Skocz do zawartości

LAL discussion: rumors, trades (cd.. Ruchy sezonowe 2006/07)


Mich@lik

Czy potrzebujemy już zmian?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potrzebujemy już zmian?

    • Tak
    • Nie
      0
    • I tak nam nic nie pomoże..
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Kurde, a moze Mitch tak sobie mysli(co ja pisze czy mitch mysli ;) ?? )

ze Banksa jako PG ma pewnego do tego Smush, więc moze to bedzie zmiennik dla KOBA ?? skoro atak ma niezly wiec czemu nie :D

a moze cos tam pokombinuje z McKie Sashą Mihmem ;) jakis ładny transferek i ten wymarzony dla nas PF :D

Ja tam bym nie mial nic przeciwko.

Tylko jesli mitch tak mysli , to czy jest w stanie wypełnic te swoje zalozenie jesli to by mi sie udalo to zajebiscie i z Banksem i tym jakims dobry PF moglibysmy zajść wysoko w PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no i po drafcie.Jeśli dobrze pamietam Farmar był wyceniany znacznie wyżej niż 26#, uważany byl za jednego z najlepszych PG tego draftu.Rozumiem Vana, bo taki typek nie pasuję do wizji drużyny którą tu budowaliśmy, ja jednak się cieszę.Farmar podobno dobrze rzuca, świetnie operuje piłką i dobrze podaje - to prawdziwy rozgrywający i o ile zwykle tacy gracze nie są potrzebni w trójkatach, daje nam to szersze pole manewru.Ostatnio doczytałem że jest solidny w obronie, ma szybkie ręce i stara sie podpakować.

Jeśli dodać do tego pozyskanie atletycznego Maurice'a Evansa z Detroit to mamy dobry początek wzmocnień.Byle się na tym nie skonczyło.

 

P.S. Co myślicie o Evansie w LA?Dla mnie świetny transfer biorąc pod uwagę że pozyskany za 51#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie dobre posunięcie pozyskując ewansa ten zawodnik jest naprawde dobry, nie mogł tego pokazać w detroit bo tam jest żelazna piątka i cięzko sie było przebić a w lakers bedzie dobrym zmiennikiem tylko zeby to nie były ostatnie dobre wiadomości dla la farmer hmm... mamy dobrego rozgrywającego ale wydaje mi sie że on napewno nie bedzie w S5 MUSIMY MIEĆ BANKSA no chyba że Mitch zrobi dobrą wymiane moze jednak Martin albo Bozz to nawet bym przebolał tego banksa mając tego JORDANA farmera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja znowu z tego co czytałem to Farmar w defensywie specjalnie nie błyszczy co zresztą jego budowa może potwierdzać. W Lakers taki klasyczny PG nie jest potrzebny i w tej chwili mają Smusha, Vujacica i jego czyli trzech młodych, z których żaden nie jest w stanie nawet spowolnić rozgrywających rywali. Jedyny plus takiej całej sytuacji jest taki, że jeden z nich w jakiejś wymienie będzie mógł się przydać, ale jeśli nie to niestety nie bardzo widzę wtedy możliwość żeby Lakers wzięli Banksa za MLE co najwyżej ze względu na brak doświadczenia na tej pozycji Cassela :?. Evans fajnie przyda się na ławie jest tani i nic Lakers praktycznie nie kosztował dobry ruch Mitcha coś zyskał nic nie tracąc.

Nie pasuje mi ten Farmar do koncepcji wcale chyba, że jak powiedziałem mają plan żeby jednego z tych PG użyć w jakiejś wymianie i sprowadzą Banksa tak czy inaczej.

 

Now Banks could get his second chance at being a Laker. His agent, Michael Higgins, said Wednesday that Banks would have definite interest in coming to the Lakers when the free agent negotiating period begins Saturday.

 

"He's always been a Lakers fan," Higgins said. "He likes the situation there with Kobe and Phil Jackson. He's looking at it from his standpoint where it's definitely a viable option for him."

 

Przynajmniej tyle dobrych wiadomosci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze pare raportów o Farmarze i najczęściej podkreślają tam że może nie jest świetnym defensorem indywidualnie, ale dobrze broni drużynowo.Jeśli dodać do tego szybkie ręce i określenie go "hustle playerem" w jednym z raportów sprawa defensywy nie wygląda az tak źle.

