Skocz do zawartości

2013/14 wstępny wygląd lig po zakończeniu obecnego sezonu/podsumowanie


matek

Co z użytkownikami porzucającymi zabawę w trakcie sezonu?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co z użytkownikami porzucającymi zabawę w trakcie sezonu?

    • Nie dopuszczenie do gry w sezonie 2013/14
      32
    • Degradacja ligę niżej w stosunku do wywalczonej
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to, żeby w finale był chociaż 1 komisarz, jeśli żaden nie wywalczy awansu

Spokojnie, tylko nie moglem sie powstrzymac przed ta proba zartu ;-)

 

Tutaj, żeby dostać się do 1 ligi, trzeba będzie wygrywać przez najbliższe 5 lat

To wredne plotki rozpowszechniane przez konkurencje! ;-) Bo 2 dobre sezony wystarcza.

 

cieszę się, że fantasy nba przestaje być tak hermetyczne, jak zdawało mi się być do tej pory

"Mistrzostwa Polski" wywolalo u mnie negatywna reakcje, ale samego pomyslu pogratulowalem od razu.

 

Bo jakby nie patrzec, w sumie juz mamy 200+ osob w 2 miejscach co wyglada imponujaco...

choc kluczowa sprawa bedzie ile wroci do gry za rok.

 

A w idealnym scenariuszu pewnie moznaby kiedys jakos polaczyc te rozgrywki...

ale pewnie realia rozstrzygna czy bedzie mozna, jak i w ktora strone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy 200+ bo jest grupa uczestników, która się powtarza. Co do Twojego idealnego scenariusza, gdy dziś zobaczyłem ilu graczy zgłosiło się tutaj, przyszło mi do głowy dokładnie to samo. Wspólna inicjatywa wszystkich stron/forów w przyszłym roku byłaby czymś fantastycznym, ale na przemyślenie mamy jeszcze sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne z powyzszych, ale proba pojechania po ambicji prawie udana :-)

 

Wielu z obecnych tu managos gra lub niedawno jeszcze gralo fantasy points. I czesto dostajemy lanie. Niestety, z kazdym rokiem obserwujemy, jak fp nam sie przejada. Zbyt duzo wyzwan, zbyt duzo ciekawych lig roto, a jeszcze h2h czeka na swoja kolejna szanse :-) wiekszosc z weteranow ktorzy jeszcze zostali w tej formule, czyni to glownie dlatego, ze jest malo czasochlonna i nie przeszkadza zbytnio w analizowaniu rotiserie.

 

W kazdym razie - powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unifikacja wszystkich rozgrywek na sznurowadle.pl i e-nba, to o jest to, o czym marze! ta defersyfikacja w stylu boksu zawodowego gdzie istnieja dzisiatki organizacji, nie przynosi zadnego pozytku. mysle, ze napoczatek dobrze byloby sie policzyc, stworzyc jakas imienna liste graczy na jednym z forow bo dzisiaj zdarza sie, np. , ze jeden gracz uzywa dwoch nickow przez co powstaje straszny rozgardiasz. byloby cudownie gdyby za rok, dwa doszlo do ujednolicenia. gram i tu i na sznurowadle, choc musze powiedziec, ze entuzjazm z jakim tam podchodza do formuly FP jest zdumiewajacy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptb, unifikacji _wszystkich_ rozgrywek to nigdy nie bedzie przez rozne preferencje odnosnie punktacji/formatow, ale przyznam iz chcialbym by ten dzial kiedys zebral prawie wszystkich uczestnikow jednorocznych lig roto.

 

Co do planow polaczenia i ustalania kto sie powtarza wg mnie trzeba poczekac przynajmniej rok zeby sie przekonac jak sobie poradzily poszczegolne rozgrywki w praktyce i ile osob planuje ponowna gre. A biorac udzial w obu zbierasz informacje by je porownac ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ptb, unifikacji _wszystkich_ rozgrywek to nigdy nie bedzie przez rozne preferencje odnosnie punktacji/formatow, ale przyznam iz chcialbym by ten dzial kiedys zebral prawie wszystkich uczestnikow jednorocznych lig roto.

 

Co do planow polaczenia i ustalania kto sie powtarza wg mnie trzeba poczekac przynajmniej rok zeby sie przekonac jak sobie poradzily poszczegolne rozgrywki w praktyce i ile osob planuje ponowna gre. A biorac udzial w obu zbierasz informacje by je porownac ;-)

uscislam, oczywiscie , piszac o ujednoliceniu mialem na mysli formule roto. i w drugiej kwestii tez zgoda. ten rok nalezy potraktowac jako naturalna selekcje graczy i z weryfikowanie rzeczywistej mocy poszczegolnych rozgrywek. Silniejsi, lepiej zorganizowani przetrwaja;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzy lata temu na zawszepopierwsze bloger Sławek Mróz zaraził mnie pasją do fantasy nba, podczas czytania jego rankingów zawodników, wyników draftów itd, a teraz prawie udało mi się wjechać Mu na ambicję. Odczuwam dumę z tego powodu.

Wracając do tematu, doświadczeni pasjonaci zawsze wybiorą roto, ale moim głównym celem było zarażenie pasją, którą zaraził mnie Sławek Mróz, jak najwięcej osób, a dla początkujących, fantasy points wydaje się być najlepszą formułą.

