Skocz do zawartości

LAL discussion: rumors, trades (cd.. Ruchy sezonowe 2006/07)


Mich@lik

Czy potrzebujemy już zmian?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potrzebujemy już zmian?

    • Tak
    • Nie
      0
    • I tak nam nic nie pomoże..
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Smush, Shammond, Sasha, Jordan kto by pomyślał, że to imiona czterech koszykarzy a nie np. koni wyścigowych, psów czy innych zwierzątek domowych :wink: nie wiem czy Lakers brak jakości na tej pozycji planują zastąpić ilością :? ciekawe co dalej, po podpisaniu Radmana można się było jeszcze łudzić, że defensywnego PG Lakers postarają się pozyskać w drodze wymiany, ale gdzie tam, także Lakers pewnie uznają teraz, że tą pozycję mają już obsadzoną i tyle najlepszy z tej zbieraniny jest chyba Farmar, ale ze względu na wiek równocześnie grał będzie w następnym sezonie pewnie najmniej. Jeden pozytyw to fakt, że Lebron zostaje w Cleveland czyli cały misterny plan 2007 czy 2008 Bussa i Kupchacka idzie w pizdu :) chociaż oczywiście zawsze można przejść do planu 2009, 2010 itd. :roll:

 

Zobaczymy co teraz Lakers zrobią skoro długości kontraktów nie będą stanowiły dla nich przeszkody (przynajmniej mam taką nadzieję :? ) może postarają się coś ciekawego załatwić, ja osobiście wciąż uparcie trzymam się tego, że powinni uderzać po Harringtona jeśli Hawks nie będą rzeczywiście mogli brać długich kontraktów Lakers mogą mieć spore szanse jak się da trzeba gromadzić w tej drużynie talent choćby tylko po to żeby w przyszłości mieć czym handlować już nie mówiąc o tym, że wzmocnienia wciąż są potrzebne a Al to chyba najlepszy gracz jakiego są ( przynajmniej teoretycznie) w stanie ściągnąć za to co oferują.

 

Nie wiem jak inni, ale ja nie czułbym się zdecydowanie pewnie gdyby skład Lakers w dniu rozpoczęcia sezonu była taki jak teraz, można sobie być niepoprawnym optymistą i wierzyć, że dotychczasowe zmiany kadrowe i nabranie doświadczenia wystarczą, ale trzy ekipy, które były za Lakers czyli Hornets, Jazz i Rockets będą sporo silniejsze niż w zeszłym sezonie jeśli tylko kontuzje nie staną im na drodze a z tych drużyn, które były wyżej niż Lakers także raczej nikt nie osłabł więc ja na miejscu Kupchacka wciąż ostro kombinowałbym nad wzmocnieniami bo na dzień dzisiejszy konkurencji na zachodzie Lakers przybyło nawet do samego awansu do PO, który był celem minimum w poprzednim sezonie a chyba aspiracje na najbliższy sezon powinny już sięgać przynajmniej trochę wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van dokładnie tak!

Wyśmiewałem radmana bo Al jest dla LAL o wiele lepszym rozwiazaniem, choć to znowu taki gracz pokroju Odoma!

Znam różnice miedzy nimi ale zawsze.........

 

Hawks maja szlaban na dłuuugie kontrakty

dla mnie dziwne bo bym taka ekipę jakby był kibicem olał

Właściciel powinien to conajmniej ukryć bo morale spadają

bezsprezcnie najgorsze miejsce do gry Atlanta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van dokładnie tak!

Wyśmiewałem radmana bo Al jest dla LAL o wiele lepszym rozwiazaniem, choć to znowu taki gracz pokroju Odoma!

Znam różnice miedzy nimi ale zawsze.........

 

tak tylko, że jeśli Lakers chcą Ala wciąż mogą się o niego starać, za MLE i tak by go nie sprowadzili jedyną opcją było i wciąż jest s'n't minut na pozycjach 3/4 spokojnie wystarczy dla wszystkich, wszystko zależy od tego co zamierzają dalej zrobić. Ciągle mam wrażenie ignazz, że nie bierzesz pod uwagę tego, że trójkąty wymagają graczy z dobrym rzutem i dlatego wybór padł na Radmana, ma jednocześnie utrudniać skupiania się obrony na KB, wyciągać obrońców na obwód robiąc miejsce dla Bryanta i Odoma do penetracji, Al zapewniałby punkty z pomalowanego, które też są potrzebą, ale gość z dobrym rzutem jak Vlade również jest w tej drużynie bardzo potrzebny.

