Skocz do zawartości

LAL discussion: rumors, trades (cd.. Ruchy sezonowe 2006/07)


Mich@lik

Czy potrzebujemy już zmian?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy potrzebujemy już zmian?

    • Tak
    • Nie
      0
    • I tak nam nic nie pomoże..
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry nabytek, a przynajmniej na pewno nie zaszkodzi. Ciekawy zawodnik. Rok temu chcialem go w Miami, w tym roku tez bym nie pogardzil (tyle luda juz tam jest, ze kolejny by nie zawadzil :wink: ), ale zastanawia mnie, dlaczego w tym sezonie tak malo gra. D'Antoni rok temu sporo z niego korzystal, w playoffs w zastepstwie JJ-a zagral naprawde niezle. A teraz nic? W kazdym razie, jesli wroci na poziom podobny do tego sprzed roku, to moze to byc element, ktory pozwoli Lakers ugruntowac sie w czolowej osemce Zachodu. Jazz sa niemrawi, Rockets wygladaja jakby mieli nie dac rady, ale trzeba jeszcze odeprzec atak Kings albo wysiudac Hornets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry nabytek, a przynajmniej na pewno nie zaszkodzi.

No właśnie to kluczowa sprawa, nawet jeśli okaże się, że nam nie pomoże bo już nie jest zdolny do gry to nic nie tracimy :)

 

Ja mam nadzieję, że jego obniżka formy to raczej pojawienie się w drużynie innych strzelców na ławce Suns jak Eddie Houce czy James Jones, zresztą jak widzę Vujacica pudłującego rzut za rzutem z czystych pozycji to mnie skręca i trudno mi uwierzyć, że nawet 35-letni JJ nie będzie w tym elemencie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, ze nurtuje mnie wciaz ten Boozer w kontekscie Lakers. Zastanawiam sie na ile jego pozyskanie wzmocniloby zespol. Z tym, ze nie ma co oddawac za niego kluczowych graczy. Jesli Jazz faktycznie chcieliby sie pozbyc jego wielkiego kontraktu, to za leszczy i graczy mniej przydatnych. Napewno nie oddawalbym ani Odoma, ani (i tu zaskocze wielu) Browna. O KB i Bynumie nie ma co wspominac.

Kombinujac wedlug kontraktow wyszlo mi, ze George, Mihm, McKie (ewentualnie jesli to jest mozliwe to kontrakt Vladka [2mln]) i powiedzmy Von Wafer za Boozera i CJ Miles`a. Oczywiscie wymiana przed draftem (mozemy sie na jakies picki pomieniac), poki jeszcze kontrakty Devean`a i Vona nie wygasly.

To daloby nam dobrego PF, przesuniecie Kwame na C i wsparcie w zbiorkach dla Odoma (ktory jest naszym pierwszym rozgrywajacym i zbierajacym w zespole). Wiecej minut zostaje dla Bynuma (ktory musi zaczac cos grac). Pozbywamy sie kompletnie zbednego McKie. MLE wykorzystujemy na wzmocnienie malymi - zatrzymanie Parkera i pozyskanie kogos do rzucania. Mozna i w drafcie kogos defensywnego poszukac i przestac sie spinac na jakies wyimaginowane plany zejscia ponizej salary. Moze latem sytuacja sie tak ulozy, ze KG zechce odejsc i Kupchak (o ile pozostanie na stolku) zapoluje nan?

Mysle, ze Carlos wart jest ryzyka umoczenia tych kilku milionow w jego kontrakcie. A gosc na poziomie 10-10 nie bylby zly. Moze Odom bez koniecznosci zbierania wiecej by rzucal? Ja wiem, ludze sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

There are those who believe a lot of this is merely a reflection of the same self-important attitude that allowed him to manipulate, then walk out on, the Cleveland Cavaliers two seasons ago. He doesn't commit either to the defensive concepts of coach Jerry Sloan or whatever wacky owner Larry Miller wants to see in his most meddling moments. There have been continual talks of a deal with the Los Angeles Lakers, and nobody would be surprised if something happened during the June draft or early summer.

Sprawa Boozera jak widać ciągle powraca i jest wciąż kojarzony z Lakers. ja zgadzam się z tym co Calagan napisał o nim, facet próbuje się dostać do Lakers już od ponad roku, Kwame bym w żadnym wypadku nie ruszał, ale Mihm plus ktoś tam jeszcze powinien wystarczyć. Lakers dostaliby dobrego w ofensywie gracza podkoszowego, który wymagałby w pomalowanym uwagi obrony rywali i Kobe z Lamarem mieliby więcej miejsca do grania. Za dużo i za długo się już kojarzy tego Boozera z Lakers coś tam widocznie musi ciągle być, przed poprzednim deadline już niby go mieliśmy, teraz znowu w lutym było o tym słychać Boozer chce trafić do Lakers i to w końcu pewnie się stanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kevin Garnett's Sunday salvo was followed by relative silence on Monday. After Sunday's near-collapse, the Timberwolves star forward lambasted team management, at least by his standards.

 

He said the Timberwolves "should at least give me that," that being the chance to play on a team with a chance to win a title. He stopped short of asking for a trade and expressed confidence that Wolves owner Glen Taylor would do the right thing. But what does that mean?

