Skocz do zawartości

NBA All-Star: Saturday Night


Kily

Rekomendowane odpowiedzi

PI3TR45, po prostu zraziły mnie trochę te występy podkoszowych w ostatnich latach. Wsadów Warricka trochę widziałem i w nich nie zaimponował mi za bardzo niczym oprócz wyskoku. Mam jednak nadzieję, że na SDC coś ciekawego pokaże, fajnie by było jakby pakował na poziomie Stro z SDC 2001.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było jakby pakował na poziomie Stro z SDC 2001.

Jak przyszedł do Memphis to popularne stało się hasło Stro who? :) więc myślę, że da radę. A co do podkoszowców, to kiedyś nie bywało z tym źle. Kemp kiedyś robił niesamowite paczki :) Stro też cośtam pokazał. To ostatnio podkoszowcy się tak "popisują". No ale trzeba przyznać, że Birdman czy Amare to jednak nie ta mobilność i sprawność. Warrick myślę, że nie będzie w tych elementach odstawał od innych. Mam nadzieję, że mnie nie skompromituje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PI3TR45 - nie sądzę, żeby Warrick miał cię skompromitować ;). Nie wiem czy jest prowadzona jakaś statystyka dunków w NCAA (w NBA jest), ale sądzę że Warrick był w tamtym roku w czołówce. Jeśli gość ma taki wyskok to czemu miałby w tym konkursie nie wystąpić (38 cali dosiężnego zmierzone na obozie przed draftem; z tego co pamiętam Josh Smith miał 39 rok wcześniej)? Sędziowie dużą uwagę zwracają na hangtime - coś czego nie miał w tamtym roku Amare. A podkoszowcem to on jest chyba tylko z nazwy. Przecież jest wzrostu Jamesa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.draftexpress.com/viewarticle.php?a=1001

http://www.nba.com/media/bulls/lottery_vitals_03.pdf

 

Wg oficjalnych pomiarów przed draftem Warrick bez butów mierzył 6-7 1/4, a w butach 6-8 1/2. James w 2003 roku również 6-7 1/4, a w butach 6-8. Jak zobaczysz również na pomiar Anthony'ego to doczytasz się odpowiednio 6-6 1/4 i 6-7 1/2 (a więc stąd ta różnica przy Warricku) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szcapa ze w SDC jest Smith, jesli wygra to bedzie jeszcze wieksza kleska, on juz mi sie znudzil.Za niego najchetniej popatrzylbym na Tonny'ego Allen'a, ale tak to reszta mi pasuje.W SDC bede za Iggy'm bo to moj odrazy po LeBron'ie ulubiony zawodnik, ale rowniez dlatego bo ma naprawde niezle DUNKI :)

 

W pozostałych konkursach chcialbym zobaczyc:

 

Skills Challange:

Baron Davis

Chris Paul

Eral Boykins

Steve Nash

ale slyszalem ze LeBron ma wiazsc w tym konkursie udzial wiec ja bym go wstawil za Nash'a

 

3-Points Shootout:

Tyronn Lue

Ray Allen

Joe Johnson

Luke Jackson

Luther Head

Mo Williams

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szcapa ze w SDC jest Smith, jesli wygra to bedzie jeszcze wieksza kleska, on juz mi sie znudzil.

Nie wiem czemu tak mówisz. Josh pokazał w zeszłym roku naprawdę bardzo dobre dunki. Skacze jak mało kto w tej lidze i jest naprawdę świetnym dunkerem. Moim zdaniem znowu wygra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.draftexpress.com/viewarticle.php?a=1001

http://www.nba.com/media/bulls/lottery_vitals_03.pdf

 

Wg oficjalnych pomiarów przed draftem Warrick bez butów mierzył 6-7 1/4, a w butach 6-8 1/2. James w 2003 roku również 6-7 1/4, a w butach 6-8. Jak zobaczysz również na pomiar Anthony'ego to doczytasz się odpowiednio 6-6 1/4 i 6-7 1/2 (a więc stąd ta różnica przy Warricku) :).

W każdym razie w butach jest wyższy, ale tak czy siak wzrostem nie różni się zbytnio od Brona czy Josha, czyli jednych z najlepszych dunkerów w całej lidze. Ma też wyskok, ale mimo wszystko nie jestem do niego póki co w pełni przekonany. Nie widziałem żadnych skomplikowanych wsadów w jego wykonaniu, a dobry wyskok to za mało. Nie brał on też chyba udziału wcześniej w żadnych konkursach wsadów i dlatego trudno mi stwierdzić na pewno, że w Houston zaprezentuje super dunki.

