Skocz do zawartości

Zgrana paczka czyli Spurs 2011


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

"Bałkański Buldożer" ostatnio demoluje przeciwników. Wczoraj przeciwko solidnym Rockets: 30 punktów(rekord kariery), 9 (!) ofensywnych zbiórek, 3 bloki. Nie ma mowy, aby "Wilki zgodziły się na wymianę. Jeśli utrzyma tak wysoką formę (możliwe) to będzie głównym kandydatem do nagrody MIP.

 

Ogólnie zdaje się, że ciężko będzie "przygarnąć" solidnego podkoszowego. Nie za bardzo jest w czym wybierać. Prawdziwych centów dziś nie ma. Podoba mi się Cousins, ale jego trudny charakter i koszykarskie iq dyskwalifikują go na samym starcie. I Kings zapewne chcieliby zbyt dużo za niego otrzymać. Mamy prawa do R. Richardsa, ale to nadal tylko prospect. Oglądano także Gruzina Sanikidze http://projectspurs.com/2012-articles/february/report-spurs-taking-a-closer-look-at-sanikidze.html Niestety jest undersized. I wątpliwe, aby "coś" z tego było. Może kierunek Utah?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za pech ! Kolejne kontuzje !!!

 

Do Forda dołącza znowu pechowiec Manu (prawdopodobnie naderwanie lewego mięśnia skośnego brzucha). 2-3 tygodnie z głowy. Złośliwie powiem, że znacznie zwiększają się szanse na to, że na playoffs będzie zdrowy. Zespół bez Argentyńczyka świetnie sobie radził. Akurat na pozycjach 1-3 jest dość duże bogactwo wyboru. TJ spodziewany jest zaraz po Meczu Gwiazd.

 

Gorzej, że zespół stracił T. Splittera (lewa łydka). 1-2 tygodnie przymusowego odpoczynku. Brazylijczyk szybko zmienił nieporadnego Blaira i ugrał ledwie niecałe 3 minuty. Szczęście w nieszczęściu, ze przerwa na ASW tuż, tuż i terminarz spotkań jest stosunkowo łatwy (6 spotkań w 17 dni)

 

Co to oznacza? W składzie nie ma piątego BIGMANA. Testowany Thomas to nie jest poziom NBA. Należy się więc przygotować na powrót w większym wymiarze czasowym small ball . Pozytywem jest, że Kawhi Leonard będzie dłużej przebywał na parkiecie.

 

Sam mecz z Clippers świetnie się oglądało. Do momentu dopóki sędzia J. Crawford zechciał ograbić nas ze zwycięstwa (odgwizdanie mocno kontrowersyjnego faulu) na 13 sekund przed końcem 4 kwarty (takiego czegoś się nie gwiżdże sprzedawczyku !!! ) przy stanie 93-92 dla LAC. Paul oczywiście clutch playerem jest jednym z najlepszych w lidze i 2 FT wykorzystał. Potem jednak sprawiedliwości stało się zadość. Chris Paul popełnił głupią stratę i niezawodny w takich sytuacjach G. Neal trafił arcyważne 3 punkty, doprowadzając do OT. Tam też ustrzelił decydującą "trójeczkę", by potem dać ciała na linii rzutów wolnych. "Szefowi" to na pewno się nie spodobało i nasz najlepszy three-point shooter dodatkowy trening na linii rzutów wolnych ma gwarantowany...

 

TP9 "przyćmił" CP3, choć ten jak to ma w zwyczaju, wyższy bieg włączył w czwartej kwarcie. Mimo to Francuz go statystycznie zdominował. Kilka razy szybkość na poziomie francuskiego TGV... Tak dalej trzymać. Po sezonie trade value będzie niezmiernie wysokie i może uda się zrobić dobry deal. Czas pokaże.