 

Wolves VP Kevin McHale, through a team spokesman, declined to comment. Taylor did not return phone messages. But Garnett's words, coupled with Monday's quiet, had the effect of rendering even more redundant the team's final 12 games, putting the spotlight directly on the months that will follow the April 15 finale.

 

Inside, you'll find a look at the months leading up to Sunday and Garnett's expression of frustration.

 

Więcej: http://www.startribune.com/511/story/334535.html

 

Moze to glupie ale nie jestem do konca przekonany do tego Garnetta. Najbardziej boli mnie ten jego 20 - milionowy kontrakt. Dodajac do tego podobna sumke jaka zarabia Kobe, otrzymujemy prawie 40 baniek. KG i Kobe nie beda gwarantem sukcesu, bez odpowiedniego wsparcia. Podstawowa kwestia, to jakim kosztem mielibysmy go pozyskac. Kontraky Lamara i Kwame idealnie sie pokrywaja z tym co zarabia KG, ale szkoda zarowno jednego, jak i drugiego. Jezeli udaloby sie zatrzymac ktoregos z nich byloby idealnie, w przeciwnym wypadku troche gorzej, bo zostaje nam tylko banda przecietniakow, a MLE to za malo zeby powalczyc na rynku free agents o lepsze kaski. Jakas tranzakcja wiazana z sign&trade z Banksem bylabu tu mile widziana, to w pewnym stopniu rozwiazaloby problem. MLE mozna by przeznaczyc na wzmocnienia pod koszem. Choc z drugiej strony nie co dzien zdarza sie okazja, zeby pozyskac gwiazde takiego formatu. Kevin mowi otwarcie o odejsciu, a takie akcje zazwyczaj koncza sie w ten sposob, ze klub nie otrzymuje za zawodnika tyle ile faktycznie jest wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sezon dla nas sie dzis skonczyl i trzeba myslec o nastepnym - czas zaczac rozwazania i spekulacje w tym temacie na nowo

 

KG od wielu wielu lat laczony z Lakers teraz jest chyba blizszy przeprowadzki do miasta aniolow niz kiedykolwiek - tylko jaka cene nam przyjdzie za to zaplacic :?: Sam Odom watpie zeby wystarczyl, lawke mamy nie dosc ze krotka to srednio mocna, nie wiem czy ktos jeszcze wierzy w przebudzenie i lepsza gre Vujacica na dluzsza mete, Jackson jest chyba zakontraktowany do konca tego sezonu czyli de facto juz nie jest zawodnikiem Lakers

 

o pozycje podkoszowe martwic sie moim zdaniem nie musimy - Kwame radzi sobie coraz lepiej, jesli przyjdzie KG to na pewno na tym nie stracimy w tym aspekcie, a jesli zostanie Odom to rowniez nie bedziemy narzekac ;) jest jeszcze Mihm, ktorego rozwoj tez przebiega nienajgorzej

 

nie bardzo widze kogos kto moglby lekko odciazyc KB8- byl Rush ale oddalismy go, byl Jumaine na SF ale tez zostal oddany, wsparcie na tych pozycjach i alternatywny DOBRY pg tez sie przyda

 

 

Ma ktos jakies swiezutkie wiesci co do naszej transferowej przyszlosci :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nic wielkiego w lecie nie zdziałamy. Choc taki pakiecik Odom+Devan+Mihm za KG i Banksa chętnie bym oddał :wink:

 

A tak serio to dziś nie można narazie myśleć o transferach. Trzeba na spokojnie przemyśleć to co się stało, ustalić jakiś plan zeby wzmocnic lawkę i opchnąć niepotrzebnych graczy..

 

ps.Wie ktoś co z Profitem? Jak jego zdrowie, chetnie bym go zobaczył jeszcze w Lakersach chętniej nić Rush-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jeszcze za bardzo prześladuje mnie wizja ostanich 6 sekund czwartej kwarty 6 meczu żeby na spokojnie przymyśleć co chciałbym żeby się w Lakers zmieniło, ale tak na gorąco to z KG jak wszyscy wiedzą byłem ogromnym zwolennikiem, ale trochę mi się jednak pozmieniało, może nie tyle pozmieniało co miałbym już w tej chwili wątpliwości. Lamar pokazał ostatnie 30 meczy łącznie z PO, że kiedy poczuł się komfortowo może być drugą opcją jakiej potrzebujemy, ale pod warunkiem, że ktoś jeszcze będzie równym dostarczycielem punktów. Rok temu mieliśmy dziurę na PF więc sprowadzono Kwame, ktory jak się okazało jest środkowym i taką rolę będzie z pewnością pełnił za rok czyli Mihm jest zbędny i potrzebujemy wciąż PF. Ten Boozer będzie powracał, chociaż po tym jak dobrze grał po kontuzji może być poza naszym zasięgiem, jest Martin, który będzie pewnie dostępny za byle co tylko z jego zdrowiem są problemy, zachowaniem się nie przejmuję bo w końcu z Kwame też były kłopoty, które znikły w Lakers.