 

Wczoraj w wywiadzie radiowym Mitch powiedział, że Smush będzie starterem w następnym sezonie :? podpisanie Williamsa zdaje się to potwierdzać co oznacza równocześnie, że jeśli Lakers planują jakąś wymianę to nie żeby pozyskać PG jak nam się mogło wydawać po sprowadzeniu Radmana, oczywiście pozyskanie SG też odpada, środkowego jeśli zdecydują się oddać Mihma również więc pozostaje w takim wypadku skrzydłowy albo po prostu postanowią zostawić skład taki jaki jest bo to niestety także dość prawdopodobne.

Link do tego wywiadu z Kupchackiem:

http://rapidshare.de/files/25405176/Joe ... w.mp3.html

strasznie hardy się nam Mitch robi :wink: mówi o tym, że po tym co widział w ubiegłorocznych PO żadna zachodnia drużyna mu nie straszna 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego co zamierzają dalej zrobić. Ciągle mam wrażenie ignazz, że nie bierzesz pod uwagę tego, że trójkąty wymagają graczy z dobrym rzutem i dlatego wybór padł na Radmana, ma jednocześnie utrudniać skupiania się obrony na KB, wyciągać obrońców na obwód robiąc miejsce dla Bryanta i Odoma do penetracji, Al zapewniałby punkty z pomalowanego, które też są potrzebą, ale gość z dobrym rzutem jak Vlade również jest w tej drużynie bardzo potrzebny.

Rozumiem że mówimy o wzorcowym trójkacie ala bulls

pip - odom mj-kb grant-radman? bo odwrotnie raczej nie radman jako rozgrywajacy pip?

jesli go ztrejduja to przestane krytykowac trade ale tak to jakos nie widze

 

SAS mocni

Mavs Clips równie mocni ale bardziej pewni siebie

Suns Rakiety Hornets Nugets mocniejsi po powrotach kontuzjowanych

Sancto Mem Portland niewiadoma

co jak Utah SSS i Minny nie zagraja tak tragicznie?

To nie jest wzmocnienie na PO

A jak AI pójdzie do GSW to miazga! brak miejsca dla LA w PO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że mówimy o wzorcowym trójkacie ala bulls

pip - odom mj-kb grant-radman? bo odwrotnie raczej nie radman jako rozgrywajacy pip?

jesli go ztrejduja to przestane krytykowac trade ale tak to jakos nie widze

szukasz za bardzo analogii do konkretnych graczy a to nie o to chodzi. W trójkątach zawsze potrzebni byli gracze z dobrym rzutem czy to z pół dystansu czy dystansu kiedyś w Bulls Paxson, Armstrong czy Hodges, Horace Grant był graczem podkoszowym, ale z dobrym rzutem z pół dystansu, później Kukoc, Kerr, Buechler znowu dwóch środkowych z dobrym rzutem z pół dystansu Longley i Wennington, w Lakers najpierw Rice, Fisher, Shaw, Horry, Green czy Fox to wszystko gracze, którzy odgrywali ważne role w trójkątach Jaxa w dużym stopniu dlatego, że byli to zawodnicy, którzy potrafili po prostu bez grania z piłką dostać podanie i oddać celny rzut.

 

W tych obecnych Lakers jedynym, który tak naprawdę regularnie potrafił w taki sposób zdobywać punkty był Cook z resztą to już różnie bywało. W Lakers pod koszem miał grywać duet Mihm-Kwame, ale ponieważ jak się okazało żaden nie potrafi zdobywać regularnie punktów stojąc trochę dalej od kosza Jax przez większą część sezonu zanim z powodu kontuzji Mihm nie mógł grać wystawiał w S5 w miejsce Kwame Cooka mimo, że był w defensywie czarną dziurą, ale w ofensywie wszystko działało bardziej płynnie, umiał wykorzystywać podwojenia na KB itd. Zobaczysz Radman będzie odgrywał bardzo dużą rolę w Lakers i zagra życiowy sezon jestem tego pewny ten system gry jest stworzony dla takiego gracza jak on, problem w tym, że ja wolałbym żeby on był pierwszym wchodzącym z ławki dającym ofensywnego kopa, grając i tak 25-30 minut a nie starterem :?

 

SAS mocni

Mavs Clips równie mocni ale bardziej pewni siebie

Suns Rakiety Hornets Nugets mocniejsi po powrotach kontuzjowanych

Sancto Mem Portland niewiadoma

co jak Utah SSS i Minny nie zagraja tak tragicznie?