Van wymieniłeś Vujacica i Smusha, ale co tak naprawdę oni wnoszą do gry na tej pozycji?Sezon Vujacica to katastrofa, tylko ciskał trójki i łapał głupie faule (seria z Phoenix była miłą odmianą ale czy to naprawdę prognostyk takiej samej gry w RS..).Smush był bardzo niestabilny i w wielu momentach przydałby się ktoś, kto mógłby trochę bardziej zorganizować grę.I tu wkracza Farmar, typowy PG, który myśli na boisku i dobrze podaje, a tego nam brakowało bardzo.

To dobry wybór także dlatego, że nikt nie gwarantował że Banksa uda sie pozyskać na 100%, a jesli to by się nie udało, zostalibyśmy z niczym na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no spoko zależało mi na jakimś defensorze na pozycje 2/3, który mógłby robić to co George i dlatego wybór rozgrywającego mi nie specjalne leżał, ale tu Evans załatwia ładnie sprawę także jest ok. Jeśli podpiszą Banksa i Profita nasz obwód będzie wyglądał naprawdę nieźle, nie będzie już przynajmniej sytuacji, w której jedynym zmiennikiem zarówno dla Smusha jak i Koba jest Sasha.

tu jeszcze kawałek z czata z Sheridanem z ESPN

Rich: Any luck that the Lakers will make a trade today

 

Chris Sheridan: (7:17 PM ET ) I think theylre going to be one of the teams in the sign-and-trade mix for Al Harrington, who will come in at No. 2 on my updated Free Agent Top 25 list that'll be on the site Friday. Big Ben Wallace is still holding own the No. 1 spot, and I'm becoming more convinced each day that he's leaing Detroit. You folks in chicago like him? Cz the Bulls might be able to swoop in and get him if the Pistons don;t bring a big enough offer.

W Hawks nie ma teraz miejsca dla Harringtona, mówiło się wcześniej o tym, że może pójdzie do Bulls, ale ich wybór Thomasa chyba przekreśla szanse na niego także wydaje się to dość realny cel i moim zdaniem on z Lamarem tworzyliby fajny duet na skrzydłach więc s'n't z udziałem Mihma i kogoś tam jeszcze wydaje się wykonalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo fajnei Evans Jordan i do tego J.R Pinnock, własciwie mamy nieźle oobstawiony obwód :D:D tak jak juz mowil Van ,Profit i Banks powinni sprawe rozwiazac.

wlasciwie teraz potrzebny nam tylko git skrzydłowy , Panowie i Panie chyba ten sezon bedzie nalezec do L.A ;):D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

draft oceniam niezle. szykowalem sie na pozyskiwanie jakieos PF

ale wiadomo ze kazdy pf powyzej 10 numeru nie jest wart uwagi.

 

nie wiem jak wyglada sprawa z banksem. ale skoro wybrali pg to nie jest to takie pewne jakby moglo mi sie wydawac.szkoda

ale mam nadzieje ze wciaz do zrealizowania.

 

ja zrobilbym cos innego.

do wziecia byl w 1 rundzie koles o nazwisku david noel. z north caroliny:)

ich lider z tego sezonu, zwyciezca konkursu wsadow. typowy SF swietnie fizycznie przygotowany do nba. moglby nawet wejsc do starting5. UNC wydala naprawde wielu dobrych playerow. nie musze nawet wymieniac.

dlatego uwazam ze noel choc wybrany z 39nr(?) dopiero z 39 bedzie wielkim pozytywnym zaskoczeniem tego draftu. koles ma dynami w nogach i swietnie porusza sie po boisku plus zbiera. mysle ze w nba sobie spokojnie poradzi.

 

gdybysmy jego pozyskali mielibysmy swietnego nastepce DG. wtedy moglibysmy puscic dg,mihma plus jesczcze kogos za solidnego zawodnika typu boozer.

 

a na 1 pozyskac banbksa. ale skoro pozyskanie banksa to wciaz niepewna sprawa, tymbardziej po takim wyborze w drafcie, to mysle ze nie jest zle.