 

Mecz wygrany defensywą. 40 procentowe fg przeciwnika brzmi dobrze. Dunkerzy z Los Angeles troszkę się pobawili, ale tylko wtedy, gdy na parkiecie przebywała para Bonner-Blair. W mojej skromnej opinii Clippersi to zespół najwyżej na drugą rundę p.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mecz z Clippers świetnie się oglądało. Do momentu dopóki sędzia J. Crawford zechciał ograbić nas ze zwycięstwa (odgwizdanie mocno kontrowersyjnego faulu) na 13 sekund przed końcem 4 kwarty (takiego czegoś się nie gwiżdże sprzedawczyku !!! ) przy stanie 93-92 dla LAC.

jestes naprawde zenujacy , szkoda ze nie pamietasz 2 wolnych jakie rzucal parker po bloku do tablicy martina na 30 sekund do konca , griffin nawet nie dotknal parkera , to byl dopiero fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP9 "przyćmił" CP3, choć ten jak to ma w zwyczaju, wyższy bieg włączył w czwartej kwarcie. Mimo to Francuz go statystycznie zdominował. Kilka razy szybkość na poziomie francuskiego TGV... Tak dalej trzymać. Po sezonie trade value będzie niezmiernie wysokie i może uda się zrobić dobry deal. Czas pokaże.

Zajebista mysl. Tradeowac zawodnika, ktory juz drugi raz z rzedu jest liderem jednej z najlepszych druzyn w RS i ciagnie caly wozek. Moim zdaniem Spurs powinni zaryzykowac i tradeowac dziada Manu, ktory rozlatuje sie niczym domek z zapalek. I tak na PO albo bedzie kontuzjowany albo bedzie gral na 50% lub odniesie w G1 lub G2 kontuzje. Widac, ze San Antonio swietnie sobie bez niego radza i robia W10.

 

Z Rockets mogliby wyciagnac Dalemberta/Scole + Courtneya Lee, ktory gralby zamiast Daniela Greena zawodnika chimerycznego i nie pasujacego do Spurs, bo ma strasznie pusty leb i czesto zdarzaja mu sie glupawe akcje lub straty. Mysle, ze Minnesota, ktorej brakuje prawdziwego SG oddalaby Pekovica za Manu i to rowniez wymiana pozytywna, bo tak jak napisalem na poczatku Manu i tak sie rozpierdoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze Minnesota, ktorej brakuje prawdziwego SG oddalaby Pekovica za Manu i to rowniez wymiana pozytywna, bo tak jak napisalem na poczatku Manu i tak sie rozpierdoli.

Serio myślisz, że Minnesota oddała by swoją wschodzącą gwiazdę za wypalonego gracza, który jest 10 lat starszy, zarabia 10 mln więcej i jest 10 razy bardziej kontuzjogenny? ;]

Choć fakt, czasem z pozoru absurdalne trady okazują się po latach nie takie głupie. Kiedyś o pozyskaniu przez Lakers Pau Gasola mowiło się, że dostali go za "paczkę chipsów", teraz wychodzi na to, że Memphis nawet nieźle na tym wyszli. A wymiana Granta Hilla na Bena Wallace'a w 2000 roku pierwotnie wyglądała na maksymalnie jednostronną na korzyść Orlando Magic, po kilku latach okazała się jednostronną ale na korzyść Pistons.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale nie wierzę, żeby SAS zdolne było do wytransferowania Manu. Ten klub ma szacunek do graczy, a sami gracze do Niego. Manu, TP#9, Duncan to jest MARKA SAS, a MARKI się nie sprzedaje. Raczej na miejscu władz klubu starałbym się obciąć zarobki Manu i Duncan'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale nie wierzę, żeby SAS zdolne było do wytransferowania Manu. Ten klub ma szacunek do graczy, a sami gracze do Niego. Manu, TP#9, Duncan to jest MARKA SAS, a MARKI się nie sprzedaje. Raczej na miejscu władz klubu starałbym się obciąć zarobki Manu i Duncan'a.

 

1. Duncan w lato moze podpisać nowy 2 letni kontrakt za dużo niższą kwotę zdejmując 21.000.000$ z salary

2. kontrakt Manu nie ma prawa ulec zmianie bo gwarantuje to CBA

3. Amnestia prawdopodobnie dotknie Jefferson robiąc w sumie jak już pisałem 10.160.000 $ oszczędności

 

sumując stać nas wtedy na maxa ( siła pod kosz) i jeden dil w okolicy 6.000.000-8.000.000$ (SF dzielący czas z dojrzewającym Leonardem)

 

plan na teraz: dociągnąć w maksymalnie sporym zdrowiem do PO i walczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignazz - i kogo chciałbyś podpisać w to lato?