To nie jest wzmocnienie na PO

A jak AI pójdzie do GSW to miazga! brak miejsca dla LA w PO

Nie byłbym zbyt spokojny gdyby Lakers z tym składem zaczęli sezon co nie znaczy, że nie wierzyłbym, że mogą zrobić niezły wynik bo trudno wszystko przewidzieć, oni będą także lepsi nie tylko dlatego bo pozyskali Radmana czy Evansa, ale również dlatego, że większość drużyny będzie miała już za sobą pełny sezon gry w trójkątach, wielu graczy nie będzie się musiało uczyć tej cholernie trudnej taktyki w trakcie sezonu co także złożyło się na sporo porażek, widziałeś jak grali na początku sezonu Kwame i Lamar a jak grali w drugiej części kiedy poczuli się bardziej komfortowo w trójkątach i znaleźli swoje miejsce, Bynum czy Turiaf także będą wzmocnieniem w większym stopniu niż rok temu. Na dzień dzisiejszy poza Blazers, Sonics, Wolves i może Warriors pozostałe drużyny powinny się poważnie liczyć w walce o PO i nie bardzo wiadomo jak to się rozwinie, dla kilku zabraknie miejsca a naprawdę myślisz, że wizją AI w Warriors mnie przestraszysz :?: :twisted: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podpisaliśmy Radmanovica i co gorsze (wg mie) Williamsa. Mamy teraz 3 (licząc Sasze) 4 rozgrywających. Watpie żeby Lakers wystartowali takim składem, bo mamy straszny bałagan w rosterze. Mamy dwie ewidentne dziury- rozgrywający i skrzydłowy. Pozostaje nam werzyć, że chociaż jedna z nich zostanie załatana. A naprawde mamy na to srodki. Bo można oddać 2 rozgrywających, Waltona, Mihma i kilku innych. Jestem pewien, że z tego zestawu (zestawów) można coś sensownego wykombinować. Ale tu kończą sie nasze kompetencje i pozostaje czekanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers All-Star guard Kobe Bryant will not participate in the USA Basketball Senior National Team's training camp that begins Wednesday in Las Vegas because he had minor surgery on his right knee Friday.

 

Bryant, who has yearned to represent the United States in the Olympics, won't miss out on his opportunity. He will remain a member of the Olympic team and still is expected to attend the team's training camp and pre-World Championship tour, a spokesperson for USA Basketball said.

 

Bryant had arthroscopic surgery on his right knee for what was described as a "minor treatment" of a cartilage and removal of scar tissue.

 

He is expected to be sidelined eight to 12 weeks while recovering. That could take Bryant right up to the start of Lakers training camp on Oct. 2, meaning he might not be 100 percent healthy.

 

USA Basketball said Bryant, one of the stars who has committed to help the United States win the gold medal at the 2008 Summer Olympics in Beijing, will have limited "basketball participation" with the team while he recovers from surgery.

 

:evil: no to nieźle 8-12 tygodni a to niby niezbyt poważny zabieg :? to może oznaczać poważny problem :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku**a, jakiego Kobe ma pecha, gra w reprezentacji USA chyba nie jest mu pisana, 2 lata temu, także miał kontuzję, a poźniej rehabilitację, do tego doszła jeszcze rozprawa sądowa, teraz kiedy Kobe, mówił dużo o tym jak bardzo chce grać na mistrzostwach świata i zdobyć złoty medal z drużyną narodową, znowu dopada go kontuzja. :evil: :evil: :evil: Niesamowicie się wku**iłem. 3 miesiące przerwy, :evil: oby zdążył na sezon NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Kobe'go. Nie ze względu na reprezentacje bo akurat USA ma kogo wystawić, ale wiemy jak bardzo chcił zagrać. No cóz może w Pekinie.

Co do RS to jestem pewien, że będzie gotów. 8-12 tygodni to długo, ale nawet przy tych 12 zdązy sie przygotować do sezonu. A mam przeczucie, że szybciejsie wykuruje.