 

Jest też inny kierunek, którego w zasadzie nigdy nie braliśmy pod uwagę mianowicie Lamar zostaje jako niminalny PF a staramy się sprowadzić jakiegoś drugiego gracza, którego trudno przypisać do konkretnej pozycji, dobrze blokującego SF jak Gerald Wallace, Jeffries czy Josh Smith, dla mnie ciekawa byłaby również opcja z Alem Harringtonem, jakiś sign'n' trade i niech z Lamarem jeden z tych graczy gra wymiennie w zależności od potrzeb.

 

Devean myślę, że odejdzie z drużyny, za rozsądną cenę warto by go było zatrzymać, ale przepałacać nie ma sensu, Luke wyrasta na faworyta Jaxa do roli pierwszego skrzydłowego z ławki więc może nie być dla George'a miejsca. Praktycznie pewne jest, że Profit wróci do drużyny on wciąż trenuje na obiektach Lakers, pozostaje blisko, idealny zmiennik dla KB, wchodzi i robi co do niego należy, Rush to też jest dość realna opcja gdyby Jax był wtedy trenerem wątpie żeby on został oddany.

 

Intryguje mnie Ronny Turiaf i on jest powodem, dla ktorego miałbym wątpliwości czy warto ściągać przepłaconego PF jak Martin, jest w nim coś co sprawia, że czuje się, że będzie z niego dobry gracz, nigdy gwiazda, ale kto wie spokojnie zadatki na startera może mieć taki silniejszy i wyższy Haslem, poza walecznością, której się spodziewaliśmy zaskoczył mnie niezłym jumperkiem i wyczuciem przy blokach, potrafi pokazać się w walce pod koszem, na konferencji prasowej Kobe mówił, że bierze go pod swoje skrzydła i latem będą razem trenowali a to w połączeniu z pracowitością i tym co Ronny już pokazał po tym co przeszedł jest powód do sporego optymizmu.

 

Pozostaje kluczowa pozycja rozgrywającego, Smush pokazał nam przynajmniej, że jest dobrym materiałem na rezerwoego rozgrywajka czy nawet na zmiennika dla Koba w razie potrzeby, potrzebujemy wreszcie porządnego rozgrywającego to już będzie trzecie lato i może powiedzenie do trzech razy sztuka w wypadku Mitcha będzie miało zastosowanie. Mike James, Jason Terry byliby fajni, ale MLE żaden nie weźmie, chcę tego Banksa od dawna jeszcze zanim Mitch spieprzył ten trade z Celtics i może go w końcu dostaniemy. On z drugiej strony całego MLE wart raczej nie jest, ale gdyby trzeba było to bym mu dał żeby miec święty spokój i nie ryzykować, zwłaszcza kiedy jesteśmy na świeżo po serii z Suns przeciwko Nashowi i Barbosie, nie znajdziemy lepszego defensora przeciwko tego typu graczom :!: skoro nie możemy mieć takiego, który zmusi Nasha do obrony weźmy najlepszego obrońcę.

 

Obawiam się jednak, że nasza inwestycja w rozgrywajka to może być kolejny emeryt w typie Bobby'ego Jacksona lub Cassella, który wciąż się świetnie trzyma, ale na początku przyszłego sezonu będzie miał 37 lat i z naszym szczęściem akurat jak trafi do Lakers się posypie całkowicie jak Divac czy McKie.

 

Wyszło tego więcej niż planowałem, ale przynajmniej pisząc coś na temat Lakers nie myślałem jednocześnie przez chwilę o porażce z Sus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam jakos specjalnie KG nie przekonuje- musielibysmy za niego dużo oddać a jest już nienajmłodszy więc nie wiemczy to się tak opłaca :?

 

Banksa oglądałem w akcji i widze że koleś ma straszna ochote na rzucanie (jest też swietnym obrońcą, ale to każdy wie). W przypadku nie zprowadzenia KG byłoby świetnie, ale z nim to byłoby juz za dużo strzelców :D Najlepszym rozwiązaniem byłby Banks + jakiś solidny,dość młody PF (np. Boozer, Frye- ale jego nie chcą oddać, S.Swift)

 

Na koniec trzebo powiedzieć, że to wszystko puste gadanie bo najwięcej zalęzy od Kupchaka, a ten do korzystnych transferów nas nie przyzwyczaił :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

van troche powtorze twoj post. ale go rozszerze i pewne rzeczy zmienie.

 

zaczne od tego ze nie nawidze tima thomasa.drugi na liscie jest bell a trzeci nash. jak rozpykaja 4-0 clippers to sie powiesze.

 

a teraz do rzeczy, czyli o lakers

 

panowie no i niby wszystko jasne. czyli to samo o czym juz pisalismy po deadline, ze potrzeba nam 4, 1 i przydalby sie jakis zmiennik dla kobego.

ok

ale moze ktos przedstawic jak teraz dokladnie wyglada sytuacja placowa w naszym teamie? costam czytalem na jakims topicu w nba.com czy cnnsi.com o naszej sytuacji. zrozumialem tylko tyle ze splacamy jeszcze 3 duze kontrakty. to jest briana granta(jeszcze przez przyszly sezon),vladi divaca(skonczyl sie?) i aarona mckie z ktorego nie ma pozytku.

do wykorzystania mamy jakies 5baniek na mle i 1,5 banki na jakiegos kogos. niby costam mozna za to kupic ale przydaloby sie wiecej jesli myslimy o budowaniu mistrzowskiego teamu. czekam teraz na doklaniejsze rozrysowanie sytuacji. bo nie jestem pewien czyto co napisalem jest zgodne z prawda.jesli ktos ma nawet tabele kto ile zarabia i bedzie zarabial itd to bylbym wdzieczny.