 

ronnie prosze cie. rozwin skrzydla. rozwiazesz nam wszystkie problemy!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie samych wyborow nie bede sie wypowiadal, bo w tym roku w ogole nie interesowalem sie draftem, a dopiero wczoraj na kilka godzin przed faktem dowiedzialem sie, ze jest draft. Farmar wyglada OK, ale za wiele minut to on wedlug mnie nie dostanie u Jaxa, wiec nie ma sie czym podniecac. Pinnock poleci pewno po Summer League, bo mamy juz wystarczajaco duzo mlokosow z poprzedniego draftu. A zatem przjede do najwazniejszego, czyli pozyskania Evansa. Naprawde swietny ruch. Mozna by go zaliczyc do niedlugiej listy udanych manewrow Kupchaka, ale znajac zycie to nie byla jego zasluga, tylko predzej Pistons zalezalo na tym senegalczyku, a Evans nie byl nim do niczego potrzebny. Tak czy inaczej dobrze sie dla nas zaczelo to lato. Mysle, ze jest to jakies przygotowanie na odejscie George'a, choc osobiscie wolalbym zeby Dev zostal (mam nadzieje, ze nikt nie wyskoczy do niego z jakims kontraktem z kosmosu). Evansa pamietam jeszcze z wystepow w Kings i nawet fajnie sie tam prezentowal. Podobala mi sie jego dynamicznosc i niezly rzut z dystansy. Szczerze mowiac myslalem, ze jest mlodszy a tu juz 28 lat na karku, ale za ta cene naprawde rzadko udaje sie pozyskac towar takiej jakosc, a juz zwlaszcza nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jest to jakies przygotowanie na odejscie George'a, choc osobiscie wolalbym zeby Dev zostal (mam nadzieje, ze nikt nie wyskoczy do niego z jakims kontraktem z kosmosu).

Ja myślę Qpa, że sprowadzenie Evansa ostatecznie kończy przygodę George'a z Lakers. Rola pierwszego SF z ławki jest już raczej zarezerwowana dla Waltona, do defensywnych zadań mają teraz Evansa i bardzo prawdopodobny jest również powrót Profita, który będzie z pewnością tańszy nie bardzo już jest tutaj miejsce dla niego także wydaje mi się, że sprawa jest przesądzona. Mam też przeczucie, że Smusha już nie zobaczymy w Lakers, trzymanie czterech rozgrywających jest bez sensu, Vujacic na rynku transferowym nie ma żadnej wartości co innego Smush, który zarobi w przyszłym sezonie grosze a pokazał się z dobrej strony, także jesli tylko Lakers zatrudnią Banksa spodziewałbym się, że Smush w pakiecie z Mihmem może posłużyć do sprowadzenia drugiego skrzydłowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Lakers introduced their first-round draft pick, point guard Jordan Farmar, to the media Thursday. Now they have turned their attention to acquiring a veteran free-agent guard to shore up their inexperienced backcourt.

 

The courtship period for free agents starts Saturday -- General Manager Mitch Kupchak said he'll start making calls to free agents at 9:01 p.m. today -- and teams can start signing players 11 days later. The Lakers have a $5 million mid-level exception and are interested in spending it.

 

The Lakers will probably take a good look at Marcus Banks, who played in Minnesota last season, Sam Cassell (Clippers), Bobby Jackson (Memphis) and Speedy Claxton (New Orleans).

 

The Lakers had Banks for about week during the summer of 2004, but the trade in which they acquired him was rescinded when Gary Payton refused to report to Boston for his physical. Banks went back to the Celtics, and the Lakers ended up getting Jumaine Jones instead.

 

Banks was traded to the Timberwolves last season and played a total of 58 games, averaging 10 points on 46.8-percent shooting. The three-year vet has career averages of 6.5 points on 42.7 percent shooting.

 

Banks' agent, Mike Higgins, said the 24-year-old wants the full mid-level exception for five years, for a total of $29 million.

 

Higgins, aware that the Lakers were unable to sign Antonio Daniels for the mid-level last year because they offered just two years, said Banks will have Minnesota and several other teams vying for him this summer.

 

"If somebody offers the mid-level for five years to Marcus and the Lakers offer two, it's going to be tough for the Lakers no matter how much Marcus likes the Lakers," Higgins said by phone.

 

Jackson has told friends he'd love to play for the Lakers. But the Lakers question the 33-year-old's durability: He has often been injured in his nine-year career, and he's only once played as many as 81 games in a regular season.

 

"I would think that they would want a veteran guard who has playoff experience, and Bobby has that," Jackson's agent, Andy Miller, said by phone.

 

Cassell has said he wants to return to the Clippers and is willing to accept a one-year deal for $7.5 million with incentives. He would take a two-year deal for $10 million from the Lakers. But they are hesitant to sign Cassell because he'll be 37 next season.

 

The Lakers also have their biannual exception of about $1.65 million; they could break up the mid-level and use it on several players.

 

"A mid-level, at five years earning 10 percent (more) a year, is a good number," Kupchak said. "And there are a lot of players out there that would be enticed by that type of number. We have the ability to do that.