 

A tak w ogóle, to szkoda, że Green nie gra, bo on by rozwalił wszystkich konkurentów. :P Kto widział wsady z ostatniego SDC McDonald'sa, ten wie dlaczego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By to ch... olera. Kyle się przejął ostatnimi słowami krytyki i wyrzuceniem go z S5 i nie wystąpi w konkursie rzutów za 3 punkty :evil: :sad: czyli w Wawie na spotkaniu bedą trochę mniejsze emocje niż zakładaliśmy :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD

tę część posta skasowałem i poprosiłem autora o wypowiedzenie się w odpowiednio stworzonym do tego coelu temacie

Nie wiem czemu tak mówisz. Josh pokazał w zeszłym roku naprawdę bardzo dobre dunki. Skacze jak mało kto w tej lidze i jest naprawdę świetnym dunkerem

Nie mówie, że robi cieńkie dunki, bo robi je bardzo dobrze i bardzo go lubie jako gracza, ale wolałbym żeby ktoś inny za niego wystąpił bo on już pokazał co potrafi i chciałbym żeby ktoś inny też się zaprezętował.Skład na SDC jest kąpletnie zmieniony, tylko Smith został, a wolałbym "świeżych" zawodników w tym konkursie.No chyba że przeskoczy kogoś (nie tak jak w zeszłym roku, tylko tak jak np.Carter tego francuza na Igrzyskach w Sydney w 2000r.), albo wybije się z lini rzutów osobistych i coś do tego jeszcze doda to wtedy powiem, że się myliłem i że dobrze się stało że wystąpił.A dlatego napisałem że będzie szczapa, bo wątpie żeby zrobił to o czym pisałem.

Zresztą zobaczymy co będzie i pogadamy po konkursie :)

Pozdrawiam :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi Kyle'a bo liczylem na jego wystep ale z drugiej strony wszyscy wiemy ze nie ma formy, ze ciagle jej szuka wiec moze te kilka dni pomoga mu odzyskac swierzoc. Poza tym nie ma co go zmuszac. Lepiej niech nie gra niz ma wypasc słabo bo wtedy psychika jescze gorzej mu siadze. Szanuje jego decyzje bo w sumie wyglada na madra. Nie pcha sie jak wie ze nie gra tego co powinien ze moze zawiesc fanow i do tego sam sie wkurzy ze mu nie idzie i stoi w miejscu. Chcialbym go zobaczyc ale mimo wszystko niech rozum zwycieza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obsada SDC nie jest zła a Warrick pokaze na co go stac. Całe zawody zapowaiadją sie lepiej niz w zeszlym roku poniewaz nie ma Chrisa Andersena i Hakim z Memphis bedzie duzo lepszym "zmiennikiem" dla Birdmana niz Tony Allen :) Moim faworytem jest Iguodala ktory ma podobny hang-time do Smith'a .

Oto kogo bym widział w kunkursie trojek:

:arrow: Ray Allen - niesamowicie sklada sie do rzutu i robi to na 20-30 cm wyskoku

:arrow: Mo Williams - wygrywal mecze dla Bucks rzutami z niesamowitych pozycji i zasluguje na udzil w tym konkursie. Jednak wydaje mi sie ze to tzw. Game-Shooter ale za zaslugi dla Kozłow powinien wystpic

:arrow: Matt Bonner - wydaje mi sie ze wsrod uczestnikow powinien byc jakis wysoki gracz a takim jest Bonner ktory rzuca na ponad 40% skutecznosci :)

:arrow: Raja Bell - odkad przyszedl do Phoenix rzucza czesciej a takze skuteczniej ni i ma dobra technike

:arrow: Rasual Butler - zawodnik ktory moze nie jest najwazniejszym ogniwem NOK to jednak wspaniale rzuca za 3 i ma bardzo dobrze ulozony nadgarstek

:arrow: Andres Nocioni - jest najskuteczniejszym strzelcem po Hamiltonie ktory nie jest zawodnikiem odpowiednim na konkures rzutów za 3 (http://www.nba.com/statistics/player/3PointS.jsp - zeby nie bylo niedomowien). Po za tym Nocioni dobrze rzuca i jak na shootera nie jest tak niski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Matt Bonner - wydaje mi sie ze wsrod uczestnikow powinien byc jakis wysoki gracz a takim jest Bonner ktory rzuca na ponad 40% skutecznosci

Bonner może i miałby jakieśszanse, gdyby czas jaki mają zawodnicy dwukrotnie wydłużyć. On może i nieźle rzuca, ale potrzebuje na złożenie się do rzutu strasznie dużo czasu, a tam liczy się czas. Pamiętacie chyba występ Antka Ceglarza :wink:

:arrow: Andres Nocioni - jest najskuteczniejszym strzelcem po Hamiltonie ktory nie jest zawodnikiem odpowiednim na konkures rzutów za 3

Z dwójki RIP-Noc już zdecydowanie szybciej widziałbym w konkursie tego pierwszego, bo to lepszy shooter, Noc niejest typem gracza pasującego do tego konkursu i niemam pojęcia czemu się tak wszyscy go uczepili. Korver, Allen czy Dirk posują, ale Nocioni zdecydowanie nie i niema tu nic do rzeczy fakt, że jest drugi w klasyfikacji strzelców. Dwa lub trzy lata temu prowadził Bowen- jego też byście chcieli zobaczyć w konkursie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Matt Bonner - wydaje mi sie ze wsrod uczestnikow powinien byc jakis wysoki gracz a takim jest Bonner ktory rzuca na ponad 40% skutecznosci

Bonner może i miałby jakieśszanse, gdyby czas jaki mają zawodnicy dwukrotnie wydłużyć. On może i nieźle rzuca, ale potrzebuje na złożenie się do rzutu strasznie dużo czasu, a tam liczy się czas. Pamiętacie chyba występ Antka Ceglarza :wink:

 

Tu chyba Cie zaskocze J, ale Bonner ma szybki rzut, jak na wysokiego gracza bardzo szybko składa się do rzutu, szczególnie za 3. Oglądałem kilka meczy Raptors i jak Matt dostaje piłkę od razu wyskakuje i rzuca. Sam się dziwiłem, że tak szybko się składa :wink: Tak więc jeśli wziąłby udział w turnieju miałby szanse.

 

To nie jest kolejny Radmanovic jak rok temu kiedy zepsół zabawe :?

 

PS. Mam nadzieję, że na weekend pojadą Wojtek i Jacek Kulczyński, a nie Telman. Ci pierwsi Panowie fajnie potrafią emocjonować się grą i mają "chłopski" komentarz. Telman mi się kojarzy cały czas ze Stivim Nashem i beznadziejną analizą gry na boisku :x Grrr, nie znosze to podobnie jak Świątka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak podejrzewałem, JR Smith nie dostał od ligi zaproszenia. :? Rozumiem, że przed nim byli LeBron, Josh, Nate i AI2, ale Warricka bym przed JR-em na pewno nie wybrał. On sam rok temu rok temu żałował, że nie wszedł do finału i nie zaprezentował swoich najlepszych wsadów, na tegoroczny konkurs też się mocno napalił a tu zonk. Szkoda, moim zdaniem to błąd ze strony ligi i JR jest w stanie więcej pokazać od Hakima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SDC moze byc w tym roku niezły chociaz szkoda bo brakuje Birdman i konkurs moze stac na troche nizszym poziomie:D ...nate moze miec ciezko, musi zrobic cos takiego jak spudd a przy takim wzroscie moze byc to problem chociaz widzac tego chlopaka mozna sie duzo po nim spodziewac jednak troche prob moze miec....warrick facet niezle daje z miejsca i moze mu to tylko pomoc nawet na All Star....szkoda ze nie ma takich zawodnikow jak LeBron czy Flash ale SDC w koncu słuzy promowaniu młodych zawodnikow ale z drugiej strony MJ czy Erving wystepowali mimo ze byli supergwiazdami....jeszcze jezeli chodzi o LeBrona to słyszałem ostatnio smieszna teze ale cos w tym jest "Lebron nie wystąpi w SDC bo boi sie przegranej --> dlatego tez unika playoffów..... "...Jezeli jeszcze chodzi o JR to wielka szkoda niedosc ze coach go nie wystawia do sqadu to jeszcze liga nie zaprasza go do SDC....szkoda

 

btw top dunkerow http://cbs.sportsline.com/nba/dunk-o-meter/yearly

 

Video

Warrick

http://www.suathletics.com/streaming/hak.asx

http://rapidshare.de/files/3707747/Hakim.Warrick.College.Mix-Shai.mpg.html

Nate

http://rapidshare.de/files/4361746/nate3.mpg.html[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nate moze miec ciezko, musi zrobic cos takiego jak spudd a przy takim wzroscie moze byc to problem chociaz widzac tego chlopaka mozna sie duzo po nim spodziewac jednak troche prob moze miec....