 

a teraz o devianie george'u.

niektorzy chca go spuscic. ja jestem przeciwny temu. oczywiscie nie za ta kase ktora materaz. zaproponowalbym mu nizszy kontrakt jakis 5-letni. bo:

a)po kobem dla mnie to taka ikona lakers.

b)zna trojkaty, ma doswiadczenie

c)potrafi rzucac w waznym momencie cos jak horry

 

minusy sa takie ze trafiaja mu sie spotkanie kiedy w ogole nie rzuca, ale w serii z suns pokazal ze jak trzeba trafi 2 trojki z rzedu i dzieki niemu jestesmy w grze. chocby dla tych spotkan w przyszlych playoffs bym go zostawil. wezmy tez pod uwage ze leczyl w tymsezonie kontuzje i dlugo nie mozna bylo na niego liczyc.

naprawde do dzis uwazam ze bledem bylo puszczenie horrego i fishera. jacy nie byli w po mozna bylo na nich liczyc. dzis i jeden i drugi byliby prawie idealnym uzupelnieniem tego skladu ktory mamy.

 

 

chris mihm. niby jest nam zbedny.mamy bynuma i musimy go ogrywac ale ale. jezeli nie wyjdzie jakis transfer z jego udzialem za ktory dostalibysmy jakias solidna 4 (k-mart??,boozer,kg<!!>,wilxoc ktos jeszcze?) to bylbym w stanie na to pojsc, choc mihm w sumie rysuje sie na zawodnika ktory bedzie idealnym zmiennikiem dla kb2 na centrze. na przyszly sezon ale za 2 lata musi juz grac bynum. kto wie moze nawet twin towers. ale musi.

 

jest jeszcze turiaf.qrcze zastanawia mnie jego rozwoj. on mi wyglada na takiego przyszlego charlesa oakleya. gdyby przez te wakacje pozapierdzielal(a na to sie zapowiada) to moze i bez transferow mielibysmy swietny team. wystarczyloby zakontraktowac jakas 1 i jedziemy. skoro zawodnicy tacy jak kwame czy lamar potrafili zrobic skok do przodu to nie sadze zeby reszta nie mogla.

 

reszta skladu kobe,kwame,odom(ci sa nie do ruszenia chocby nie wiem co),vujacic,luke,turiaf,cook(mowcie co chcecie ale jego granie nie pod kosz tylko na dystansie, cos jak horry to pozytyw. dobre uzupelnienie dla kwame ktory nie opuszcza prawie pola 3 sekund, i bron na te 4 w lidze ktore nie lubia daleko wychodzic a czasami tak trzeba) dalej smush(kobe bierze go pod skrzydla w wakacje, dostal solidna szkole od nasha w po wiec jesli skorzysta z lekcji bedzie solidna 1) i... profit. tego nawet nie widzialem wiec nic nie napisze. no to tyle narazie.

 

qrwa jedna zbiorka.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety wczesniej pojechali lakersi ryby lowic.

A wiec tak zeby ktos powiedzial w polowie RS niech LA dadza odoma i Kwame a dostana KG to by sie chyba kazdy zgodzil ale teraz jak zaczeli grac porzadnie to by mi nawet jednego z nich bylo szkoda oddac gdyz w ostatnich meczach RS i playoffach to oni obok Kobasa stanowili o sile lakers. Wiec moze sie myle ale KG ze swoim wysokim kontraktem wydaje mi sie mniej potrzebny a bardziej przyda sie jakis pracus na 4 ktory bedzie te swoje 10-10( moze boozer bylby dobry tylko ciekawe co utah za niego chce) robil i nie szukal piersenstwa w zespole aby nie bylo konfliktow. Prawde mowiac wierze tutaj ze kobas popracuje powazne nad ronnym a ze jest to bardzo pracowity i waleczny zawodnik wiec w nastepnym sezonie moze byc z niego duzy pozytek( oby). Wydaje mi sie ze za MLE lepiej kupic jakas w miare porzadna jedynke chociaz i tu parkera szkoda ale wydaje mi sie ze ta pozycja najbardziej w LA w rs i playoffach kulala i tak naprawde nie mielismy porzadnej odpowiedzi na 1 na rozgrywajkow przeciwnikow.

p.s. moze ktos podac jakies gdzie sa podane obecne place w NBA i jak to wyglada

p.s.2 a co z odejsciem Phila Jacksona bo cos slyszalem w trakcie trwania RS ale nie wiem czy to prawda byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.Banks i S.Parker- Marcus Banks na pewno by sie przydal Lakers'om. Dobry gracz, obecnie na pewno lepszy od Smush'a, lecz jezeli to prawda, ze Kobe go pocwiczy to moze nie trzeba nam nowego PG :?: Jezeli Smush bedzie pojetnym uczniem to bedziemy mieli "banks'a" W ataku jest niezly i wystarczy poprawic tylko obrone ;) Pozyjemy, zobaczymy.