 

"Are there players out there that deserve the mid-level? Yeah, there's a couple of guys. But I don't know if we'll end up using it."

 

 

Hmm, czy jest drużyna która będzie chciala zaoferować taki kontrakt Banksowi.. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy jest drużyna która będzie chciala zaoferować taki kontrakt Banksowi.. :?

oby tą drużyną byli właśnie Lakers. Mnie mało interesuje już w tej chwili to, że MLE na 5 lat to przepłacenie, takie kontrakty dostają rozgrywający na jego poziomie albo niższym, rok temu Daniels i Watson, wcześniej Fisher, z tego co mówi jego agent sprawa jest jasna, Banks chce grać w Lakers i jeśli oni mu złożą taką ofertę jak kilka innych drużyn to ją przyjmie, ale fakty są takie, że gość ma 24 lata, nie jest weteranem, który już się dorobił i może gdzieś pójść za mniej, jak wielkim by kibicem Lakers nie był i jak bardzo by mu nie zależało na grze u nich to nie odrzuci dużej forsy. Starałbym się na miejscu Lakers negocjować, ale ostatecznie przystałbym na jego żądania z kilku następujących powodów: Tony Parker, Steve Nash, Jason Terry, Devin Harris, Mike Bibby, Chris Paul, Baron Davis, Deron Williams, Shaun Livingston. To są jak wszyscy wiemy rozgrywający najlepszych drużyn w konferencji albo rozgrywający drużyn, z którymi Lakers o jak najlepsze miejsce będą w następnym i kolejnych sezonach rywalizować.

 

Marcus Banks jest jednym z najlepiej broniących rozgrywających w lidze, a już z całą pewnością jest najlepiej broniącym PG będącym tego lata FA i chce grać w Lakers. Jeśli ktoś uważa, że nie opłaca się dać mu tyle ile chce to powinien zobaczyć jakie są alternatywy i są one również w tym artykule dwóch emerytów 38 letni Cassell i 33 letni Bobby Jackson. Zakładając nawet bardzo optymistyczny scenariusz, że jeden czy drugi wytrzyma bez poważniejszych problemów zdrowotnych to za dwa lata trzeba by się znowu martwić o pozycję rozgrywającego no chyba, że już teraz założymy kolejny super optymistyczny scenariusz, że wtedy Farmar będzie gotów :? a do tego czasu nasz problem z defensywą na rozegraniu wciąż i tak pozostawałby nie rozwiązany. Cenię Cassella naprawdę, ma mentalność zwycięzcy, w kluczowych momentach byłby w stanie odciążyć KB, ale facet w defensywie się nie wybijał jak miał 10 lat mniej a teraz :? Lakers nie są najlepiej blokującą drużyną w lidze jak Clippers, którzy w ten sposób jego defensywę mogli maskować.

 

Hawks mają kase i potrzebują rozgrywającego i jeśli tylko Mitch będzie zwlekał podpiszą go, a jak nie oni to jakaś inna drużyna, jak widać na wielu przykładach niewiele drużyn ma problem z tym żeby przeznaczyć całe MLE na gracza, który miałby chociażby wzmocnić ich ławkę rezerwowych, także ofert dla niego nie zabraknie ponieważ chce on dokładnie tyle ile każda drużyna jest w stanie mu zaoferować i jak pisałem wyżej w tej chwili wiele drużyn chętnie oferuje taką kasę rezerowym a jeśli Lakers planują oszczędzać na Banksie, który załatałby jedną z ich dziur w pierwszej piątce to mają poważny problem, ponieważ on dostanie tego lata pełne MLE na 5 lat i wygląda na to, że tylko od nich zależy czy oni mu je dadzą czy inna drużyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, problem polega na tym że Mitch już nie raz sugerował, że raczej całego MLE nie przeznaczy na jednego gracza.Obawiam się że Lakersi będą starali się pozyskać Banksa jak najmniejszym kosztem, a obecność Farmara jeszcze wzmorzy ich opieszałość :? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van - zalamales mnie. Jakbym czytal Clublakers. Do cholery Van - jaki jest sens sciagania gostka na pozycje SF skoro i tak jako rookie za wiele nie pogra? Jestem cholernie zadowolony z tego draftu. Pierwszy raz od wielu lat. White? A po jaka cholere? On nie rozwiaze naszego problemu na SF. Mamy Waltona i potrzebujemy kogos kto bedzie jeszcze lepszy (Miles), a nie rookie, ktory bedzie ogladal mecze z trybun.

