezależnie od dokładnego rozpoczęcia oraz zakończenia okresu deklaracji w sprawie zapisu, zawsze termin ten będzie obejmował dni od 1. do 7. września.

Ja bym w regulaminie dał zapis proponowany wyżej, ale z dłuższą datą, czyli "termin na potwierdzenie na forum dalszego udziału w rozgrywkach to corocznie okres od 1 do 15 września".

Najpierw uwzglednijcie co napisalem wyzej do gooza, a potem mi wyjasnijcie...

 

To było do tej pory oczywiste dla większości, ale wpisać warto i wtedy każdy będzie miał pewność, że jeśli wejdzie na forum w pierwszym tygodniu września i będzie chciał grać w nowym sezonie, to będzie mógł potwierdzić udział.

... w jaki sposob to rozwiazuje problem spoznien??? Dla tych co bylo to oczywiste to sie nie spoznili...

 

Nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale to glownie dotyczy osob rzadko wchodzacych na forum, wiec tego czasu nie spedzaja na czytaniu regulaminu i wpisanie tam takiego zdania ni grzyba nie zmniejszy zjawiska.

Ba! W wersji barcalovera bysmy mieli *dokladnie* taka sama sytuacje jak teraz!

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ nie brnij... załamujesz mnie broniąc totalnie skopanej ankiety, gdzie od razu napisałem że jest zla. Pierwsze zdanie przy niej NIC nie zmienia, nawet jak intencje miałeś dobre.

 

Pisanie co by było gdyby przypomina wypowiedzi polityków... tuż po tym jak uchwalili bubla i szukają każdego pretekstu żeby wcisnąć ludziom że nie jest taka zła bo jak zmienimy 99% to będzie dobra.

 

Jak mamy tak uchwalać zasady to ja się wypisuję. Nie ma to nic wspólnego z wynikiem tylko ze sposobem jego osiągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiLQ nie brnij... załamujesz mnie broniąc totalnie skopanej ankiety, [...]

Ale ja sie z tym zupelnie nie zgadzam.

Dla mnie skopane byloby dokladanie ankiety zeby sprawdzac wynik poprzedniej.

Na nastepny sezon to rozumiem, ale nie po 2 dniach.

 

BTW, w ankietach o pozycjach zawodnikow i pierwszej wersji Daily-Today vs Tomorrow tez decydowaly pojedyncze glosy, a ich pozniejszy los sie potoczyl zupelnie inaczej, wiec z tego trudno wnioskowac co bedzie dalej.

 

Jak mamy tak uchwalać zasady to ja się wypisuję.

Watpliwe, ze to bedzie nowy standard bo chyba nie ma innych ustawien, ktore moga miec tak drastycznie rozne oczekiwania. Dla pozostalych ankiet nawet nie moglbym sklecic wiecej niz paru sensownych opcji.

 

Nie ma to nic wspólnego z wynikiem tylko ze sposobem jego osiągania.

A co nastepna ankieta z 4 najpopolarniejszymi opcjami by zmieniala w tym wzgledzie? Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.