 

KG- Moim zdaniem jest on zbedny w druzynie. Bardzo dobry PF ale my przeciez mamy Brown'a, ktory gra coraz lepiej. Ogolnie ostatnie jego mecze w kwietniu byly w bardzo dobrym wykonaniu. Poza tym jaka cene trzeba by bylo zaplacil za KG :?: Na pewno spora i nie wiadomo czy to by nam na dobre wyszlo. Lepiej zostawic tego Brown'a i Odom'a.

 

C.Boozer czy R.Turiaf- o K.Martinie nie wspominam gdyz jego klopoty zdrowotne i wielka buntowniczosc moga zle wplynac na zespol. Wprawdze Brown'a dalo sie "wychowac" to Martin'a pewnie tez aled w tym wypadku lepszy bylby Boozer. Czlowiek mlody, utalentowany, takiego jakiego potrzebujemy. Z drugiej strony jednak jest R.Turiaf, ktory wprowadza swietna atmosfere do druzyny, na boisku jest odwazny i walczy jak wojownik. Beda z niego ludzie :) Musi po prostu ciagle trenowac.

 

A.Bynum-na pewno nie w tym roku ale za 2 lata nasz podstawowy Center. Trenuje razem z Jabbarem. Jest agresywny, zwinny i przebiegly. Podobnie jak Turiaf uwazam ze beda z niego ludzie.

 

C.Mihm- mozna by teraz go wytransferowac za kogos. Bylby on zbedny, gdyby nie to ze Bynum jeszcze sie uczy. Brown musi miec kogos na zmiane, wiec uwazam ze albo zamiana za jakiegos centra, albo niech zostanie na ten rok.

 

D.George- tak jak ktos napisal. Mozna go zostawic ale za mniejsze pieniadze. Na pewno sie przydaje druzynie ale nie do az tak duzego stopnia. Zwolnic lub podpisac za mniejsze pieniadze.

 

Co do Vujacić i Cooka to nie wiem. Vujacić potrafdi trafic za trzy ale musialby wziasc lekcje u S.Kerra :P Natomiast Cook ma przeblysk w formie ale gra slabo w obronie.

 

 

Jezeli zawodnicy typu Parker, Vujacić, Turiaf, Bynum i Cook wezna sie do roboty w te wakacje i zaczna ostro trenowac, to mysle ze beda z nich ludzie i mozna ich zostawic. Jedynym goscie do odstrzelnia moze byc Mihm no i do zwolnienia George. Ale i w to watpie bo Kuptchak to przeciez lama. Duzo sie mowi ale on i tak nic nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale moze ktos przedstawic jak teraz dokladnie wyglada sytuacja placowa w naszym teamie? costam czytalem na jakims topicu w nba.com czy cnnsi.com o naszej sytuacji. zrozumialem tylko tyle ze splacamy jeszcze 3 duze kontrakty. to jest briana granta(jeszcze przez przyszly sezon),vladi divaca(skonczyl sie?) i aarona mckie z ktorego nie ma pozytku.

do wykorzystania mamy jakies 5baniek na mle i 1,5 banki na jakiegos kogos. niby costam mozna za to kupic ale przydaloby sie wiecej jesli myslimy o budowaniu mistrzowskiego teamu. czekam teraz na doklaniejsze rozrysowanie sytuacji. bo nie jestem pewien czyto co napisalem jest zgodne z prawda.jesli ktos ma nawet tabele kto ile zarabia i bedzie zarabial itd to bylbym wdzieczny.

http://hoopshype.com/salaries/la_lakers.htm

tu masz czasami mają błędy, ale z tego co widzę to wszystko się zgadza.

 

 

a teraz o devianie george'u.

niektorzy chca go spuscic. ja jestem przeciwny temu. oczywiscie nie za ta kase ktora materaz. zaproponowalbym mu nizszy kontrakt jakis 5-letni. bo:

a)po kobem dla mnie to taka ikona lakers.

b)zna trojkaty, ma doswiadczenie

c)potrafi rzucac w waznym momencie cos jak horry

 

minusy sa takie ze trafiaja mu sie spotkanie kiedy w ogole nie rzuca, ale w serii z suns pokazal ze jak trzeba trafi 2 trojki z rzedu i dzieki niemu jestesmy w grze. chocby dla tych spotkan w przyszlych playoffs bym go zostawil. wezmy tez pod uwage ze leczyl w tymsezonie kontuzje i dlugo nie mozna bylo na niego liczyc.

naprawde do dzis uwazam ze bledem bylo puszczenie horrego i fishera. jacy nie byli w po mozna bylo na nich liczyc. dzis i jeden i drugi byliby prawie idealnym uzupelnieniem tego skladu ktory mamy.

 

Tutaj wszystko zależy od kilku czynników. George na pewno będzie chciał sprawdzić ile mu zaoferują inne drużyny, jaką kasę, jaką pozycję w drużynie w Lakers na podstawowy skład wielkich szans nie ma, ale kto wie czy jakiś team mu tego nie zapewni. Za niską cenę bym go zatrzymał, ale za naprawdę niską więcej niż 3mln to już moim zdaniem byłaby przesada zwłaszcza, że zarabiał ostatnie lata więcej niż powinien, ale jak powiedziałem myślę, że by się nam przydał, ale zatrzymanie go nie jest priorytetem.