Jeszcze raz powtórzę, że obie ligi ze sobą nie konkurują. Udział w jednej, nie przeszkadza udziałowi w drugiej ( jestem jednym z organizatorów mistrzostw, a zgłosiłem się tutaj, matek czuwa nad Waszym roto i zgłosił się na sznurówce). W przyszłym roku na pewno spróbujemy zorganizować wspólną ligę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trzy lata temu na zawszepopierwsze bloger Sławek Mróz zaraził mnie pasją do fantasy nba, podczas czytania jego rankingów zawodników, wyników draftów itd, a teraz prawie udało mi się wjechać Mu na ambicję. Odczuwam dumę z tego powodu.

Wracając do tematu, doświadczeni pasjonaci zawsze wybiorą roto, ale moim głównym celem było zarażenie pasją, którą zaraził mnie Sławek Mróz, jak najwięcej osób, a dla początkujących, fantasy points wydaje się być najlepszą formułą.

Jeszcze raz powtórzę, że obie ligi ze sobą nie konkurują. Udział w jednej, nie przeszkadza udziałowi w drugiej ( jestem jednym z organizatorów mistrzostw, a zgłosiłem się tutaj, matek czuwa nad Waszym roto i zgłosił się na sznurówce). W przyszłym roku na pewno spróbujemy zorganizować wspólną ligę.

wielki szacunek za to co robisz. mam nadzieje, ze odbierasz padajace tutaj glosy jako konstruktywna , bardziej lub mniej, ale krytyke, a nie jalowe krytykanctwo. wszystkim zalezy w koncu na popularyzacji i wysokim poziomie FB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość uwag traktuję jako konstruktywną krytykę, choć część opinii dotyczących punktacji FP zacząłem już wypuszczać drugim uchem (mnóstwo niezadowolonych, a każdy proponuje inny kierunek zmian). Pozostałe uwagi traktuję bardzo poważnie i staram się wytłumaczyć ze wszystkich zarzutów. Głównym adresatem moich wyjaśnień był Wilq, ale w razie pytań będę się starał bronić swoich pomysłów. To, że uznane autorytety w dziedzinie fantasy games w ogóle komentują moje działania jest już dla mnie wielkim zaszczytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę połączenia ligi e-nba ze sznurowadłem. Dlaczego? Przede wszystkim inne formaty. Sam biorę udział z ciekawości, bo nie grałem nigdy w tej formule.

 

Na sznurówce jest co prawda roto, ale też nie widzę sensu łączenia, bo chyba większość się powtarza i tak. Dodatkowo tam draft odbywa się wężem, co niektórym zdecydowanie bardziej pasuje i jest w jakimś stopniu zróżnicowaniem i fajnie zagrać w jednej lidze z draftem aukcyjnym, a w innej z klasycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie widzę połączenia ligi e-nba ze sznurowadłem. Dlaczego? Przede wszystkim inne formaty. Sam biorę udział z ciekawości, bo nie grałem nigdy w tej formule.

 

Na sznurówce jest co prawda roto, ale też nie widzę sensu łączenia, bo chyba większość się powtarza i tak. Dodatkowo tam draft odbywa się wężem, co niektórym zdecydowanie bardziej pasuje i jest w jakimś stopniu zróżnicowaniem i fajnie zagrać w jednej lidze z draftem aukcyjnym, a w innej z klasycznym.

chodzi oto zeby wszystko odbywalo sie na jednej platformie, w jednym miejscu, gdzie mozna by utworzyc dwie ligi roto jedna w wersji z wezem, druga aukcyjna. teraz miotamy sie miedzy sznurowadlem a enb.pl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to zalezalo ode mnie to bym zostawil zapisy otwarte nawet do polowy pazdziernika [skoro III ruszy oddzielnie!] z jasnym zastrzezeniem, ze to bedzie do IV i musi sie zebrac minimum 12 osob by powstala chociaz jedna liga na tym poziomie. Jak sie nie zbierze to beda rezerwowymi uzupelniajacymi przyszle ligi IV.

 

W przyszlym sezonie beda 4 ligi III po 15 takze odpowiedzi na pozostale pytania zaleza ile powstanie lig IV juz w tym sezonie. Ale wiadomo, ze bedzie to cos w stylu miejsca 1 do 3 awansuja do II, miejsca 4 do 9/10 zostaja w III, a reszta spada do IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to zalezalo ode mnie to bym zostawil zapisy otwarte nawet do polowy pazdziernika [skoro III ruszy oddzielnie!] z jasnym zastrzezeniem, ze to bedzie do IV i musi sie zebrac minimum 12 osob by powstala chociaz jedna liga na tym poziomie. Jak sie nie zbierze to beda rezerwowymi uzupelniajacymi przyszle ligi IV.

 

W przyszlym sezonie beda 4 ligi III po 15 takze odpowiedzi na pozostale pytania zaleza ile powstanie lig IV juz w tym sezonie. Ale wiadomo, ze bedzie to cos w stylu miejsca 1 do 3 awansuja do II, miejsca 4 do 9/10 zostaja w III, a reszta spada do IV.

pelna zgoda. nie widze powodu zeby zamykac chetnym szanse gry, zwlaszcza ze do rozpoczecia sezonu jeszcze ponad miesiac. przyjmowac kogo sie da!;) to jest ten rodzaj bogactwa, ktory nalezy szanowac, a nie autorytatywnie, w imie jakis dziwnych pryncypiow ograniczac mozliwosci rozwojowe ligi. za duzo sie tu niektorzy napracowali nad popularyzacja FB, szkoda ich roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czekaj skoro teraz jest 7 po 15 i awansuje 21 to zostaje 84 graczy

jak chcesz ich rozlokować na 4 III ligi to w każdej będzie 21 osób a nie 15, więc parę osób musi spaść niżej żeby to wypaliło

no chyba że liczysz na to że sporo osób oleje grę w trakcie sezonu ( pewnie i słusznie ) i problem sam się rozwiąże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.