Może mi ktoś prazybliżyć, czy to świeśy uraz, czy składanie kolana po cięzkim sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to co robimy na rynku transferowym jest dzikie. Głównie z tego powodu, że nie widze (może przez moja krótkowzroczność) realizowania planu przywrócenia Lakers odpowiedniej pozycji w lidze. Transfery wydają mi się średnio przemyślane, wyglądaja tak jakbyśmy brali tych, którzy chcą zagrać w LAL, a nie tych których faktycznie byśmy potrzebowali i którzy mieli by swój wkład w drużynę

 

na razie nie wygląda to z mojej perspektywy najlepiej na tę chwilę. Wyczuwam jednak w powietrzu jakąś większą transakcję z naszym udziałem ale nie wiem czy to dobre przeczucie.

 

 

Radmanović - dobry zawodnik, znane nazwisko, przydatne umiejętności dla Lakers ale chyba za dużo mamy zawodników wysokich-podkoszowych ;) mówie podkoszowych bowiem tylu mamy zawodników na pozycjach od 3 do 4, a nawet 5 że trudno to sobie na dzień dzisiejszy rozpisać i przewidzieć kto gdzie będzie występował. no chyba że tak jak mówie, czuje wisi jakiś trade w powietrzu z udziałem Odoma czy innej gwiazdy.

 

Wisi :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jwyglądaja tak jakbyśmy brali tych, którzy chcą zagrać w LAL, a nie tych których faktycznie byśmy potrzebowali i którzy mieli by swój wkład w drużynę

jest ten jeden mały problem że jak ktoś nie chce zagrać w LAL to nie da się go wziąść ot tak sobie bo my chcemy i on się musi zgodzić a już jego klub nie ma nic do gadania ... z niewolnika nie ma pracownika 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

 

 

Draft +

Evans - nie zaralbym się nim tak, wolałbym (i dalej wole Profita)

Williams - zle posunięcie, jego D naprawdę się poprawiła ale to nie gracz na czołówkę zachodu :wink:

Radmanović + , dobre posunięcie choć całego MLE szkoda..

SPL + (Bynum, Jordan)

Banks w Suns.. ech, szkoda chlopa bo zapomni o D, a będzie grał R&G.

 

Skład mamy całkiem fajny, choć czuje ze jakiś trade wisi w powietrzu.. bo mamy trochę za szeroką kadrę..

 

Pozdorwienia fani Lakers, do zobaczania w październiku? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś trade wisi w powietrzu :?: patrząc na skład, potrzeby i długość kontraktów niektórych graczy wydaje się, że tak być powinno problem w tym, że wcale nie zdziwię się kiedy Lakers nie zrobią już nic i skład będzie wyglądał tak jak teraz czyli:

 

Kwame/Mihm/Bynum

Odom/Turiaf/Cook

Radmanovic/Walton/Green

Bryant/Evans/Vujacic

Parker/Williams/Farmar

 

Wykupią McKie, Wafer chyba nie ma gwarantowanego kontraktu, dla Profita już miejsca nie będzie, to chyba najbardziej prawdopodobny scenariusz. Wczoraj w radiu Mihm coś mówił, że jego kontuzja jeszcze nie jest wyleczona do końca, Cook sobie palec prawej ręki dość poważnie uszkodził podobno grając gdzieś skoczył do bloku i przywalił w obręcz, nie wiem gdzie on ten palec wsadzał, ale w jego wypadku taka kontuzja przy próbie bloku jest mało prawdopodobna :wink: więc dwóch gości, którzy teoretycznie mogli mieć wartość w jakiejś wymianie może nie być w pełni sił do rozpoczęcia obozu co raczej nie podnosi ich i tak niezbyt wysokiej wartości na rynku.

 

Podobno na Kenyona Martina Nuggets wciąż nie mają chętnych i możliwe, że mogą dostać jedynie Francisa z Knicks ( a niedawno twierdzili jak to wyśmiewają oferty jakie za K-Marta dostają :lol: ) nie będę się powtarzał pisząc dlaczego Lakers powinni się Martinem poważnie zainteresować wciąż jak patrzę na ten skład brakuje mi tam PF chciałbym Boozera, ale jest praktycznie nieosiągalny, chciałbym Harringtona w mniejszym stopniu, ale raczej wielkich szans na niego również nie mają, zostaje Martin, który już bez wątpienia jest osiągalny, ale również najbardziej ryzykowny, ale ja bym ryzyko podjął bo korzyści mogą być naprawdę spore.