 

chris mihm. niby jest nam zbedny.mamy bynuma i musimy go ogrywac ale ale. jezeli nie wyjdzie jakis transfer z jego udzialem za ktory dostalibysmy jakias solidna 4 (k-mart??,boozer,kg<!!>,wilxoc ktos jeszcze?) to bylbym w stanie na to pojsc, choc mihm w sumie rysuje sie na zawodnika ktory bedzie idealnym zmiennikiem dla kb2 na centrze. na przyszly sezon ale za 2 lata musi juz grac bynum. kto wie moze nawet twin towers. ale musi.

Lubię Mihma i podoba mi się to jakie postępy poczynił, ale nie ma się co czarowć po tym jak okazało się, że Kwame nie nadaje się do grania na skrzydle i nadawał się nie będzie nawet jeśli będzie pracował nad rzutem jak obiecuje w wakacje to jednak zdecydowanie lepszy jest pod samym koszem. Poza tym dla Mihma to będzie contract year, za rok będzie miał 28 lat i po tym jak różne wysokie kołki dostają ogromne kontrakty Chris za rok tak czy inaczej odejdzie z Lakers bo mając Kwame i Bynuma Lakers mu nie zapłacą także nie sądzę żebyśmy oglądali Chrisa w koszulce Lakers jesienią więc lepiej teraz wykorzystać go by załatać inne dziury, które mamy.

 

M.Banks i S.Parker- Marcus Banks na pewno by sie przydal Lakers'om. Dobry gracz, obecnie na pewno lepszy od Smush'a, lecz jezeli to prawda, ze Kobe go pocwiczy to moze nie trzeba nam nowego PG :?: Jezeli Smush bedzie pojetnym uczniem to bedziemy mieli "banks'a" W ataku jest niezly i wystarczy poprawic tylko obrone ;) Pozyjemy, zobaczymy.

Niektórzy sobie nie zdają sprawy chyba z tego jak w defensywie gra Banks. Nie ma lepszego indywidualnie defensora na tej pozycji w lidze, po prostu nie ma. Jest Billups, który jest od Banksa sporo mądrzejszy, jest lepszy w obronie zespołowej, więc za całokształ go przewyższa, ale pod względem obrony 1 na 1 Banks jest najlepszy :!: Jest jeszcze Earl Watson, Mike James, ale o nich możemy raczej zapomnieć. Widzieliście jak zaczął bronić taki łamaga jak Vujacic :?: więc wyobraźcie sobie Banksa w Lakers u Jaxa.

 

Tu nawet biorąc pod uwagę, że to Mitch jest naszym GM jest nadzieja bo czaił się na Banksa od dawna najpierw w drafcie, potem z Celtics go chciał wyrwać więc to powinna być podstawowa sprawa załatwić Banksa a po serii z Suns jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości gdzie była największa dziura Lakers to już ich mieć nie powinien bo Nash z Barbosą ją tak uwidocznili, że ślepy bo to już dojrzał. Uważam, że całe MLE na Banksa to przepłacanie, ale dałbym mu to żeby mieć święty spokój nareszcie z defensywą na tej pozycji bo to już za długo jest poważny problem Lakers.

 

KG- Moim zdaniem jest on zbedny w druzynie. Bardzo dobry PF ale my przeciez mamy Brown'a, ktory gra coraz lepiej. Ogolnie ostatnie jego mecze w kwietniu byly w bardzo dobrym wykonaniu. Poza tym jaka cene trzeba by bylo zaplacil za KG :?: Na pewno spora i nie wiadomo czy to by nam na dobre wyszlo. Lepiej zostawic tego Brown'a i Odom'a.

Zacznijmy wreszcie traktować Kwame nie jako PF, ale jako Centra bo nim właśnie jest i na takiej pozycji będzie grał w przyszłym sezonie.

Nigdy nie można powiedzieć, że gracz formatu KG jest zbędny w drużynie, nigdy, dodatkowo to jeden z nielicznych prawdziwych superstarów w tej lidze, który nie miałby żadnych problemów z graniem z graczem takim jak Bryant, Iverson, T-Mac, jego styl gry, jumper, umiejętność podawania są wręcz idealne do gry na PF w trójkątach.

 

Jednak KG trafi do Lakers tylko i wyłącznie wtedy jak sam powie, że chce grać w Lakers i tylko w Lakers :!: Jeśli już do tego by doszło to my dyktowalibyśmy co chcemy oddać, bez wątpienia trzeba by było dać Lamara jest naszym najlepszym zawodnikiem i ma najwyższy kontrakt, pewnie wtedy poszedłby także Mihm, może McKie ze swoim kończącym się kontraktem, może podpisany i wytransferowany George czy ktoś jeszcze i starałbym się ściągnąć z nim Hassela jeszcze mielibyśmy defensora na pozyche 2-3 Wolves chcieliby się pozbyć jego kontraktu i może jeszcze Banks w sign'n' trade, ale to już sporo kombinowania i mogłoby nie starczyć środków więc raczej pakiet KG+Hassell i Banks za MLE.

