Skocz do zawartości

Typowanie PO (z nagrodami pieniężnymi)


Artlan

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam oddzielny wątek.

 

Tutaj sedno sprawy, nie chce mi się powtarzać:

http://www.e-nba.pl/showthread.php?7709-bad-bad-man-czyli-kara-dla-MWP-prognozy-lotto-mix&p=650171#post650171

 

Proszę się deklarować kto by w to wszedł i za jaką kwotę, ewentualnie jakieś propozycje urozmaicenia zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw ustalmy najważniejsze - czy lepiej typować zwycięzców pojedynczych meczów czy po prostu jedynie wyniki całych serii? W tym pierwszym przypadku będą większe emocje ale trzeba pamiętać, że każdy musiałby typować codziennie.

 

No i ogólnie mnie kusi żeby zrobić grę z wkładem 50 zł od osoby - wtedy do wygrania byłoby jakieś 800-1000 zł a to już jakieś konkretne pieniądze. Z drugiej strony jednak by to chyba było frustrujące dla przegranych, że wywalili w błoto dość sporą sumę i zafundowali komuś wakacje. ;) Natomiast strata 15 czy 20 zł jest już mniej odczuwalna więc jednak chyba zostańmy przy tej sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 zł jest w sam raz, choć jeśli większość będzie chciała więcej/mniej to się dostosuję. Osoby typu karlo/artur myślę, że oczywiście mogą się bawić, ale tylko jeśli będziemy tworzyć pulę przed rozpoczęciem rozgrywek.

 

Wstępnie mogę się zgłosić na skarbnika, kilka osób, z którymi się zakadałem mogą potwierdzić moją wypłacalność. :D Jeśli ktoś byłby przeciwny to oczywiście ignazz/bb2 też są zaufani, w sumie nie ma różnicy kto to będzie czynił.

 

Jak chcecie to dzis mogę sporządzić wstępny regulamin rozgrywek. Warunek wejścia do gry - zaakceptowanie go i wpłacenie odpowiedniej sumy do skarbnika. W ten sposób nikomu nie przyjdą do głowy roszczenia cywilnoprawne(;) ) związane z niedotrzymaniem zobowiązania.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin rozgrywek „typowanie playoffs 2012” forum e-nba.pl

Zabawa polega na typowaniu dokładnych wyników poszczególnych serii playoffs(pojedynków drużyn) a także na wskazaniu zwycięzcy całych rozgrywek. Poszczególne trafienia posiadają inną wagę. Za poprawne wskazanie dokładnego wyniku serii oraz jej zwycięzcy gracz otrzymuje 5 punktów. Za poprawne wskazanie zwycięzcy serii, ale bez jej poprawnego wyniku gracz otrzymuje 2 punkty. Za poprawne wytypowanie zwycięzcy całych rozgrywek(mistrza NBA) gracz otrzymuje 10 punktów.

Typowanie staje się ciekawsze poprzez możliwość wygrania kasy. Składka uprawniająca do wzięcia udziału w „typowaniu z nagrodami” wynosi 20 zł. Kwotę trzeba wpłacić do godziny 12:00 dnia 28 Kwietnia 2012. Oczywiście dowód wpłaty przedstawiony skarbnikowi jest uznawany za wpłatę(skan przekazu/przelewu lub dokument). Data ta to także termin podawania swoich typów. Termin ten jest terminem zawitym a więc nieprzekraczalnym, a przekroczenie go skutkuje dyskwalifikacją z zabawy.

Po zakończeniu rozgrywek nastąpi podliczenie punktów. Zwycięzca zgrania 2/3 puli a druga osoba, jako nagrodę pocieszenia dostaje trzecią część wszystkich zebranych pieniążków. W przypadku gdy 2 lub więcej osób zdobędą tą samą liczbę punktów to:

a) Gdy remis dotyczy pierwszego miejsca cała pula dzielona jest na liczbę osób z tym samym, najwyższym wynikiem. Nagroda pocieszenia nie jest wtedy przewidziana

B) Gdy remis dotyczy drugiego miejsca 1/3 puli dzielona jest na liczbę osób z tym samym, a więc drugim najwyższym wynikiem

Warunkiem przystąpienia do zabawy jest wpłacenie składki do skarbnika oraz wytypowanie wyników w odpowiednim temacie(we wskazanym terminie).

Termin ten jest również ostatnim dniem kiedy można się wycofać z zabawy i odzyskać wpłacone pieniądze! Jedynym wyjątkiem jest sytuacja wpłacenia pieniędzy w terminie, ale nie podanie typowania w odpowiednim temacie lub wpłacenia pieniędzy po terminie. W tych dwóch sytuacjach pieniądze będą zwrócone natychmiast po wychwyceniu takiej sytuacji przez skarbnika.

 

Powodzenia!

 

Wstępne zasady. Oczywiście nic oficjalnego, można nanieść zmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wytypowanie mistrza powinno jednak być mniej punktów. No i w sumie termin wpłat można trochę przedłużyć, raczej nic się nie stanie jak ktoś wpłaci trochę później byle tylko w terminie wysłał swoje typy. Raczej wątpię żeby ktoś zrezygnował bo "Lakers już przegrywają 0-2 a ja ich typowałem na mistrza, ja się tak nie bawię więc kasy nie wpłacam". A nawet jak coś takiego się zdarzy to najwyżej w 1-2 przypadkach i ich typowań się po prostu nie uwzględni i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najwyżej ci płacący po 28 dołożą do puli po 1 zł za każdy dzień zwłoki. A pierwsze mecze z reguły niewiele mówią (np. Spurs dwa razy w mistrzowskich latach przegrywali pierwsze spotkania w FR). Nic się nie stanie jak ludzie wpłacą np. do połowy pierwszej rundy. Jak ktoś się wkręci w grę to te 2 dychy prędzej czy później wpłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki postulat - do przedyskutowania. Mianowicie dobrze by było, jakby punkty wzrastały w miarę wyższego poziomu rywalizacji. Do tego wydaję mi się, że wytypowanie zwycięzcy serii powinno być wyżej punktowane, ważniejsze jest chyba, kto awansuje a nie czy dokona tego z wynikiem 4-0 czy 4-1.

 

Np. w I rundzie 3 pkt za zwycięzcę, a 5 pkt za dokładny wynik

w II rundzie 4 za zwycięzcę, 6 za dokładny

w fin. konf. 5 za zwycięzcę, 7 za dokładny

finał 6 za zwycięzcę, 8 za dokładny

czy coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko w I rundzie (chociaż i tu zdarza się dużo niespodzianek). W kolejnych rundach wytypowanie zwycięzcy nie jest takie łatwe.

 

A to, że wytypowanie (czy też raczej zgadnięcie) dokładnego wyniku, jest więcej warte, niż wytypowanie prawidłowo zwycięzców dwóch serii ( 5 vs. 4 pkt.) to już absurd. według mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zgodnie z tradycją i formułą e-basketową.

 

Sposób jest następujący: przed każdą rundą wypisujemy po kolei dokładny wynik każdej serii + przed rozpoczęciem całych PO dodatkowo wyznaczamy mistrza.

 

Punktacja:

2 za wytypowanie zwycięzcy serii

5 za dokładny wynik

10 za mistrza

co roku było tak i nikt nie narzekał, myślę że to dobry i sprawdzony system

 

 

 

i zgłaszajcie się Panowie, 20 zł to nie majątek a do tej pory mało chętnych. ciekawe ile osób udzieliłoby się w takim temacie bez wpisowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.