 

Jeffersonowi potrzebna jest jeszcze jedna szansa(którą otrzymał) i być może wykorzysta ją w tym roku. Mianowicie chodzi mi o to, że musi dawać w playoffs to co daje w RS. Jeśli to zafunkcjonuje to trzeba go zostawić, choćby z powodu ubogiego lata.

 

Ludzie intersujący dla SAS w lato: Dre Miller(kurde on byłby u Popa idealny na backup Parkera), Ronny Turiaf(w najlepszym razie dla drużyny grającej o coś 3ci podkoszowy więc chyba SA nie skorzysta), Batum(restricted, ale dałby to co miał dawać Jeff - pewna trójeczka, atletyczność, one man fastbreak etc...).

 

Aż trzech :] Reszta albo restricted albo śmiecie. Chyba, że jakimś cudem SA wyciągnie kogoś z draftu pod kosz. Że ktoś strejduje picka z pierwszej dziesiątki nie ma co liczyć(choć Robinson albo Sullinger jako dający-dużo-od-razu glass eaterzy i pewne opcje ofensywne też byliby fajni ;)), ale już takiego Patricka Younga wziąć nie byłoby głupim pomysłem. No ciekawe jak rozegrają to lato. Bo o ile teraz jeszcze damatu nie ma to big three rok starsze bez wsparcia może mieć bardzo cięzko.

 

A, jeszcze Kevin Jones mógłby fajnie wyglądać pod Popem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co się wydarzy:

 

1. Howard :emmersed: jako opcja nr 1 bo jeszcze nie widziałem aby gdzieś poszedł i jako FA mile widziany.....i fajnie by było aby do końca sezonu zagrał w Orlando (nierealne?)

2. Batum jako francuskojęzyczny kolega TP jest całkiem fajny...choć sam w tym roku broniłem Jeffersona i wiem że PO pokaże czy trzeba się z nim żegnać aby szukać kogoś kto wcale lepszy może nie być! ale wspomniany koleś może być tańszy a jest młodszy!

 

Tak poważniej: Oczywiście nic nie wskazuje aby Greg Oden był już kiedykolwiek zdrowy i wiem ze nie bardzo na rynku jest kogo ściągnąć ale mimo wszystko ok. 25.000.000 do wydania na pozycję podkoszową i SF to coś czego dawno w spurs nie widziałem i dlatego nie handlowałbym Manu "teraz" bo od tego zaczęliśmy dyskusję...

 

wybór kiepski bo:

Kaman Camby i JON za starzy!

Hibbert i Lopez - jako restricted są prawie "nie-do-wyciągnięcia" chyba ze klubom ( które chcą budować wokół nich swoje plany na przyszłość) posiadającym do nich prawo coś się doda właśnie w lato więc handlowanie pozostawiłbym ewentualnie tylko na to!

 

Pierwszych opcji BRAK tak za darmo ale ciekawe opcje to tani w miarę jako second unit filler - Hickinson, B.Bass a może i sam K.G.?

mi sie podoba uniwersalny Ilyasowa

ciekawy FA :Spencer Hawes, Landry (przedłuzył już?), Bease?, Diaw, Wilcox to fillerzy na 6-8 pozycje rosterowe z ławki to niezłe opcje

 

za kasę zwolnioną zaatakowałby chyba Eltona Branda dając mu poświęcane przez niego 18.000.000 ciut wyższe ale za to zamienione w parę rat lub czekając na amnestię od 76ers jeszcze taniej!, spróbował Batumiego lub/i przy zwolnieniu Jeffersona może G-Wallace'a?, dodał korzystając z wolnych środków wspomnianego wysokiego fillera (Bass? Bease?) a na SG zadbał o głębie typu Landry Fields, Nick Young,

rezerwowy PG typu Foye/Flynn ( rzeczywiście są UnRFA?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, Howard. Przecież Spurs w ostatnich 30 latach nie podpisali żadnego sensownego FA. ;]

ale spójrz na pytanie jakie dostałem...