 

W tym roku już się na KG tak nie napalam jak w zeszłym, dlatego bo przestałem w to wierzyć i dlatego, że Lamar zaczął spełniać pokładane w nim nadzieje, jednak nie byłbym strasznie przeciwko ściągnięciu gracza tego formatu zwłaszcza gdyby udało się załatwić kilka potrzeb za jednym zamachem tak jak Banks i Hassell bo to załatwiłoby nam S5 złożoną z defensorów, z których każdy jest dobry albo nawet bardzo dobry po tej stronie parkietu.

 

Jednak po tym jak Buss dzwonił do Taylora w sprawie KG jestem pewny, że Lakers będą znowu o tym myśleć i dlatego sprawa z KG dla naszego dobra musi się tak czy inaczej roztrzygnąć jak najszyciej się da czy miałby trafić do Lakers czy nie to jednak wiele spraw będzie wstrzymanych w nadzieji na to, ze uda się go sprowadzić.

 

Obrońca na PG to absolutny priorytet na to lato, w dalszej kolejności jest skrzydłowy, potem jakis shooter tu idealnie wręcz pasuje Rush i z Jaxem należy się wręcz spodziwać, że wróci do drużyny, wróci prawie na pewno również Profit jako zmiennik na obwód, jak oddamy Mihma przydałby się jakiś tani center tak na wszelki wypadek taki, który nie zabierałby minut Bynumowi, ale w razie czego był.

 

Na temat KG jak pisałem można sobie marzyć, tu wiele od niego samego zależy w zasadzie wszystko bo McHale jeśli będzie miał wybór to weźmie nawet gorszy pakiet niż zobaczy go w koszulce Lakers także tu Kevin z Taylorem musiałby się dogadać, ale nie ma co się napalać na taki scenariusz bo jest mało prawdodpodobny i możemy wzmocnić tą drużynę jaką mamy w inny sposób chociaż jak pomyślę co w defensywie mogłaby zdziałać piątka: Banks/Kobe/Hassell/KG/Kwame :roll:

 

Najprawdopodobniej jednak Lakers za MLE ściągną rozgrywajacego własnie Banks, Claxton czy niestety Bobby Jackson lub Cassell i Mihma z kończącym się kontraktem McKie i może Cookiem będą się starali przehandlować za jakiegoś skrzydłowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiele jest możliwoście i dużo powinno się wydarzyć w to lato w drużynie lakers. Czytałem w poście Aircam'a, że według niego KG jest nam zbędny, a ja nawet trochę się z tym nie zgadzam, mogę nawet powiedzieć że jeśli pozyskanie KG jest chyba moim największym marzeniem na to lato jeśli chodzi o drużynę z L.A.

Oczywiście zgadzam się ze Odom pod koniec sezonu zasadniczego i w playoffach grał świetnie, tak jak tego wszyscy oczekiwali od początku obecnego sezonu, tylko pytanie czy będzie tak grał w następnym sezonie ( od początku :!: , jeśli zostanie ).

Mihm, nie grał wogóle pod koniec sezonu, a właśnie wtedy Lakers mieli najlepszy okres w sezonie, więc jeśli dalibyśmy Mihma, LO i powiedzmy Georga za KG, to uważam że dla nas byłby to najlepszy transfer kilku ostatnich lat. Jeśli oprócz KG przyszedłby za MLE Banks i tak np. tak jak napisał Van, Hassel, to myślę że w następnym sezonie walczylibyśmy o mistrzostwo.

Oczywiście zgranie się drużyny zajęło by trochę czasu, także nauczenie sie nowych graczy trójkątów, ale jestem pewien że byłoby świetnie.

 

Trzeba też pamiętać że mamy KB2, w którym pokładam wielkie nadzieje, i mam nadzieję że od początku RS będzie grał tak jak pod koniec bieżącego sezonu, statsy na poziomie ok. 10/10, może trochę więcej byłyby świetne :wink:

Do tego dochodzi Ronny, który chyba już jest ulubieńcem wielu kibiców LAL.

Skoro ten gracz po ciężkiej operacji serca(miał wrócić dopiero na sezon 06/07 albo zakończyć karierę 8) ) wrócił tak szybko do gry i od razu kiedy otrzymywał szansę, to najczęsciej ją wykorzystywał, to myślę że w nastepnym sezonie będzie poważnym wzmocnieniem z ławki, a poza tym jest dobrym duchem drużyny( uwielbiam patrzeć na te jego tańce radości, gość jest niesamowity :wink: )

 

Teraz Bynum którego na pewno nie oddamy, ale też na pewno nie będzie pokazywał nic wielkiego, bardziej bym na niego liczył w sezonie 07/08.

 

Jaki będzie los Vujacicia nie wiem , ale podejrzewam że zostanie, w serii z suns pokazał że w trudnych dla drużyny momentach nie traci zimniej krwi.

Jeśli udałoby by się poczynić te zmiany w lecie to byłoby naprawdę dobrze i patrzyłbym z wielkim optymizmem w przyszłość, bo w takim składzie Lakersi mogliby wiele osiągnąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnienia są KONIECZNE, konferencja zachodnia w przyszlym roku może być tylko lepsza.Raczej przygotowuje się na brak jakichkolwiek spektakularnych transferów (wynika tak ze słów phila i Kupchacka).Jak już powiedzieliście wzmocnienia wymagają przede wszystkim pozycje PG i PF.Przyjrzałem się liście wolnych agentów i jest pare ciekawych opcji.