Farmar jest dobrym PG. Obrona indywidualna jest u niego slaba, ale w zespolowej radzi sobie bardzo dobrze. Jest tym, czego Lakers brakowalo wielokrotnie w tym sezonie - gosciem, ktory wie jak sie rozgrywa, a nie tylko jak nie trafiac do kosza. Juz nikt nie pamieta jakie byly narzekania na to, ze nie mamy klasycznego rozgrywajacego? No to wlasnie go dostalismy. I w tym wypadku mozemy sobie pozwolic na poczekanie na jego rozwoj. Zwlaszcza, ze mamy w zanadrzu Parkera, Vujacica i wciaz polujemy na Banksa. Mysle, ze ktos z dwojki Vujo-Smush jest na wylocie. Co dodatkowo uatrakcyjni nasza skromna oferte handlowa ;-).

 

W Lakers taki klasyczny PG nie jest potrzebny

Ale zawodnik myslacy bardzo by sie przydal. A takim jest wlasnie Jordan. On mysli. Dlatego wiele osob uwaza, ze przystosuje sie do systemu Lakers.

 

Pozyskanie Evansa jest IMO wyrokiem na Profita. Nie beda raczej tracili LLE na kogos, kto bedzie klonem pozyskanego Evansa. Nie wiem, czemu tyle osob klasyfikuje go jako SF. Jak dla mnie to SG i tak go wiekszosc serwisow ustawia.

 

Mozna by go zaliczyc do niedlugiej listy udanych manewrow Kupchaka, ale znajac zycie to nie byla jego zasluga, tylko predzej Pistons zalezalo na tym senegalczyku, a Evans nie byl nim do niczego potrzebny.

Bez przesady Qpa. Pistons ten koles tez jest na kij potrzebny. Tak naprawde to im zalezalo na pozbyciu sie Evansa, aby zwiekszyc szanse na zatrzymanie Bena w Detroit. Lakers skorzystali z tego prezentu, bo i tak mieli kogos sciagnac na back up SG. Jakby nie chcieli, to by tu nie trafil, tylko poszedl gdzie do innego zespolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony z tegorocznego draftu.

Farmar jest prawdziwym rozgrywającym z dobrym rzutem. Dobrze radzi sobie w obronie zespołowej. Poza tym miał zostać wybrany wyżej z tego co wiem.

Jesli chodzi o Evansa to to był ruch świetny. Wcześniej było powiedziane dlaczego i nie będe sie powtarzał. Nasz (w tej chwili Detroit) pick w 2 rd. to jakiś 2,13cm Senegalczyk o wadze Kobe'go. Do czego nam to? A do czego Pistons? :D

Wybór Farmara na pewno nie zmniejsza naszego zapotrzebowania na Banksa. Gdybyśmy go mieli to Smush mógłby iść na SG (dla mnie to on tam bardziej pasuje) i byłoby fajnie.

Zgadzam sie również z Calaganem w kwestii White'a. On nie byłby dobrym rozwiązaniem na SF. Jest za słaby. Nie znam klubu, który miałby w S5 rookiego wybranego z 26nr.

Dla mnie idealnym rozwiązaniem byłby ktoś z czwórki Harrington/Miles/Wallace/Boozer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzicie ze jest to jeden z najlepszych sezonow Mitcha o ile nie najlepszy ;) , Chyba zyskał super forme :D. A tak idąc dalej mozecie cos wiecej napisac o zyskanym w drafcie w wyniku wymiany za pick 2 drugiej rundzie J.R.Pinnock kto to jest po statach jest kims w rodzaju jordana ale z gorszą trojką .

a co do Radmanovica widzialem go w pamietnym meczu kiedy kobe rzucil 12 3-ek i tam sie bardzo ładnie spisywał , tylko czy on bedzie pasował do naszego stylu gry ;> .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pobanksowane :? wróciłem nabity i jak to w nocy zobaczyłem zacząłem się śmiać a rano myślałem, że mi się to tylko śniło, niestety nie. Nie będę Mitcha jeszcze przeklinał bo zalatuje mi tu czymś większym w przeciwnym wypadku ten ruch nie ma żadnego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyskaliśmy Radmanovica za 30 mln. $ za 5 lat gry. Czy to oznacza, że nie mamy szans na Banksa? Jeśli tak to trzeba sie zastanowić nad jakimś ewentualnym s'n't, w wyniku którego pozyskalibyśmy dobrego rozgrywającego. Bo wizja Smusha i Farmara na PG jakoś mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.