IMO Nate'a jak najbardziej stać na takie dunki, które wtedy wykonał Spud, tylko czy to wystarczy? Teraz znamy dużo wsadów, o których w 86 roku nikt nie słyszał, stąd też Robinson ma większe pole manewru. Myślę, że jego największym problemem mogą być małe dłonie, przez które może mieć problemy z dobrym chwytem piłki i potrzebować kilku prób na wykonanie czegoś ciekawego.

 

szkoda ze nie ma takich zawodnikow jak LeBron czy Flash ale SDC w koncu słuzy promowaniu młodych zawodnikow ale z drugiej strony MJ czy Erving wystepowali mimo ze byli supergwiazdami

Tylko kiedy to było? Tamte czasy niestety już dawno minęły.

 

 

jeszcze jezeli chodzi o LeBrona to słyszałem ostatnio smieszna teze ale cos w tym jest "Lebron nie wystąpi w SDC bo boi sie przegranej

Coś w tym może być. Kiedyś było dużo mniej świetnie pakujących zawodników i raczej trudno było przypuszczać, aby ktoś mało znany wygrał w konkursie z z dunkerem o głośnym nazwisku. Teraz jest inaczej, jest wielu świetnych mało znanych dunkerów, którzy mogliby wygrać z takim LeBronem. Aczkolwiek gdyby Bron wystartował myślę, że by wygrał.

 

Myślę, że jednak główną przyczyną braku jego i Flasha występu nie jest jednak strach przed porażką, która by była w ich przypadku głośna. Oni jak przystało na dzisiejszych superstarów nie bawią się w takie coś. Udział w SDC wymaga przygotowania jak najbardziej efektownych i innowacyjnych wsadów, a ich to zwyczajnie nie interesuje, wolą skupić się na polepszaniu swojej gry w wielu aspektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział w SDC wymaga przygotowania jak najbardziej efektownych i innowacyjnych wsadów, a ich to zwyczajnie nie interesuje, wolą skupić się na polepszaniu swojej gry w wielu aspektach.

Tu troche przesadziłes, w SDC wystepowali zawodnicy powtorze MJ, Erving czy Drex ktorzy z pewnoscia rowniez woleli sie poprawiac w wielu aspektach ale wystapili....

 

IMO Nate'a jak najbardziej stać na takie dunki, które wtedy wykonał Spud, tylko czy to wystarczy

przy takim wzroscie powinno w zupełnosci wystarczyc...własnei Nate jest dla mnie faworytem, kibicuje mu ze wzgledu na wzrost..

 

Oni jak przystało na dzisiejszych superstarów nie bawią się w takie coś

no tak ale LB23 jednak wystepuje w skills....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział w SDC wymaga przygotowania jak najbardziej efektownych i innowacyjnych wsadów, a ich to zwyczajnie nie interesuje, wolą skupić się na polepszaniu swojej gry w wielu aspektach.

Tu troche przesadziłes, w SDC wystepowali zawodnicy powtorze MJ, Erving czy Drex ktorzy z pewnoscia rowniez woleli sie poprawiac w wielu aspektach ale wystapili....
To były inne czasy. Wtedy sam występ w konkursie wymagał dużo mniejszego zaangażowania i ogólnie go inaczej traktowano. Teraz nawet liga określiła go jako "promotion" zakładając ograniczenie stażu gry w NBA zawodnika. Wtedy to było wielkie wydarzenie i każdy dunker chciał wygrać ten konkurs.

 

Oni jak przystało na dzisiejszych superstarów nie bawią się w takie coś

no tak ale LB23 jednak wystepuje w skills....
Tylko, że Skills Challenge traktuje się inaczej. Te zawody, w przeciwieństwie do SDC nie mają promować młodych mniej znanych graczy, tylko tu po prostu mają występować najlepsi PG (głównie PG). I tak mimo, że wprowadzono to dopiero w 2003, to już przewinęły się nazwiska ze ścisłej czołówki PG: Nash, Kidd, Payton (gdy startował w 2003, był jeszcze jednym z najlepszych), Marbury, Davis, Arenas czy choćby Parker. Podobnie jest w przypadku LeBrona - czuje się w tym dobry, chce mu się brać w tym udział, więc startuje. Tu nie musi się bawić w wymyślanie innowacyjnych wsadów, tylko wychodzi na tor i pokazuje, że jest szybki, zwinny, fajnie kozłuje, dokładnie podaje i celnie rzuca. Tak samo też konkurs trójek stworzony jest dla najlepszych shooterów (acz tu największe gwiazdy raczej nie są najlepszymi w lidze shooterami).

 

EDIT: Wie ktoś może, kiedy dokładnie poznamy uczestników pozostałych konkursów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.