 

"kogo bym podpisał?" więc odpisałem kogo wiedząc że nie było pytania "kto realnie może podpisać?"

oczywiście ze Sroward nie zawita do SA bo nie ma tego miasta na karteczce jebanych życzeń

 

lubię takie czytanie posta gdy cała treść poniżej żartobliwego wymienienia Howarda została wywalona z dyskusji w zamian za jednozdaniowca odnoszącego się do najmniej istotnego elementu wypowiedzi

 

dla mnie Manu to #1 ekipy over nawet Parker, kontuzja dopadła także Tiago (to element #5/6) a Ford niezbędny rezerwowy PG (# 10) więc grając bez nich nie spodziewałem się cudu a tym bardziej serii W11

tym bardziej, ze wczesniejsze wypominki są często trafne (wiek) a i skład nie mocarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany kadrowe zależne będą przede wszystkim od uzyskanego końcowego wyniku. Duncan i Manu są nie do ruszenia. Wszelakie plotki transferowe z ich udziałem należy skwitować jednym słowem. Bullshit. Natomiast pozycja Parkera, abstrahując od tego, że ma wśród kibiców największy elektorat negatywny, nie jest aż tak mocna. Z wiadomych powodów. Rok temu się nie udało - http://sports.espn.go.com/nba/draft2011/news/story?id=6689841 W tym może być zgoła inaczej.

 

Z całym szacunkiem dla ostatnich dokonań Francuza, dla mnie w porównaniu do Manu to zawodnik schematyczny i jednowymiarowy. W przeciwieństwie do Argentyńczyka nie jest również clutch playerem. Po tym sezonie będzie ostatnia szansa, aby wyciągnąć za niego 'coś' wartościowego. Następnie pozyskać klasowego 'wysokiego" i proces przebudowy drużyny zostanie zakończony.

 

Dobre info. Manu i Splitter niedostępni "tylko" przez ok. 2 tygodnie.

 

Nie spodziewałem się, że wygramy z UTAH. 7-0 podczas Road Rodeo Trip. Na koniec Portland (wygrana graniczy z niemożliwością ) i Denver. 7-2 i czy 8-1 to i tak sporo powyżej oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że Parker to nie półka Manu, ale przesadzasz troszkę. Parker przede wszystkim dostarcza w meczu zawsze trochę łatwych punktów, potrafi sieknąć jumperka z mid range - mimo takiej ilości talentu na PG dobrze mieć takiego typa u siebie. Oczywiście pytanie co można za niego wyciągnąć - może jakiś GM przecenia jego umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś atuty. Wadą jest to, że z powodów warunków fizycznych to obrońca z przedziału słaby-przeciętny. 30 na karku i bardzo duży przebieg. Setki meczów w nogach. To prędzej czy później musi odbić się na zdrowiu. Niewielka utrata szybkości będzie miała wpływ na jego grę. Kontrakt kończy się dopiero w 2015r. (34 lata). Zostanie jeśli SAS zdobędą mistrzostwo (10% szans, bo zdrowi Heat są poza zasięgiem). W innym przypadku powinien zostać wymieniony.

 

Obecnie gra na poziomie top3 ligi na pozycji pg. Nic jednak nie trwa wiecznie i myślę, że rozsądni włodarze klubu są tego w pełni świadomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubbas

 

Jestem przed rekonstrukcją ACL i grałem ostatnio 2 razy w kosza, bez ACL, po oczyszczeniu kolana po artroskopi, i nadal nie mogę pojąć jak Blair gra bez obu?

 

To nie możliwe.

 

 

Niemożliwe jest niczym. ;)

 

Znalazłem takie info http://fimedica.pl/index.php/wiezadla-krzyzowe-przednie/

I tam jest:

Komitet Medycznych Aspektów Sportu Amerykańskiego Towarzystwa Medycznego wyróżnia 3 stopnie uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego:

 

I. Stopień uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego – przerwanie minimalnej liczby włókien, z bolesnością miejscową i bez objawów niestabilności.

II. Stopień uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego – rozerwanie większej ilości włókien z miejscową bolesnością samoistną, zaburzeniem czynności i nieznacznie zaznaczonymi objawami niestabilności.

III. Stopień uszkodzenia Więzadła Krzyżowego Przedniego - całkowite przerwanie ciągłości więzadła, ze znacznie zaznaczoną niestabilnością.

Pewnie(domysł) uszkodzenie więzadeł k.p. u Blaira nie było stopnia trzeciego...

 

Z innej beczki.

Do składu na najbliższy mecz z Bulls wraca TJ FORD. Wreszcie ! (via twitter @JMcDonald_SAEN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.