 

Tak czy inaczej gdyby Lakers zrobili coś co sprawiłoby, że Radman będzie pełnił rolę pierwszego rezerwowego albo jeśli nie to coś co sprawiłoby, że Radman zostaje w S5 jako SF, ale Lamar zostaje przesunięty na nominalnego PG (obrony i tak nie mamy na tej pozycji więc równie dobrze możemy sprawiać rywalom w obronie tyle problemów ile tylko można :) ) w każdym razie sprowadzenie kogoś kto spowoduje jedną z tych dwóch zmian w składzie czyli krótko mówiąc PF stawia moim zdaniem Lakers na równi z najlepszymi w tej lidze, którzy na nasze szczęście obecnie nie są wcale tak świetni żeby pokonanie ich było czymś niewykonalnym 8)

 

PS. Mich@lik fajny avek :wink: już myślałem, że zniknąłeś bo nie chciałeś się z nim pokazywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zdrowy Martin, tylko zdrowy stawia was na rowni z najlepszymi. I teraz pytanie czy on w ogole kiedys byl/bedzie zdrowy? Juz widze oczyma wyobrazni jak go Knicksi chapia a potem robi sie drugi Houston ktorego kontrakt wciaz dzwigamy (do konca tego sezonu), mozna sie ladnie przejechac na tym chlopaku, ale zdrowy Kenyon daje niesamowita energie i mozliwosci pod koszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jasne danp dlatego pisałem o ryzyku związanym z nim dokładnie i tylko to miałem na myśli, mnie w kontekście jego ewentualnej gry w Lakers nie odstrasza jego zachowanie czy nawet kontrakt tylko i wyłącznie jego kolano, ale z drugiej strony gdyby nie właśnie to ryzyko nie byłoby w ogóle rozmowy o możliwości pozyskania go za byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie powinno być trudno coś wyiągnąć. Martin byłby dobry, bo nawet gdyby miał problemy ze zdrowiem, mamy zaplecze na tych pozycjach, z kolei gdyby był zdrowy bylibyśmy bardzo groźni. I nadal licze na niezłego obrońce (naiwnośc ludzka nie magranic :D ale może jednak). Nie wierze, że z tym co mamy do zaoferowania nie możnaby pozyskać kogoś, kto na nas zadowala. Przecież to nie musi być nikt ze świetnym court vision, wystarczy niezłuy obrońca, a takich nie brakuje. No nie wiem, chociąby Tyron Lue? Słyszałem , że w obronie ieźle sobie poczyna a i w trianglach jego jumper sie przyda.

Ale gadamy tak od wielu tygodni i na razie na tym sie kończy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ostatnio cisza tutaj, dzisiaj pojawił się nowy tekst Pincusa, w którym spekuluje na temat Goodena:

 

Is Drew Gooden a Possiblity for the Lakers?

 

Czyli potwierdziłyby się wcześniejsze plotki czy podejrzenia na temat Harringtona i tego, że Lakers byli nim podobno zainteresowani oraz tego, że wciąż szukają kolejnego PF do drużyny, Gooden to nie ideał, ale w sumie gdyby dało radę go ściągnąć nie miałbym nic przeciwko.

 

Pozwoliłoby to przesunąć Radmana na ławkę, albo Lamara na PG, Gooden dałby im zbiórki więc Lamar mógłby trzymać się dalej kosza i walka na tablicach by przy tym nie ucierpiała, mogłoby dać to ciekawe rezultaty skoro obrony przeciwko tym małym i szybkim rozgrywajkom i tak nie ma to spróbować zamęczyć ich po drugiej stronie parkietu zmuszając do krycia wyższego o ponad 20cm Lamara albo Kobasa :)

 

Pewno znowu nic z tego nie będzie, ale dobrze wiedzieć, że Lakers wciąż starają się przynajmniej o jakieś wzmocnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van a chcialbys placic dla takiego gracza 60 mln za 6 lat gry? Bo mi sie to w zadnym zespole nie widziało, ciesze sie ze Cavs nie chca mu latwo dac tej sumy. Wątpie aby Drew łątwo zmiekł a juz w tym OS to prawie pewne ze jak podpisze to tylko na w/w warunkach. Cavs z oferty 36 mln za 6 wiosen przeszli do 48, czyli 2 mln za kazdy sezon. Do zgody brakuje dalej tyle samo tyle ze Good blokuje negocjacje bo nic nie schodzi z żadan. Takze jak on ma byc w Lakers to jest jedna mozliwosc, duuze przeplacenie, ale Ferry nie powinien tego zablokować. Szkoda tylko ze w ewentualnym s'n't nie mozecie nam dac klasowego PG czyli tego co najbardzeij nam potrzebne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.