Skocz do zawartości

2013/14 wstępny wygląd lig po zakończeniu obecnego sezonu/podsumowanie


matek

Co z użytkownikami porzucającymi zabawę w trakcie sezonu?  

41 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co z użytkownikami porzucającymi zabawę w trakcie sezonu?

    • Nie dopuszczenie do gry w sezonie 2013/14
      32
    • Degradacja ligę niżej w stosunku do wywalczonej
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w dywizji X i nie było takich typowych "olewatorów".

Dlatego jest wazne bysmy ustalili co to w ogole znaczy bo na oko to mozna dowolnie interpretowac kazda sytuacje, jak na przyklad...

 

California Seals w drafcie leciał na autopicku i jak dostał m.in. Dirka, Hedo czy Rusha to GM się zniechęcił (osobną sprawą jest czemu zapomniał o drafcie).

... jak California Seals sie nie kwalifikuje na olewatora [niedograne 200+ gier i odpuscil pod koniec grudnia!] to w takim razie nikt nie olal gry w zeszlym sezonie [nie mowie, ze to zla opcja, tylko poki co brakowalo chocby jednego glosu za].

 

Co do karla i blaugrany to ja nie mam się do czego przyczepić [...] A blaugrane znam z fbx3

To dobre pytanie, czy reputacja z innych lig powinna wplywac na ocene? W jaki sposob to mialoby dzialac? Jak X innych GMow poreczy za aktywnosc danej osoby w innych ligach to machalibysmy reka na gwiazdke?

 

A te niedograne mecze to był efekt odpuszczania przez zawodników meczy w ostatnich dniach przed PO.

A co wiLQ powiesz o normalniejszej dystrybucji wysypu kontuzji w przeciagu calego sezonu oraz widze, ze masz pelna wiedza nt. tego jaka elastycznosc na pozycjach mialem przez caly rok.

Powiem, ze wg mnie obaj probujecie rewidowac historie.

Nie traktuj tego osobiscie i nie twierdze, ze z reguly jestes olewajacym GMem, moze to byla jedyna taka sytuacja, ale na temat tej ligi obiektywne fakty sa takie: wg Yahoo ostatni raz zmieniles sklad 2 kwietnia [~2 tygodnie przed koncem] oraz nie rozegrales 70 gier majac tylko o 6 pkt roto do I ligi! Nie wiem co tam sie stalo, ale zadne wymowki o kontuzjach czy glebi ligi wg mnie nie wyjasniaja takiego braku aktywnosci.

 

Czy to powinno byc w ogole "karane" jest osobna dyskusja, ale jak to mozna inaczej ujac niz olaniem koncowki? Wystawiajac bande leszczy z koncow lawek bys ugral wiecej i potencjalnie I lige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie, czy reputacja z innych lig powinna wplywac na ocene? W jaki sposob to mialoby dzialac? Jak X innych GMow poreczy za aktywnosc danej osoby w innych ligach to machalibysmy reka na gwiazdke?

I to dopiero byloby zalatwianie miejsca ziomalom po znajomosci! A co jesli ktos nie ma wystarczajacej ilosci kolegow?

Tu wypada ustalic arbitralny limit niedogranych gier, bo to wlasnie one fałszuja wyniki! Sam fakt, ze ktos sie nie loguje przez jakis czas nie musi o niczym swiadczyc.

 

Poza tym jeszcze jeden komentarz - chcecie zrobic z III czy IV ligi jakaś XVIII-wieczną Australię na ktora były zsyłane wszystkie bandziory. Zastanowcie sie jak to wplynie na poziom tamtej ligi (lub lig) gdy ci goscie znowu beda olewac. A moge Wam obiecac, ze znaczna wiekszosc bedzie. Chwasty trzeba wyrywac! Mam nadzieje, ze bedziecie mieli na tyle zdrowego rozsadku zeby te sytuacje potraktowac rownie zdecydowanie jak kwestie wygladu lig w tym sezonie.