Niektorzy fani Lakers spoglądają w kierunku Ala Harringtona ale ja zupełnie nie widzę roli dla gracza tego typu u nas.Jego styl gry za bardzo pkrywa się z tym co gra Odom.

Elson i Evans z Denver ale nie traktowałbym ich jako jakieś specjalne wzmocnienie.

Za to Chris Wilcox to inna sprawa.Myslę że byłby dobry na pozycję PF.W tym sezonie w Seattle pokazał że jeśli dostaje odpowiednią ilość minut potrafi być bardzo produktywny.

Banks pozostaje na czele forumowej listy życzeń, osobiście nie widzialem go w akcji ale po tym co opowiadał tu min. Van też chętnie bym go widział w LA.

Zostają jeszcze Jacskon, James czy Terry ale czy tego typu zawodnicy są naprawdę potrzebni Lakersom biorąc pod uwagę styl gry w trójkątach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcemy zeby Lakers sie bardziej liczyli i byli mocniejsi to niestety sentymenty na bok i kombinowac

 

Garnett to zawodnik, ktory jest marzeniem i jestem przekonany ze uda sie go sciagnac za rozsadna cene ;) Mihm + Odom + 1st round pick w ktoryms z nastepnych lat draftu chyba wystarczy :?: ;)

 

 

Kwame bedzie C, wiec trzeba zalatwic PF (w domysle Kevin) bo Lamara tak ustawic i przymocowac do tej pozycji jest dosc trudno bo on sobie praktycznie lata od nawet jedynki do czworki, a KG to pf z krwi i kosci i jakos mysle ze miedzy nim a Bryantem nie byloby jakichs wiekszych sporow i dogadaliby sie wiec argument o dobrej wspolpracy na linii KB8-LO raczej do mnie nie trafia

 

 

Niektórzy sobie nie zdają sprawy chyba z tego jak w defensywie gra Banks. Nie ma lepszego indywidualnie defensora na tej pozycji w lidze, po prostu nie ma

zgoda ale Banks grajac w LA na pewno czesciej mialby gwizdane faule niz to ma miejsce w Celtics bo odnioslem kilkukrotnie wrazenie ze sporne sytuacje w obronie (takie na ktore patrzac ma sie "migawke watpliwosci" czy wszystko bylo ok) raczej sa mu puszczane a w Lakers to raczej na to nie ma co liczyc hyhy ^^

 

KG ma praktycznie same zalety - oprocz tej ze ten sezon byl troche slabszy od poprzedniego (chociaz czy ja wiem - tylko zbiorki i punkty wypadly gorzej a wszystko inne poprawil) ale to chyba przez te trade'y ktorych dokonaly lesne wilki ;) dla mnie jedno jest pewne - gdyby przyszedl KG to Smush nam nie potrzebny bo nie nadawalby sie za bardzo do stylu gry wowczas, Garnett swietnie nadaje sie do rozrzucania pilek stojac tylem do kosza do graczy ktorzy potrafia trafic z dystansu (taki Chucky (rym) Atkins juz bylby nawet wtedy lepszy) i wtedy nie bardzo widze Parkera no chyba ze jako zmiennik KB8

 

Banks jakims wybitnym 3pointerem tez nie jest ale on ma inne zalety o ktorych pisal juz Van ktorych Smush nie posiada i chyba nie posiadzie takich zdolnosci w defensywie jak Banks

 

a Harrington z tego co czytalem to nie bardzo chce przenosic sie na zachod a juz na pewno nie do Lakers ale kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Chris Wilcox to inna sprawa.Myslę że byłby dobry na pozycję PF.W tym sezonie w Seattle pokazał że jeśli dostaje odpowiednią ilość minut potrafi być bardzo produktywny.

Lapki precz od niego :) to produkt, kotry otrzymalismy za Evansa. Gosc doprawdy pokazal tak jak mowisz, ze ponad 30 mpg pozwala mu na zajebiste cyferki w okolicach 20-10. Gosc bedzie chcial pewnie nie zly kontrakt i Seattle z tego co slyszalem bedzie chcialo mu go zapewnic. Tyle tylko, ze w tym off-seasonie beda tez chcieli przedluzyc Ridnoura a co wazniejsze Lewisa i to moze byc bariera. Ale skoro jestesmy w temacie o LA to powiem tylko tyle, ze nie wiem jak tam u was z kasa (z tego co mi sie wydaje to rewelacji nie ma), ale gosc bedzie chcial dostac jej sporo.

Druga sprawa to po mimo tego, iz Odom po za seria z Suns w 1st PO zdaje sie grac jako klasyczna SF, to warunki itp ma na PF. A sadze, ze na jego etapie kariery po za kasa bedzie sie liczyc czas gry i 1st 5.

Dodatkowo on prawdopodobnie jest restricted co utrudnia jego pozyskania, zwlaszcza z Seattle, dla ktorych kazdy dobry front courtowiec jest na wage zlota. Pisze prawdopodbnie, bo juz czytalem o nim pare razy i raz czytalem, ze jest restricted, a kiedy indziej juz, ze nie jest. Mam nadzieje, ze jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.