Edytowane przez Leszczur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jeszcze jeden komentarz - chcecie zrobic z III czy IV ligi jakaś XVIII-wieczną Australię na ktora były zsyłane wszystkie bandziory. Zastanowcie sie jak to wplynie na poziom tamtej ligi (lub lig) gdy ci goscie znowu beda olewac.

Nie wiem skad taka panika, nie dosc, ze to sie okazali aktywni uzytkownicy na forum i z innych lig to jeszcze na razie mowa tylko o 3 osobach! Takze do Australii to im troche brakuje ;-) Jak dla mnie na liscie potencjalnych problemow dla ligi ten ma numer trzycyfrowy.

 

Przy okazji chcialem zwrocic uwage, ze Lew nie powinien miec gwiazdki bo gral do konca zarowno wg gier jak i daty ostatniej aktywnosci... moze gwiazdka wynikala ona z tego, ze nie wiedzielismy kto jest GMem? Ale teraz to juz nie jest aktualne skoro to potwierdzil profilem Yahoo.

 

Sklad obecnych lig sie ladnie zamyka [btw, maniek juz raz sie zapisywal http://www.e-nba.pl/showthread.php?8617-2013-14-wst%C4%99pny-wygl%C4%85d-lig-po-zako%C5%84czeniu-obecnego-sezonu-podsumowanie&p=706960&viewfull=1#post706960 a Kula i Siner dostali info mailem] ale...

 

Ktos tu musi wspomniec o sloniu w pomieszczeniu... jak uzupelniamy III lige? Jakies pomysly?

Mam kilka, ale zanim z nimi wyjade i znowu wywolam jakas burze wole sie upewnic, ze nie umknelo mi jakies oczywiste lagodne rozwiazanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad taka panika, nie dosc, ze to sie okazali aktywni uzytkownicy na forum i z innych lig to jeszcze na razie mowa tylko o 3 osobach! Takze do Australii to im troche brakuje ;-) Jak dla mnie na liscie potencjalnych problemow dla ligi ten ma numer trzycyfrowy.

Dla Ciebie jako GM'a I ligi to co sie bedzie dzialo w III czy IV moze i ma numer trzycyfrowy, ale dla mnie to problem ktory zawazy czy w ogole bede grał.

W chwili gdy pisalem swoja odpowiedz takich "gwiazd" mielismy 10 czy nawet 12 a nie trzy. Od tego czasu kilku dalo znac, ze nie gra. Super. Ale problem dalej istnieje zwlaszcza jesli postanowicie relegowac takich managerow do III czy IV ligi, bo juz jeden niekatywny manager ma wplyw na wyniki. Gdy jest ich kilku - z ligi robi sie kpina.

 

 

Ktos tu musi wspomniec o sloniu w pomieszczeniu... jak uzupelniamy III lige? Jakies pomysly?

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie jako GM'a I ligi to co sie bedzie dzialo w III czy IV moze i ma numer trzycyfrowy [...]

Nie ma znaczenia, w ktorej lidze gram, trzeba byc realista i w duzych grupkach znajda sie osoby, ktore odpuszcza.

 

W chwili gdy pisalem swoja odpowiedz takich "gwiazd" mielismy 10 czy nawet 12 a nie trzy.

Gdyby zglosili sie wszyscy nie graliby przeciez w jednej lidze... czesc by spadla do III, a czesc do kilku lig IV.

 

BTW, zwolnijcie z tym zasypywaniem propozycji jak rozwiazac podstawowy na dzisiaj problem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos tu musi wspomniec o sloniu w pomieszczeniu... jak uzupelniamy III lige? Jakies pomysly?

Mam kilka, ale zanim z nimi wyjade i znowu wywolam jakas burze wole sie upewnic, ze nie umknelo mi jakies oczywiste lagodne rozwiazanie ;-)

A nie robimy dwóch równoległych 3 lig?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na razie to nie mamy chyba ludzi nawet na jedną

poza tym miało być chyba centralnie z jedną III a dopiero kilka IV, no chyba ze mi się pomyliło i to miala byc jedna II a kilka III

 

jeśli chcemy uniknąć dodawania wg zapisów to musimy stworzyć kilka lig trzecich i jakoś to sensownie zmieszać, np. podzeilić po równo zawodników z ostatniego sezonu i pododawać wg zapisów drużyny do III lig

 

nie widzię innej "sprawiedliwej" opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie robimy dwóch równoległych 3 lig?

no na razie to nie mamy chyba ludzi nawet na jedną

Chwila, chwila. Pisze o juz istniejacych trzech ligach tylko z uczestnikami z zeszlego sezonu. Tzn w jednej juz wszyscy sie potwierdzili, w drugiej trzeba bedzie uzupelnic braki ludzmi z trzeciej, wiec w tej trzeciej powstanie luka, ktora trzeba jakos uzupelnic graczami.

Juz w tej chwili zapisalo sie wiecej osob niz trzeba by to zrobic, wiec pytam "jak" by mialo to sens i bylo fair?

 

poza tym miało być chyba centralnie z jedną III a dopiero kilka IV

AFAIK tak wlasnie wyglada ustalony kompromis. Przy czym AFAIK za rok sie to przesunie w gore by powstalo pelne drzewko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z matkiem, ze trzeba skasowac ten watek I ligi i niech przyszly komisz go zalozy by mogl edytowac 1 posta.

 

Co wiecej, na razie nie powinnismy tworzyc nowych watkow bo coraz trudniej to bedzie ogarnac i coraz wiecej ludzi schowa sie w swojej lidze i bedzie mialo gdzies dyskusje na poziomie miedzyligowym. A do ustalenia jest masa drobnych rzeczy.

 

Dzisiaj lub jutro powinienem skonczyc i wrzucic nowa [robocza] wersje regulaminu zarowno dla nowych jak i dla reszty co mam nadzieje wprowadzi wieksze skupienie dla dyskusji i pozwoli nam sie ostatecznie ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu ligi w tym roku został chyba osiągnięty kompromis ze I i II liga są centralne (uzupełnianie vacatów przez GMa z tej samej konferencji z której wypadł GM).

A III liga będzie miała tyle grup ile będzie chętnych (ilość teamów w jednej lidze od 15 do 20) żeby był równy start tzn. veterani poprzedniej kampanii którzy mieli grać w III lub IV lidze oraz wszyscy nowi.

Co do tego jak przydzielać do poszczególnych lig to ja bym przyjął zasadę "snake'a" tzn. załóżmy że będziemy mieli 60 chętnych, z czego 14 to będą veterani to robimy cztery III ligi i zaczynamy najpierw przydzielać veteranów powiedzmy z WEST - po jednym do każdej grupy (czyli tego co był najwyżej do 1 grupy, potem 2 gr, 3gr, 4gr i powrót 4gr, 3gr, 2gr, 1gr, znowu 1 gr itd). Po WEST leci EAST na końcu div X a jak skończą się veterani to dalej lecą nowi Gmowie wg kolejności zapisów (tak Wilq trzeba wg mnie tą kolejność zapisów uwzględnić ;) ).

To tak na szybko proponuję ;)

 

- - - Updated - - -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devilnevercry, na razie nie wiemy nawet ile bedzie lig ani tym bardziej jaki bedzie ich sklad! Takze na takie podzialy dla mnie za wczesnie. Natomiast jestem spokojny, ze I i II liga sie szybko ogarna jak bedzie blizej sezonu draftow. Ale we wrzesniu nikt draftowac nie bedzie, wiec po co sie spieszyc z tymi watkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie spojrzcie na ostatni post w ankiecie 2 czy wg Was to dobre wnioski.

Jesli tak to proponuje nastepna ankieta pt "czy dyscyplinujemy GMow za sama miesieczna nieaktywnosc lub 35+ opuszczonych gier?"

nie, kazdy dostaje druga szanse,

tak, degradacja o lige [o ile nie jest juz w najnizszej]

 

Sa jakies inne opcje? Tzn sa, z miejsca moge napisac 8, ale czy sa potrzebne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.